mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:13:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: ugotavljanje brejosti z ultrazvokom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ugotavljanje brejosti z ultrazvokom  (Prebrano 5158 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DODO1
novinec
*
Sporočil: 12


« : nedelja, 04.06.2006 : 11:03:41 »

Od paritve naše psičke je minilo 21 dni in vsi smo zelo radovedni, ali je trud obrodil kaj sadov. Zanima me, kateri dan lahko veterinar z ultrazvokom ZANESLJIVO potrdi oziroma ovrže brejost. Hvala za odgovor in lp.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1 : nedelja, 04.06.2006 : 20:02:36 »

Nekje po 25 dnevu se ze lahko opazi, ampak se ne more povedat koliko jih je. Veliko lahko sam naredis pri tem da to res opazi. Na monitoru je treba bit pozoren na sledec. Na sredini se vidi mehur, in ce je psicka breja bi moral na vsaki strani bit taki crni krogi- torej levo in desno od mehurja. Ce kljub temu ne bo nic vidno, prosi veterinarja da jo pregleda se stoje. Ceprav se ponavadi bolj vidi ko je psicka na hrbtu se pri nasi ni nic videla in sem ze bil vesel da ni breja (pri nas ni bilo zazeljeno Smiley) ko pa se je postavila na noge pa se je videlo lepa tipicna slika za brejost.
Sicer pa lahko mogoce pocahas tudi do nekje 30 dneva, ker glede na to da je brejost zazeljena se ti nikamor ne mudi, kar je pac je.
Mislim pa da lahko napove koliko je mladicev nekje po 40 dnevo. Ampak se takrat ne tocno ampak samo npr. da jih je vec kot 5 Smiley

Lp in veliko srece, upam da boste zibali Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2 : četrtek, 24.08.2006 : 13:31:38 »

So pregledi  z ultrazvokom dragi?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #3 : četrtek, 24.08.2006 : 13:40:51 »

Sploh ne. Ce se prav spomnim je bilo nekje okoli 5000 SIT.
Logiran
Kaličopko
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #4 : četrtek, 24.08.2006 : 15:18:52 »

Je to ročna naprava ali fiksna?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #5 : sobota, 15.08.2009 : 10:24:22 »

Kaj menite o rentgenskem slikanju za ugotavljanje števila mladičev pri breji psici (54. dan)? Smiselno, nesmiselno, nevarno za psico in mladiče? Ultrazvok ne pride več v poštev, ker so mladički že preveliki...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: ugotavljanje brejosti z ultrazvokom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines