mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Lizanje, lizanje in še enkrat lizanje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lizanje, lizanje in še enkrat lizanje  (Prebrano 10976 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : četrtek, 15.06.2006 : 14:37:58 »

Jaz več ne vem kaj naj Undecided Ori si non-stop liže sprednji tački. Ampak res non stop. Kadarkoli ga primeš v naročje so tačke mokre. Zdaj si je drugače belo dlako, tam že prav obarval, zaradi tega lizanja! Pa nima nobenega tujka, nič...vse ok. Ampak on non stop liže! Liže povrhu in potem še obrne tačko, tako da si gleda blazinice in spet ...liže. Dlakico med blazinicami ima redno striženo (na 14 dni), ampak ko si poliže tačke, gre grizt to dlakico. Ampak prav grize jo. In tako naprej. Blazinice seveda potem tudi poliže. Pa sem pogledala tudi blazinice, pa vse ok. Kaj je zdaj to?? To traja od zime! Sem mislila, da jih tako liže, ker je pač zima in so bolj slabi pogoji zunaj za blazinice, ampak ne. To še vedno traja! Pa kot sem rekla, ne liže samo blazinice, ampak tudi tačko na drugi strani blazinice - torej zgoraj..

Nasvet? Mnenje? Izkušnje?

Hvala Smiley

lp,
Diana
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #1 : četrtek, 15.06.2006 : 14:55:47 »

Evo Mel zdaj pa jaz vračam izkušnjo Smiley čeprav jaz pa nimam pametnega nasveta, samo podobno izkušnjo. Lina si tudi včasih liže in liže tačke iz vseh strani, ni pa to tako pogosto da bilo zaskrbljujoče. Pomislila sem tudi da hoče pozornost npr. če se ne ukvarjam z njo si liže tačke da se potem ukvarjam z njo - če jo vidim da to dela poskušam preusmeriti pozornost in potem res neha.

A zadnjih tačk si pa ne liže? Lina si namreč včasih sprednje, včasih pa zadnje.

Upam da se javi kdo še s kakšnim nasvetom.

lpk


Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : četrtek, 15.06.2006 : 15:04:56 »

Hja, zadnje tudi, sem pa tja (zelo redko) - večinoma takrat, ko so sprednje že preveč obdelane Wink Je pa drugače živahen in vse Huh Ma ne vem no...pozornost? Ob meni je non stop, ukvarjamo se skoz z njim, sam ni nikoli...hm. Saj ne vem, kaj naj si mislim. Tvoja to še vedno počne?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3 : četrtek, 15.06.2006 : 15:16:27 »

Ja včasih jo prime in se znaša nad tačkami Smiley
Ma saj Lina tudi skoraj nikoli ni sama (pa tudi če je si takrat ne grize tačk), ko sem v službi je v varstvu potem smo pa itak skupaj ko pridem, pa kar naprej se nekaj dogaja tako da dolgčas ji ravno ne more biti. Se mi pa zdi da včasih ko kaj delam (npr. brati sploh ne smem, si ji kar malo 'strga' in na vsak načim me hoče spraviti h igri) in je ona ubožček ker ni v  središču pozornosti pa začne s kakšnimi fintami...kaj pa vem to je samo moje razmišljanje.


lpk
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #4 : četrtek, 15.06.2006 : 16:36:01 »

Če na tačkah nima nobene ranice al kaj podobnega, pol ni nič narobe da si tace liže. Jih pa redno pregleduj, da ne bo do kakega vnetja prišlo. Moja ma trenutno neko vnetje na tački in zdaj nosi nogavičko da si ne liže.

LP
Logiran
zivaa
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #5 : četrtek, 15.06.2006 : 16:46:50 »

jaz mu bi dala nogavice gor, tako kot jih je dala stellka.
mislm da je to res razvada in se mu pač zdej zdi fino!
ker drgač se mu pomoje zdaj ko je vroče vse skupaj vnelo pol bo pa veselje. Nogavičke naj ma toliko časa gor da pozabi in da se dlaka normalno nazaj obarva.

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 15.06.2006 : 17:14:36 »

Izključno stres.
To je po moje sproščanje stresa. Zaradi tega bo začela tudi dlaka odpadat in če jih bo začel tudi gristi, se lahko tudi poškoduje... Samodestruktivnost je prisotna tudi pri naših kuužkih, ko so pod hudim stresom.
Probaj z nogavičkami. Bo pa to prenehalo, ko bo stres mimo, kar pa verjetno ne bo tako hitro, glede na njegovo - vašo grozno izkušnjo.

Probajte ga zamotit, da mu ne bo prišlo preveč v navado. Pol bo še težje odvadit.
Držim pesti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : četrtek, 15.06.2006 : 17:53:09 »

Kaj mislite, kaj zdaj počne? Roll Eyes Ok, samo to me je zanimalo ali je to zgolj razvada (sam ni nikoli, ker ga vozim vsako jutro na čuvanje k babici in grem takoj po službi ponj Huh) tako da sem se samo bala da nima kakšnih bolečin v kosteh, ampak glede na njegovo živahnost bi bilo to bolj težko.

Nogavičke v tej vročini? Shocked Ali čem raje s čim namazat (takim bolj ogabnim?)


 Bo pa to prenehalo, ko bo stres mimo, kar pa verjetno ne bo tako hitro, glede na njegovo - vašo grozno izkušnjo.


Angseter to traja že od zime Undecided Se je pa po napadu še povečalo, to je res.

Torej je ok, če ga skoz odmikam stran od lizanja ne?

Oh ja...mu že težim, pa me grdo gleda Wink Samo se mi tako smili, ko je tako bogi, pa me gleda s to malo glavico ki jo ima polovico pobrite zdaj  Cry

Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #8 : četrtek, 15.06.2006 : 19:40:26 »

Mogoče gre pa za živčno kretnjo. Sem slišala, da jo imajo lahko tudi psi, pri ljudjeh so pa sicer kar pogoste (naprimer griženje nohtov).
lp
T.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #9 : četrtek, 15.06.2006 : 20:24:01 »

Se strinjam z Tecko,tudi moj je včasih to delal pa smo ga odvadili.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : petek, 16.06.2006 : 10:31:11 »

Ne pustit in mu raje ponudit drugo zaposlitev, varianta kong s skuto Wink
Se bo s tem muču namesto z lizanjem.

Drugih sprememb z gibali pa ni bilo? Če bi bilo mogoče zraven stresa, navade in dolgasa, še mogoče malo revme...
Ni več rosno mlad ne?
Povečalo se je pa res izključno zaradi napada...

Pa tista žogica je v redu, ki jo kuža kotali in ven padajo briketi. Čim bolj ga zaposli z raznimi dejavnosti.
Ne sme imeti časa za lizanje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : petek, 16.06.2006 : 11:33:56 »

Ne vem koliko bi ga kong zanimal? Je zbirčna rit veš. Pa še prebrisan je. Ko ne bi šlo ven, bi do mene prišel, me pogledal z najbolj žalostnim pogledom (se še un, od koker španjela skrije pred njegovim Wink ), žalostno zavzdihnil in narahlo zacvili..potem bi pa še glavica na stran padla, in tako bi prosil, da mu naj dam tisto hudičevo skuto ven Grin Da ne govorim, da je do polovice glavice pobrit, ker ima rano in ve, da se mi zaradi tega še bolj smili Tongue

Smo pa že včeraj začeli striktno z : NEEE! ko si začne lizat tačke. Če ga začnemo božat (mu umaknemo glavico od lizanja) se umiri in neha lizat. Samo ne moremo ga 24ur/dan čohat Undecided Problem je mogoče, ker je noro scrkljan Huh

Danes dobi nogavičke, in bomo začeli z odvajanjem. Doma smo se kar vsi strinjali, da gre za stres, smo povezali nekaj dogodkov, ki sovpadajo z njegovim lizanjem tačk...in seveda dejstvo, da je po napadu to začel delati še bolj intenzivno!

Drugih sprememb z gibali pa ni bilo? Če bi bilo mogoče zraven stresa, navade in dolgasa, še mogoče malo revme...
Ni več rosno mlad ne?

Kakšne spremebe z gibali imaš v mislih točno? Kako lahko ugotovim, ali gre za revmo? A kar začnem dodajat kaj v prehrano (missing linnk  +)..Mali je res ful vitalen in poln življenja (ok, zdaj ga je ta napad zdelal). Drugače pa absolutno ne izgleda star 14 let (doponil jih bo julija). Komot smo vsak vikend na Rožniku, Rašici...ful se giba ima kondicijo itd. Še vedno imamo na sporedu dnevno norenje, res norenje po stanovanju itd. Vsaj do napada je bilo tako.

LP,
Diana
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : petek, 16.06.2006 : 15:48:03 »

V bistvu se skoraj nič ne vidi... Zelo očasno se malček čudno postavijo, malo težje vstanejo zjutraj pa še to mogoče samo takrat, ko je znaj slabo vreme...

Sem vprašala tako, da se pomisli na vse možne variante, tudi če so manj verjetne  Tongue

Sama pa nebi dajala nobenih dodatkov, brez da bi za to prej vprašala veta, ki mu zaupam...
Sej v bistvu ne moreš pri tem nič pomagat.

Jaz sem moji prejšnji psički občasno dala kako tabletko proti bolečinam in prilagodila sprehode... S tem, da je ona mela tudi ostale probleme s kostmi...
Sicer se pa ni nič prekomerno lizala tako, da jaz te povezave nisem mela.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : petek, 16.06.2006 : 15:57:51 »

Aha hvala. Jaz pri mojemu še nič takega ne opažam. Vstane brez težav, hitro...drža je ok...če ni drugih znakov, potem mislim, da to ne more biti to. O protibolečinskih tabletih nimam kaj razmišljat, ker ga nič ne daje v tej smeri.

Mislim, da bo stres in zdaj morda že kar odvisnost najbolj verjetna zadeva in bom vztrajala z odvajanjem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 17.06.2006 : 07:54:31 »

Držim pesti, da bo bolšje! 
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : ponedeljek, 19.06.2006 : 08:52:51 »

No pa da se jaz povem svojo izkusnjo - tudi moja Uma si lize sprednje tacke, njen ocka si in to neumorno. To je v bistvu neke vrste slaba napada, po drugi strtani pa vzorec obnasanja, ki bi lahko bil tudi podedovan. Uma to ni pocela od vsega zacetka, ampak jo je kr nekaj primlo in takrat se je zacelo. Sice to omejujejo s striktnim Fuj, in stvar ni vec tako kriticna, seveda pa vsake toliko spet malo pozabi. Tudi jaz sem bila najprej panicna in sem iskala tujek, ranico, spremembe na kozi, nohtu, blazinici, skratka nek razlog in opravicilo, pomirila sem se sele, ko sem govorila z vzrediteljico, ki mi je povedala, da to njen ocka tudi pocne in da so enkrat celo bili pri veterinarju in je fizicno vse vredu.

Tako da moj nasvet je, cim manj se sikirat, ko jo vidis reci fuj ali ne in jo pohvali ce neha, na tak nacin jo bos pocasi a vztrajno odvadila. Glece obarvanosti, pa pocakaj da se odvadi, potem pa odstrizi obarvane dele, tudi pri nas se barvajo, pa nic ne mores - vzrdzi se samo kaksnih kemicnih preparatov.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.06.2006 : 22:14:34 »

Uf Uma, si me kar pomirila veš Smiley Pri našem zaenkrat zadevo odpravljamo z glasnim NE, in moram rečt, da nam gre vedno bolje. Sicer se gospodič potem odmakne, ker misli, da mu ne bomo težili, pa gremo za njim in zpoet NEEE Ori...Pa zavzdihne in neha...si misli, da smo tečni Wink Bomo videli.

Hvala in lp,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : ponedeljek, 26.06.2006 : 22:39:44 »

Še članek o kožnem granulomu

Pri Oriju sicer še zdaleč ni tako hudo in upam, da ga bomo uspeli odvaditi lizanja.

lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Lizanje, lizanje in še enkrat lizanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines