mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:23:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kala
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kala  (Prebrano 42346 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 05.06.2006 : 16:06:38 »

Elina in Lunina mama, stara 4 leta, prijazna, visoko breja. Prihaja sem danes ali jutri, samo da naredim prostor zanjo, iz takšnih razmer...večinoma brez vode, hrane in brez kakršnegakoli zavetja:


http://www.moj-album.com/slike/1601452/s9oACP9pK7JMdDX0.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/fWDNJk6PtyFZ5y0Q.jpg
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.06.2006 : 22:33:54 »

Jaz še vedno upam, da bom tudi njo nekako uspela sterilizirat pred kotitvijo. Če me ne bodo moralne reči zdelale. Ta svet nikakor ne potrebuje še desetih malih mešancev, za katere je mnogo posvojiteljev prepričanih, da sodijo direkt na ketno.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : torek, 06.06.2006 : 10:33:25 »

No, za moralo zganjat sem hvala nevemkomu itak prepozna. Kala je tu, ima zaenkrat štiri punce in enega fanta, pa mislim, da še ni nehala s kotitvijo. Zraven mi niti slučajno ne pusti, je huda mama. Lahko samo upam, da bo z vsemi vse okej.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/qCbn3mZymYg5GepM.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/bFTRs2q6Lu9UCzQj.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/M74hrmaOzwhhcFij.jpg
Logiran

nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #3 : torek, 06.06.2006 : 10:50:26 »

Te je prehitela, preden bi dobila kakšne bogokletne ideje. Wink Seveda bo vse v redu s kepicami (čeprov za vsak slučaj vseeno pošiljam dobre misli v vašo smer Kiss), Kala se bo pa tudi omehčala do tebe - kdo se pa še ni? Grin
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : torek, 06.06.2006 : 11:01:52 »

Skrbi me zato, ker je bila ob odvzemu tako huda name, da sem morala uporabiti zanko. Pred tem me je dvakrat opozorila, da bo raje škodovala mladičem kot jih prepustila meni. To pomeni, da ji ne morem in ne smem nič pomagat...dokler ne ugotovi, da je zdaj vse okej. Upam, da bo vse v redu.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #5 : torek, 06.06.2006 : 11:13:09 »

Citat
Jaz še vedno upam, da bom tudi njo nekako uspela sterilizirat pred kotitvijo. Če me ne bodo moralne reči zdelale. Ta svet nikakor ne potrebuje še desetih malih mešancev, za katere je mnogo posvojiteljev prepričanih, da sodijo direkt na ketno.

Še dobro, da te je Kala prehitela Tongue....Si hotela mladičke kar pobit?  Shocked
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #6 : torek, 06.06.2006 : 11:21:26 »

Mogoče ima pa v glavi še kakšne žive vizije kako je bilo včasih ko so ji človeške roke kao pomagale in naslednjo minuto je bila ob svoje malčke in se je odločila da tokrat temu ne bo tako.

Sigurno bo kmalu ugotovila da si ti ta dobra in da je njej in njenim malčkom pri tebi veliko lepše kot na ketni. Stiskamo tačke in pesti da ji čimprej 'ušteka' da ji hočeš pomagat.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : torek, 06.06.2006 : 12:21:44 »

Joj! Shocked Shocked Shocked  Pa sem mislila, da me je tista druga tema razjezila, zdaj pa pogledam sem in bi me kmalu kap. Angry Cry  Bomo pomagali, obljubim! Kiss

Mojcica, daj enkrat za spremembo malo premisli preden kaj napises.  Sad Ne bo skodilo, ves! Roll Eyes Polona je mislila psicko peljati na sterilizacijo, kar je tudi lepo napisala. In mislim, da se ji zaradi tega ni potrebno pred nikomer zagovarjati, ima ze dovolj tezav s svojo vestjo. In dovolj dela, zato je debata koncana! lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #8 : torek, 06.06.2006 : 12:31:13 »

No, tudi tale projekt malih bib bo kar pošten finančni zalogaj - posebna papica za mamico, pa potem za tamale, cepiva, "higienski" material.... kar pomeni, da tudi zanje teče akcija zbiranja sredstev. Dejstvo je, da so v tem trenutku na varnem, suhem in mirnem, v najboljših možnih rokah.   Smiley  Tu ne moremo/morete nič dodati - lahko pa sami ali pa pocukate za rokav koga, ki bi jim želel pomagati tako, da jim nameni kak tolarček. Donacije zanje zbira Repek na račun: TRR: 03107-1000197021 pri SKB net, s pripisom "Kala & otroci"[/u]

hvaležna mama Repka
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #9 : torek, 06.06.2006 : 12:32:37 »

Jao jao jao! Se že tepem po ustih za moje včerajšnje besede... ali pa ne  Cheesy Grin Se mi je uresničila skrita želja!  Roll Eyes

Bomo mislili na vas, da boste zvozili! (ne da bi sicer dvomila v to!   Roll Eyes ) To je največ kar lahko storimo v tem trenutku!

Držite se tam gori!

raznežena ostržka


 


Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #10 : torek, 06.06.2006 : 12:41:04 »

Citat
Polona je mislila psicko peljati na sterilizacijo, kar je tudi lepo napisala. In mislim, da se ji zaradi tega ni potrebno pred nikomer zagovarjati, ima ze dovolj tezav s svojo vestjo. In dovolj dela, zato je debata koncana! lp

 Shocked

Citat
Jaz še vedno upam, da bom tudi njo nekako uspela sterilizirat pred kotitvijo.

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : torek, 06.06.2006 : 12:49:00 »

In cesa zdaj ne razumes? lp
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : torek, 06.06.2006 : 13:03:15 »

Mojčica - ta proces je nekako tak, da psički najprej poberejo iz trebuščka neskotene mladičke, potem jo pa še sterilizirajo (upam, da sem prov napisala - sem čisti laik na tem področju!). Zato je Polona tudi govorila o morali - vzeti mladiče Kali ali pustiti, da koti in tako dobti "novo leglo mešancev, za katere veliko ljudi misli, da sodijo sodijo na ketno". Mislim, da je odločitev za sterilizacijo prava poteza, čeprav je v tem primeru že "ukrepala" narava, novi knedelčki pa so pristali v najboljših možnih rokah! Grin

Upam, da je nesporazum zdaj končno razčiščen in, da bo (kot je bilo omenjeno že zgoraj) te debate konec.
Naj ti za konec še omenim, da je pobijanje živih mladičev nezakonito in to dejanje še zdaleč ni ta reč, o kateri je govorila Polona, tako da si ji ga krivično pripisala . Brez zamere Wink samo mislm, da smo vsi, ki smo imeli čast spoznati to neverjetno go. Smetko Cool do nje zelo zaščitniški Wink

LP vsem, Maja
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : torek, 06.06.2006 : 13:06:23 »

mojcica,

ne mislim moralizirati ne za in ne proti, sem pa prepricana, da Polona in ostali, ki se vsak dan srecujejo s tako hudimi primeri, brez slabe vesti lahko odlocajo o nadaljni usodi pesjanov in mackonov, ki so jim zaupani v zacasno (nemalokrat se zgodi, da celo v trajno) varstvo, se posebej pa s tistimi, ki pesjani ali mackoni sploh se niso postali. Kritike raje v bodoce usmeri na tiste, ki so tako stanje zakrivili. To zagotovo ni Polona. Lahko se pa vsekakor javis za pomoc in gres Poloni pomagat na dudo hranit vse macke in pse, ki jih trenutno cele dneve in noci pedena spredaj in zadaj, obenem pa se okrog po bajtah z inspektorji pobira bolj ali manj hude nesrecne primere.

Najlazje se je dreti "MORILCI" na drugi strani ekrana. Ceprav nisi tega direktno napisala, se med vrsticami tocno to bere.
Imas res to pravico?
Bos prisla vsak dan v pomoc, zdaj ko so mladici na svetu?
In ti mladici niso edini, ki rabijo pomoc, temvec je kar v tej rubriki in na istem naslovu v Horjulu se nekaj dudarjev, ce je morda kdo spregledal. Cloveskih rok pa tam ni na pretek, lastniki teh rok tudi pri zdravju niso najboljsem, vmes imajo okrog bajte polno delavcev, pa za nafotrat, sprehodit in popedenat celo hordo psov in mackov, javljat tukaj, kaj je novega..., zato ne bodite bolj papeski od papeza.

Ne briga me, ce boste tudi mene oznacili za morilko. Kar, ce nimate drugega dela ali ce vam je pretezko zapeljati se do Horjula, vzeti Poloni kaksno flasko, coto, metlo, krtaco ali pasji strik iz rok.

Z moraliziranjem smo tukaj zakljucili. Ko boste kritiki uspeli napisat, kaj vse ste za Kalo in njene mladice danes naredili (v živo, ne za ekranom), se pa naprej beremo.

Vsi ste vabljeni, da pomagate.
Ce ne morete pomagati, poskusite tudi skoditi ne. Resnicno zivljenje pac ni vedno roznato, tako kot ga nekateri vidite cez ekran.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : torek, 06.06.2006 : 13:10:37 »

mojčica in ostali, ki imate dvome, kakršnekoli že pač. Strokovno - tega si nisem jaz izmislila - je sterilizacija poseg, ki ga je možno izvesti do samega ZAČETKA kotitve. Torej teoretično to pomeni, da je možno narediti sterilizacijo do začetka popadkov. Seveda je tveganje večje, višje kot je psička breja, vendar v znanje svojih veterinarjev ne dvomim. Tako, kot čisto pri polni zavesti napišem vse ostalo, kar se dogaja pri nas, sem tudi pri čisto polni zavesti napisala, kar sem. Da upam, da jo bom uspela odpeljat na sterilizacijo prej, preden bo kotila. Bi ubila koga na drugačen način kot tiste mladičke, ki so stari v trebuhu kaj manj kot so bili njeni? Ubiješ tako ali tako...S tem imam velike težave, punce, ki delajo z mano, zelo dobro vedo, da sem potihem upala, da bo kotila prej. Vendar to pomeni, da prevzemam skrb in odgovornost za še ta hip x, vendar vsaj pet bitij. In to vsaj pet bitij preveč. Zelo težko bo najti primeren dom za njih, še težje mi bo v tej situaciji zagotoviti zanje vse, kar potrebujejo, preden bodo odšli v nov dom. In če misliš, da ne bo pri nas nikoli prišlo do tega, da bom povedala, da sem koga od njih peljala na evtanazijo, se motiš...ker ga zagotovo bom, kot tudi že sem...Vem, kdaj kaj in zaradi česa kaj storim; predvsem pa stojim za tem. Vem, da jih je preveč, pa če so še taki cukri...Upam, da se boš naslednjič vpletla v kakšno pričakovano debato z argumenti; ali pa morda s konkretno rešitvijo, če že z argumenti ne. Dokler pa nisi vsaj 14 dni v mojih čevljih, nikar ne sodi....ker tudi jaz tebe ne. Z argumenti za tisto, kar ti ni všeč, pa izvoli - jih bm z veseljem brala in odgovorila nanje. Lp vsem.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kala
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines