mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:14:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čudežev včasih ni  (Prebrano 33691 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #30 : sreda, 27.09.2006 : 10:33:05 »

Krasno! Rešila si tri čudovita bitjeca!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 27.09.2006 : 10:58:01 »

Ja čisto zares so čudoviti  Kiss
Zdaj jim bo treba samo nov dom poiskat  Wink

lp
Logiran

seny
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #32 : petek, 24.11.2006 : 21:55:59 »

Uboga muca Cry.....mojo muco je pred časom ujela past in ji je zadnja noga dobesedno zagnilila in ji padla stran...klicala sem veterinarja a je rekel, da ji lahko da samo evtanazijo...nisem se strinjala..in je živela z eno zadnjo nogo dokler je pred 4 mesci niso izdala leta. Bila je stara okoli 10 let. Cheesy
Logiran
Gorazdova
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #33 : torek, 13.03.2007 : 00:07:19 »

Boga muca...  Cry Cry Cry

Imam v stanovanju 2 mački...Ena je mlada še, drugi pa je že velik... Pred tem je bil navajen biti zunaj.. Sedaj ko ga imam notri,po cele dneve mijavka, sosedje se pritožujejo, vendar nevem kako naprej.. Ima družbo,vendar nevem...  Cry
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #34 : torek, 13.03.2007 : 07:51:07 »

A kastriran je?
Drugače pa lahko to čisto elegantno rešiš, čeprav bo potrebna tvoja vztrajnost in mirni živčki.  Wink
Kupiš oprsnico za mucka, povodec (lahko tudi flexi) in se greš lepo sprehajanje.  Smiley Saj vem, da se smešno sliši, samo pri meni se obnese, čeprav sem jih navajala na to šele kot odrasle mačkone.  Jaz jih pripnem na daljšo vrvico (vsakega na svojo seveda), potem pa lepo šetajo po vrtu ali po robu gozda (smo ob gozdu), vendar sem vedno zraven (vzamem kako revijo ali knjigo za tisto urco, dve, ko jim igram varuško oz. "pasem" mucke Tongue ). Je pa pri meni trajalo kar kak mesec ali dva, predno so sploh ugotovili, da oprsnica ni noben bav bav in da se da z njo čisto normalno hodit, moraš pa vedit, da boš pri odraslem mucku težko dosegla, da bo hodil ob tebi tako kot kuža, so bolj samosvoji.
Takole tole izgleda:
http://www.moj-album.com/slike/523609/RSVh6oI7o9UZKn8q.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/523609/ER0gzXmQ8GXnl6cH.v.jpg


Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #35 : torek, 13.03.2007 : 08:02:58 »

Moja soseda ima dve najdeni mački in ju na oprsnici ter s flexijem (ima takšnega posebnega, ki se na sredini razdeli v dva dela) pelje ven, ko gre iskat punčko v šolo. Pravi, da je v Nemčiji, odkoder je prišla, to čisto normalno. Pri nas se sicer kdo še obrne za njo, ampak se bodo že navadili.
Logiran
Gorazdova
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #36 : torek, 13.03.2007 : 14:15:29 »

Hvala za odgovore, bom probala takole naredit... Sem ga včeraj z navadno vrvico peljala ven, da ga ni kje bolelo in je bil zelooo vesel, tako da mu bom to 100% kupila, samo da bo srečen.. Kastriran pa ni.. A bi to kaj pomagalo pri temu?


Imam pa sosedo, ki ima mešanko perzijke in jo je od malega navadla z vrvico danes je brez vrvice in je pridna ve kje lahko gre.. Vendar tako sovraži pse  Grin

Hvala za odgovore..

P.S.:MaxyTT, lepi cotkani mucki maš..
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #37 : torek, 13.03.2007 : 14:26:04 »

Kastriran pa ni.. A bi to kaj pomagalo pri temu?

Sem precej prepričana, da bi pomagalo. Ne takoj, pač pa sčasoma (tudi hormoni ne zginejo kar čez noč). Moj muc je 9 let poležaval zunaj, po možnosti na sosedovi kanti (sicer da res od mladega kastriran), še rajši pa na mojem avtu, ko sem bla doma. Zdej je nekaj več kot eno leto odkar ne sme ven. Parkrat je bil zunaj na oprsnici, pa je silil notri. No, zdej pa, če slučajno ne zaprem takoj vrat, ždi in gleda kaj je uno čudo tam na drugi strani.
Drugi, prav tako kastriran (in precej bolj pretepaški), je malo bolj siten. Se zna dret. Pa če se mi zdi, da ni dan za ga spustit ven, mu dam takrat še malo za jest, pa gre potem čisto zadovoljno spat. So obdobja, ko ne gre ven, vedno daljša. Zlasti to deževno zimo. Tako da se da tudi tiste, ki to nočejo, vseeno navadit, da postanejo čisto spodobni sobni mački.   Smiley
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #38 : torek, 13.03.2007 : 15:15:07 »

Čimprej kastrirat! Muc se ti verjetno tudi že goni, vsaj če gledam tele naše vaške mačkone, ki so sedaj na pomlad že vsi napol zmešani. Pa še s tem boš preprečila, da bi muca imela mladičke in pa nezaželeno mačje vedenje (tuljenje, mijavkanje,markiranje). Glej, ne pričakovat, da se ti bo muc zaradi kastracije spremenil iz tigra v tiho miško, ampak kastracija precej pripomore k umiritvi mačkona v tem smislu, da se ti ne bo gonil in markira po stanovanju (verjemi, da ko ti bo to začel delat, bo tako smrdelo, da dolgo ne bo obiskov k vam  Wink ). Isto velja za mlado muco - sterilizirat. O sterilizaciji/kastraciji je ogromno napisano tudi na internetu, tako da se res lahko informiraš in vidiš kako in kaj.

Glede povodca pa kar veselo na delo.  Smiley Cheesy

LP
Logiran
Gorazdova
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #39 : sreda, 14.03.2007 : 19:05:06 »

Evo danes sem mu kupila flexi in je bil tako zadovoljen zunaj, sprva se ni pustil mu nadet, ko sem ga pripeljala nazaj je spet mijavkal in sem ga probala zopet peljat ven, in čuda pustil se je.. Tak mi je lepo ga videti veselga.. Hvala vam (K)
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #40 : četrtek, 15.03.2007 : 07:37:35 »

SUPER!!!!  Cheesy Cheesy
Če je že prvič tako fajn sprejel vrvico, je pa sploh odločno! Očitno mu je bilo hitro jasno.  Smiley Wink

LP
Logiran
Gorazdova
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #41 : četrtek, 15.03.2007 : 11:01:13 »

Seveda, vendar še vedno tako mijavka.. A bom potrpela.. Sicer pa.. Danes zjutraj je prišla soseda k nam, in mi rekla tole: ˝Zdaj je čas ko se mačke gonijo. Vašemu mačku se bo vtrgalo in bo umrl, če ga ne spustite ven. Zaradi mačke se zbujam ponoči.˝

In kaj naj zaj to pomeni, da bo maček umrl brez tega da bi se gonil?? Ma če ji je fajn,da njen maček to dela ql, meni ni, ker ne želim z mojim mačkom razširit število muc, ki jih je že tak al tak preveč.
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #42 : četrtek, 15.03.2007 : 11:57:07 »

Potem pa samo še ostane žiga žaga, jajčka preč. Wink
Res, resno ti priporočam, da ga daš čimprej kastrirat. Poseg je rutinski, tebi in mucku bo pa marsikaj prihranjeno. Kar pogumno, ker ti bo več živčkov to požrlo, da ga boš kontrolirala in prenašala njegovo tuljenje in markiranje v času gonitev, kot pa če daš tistih nekaj deset evrčkov in imaš zadevo urejeno doživljenjsko. Bo bolje tako za mucka kot zate in sosede.  Wink

LP
Logiran
Gorazdova
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #43 : četrtek, 15.03.2007 : 12:07:32 »

Aha.. In kako to poteka sploh?? Najbolj se bojim,da bodo napako naredili in se mu kaj zgodi.. Tega pa res nočem ker mi je full dober mucek, ga mam zelo rada! Ti si mačka kastrirala?
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #44 : četrtek, 15.03.2007 : 12:40:20 »

Jaz imam vse tri moje mačkone kastrirane in ni bilo nikoli nobenega zapleta. Ne morem reči, da do zapletov ne more priti, ampak je to minimalni rizik.
Tudi muco imam sterilizirano, pa ni bilo nič narobe. Tako da z mačjim "zavijanjem" nimam problemov, razen kadar jim dajem jest, takrat pa tulijo Cheesy, kot da niso dobil že 14 dni hrane. Pa jih moram malo nazaj držat, saj so vsi kot polheki. Ker se jim je pa apetit povečal po kastraciji.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čudežev včasih ni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines