mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:25:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brčica
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brčica  (Prebrano 51355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #120 : torek, 13.06.2006 : 18:12:53 »

Nikogar nisem imela namen žaliti. Moj namen je bil le, da Brčica najde nov dom in vi ste nam z vašim pisanjem skoraj že izpolnili želje. Če ni šlo, pač ni šlo.

Ne zanima me nikakršno poizvedovanje o tem, ali vaš elektro res zavlačuje ali ne. Ne zanima me niti to, ali že imate ograjo ali ne. Vem le edino to, da je pri 8 hišnih ljubljenčkih (toliko jih menda imate) potreben temeljit premislek o tem, ali domov pripeljati novega člana. Pa ne samo na podlagi slikce in opisa (gre za psa, ki ni več mladiček) temveč tudi na podlagi svojih zmožnosti, potreb in želja. Pa seveda na podlagi mnenja strokovnega delavca, v našem primeru Polone.
LP, s tega podforuma se umikam preden me Jana (moderatorka) skensla.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #121 : torek, 13.06.2006 : 18:45:21 »

Drobtinica, nisem moderatorka, če pa bi bila vas ne bi skenslala, ker sem kulturna oseba.

Pozdravljeni Alba!
Super Trzin res ni daleč, iz sosednje vasi sem celo doma, vendar sedaj živim v Mostah. Vesela bom vašega obiska, ampak muck pa ne bom mogla pozapreti, še sploh ne zdaj v tem letnem času, ko so tako rade zunaj. Bova pač imeli haskico na povodcu, ali prav? Sicer sedaj, ko je bolj  vroče so čez dan poskrite v senci, vendar če me bodo slišale zunaj, bodo takoj prišle k meni.
Ko se boste odločili za obisk me pokličite na 031 736085, da vam bolj razložim katera je naša hiša.
Lep pozdrav, Jana
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #122 : torek, 13.06.2006 : 21:16:22 »

Kako kaj Brčica, ki je glavni junak tega pogovora. Škoda, da ni bližje, sicer bi jo z veseljem peljala na sprehod in čohljanje.,
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #123 : torek, 13.06.2006 : 22:44:13 »

lahko rečem, da je bistveno večja razlika med imeti enega samega mačka ali posvojiti še enega, kot pa ko jih imaš že pet in si omisliš (ali te doleti) še šesti. ko finance, prostorske kapacitete in ostalo ne zdrži več, si seveda dosegel svojo zgornjo mejo, pa če je to pri treh ali desetih mačkih. (po zakonu seveda pri petih mačkih, a če lepo skrbiš zanje, se itak nihče ne bo vtikal vate.)

pri psih je meja nižja, ker so drugačne živali, a če ti uspe ustvarit pravo hierarhijo in doseči poslušnost, pa če imajo približno podobne potrebe po gibanju, je prav ista figa, če pelješ zjutraj na sprehod enega ali pa tri pesjane. seveda, spet, če imaš dovolj sredstev in prostora, da te živali kam namestiš in jim plačuješ vse, kar potrebujejo. in seveda, če si lahko utrgaš dovolj časa, da se zadosti posvetiš vsakemu od njih.

zato osebno menim, da obtoječih sedem mačkov in en pes samo po sebi ni dober argument za dokazovanje, da jana ni primerna posvojiteljica za še enega psa.

tole okoli elektra in hitrosti izvajanja del pa se je po mojem povsem neupravičeno znašlo kot argument proti jani. moje izkušnje z raznimi obrtniki, zidarji, mehaniki, serviserji itd. mi dajejo slutiti, da tisti kandelaber še dolgo ne bo prestavljen, sploh ker janina družina najbrž ni plačnik tega in njih prav malo briga, kaj si ona misli o njihovi storilnosti.

pa še to: svojega prvega psa sem ''posvojila'' tako, da sem se na cesti skoraj spotaknila obenj, ko je na prehodu za pešce ves zbegan in prestrašen gledal, kam naj pobegne pred ljudmi. takrat sploh nisem nameravala imeti psa, čeprav sem si ga želela. svoje življenje sem prilagodila glede na njegove potrebe in prepričana sem, da sem mu že vsa ta leta dobra skrbnica. sicer sem velika zagovornica premišljenjega odločanja za posvojitev, a ni nujno, da taka naključna usodna srečanja vodijo v tragedijo. vem, da bi lahko takrat na prehodu bil mešanec s čivavo, bulterierjem, novofundlancem, hrtom ali kaj čisto tretjega - tako kot tule sedim bi ta žival takrat postala moja.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #124 : sreda, 14.06.2006 : 07:32:25 »


Sarabenji, tvoja posvojitev je bila popolnoma drugačna. Svojo mrcinico si našla na cesti. In vem, da ti bo zvesta in hvaležna do konca.
In če ste pozorno prebrali vsa moja pisanja, ste iz njih razbrali, da imam Jano za primernega posvojitelja živali er človeka na mestu, le premisliti je potrebno prej, ker gre za načrtno posvojitev. Ne pa žival že  99%-no videti na kavču ali pri stikanju v  posodo za hrano.
Da pa se, preden dokončno izginem iz tega podforuma ne bomo oddaljili od Brčice, bom naredila nekaj konkretnega. Poslala SMS donacijo!

Glede navajanja psov na novo okolje pa naslednja iz 10 pasjih zapovedi: "Daj mi dovolj časa, da bom razumel, kaj hočeš od mene".

P.S. SMS poslan
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #125 : sreda, 14.06.2006 : 07:41:00 »

Drobtinica, zakaj bi izginila iz podforuma? Ma sej nisi nic slabega hotla, samo očitno se nista dobro razumeli, kaj si ti hotela povedat in je prišlo do kreganja. Glej rešitev je ta, da se ta debata zaključi in se posvetimo Brčici, odhajat ti pa ni potrebno, še vedno sodeluj v pogovorih.

Eno vprašanje, na katero številko se lahko odda SMS donacija? A je za vse operaterje ista? Jst imam namreč Simobil.

Lp Špela
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #126 : sreda, 14.06.2006 : 07:50:15 »


Jaz imam mobitel, pošljem na 1919 s ključno besedo "zivali" in potem dobim izredno prijazen odgovor oziroma zahvalo. Probaj! Če ne boš dobila odgovora, pomeni, da ne gre.

Mislim, ne vem sicer, da je za vse mobilne  operaterje številka enaka.

Pozdrav in hooooow hoooooow od moje posvojenke rotweilerke Aishe.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #127 : četrtek, 15.06.2006 : 07:15:36 »

Kako kaj glavna junakinja te teme? Je morda na vidiku že kakšen nov potencialni kandidat za posvojitev?

LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 15.06.2006 : 09:57:26 »

Brči je super, posvojiteljev pa nikjer...ne zanjo ne za koga drugega.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #129 : četrtek, 15.06.2006 : 10:22:18 »

Ja, nažalost bo najverjetneje zaradi prihajajočega poletja in dopustov, priliv večji, odliv pa slab.

Škoda, da ste zame tako od rok, bi vas prišla z veseljem kaj pogledat, pa koga počohat (nimam vozniškega izpita).
Morda pa le bo enkrat prilika.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #130 : nedelja, 02.07.2006 : 18:55:44 »

Brčica pa je ena zelo živahna psička, ki išče pozornost. Če je pa piškotek v vprašanju, ga gre pa tudi sama v ruzak iskat.  Grin Grin

http://roadie.moj-album.com/slike/959196/49zNS2LGhuSM5Hl3.v.jpg

Lp
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #131 : nedelja, 02.07.2006 : 20:36:29 »


Eno vprašanje, na katero številko se lahko odda SMS donacija? A je za vse operaterje ista? Jst imam namreč Simobil.

Lp Špela

ne, samo uporabniki mobitela lahko uporabljajo storitev sms-donacija.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #132 : ponedeljek, 03.07.2006 : 11:49:41 »

Tako živahna, pametna prečudovita psička Brčica, pa še vedno nima svojega
kavča? Sigurno je tisti, kateremu je namenjena še ni ugledal, drugače bi že zdavnaj imela čisto svojega človeškega prijatelja.Navsezadnje bo pa tako, da jo bo kar več ljudi naenkrat ugledalo in potem bo imela Brči čast, da sama izbere pravega! Toliko pozitivne energije ji pošiljamo, da ne more biti drugače!
 Smiley  Smiley  Smiley
Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #133 : petek, 14.07.2006 : 22:15:36 »

Brčica pa pogreša nekoga...Shy je tudi njej zlezel pod kožo.
Logiran

smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #134 : petek, 21.07.2006 : 17:35:47 »

Draga Brčica,
žalosten sem, ker berem, da me pogrešaš. Tudi jaz velikokrat mislilm nate in pogrešam najino igro. Tukaj naokrog, kjer se zdaj sprehajam ni tako lepih psičk kot si ti, pa tudi nagajive in simpatične niso tako kot ti. Držim vse štiri tačke, da boš tudi ti našla svoj dom- vsak ga enkrat dočaka. Iz lastne izkušnje ti povem, da se splača malo počakat Wink ko pride pravi boš pa že vedela.
Pozdrave Poloni, Ines, Živi in seveda tebi, draga Brčica....
za vedno malo horjulski SHY
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brčica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines