mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:35:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čudežev včasih ni  (Prebrano 33686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 14.06.2006 : 10:50:18 »

Danes smo na uspavanje peljali muco, ki ji je (najbrž) kosilnica odrezala dve nogi, ki sta se držali le še z malo kože...
Muca je bila breja, predla je ves čas, kolikor ji ga je ostalo...in se pustila cartat do nezavesti in naprej. Slike sledijo.
Dajte pazit na svoje muce.

Žalostna Smet
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sreda, 14.06.2006 : 11:01:10 »

http://www.moj-album.com/slike/1601452/LtqovCa7MXCi7Hc6.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/7EP8tyL0St6KgwPj.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/j4jSXejOxbCY31Kz.jpg
Logiran

LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #2 : sreda, 14.06.2006 : 11:03:45 »

JOJ!  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #3 : sreda, 14.06.2006 : 11:05:26 »

To je pa morala bit ena zelo lepa mucka, z lepim karakterjem. sploh si ne morem predstavljat,  kake bolečine je morala prestajat, pa kljub vsemu je pokazala zaupanje v ljudi!  Cry

naj se ima lepo v nebesih
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #4 : sreda, 14.06.2006 : 11:05:48 »

Delim žalost s teboj.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : sreda, 14.06.2006 : 11:12:32 »

Ojej, tukaj pa res ni govora o kakem čudežu. Sad

Čisto malo več sreče je imela črna mucka iz okolice Višnje gore, ki ji je (verjetno) kosilnica posnela zadnji dve nogi, delno odrezala rep in poškodovala zadnji del, vendar se je izvlekla. Je tudi Repek nekaj prispeval.

Tako kot je rekla Smetka - pazite na svoje muce, vsaka je le ena taka! In očitno je sezona kosilnic in drugih strojev, nevarnih za prostoživeče ali samim sebi prepuščene živalice, v polnem teku.

lp, Katarina
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #6 : sreda, 14.06.2006 : 11:19:46 »

saj naslov vse pove! ja imaš prav! Treba je pazit!
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #7 : sreda, 14.06.2006 : 11:20:07 »

Reva uboga!  Cry Naj se ima lepo...

Punce, ve pa tudi glavo pokonci! Včasih res čudežev ni... pa bi si jih človek tako želel...  Sad

eh ostržka
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #8 : sreda, 14.06.2006 : 11:21:25 »

Tako je! Teh stvari zlahka človek ne pozabi! Vendar se moramo trudit, da se lahko pomaga drugim živalcam, ki rabijo našo pomoč!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #9 : sreda, 14.06.2006 : 11:36:34 »

To se je zgodilo tudi moji muci-7 let nazaj. Zdaj pa vsakič ko zaslišim, da kak kmet kosi travo, hitro ven kot raketa, da se kaj takega ne bi ponovilo.

Od svoje muce sem videla le krvavo ovratnico, drugega mi naši niso hoteli povedati.

Res mi ni jasno, kako pride do tega; kmet ne vidi mačka? Zakaj muca ne zbeži?

No ja, vse tole moje modrovanje ne bo pomagalo nobenemu mucu  Cry
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #10 : sreda, 14.06.2006 : 11:37:00 »

Ja čudežev včasih res ni, je pa upanje na boljši jutri.

Ne bomo prišli v knjigo rekordov a vseeno predlagam, da danes prav vsi, ki se nahajamo na tem in ostalih forumih v roke vzamemo mobilca, pa tisti 1919, pa zivali, pa bo upanje za dudarje, Shy-a, Brčico in podobne...
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #11 : sreda, 14.06.2006 : 12:26:15 »

Grozno... to je ena izmed stvari, ki se jih tud jst bojim. Zakaj do tega pride - kmeti imajo zdaj močne traktorje s super turbo kosilnicami in se ni za bat samo da bi kakšno mačko pokosil, lahko tud kakšnega otroka. S takimi traktorji potem res s svetlobno hitrostjo kosijo travnike, da gre traktor naravnost jim itak skrbi vgrajen sistem, ki zna po možnosti traktor na koncu travnika še obrnit, tako da lahko kmet praktično revijo bere med tem ko kosi. Kaj kosi itak  ne gleda pa tud če bi videl žival pred kosilnico, jih večina ne bi ustavla, ker jim je povsem vseeno. Glede načina košenja travnikov se pritožujejo tudi lovci, ki jih skrbi za gozdne živali... npr. na travnikih srne pogosto skrijejo mladiče v visoko travo. Mačke, psi in ostale živali se čez visoko travo ne morejo hitr premikat, kmeti pa ponavadi kosijo od zunanjega roba travnika v krogih proti notranjosti, tako da živali čisto zmede hrup in ne vejo v katero smer bežat. Vsakič ko slišim tisto rohnenje kosilnice me kar zmrazi, ampak na srečo zadnji dve leti za našo hišo ne kosijo več, ampak pripeljejo ovce, da  pojejo vso travo.
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #12 : sreda, 14.06.2006 : 12:43:35 »

Mene je tud zelo strah teh zadev. Naš maček večino dneva preživi na bližnjih travnikih in čaka na miške in dosti kmetov je takih, ki ne marajo živali, sploh mačkov in psov in bi po moje še z veseljem kakega pokončali. Line si sploh ne upam spustit na polju več, ampak ne zaradi tega, da bi mi ušla, to nikakor ne, ker ves čas hodi v bližini in počaka če se za malenkost oddalji, ampak me skrbi, ker ona uživa, da leta po njiva, da ji bo kdo kaj naredil, al pa podtaknil kakšen strup. Vsega so zmožni. Pri nas je lansko leto v enem mescu šlo kakih 6 mačkov in vsi so bili zastrupljeni. Kdo jih je zastrupil ne vem. En sosed ves čas grozi s puško in s takimi butastimi zadevami. Ko se mu psica goni, na balkonu napelje žico, skozi katero spusti elektriko, da bi elektrika odgnala pse stran. Sej ljudje niso več normalni. Nobenemu ni več za zaupat.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : sreda, 14.06.2006 : 15:03:41 »

Polona, drzi se!

Bloody mary, po vsem kar si napisala, da se dogaja, se vedno upas spuscati macko ven? Shocked

Tukaj si lahko pogledate se eno taksno zgodbo, vendar v njej nastopajo srne:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=7356&start=90
Logiran

bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #14 : sreda, 14.06.2006 : 16:01:02 »

Ja Kaja s težavo ga spuščamo ven. Je maček, ki je navajen hoditi noter in ven kadar mu zapaše. Takrat ko je bil bolan, imel vročino in neke obveze po operaciji smo ga imeli ves čas zaprtega in smo mislili da bo znorel. Obešal se nam je vsepovsod, uničeval stvari iz same jeze, ker ga nismo spustili ven. Vsakič sproti me je strah, da se mu kaj ne zgodi. Ali ima kdo kak predlog, kako zapreti takšnega mačka? Z veseljem se ga poslužim, samo da ga zaščitim pred zlobnimi ljudmi, ki ne marajo živali.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines