mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:16:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čudežev včasih ni  (Prebrano 33683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 15.06.2006 : 11:25:49 »

Špela, verjamem...so tudi mački, ki jih je res praktično nemogoče obdržat noter. V takšnem primeru pride v poštev mačjak, ki je sicer rešitev v smislu - volk sit in koza cela. Torej nek kompromis, da je maček še vedno lahko zunaj, vendar ne kjer želi.
Logiran

bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #16 : četrtek, 15.06.2006 : 12:14:24 »

Res bi mu bilo potrebno kaj takega naredit, ker če bo zaprt notri bo uničil vse kar mu pride pod kremplje. Je maček, ki je močno navezan na nas in vsakič ko pride domov nas kliče toliko časa, dokler se mu kdo ne oglasi, je scrkljan da bolj ne bi mogel bit, ampak vseeno pa ne more brez polja, travnikov in mišk. Je izreden lovec in vsak plen prinese pokazat...pozimi mi je v sobo kosa prinesel. In takega mačka je izredno težko zapret. Smo že poskušali, da bi bil ves čas noter zaradi ptičev, ptičje gripe, ker pozimi ni mogel do mišk in je lovil ptiče, ampak ne gre in ne gre.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #17 : četrtek, 15.06.2006 : 12:18:31 »

Bloody_mary, kaj pa mogoče sprehodi na povodcu?
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #18 : četrtek, 15.06.2006 : 12:22:11 »

Že ovratnice ne prenese. Smo mu jo že kupili, pa se je nekaj časa matral in jo tako scufal, da jo je spravil dol. To je en tak samosvoj maček, da bi ga mogli od malega navajat na to. Že tam kjer smo ga dobili, je bil navajen svobode in to mu je ostalo. Res smo poskušali že marsikaj, pa ga ne moreš premaknit za milimeter.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : torek, 20.06.2006 : 21:35:30 »

Škoda, ker ta tema nima toliko ogledov, kolikor je skrbnikov prostoživečih mačk...
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : sreda, 21.06.2006 : 08:24:51 »

Smetka, sem ti že v nedeljo želela to napisat, pa nisem imela časa (košnja trave je tudi nas čakala). HVALA ti iz srca, da si objavila to temo. Zakaj?

Moj fant ima 3 zunanje mačke (od 2 do 5 let). In zadnjič je njihov sosed kosil travo (s traktorjem). Sem mu rekla, naj zapre mačke v hišo. Neeeee, saj slišijo, saj se bodo že umaknile, saj niso kot zajci, ki se potuhnejo. Nikakor ga nisem mogla prepričat, da je bolje, da so v hiši. Dokler nisi ti objavila te teme, dokler ni videl boge muce, ki ni preživela košnje in dokler ni našel sosedove mačke pokošene (ravno tisti vikend, ko sem mu razlagala, naj svoje zapre)!!

Zato, hvala ti še 1x, da bodo vsaj 3 mačkoni v času košnje varno zaprti  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sreda, 21.06.2006 : 08:41:03 »

No super, sem vesela, da je vsaj kdo spremenil mnenje...Muce sicer resda slišijo, normalno....vendar jih večina ne reagira z umikom oziroma begom, pač pa otrpnejo...se potuhnejo, misleč, da jih tako tista nevarna reč ne bo "videla".
Logiran

Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #22 : sreda, 21.06.2006 : 09:23:35 »

Odkar prebiram na forumu takšne grozne in hkrati žalostne zgodbe, so se moji prostoživeči trije mačkoni spremenili v hišne po vsej sili, čeprav jih še spustim ven, ampak največ za eno uro in še to samo takrat, ko sem jaz zraven. Bilo je hudo, ampak bi mi bilo še hujše, če bi se jim kaj zgodilo. In hvala za to, da sem "odprla" oči.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sreda, 21.06.2006 : 11:33:37 »

O....lepo. Hvala vam, ki se javljate in sporočate, da morda le ni vse zastonj...
Logiran

sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #24 : nedelja, 10.09.2006 : 21:17:03 »

Evo, še ena nesreča s kosilnico...  Cry
Od moje sesstrične muca se je zatekla pod balkon, nič ni jokala - najbrž je bila v šoku. So jo peljali k veterinarju, takoj ko so jo našli. Ni mogel nič naredit. Eno zadnjo tačko ji je odneslo, ostale pa poškodovalo (drugo zadnjo kar hudo). Tudi polovico repa je izgubila. Tko da so jo uspavali.  Cry Boga mucka.
Sem prav vesela, da mojega vrageca ne spuščam iz hiše.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #25 : nedelja, 10.09.2006 : 21:28:44 »

 Cry

kako mi je grozno, ko preberem kaj takega... ljudje hočejo svojim živalim dobro, jim omogočit svobodo, konča se pa slabo... res, tragedija.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #26 : nedelja, 10.09.2006 : 22:56:16 »

Uboga mucka.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #27 : torek, 26.09.2006 : 19:14:46 »

Maloprej je pred mojimi očmi (vse se je zgodilo v trenutku) do smrti povozilo eno mlado črnobelo mačje bitje. Nihče ni ustavil, nihče ni izstopil. Ta svet je res ena ogromna nemarna smet.

Katarina
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #28 : torek, 26.09.2006 : 19:34:54 »

Oh, Xena, žal mi je, da si morala to videti.
Vsakokrat, ko vidim povoženo mucko me stisne v trebuhu od groze in žalosti. In se razjezim, saj je potrebno samo malo prilagoditi vožnjo, pa lahko rešiš muco, ali katerokoli živalco. pa tudi neprevidnega otroka, človeka.
Toliko je objestnežev med šoferji!
Moja mucka sta vedno v stanovanju. Včasih razmišljam, kako mali je njun svet, dve sobi in balkon. Skoraj me peče vest, ker sem ju tako omejila. A vedno, ko vidim ali slišim o povoženih, ali kako drugače poškodovanih ali celo mučenih mucah si oddahnem. Res je njun svet majhen a je varen in trudim se, da kar se da prijeten.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 27.09.2006 : 08:49:53 »

Ravno na to sem zadnjič pomislila, ko sem videla eno od treh malih priteklih mačic prečkati našo cesto.  Undecided
Sem jih kar popakala vse tri in so tako zdaj v hiši  Cheesy

Ne bi si nikoli odpustila da bi se ji kaj zgodilo zaradi mojega odlašanja.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines