mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:05:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brčica
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brčica  (Prebrano 51335 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 30.12.2005 : 18:17:15 »

Današnji dan sem si zamislila čisto drugače. Nameravala sem do Postojne podelit nekaj poljubov in objemov z željami za (še) lepše prihodnje leto moji najljubši veterinarski inšpektorici, pa ponovit vajo v Ljubljani z našim veterinarjem. Na poti me je ujel klic z veterinarske ambulante v Postojni. Povedali so mi, da je ponoči nekdo za njihovo ograjo z verigo priklenil psa ali psičko, ki se pa ne vede najbolj prijazno. Pa sem zavila najprej tja in si ob tem mislila....eh, še ena prav klasična zgodba...
Zagledala sem psičko, zvito v čisto majhno gubo, ki je najprej dvignila samo ušesa. Ko sem jo ogovorila, je vstala, se vzpela s prvimi tačkami name in začela mahati z repom tako zelo, kot da se poznava že dolgo. Prisežem, da sem jo videla prvič...in začela razlagati, da ni moja in da ne vem, zakaj do mene ni nič huda. In prav ganila me je, s tistimi svojimi belimi zamrznjenimi brki in vsa premražena.
Prav pridno je počakala v avtu, ko sem nazdravila na boljše leto, ki prihaja in odpravili sva se v Ljubljano. Na kliniki sem povedala, da imam sicer psičko s sabo za pregledat, ampak da najbrž ni nič takega...da bi bilo morda dobro le, da dobi antibiotik za domov, ker smo že takoj opazili, da ima mleko, pa da se začenja mastitis...Pregled je pokazal, da je Brčica kotila kakšnih 20 ur prej, da še vedno precej krvavi in da to ni čisto normalno. Odločili smo se za takojšnjo sterilizacijo, ob tem pa so odstranili še mladička, ki sam ne bi uspel  priti na ta svet, mrtvega seveda. Ni tako klasično, kot sem pomislila najprej...da so se pač znebili psičke, ki bi imela čez pol leta spet mladičke in so ugotovili, da je z njimi precej dela.  Prav nič dela niso imeli z njimi oziroma ravno toliko, kot je treba, da...
Nič ji ni jasno, naši Brčici. V komaj nekaj urah se ji je svet obrnil na glavo. Meni pa tudi ni jasno, kako je mogoče, da ob vseh mogočih možnostih za rešitev problema izbereš prav najbolj nemogočo...
Naj se že neha. Menda je to edina moja želja za prihodnje in vsa ostala leta, ki prihajajo. Ko bi vsaj vsak od nas poskusil poiskati najboljšo možno rešitev za vse mogoče težave, pa bi bilo najbrž lažje na tem svetu vsem nam.

Slike sledijo, ko bo malo prišla k sebi.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : petek, 30.12.2005 : 18:54:27 »

evo fotke:
http://www.moj-album.com/slike/1601452/bxRusH4_cVUjR1E2.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/pf6nTQZHephD0j48.jpg

....kje so njeni mladiči, pa lahko samo ugibamo, kajne? brez kake divje domišljije... Angry

lp, katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2 : petek, 30.12.2005 : 18:56:40 »

Dodatek po navodilu Smetke:

Psička je stara cca 1 leto in pol.

lp, Katarina
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : petek, 30.12.2005 : 20:09:38 »

Uboga Brčica (zanjo tudi kaksen ččččč uporabim  Wink), toliko se ji je zgodilo v enem dnevu. Glavno da je zdaj na toplem in varnem.
Njenemu bivsemu lastniku pa cisto brez slabe vesti zelim, da se mu danes podre novoletna jelka na glavo in mu pusti ogromno busko. Tako bo vsaj nekaj poleg las krasilo njegovo prazno glavo.  Angry Ce pa bo ob padcu zanetila se kaksen pozarcek, pa upam, da mu bo ogrel ledeno srce.

Smetka, tebi pa seveda lepe praznike pa cim manj taksnih klicev.  Kiss

p.s. Sraka Sracka (dobesedno) je ze na varnem na Golniku. Wink lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : nedelja, 01.01.2006 : 19:22:05 »

Evo, če ne bi videla na lastni oči, ne bi verjela.... pa so moje kinološke in še kako drugačne oči marsičesa vajene!  
Torej, Brčico sem videla včeraj, ko se je še z grozo v očeh obračala stran, postajala popolnoma trda, tudi če si se jo še tako nežno dotaknil in čutil si, da si v tistem trenutku najbolj želi - biti nevidna ali sploh ne obstajati .

Danes (po 24 urah!!), pa je to popolnoma drugačen pes..... hmpf, ali pa je morda k njeni "preobrazbi" pripomoglo kaj dejstvo, da je bilo včeraj še STARO leto, danes pa je že NOVO.... .. skratka, pesjanka je čisto drug pes - crklja se, daje tačko, mirno prenaša vse ostale živali in ljudi, skače na kavč, počiva na ljudeh!!!!

evo:
http://www.moj-album.com/slike/1601452/sug7bQ26zNRTnoVd.jpg

pozira:
http://www.moj-album.com/slike/76039/Dcv7rBU4FZ7087YB.v.jpg

in brez zadržkov testira mehkejše pozicije:
http://www.moj-album.com/slike/1601452/GBXoSxmJA_a7I43g.jpg


... in šefico Polono zasleduje na vsakem koraku tako, kakor da bi imela Polona na zadnjici   Grin pritrjen en magnet, Brčica pa na šnofli drugega!  Tega nam pa še ni uspelo fotodokumentirati, a nekega dne.... Cool

nasmejana xena
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : nedelja, 01.01.2006 : 20:44:49 »

Me malo spominja na "nase" velikouhe: Hari, Poli, Fuco, Timija.... Upam, da ji bo novo leto prineslo topel dom. Kiss lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6 : četrtek, 05.01.2006 : 14:32:19 »

Brčica se, kot lahko preberete v temi o njeni cimri "Paznici Sarici", pridno uči novih trikov, po katerih pa je seveda temu primerno utrujena in gre revca se mal "dol uležt":

http://www.moj-album.com/slike/1601452/1ha6lge1luxtlRTr.jpg

P.s. Meni se živali v tem zavetišču resnično smilijo..... Tongue

Lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : sobota, 21.01.2006 : 18:52:21 »

Če potrebuje kdo obtežilnik za noge Grin:

http://www.moj-album.com/slike/1601452/wjLh_ZVQMNb1p4yu.jpg
Logiran

Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 21.01.2006 : 19:24:21 »

Naj samo povem, da je Brčica tudi zelo učljiva  Cool

Najprej mi je smoki zelo grdo zgrabila iz roke, že v drugem poskusu pa ga je vzela tako kot se to za pasje dame spodobi  Kiss

Ali še koga spominja na škota samo, da je brez dolge dlake Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : sobota, 21.01.2006 : 19:25:56 »

Hehehe....Juta jo je včeraj proglasila za ofucano škotko.... Grin.
Logiran

babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #10 : sobota, 21.01.2006 : 19:27:13 »

taka je bila naša Pika. ista netopirska ušeska
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #11 : sobota, 21.01.2006 : 19:29:19 »


Kakšne čudeže naredi prijaznost in ljubezen... Kiss
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 21.01.2006 : 19:32:10 »

Hehehe....Juta jo je vèeraj proglasila za ofucano škotko.... Grin.

Zmeraj bolj jo gledam in zmeraj bolj sem prepričana, da je to to!  Undecided Tongue
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #13 : sobota, 21.01.2006 : 19:59:30 »

... pa hudo izgubo spomina ima tudi tale "nožni obtežilnik" - obnaša se tako, kakor da ni še pred kratkim čepela na ketni, privezana na ograjo, njeni zmrznjeni brki pa so se borili skoraj z burjo..... Roll Eyes Roll Eyes
zihr ma čudodelka prste vmes! Kiss

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sobota, 21.01.2006 : 20:02:25 »

Veš kva Repa, imam čisto dovolj visok pritisk. Še enkrat zin tole o čudodelki, pa ti bom nožni obtežilnik nate spustila Cheesy Grin Cool!
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brčica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines