mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:44:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Gozdna vila
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gozdna vila  (Prebrano 12072 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #15 : torek, 20.06.2006 : 22:04:42 »

Mogoce bedasto vprasanje, ampak ali ji tako huda podgrizavost dela kaksne tezave pri hranjenju?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : torek, 20.06.2006 : 22:52:40 »

Sploh ni bedasto vprašanje...precejšnje težave ima, ja. Brikete sem ji dala samo zato, da vidim, če jih sploh lahko poje, pa ji to predstavlja uganko...tudi če bi rada. Sicer pa dobiva kuhano hrano, pa še po tem driska...vse gre od nje, kljub temu, da pazim, da ima majhne in po večkrat obroke, ampak to je že druga reč.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 22.06.2006 : 09:02:03 »

Danes smo imeli "nočno" pri nas. Sem si prisegla, da jo odpeljem na evtanazijo, če/ko bo imela prvi epileptični napad. Glede na stanje sem ga pričakovala....no, ponoči se je zgodilo v precej hudi obliki za videt. Zjutraj sem jo odpeljala, Vile ni več. Dalo bi se seveda zdravit, pa ugotavljat, od kod in zakaj...ampak tako sem se odločila.
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : četrtek, 22.06.2006 : 09:05:20 »

Boga Vila Cry Cry Cry Naj ji bo sedaj lepo...

Zakaj se je pa dalo pričakovat napade (sorry za radovednost sram)?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 22.06.2006 : 09:16:36 »

To je pa težko povedat...izkušnje najbrž. Smo imeli enkrat muco, pa Vila je tretji pes; po obnašanju sodeč jih pri takšnih lahko pričakuješ. Odsotnost, nezmožnost normalnega reagiranja na kakšno koli situacijo že...težko opisat. Ko se je znebila strahu pred mano, pa se je začela drgnit ob mene kot mački, zraven je poskušala na vsak način ugriznit v nogo...pa ne zato, ker bi bila huda(zakaj, ne vem)...in to je počela kar naprej. Eno uro, če je bila toliko časa zunaj. Kadar ni počela tega, je strmela v prazno in se ni odzivala, ali pa je spala tako trdno, da se je skoraj ni dalo zbudit...Prejšnja dva in muca so bili še slepi oz. so vsaj delovali tako...
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #20 : četrtek, 22.06.2006 : 09:23:27 »

Glede na to, kaj sem videla (pri njej) in kar sva predebatirali, sem prepričana, da si se odločila prav. Tudi zanjo.

lp, Katarina
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #21 : četrtek, 22.06.2006 : 09:24:44 »

Ojej, kr stisnl me je pri srcu. Sad Ubogo dete malo... Cry Smetka, drži se.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #22 : četrtek, 22.06.2006 : 10:00:46 »

Citat
Odsotnost, nezmožnost normalnega reagiranja na kakšno koli situacijo že...težko opisat
Mogoče tale podatek pride prav še komu. 
Njeno obnašanje in epilepsija sta tipični za poškodovane možgane. Pa še spodnja čeljust.. Take hude anomalije v naravi ni.
Si upam trditi, da je to posledica zeo močnega udarca.
Reva uboga. Bo vsaj zdaj nekje na mavrici.
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #23 : četrtek, 22.06.2006 : 10:05:38 »

 Sad Ja, čudežev ni!  Cry So samo ljudje, ki z bolečino sprejmejo odločitev, da odrešijo takšno revše!

Kaj naj ti rečem drugega kot, da mi je žal zanjo in za vse vas, ker vem da trpite! Njej je lepše tako!

Držite se!

eh ostržka  Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 22.06.2006 : 10:09:41 »

Spodnja čeljust je bila takšna genetsko. Psička je imela vse zobe na svojem mestu...Sem prepričana, da je šlo pri njej za kombinacijo genetike in nikakršne oziroma zelo slabe oskrbe...tako fizične kot v smislu ukvarjanja z njo. Sicer pa...najbrž se bere, kot da sem kakšen robot, ko vas takole obveščam...ampak takšne stvari ostanejo in moram živet z njimi...s svojimi odločitvami torej o življenju drugih. Ni enostavno. Tolaži me vsaj to, da ni bila sama nekje v kakšnem gozdu.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #25 : četrtek, 22.06.2006 : 10:40:08 »

Naj ji bo samo lepo! In, mislim, da je bilo tako bolje zanjo.
Zagotovo bo dobro poskrbljeno zanjo tudi tam na mavrici! Cry

Smetka, hvala za vse te podatke, se mi zdi, da je tako obveščanje dobro.

lp polonak
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #26 : četrtek, 22.06.2006 : 12:00:14 »

Smetka, žal mi je, vendar sem prepričana, da si se odločila pravilno.
Naj te tolaži, da si ji polepšala zadnjih nekaj dni, drži se!
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #27 : četrtek, 22.06.2006 : 12:09:25 »

Se strinjam z Nadjo, njeni zadnji dnevi so bili verjetno za njo pravi luksuz...Smetka pravilno si se odločila, seveda...zdaj se Vila preganja po neskončnem zelenem travniku z vsemi peseki, ki jih ni več z nami... vsi so zdravi in počesani pa vsak dan dobijo en veeeeeeelik šnicl za kosilo Wink Upam, da je RES tako Roll Eyes


Lp. vsem
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #28 : četrtek, 22.06.2006 : 14:08:09 »

Evtanazija je vedno najtežja odločitev za lastnika oziroma v tem primeru skrbnika živali. Smetka jaz se tolažim, da so na boljšem (tudi moje pokojne živalice) nekje, kjer jim ji treba trpeti.
lp
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 22.06.2006 : 15:17:08 »

Ja, saj se jaz tudi...ampak za vraga, vedno pride kak slab dan, pa se mi "privozijo" pred oči in v misli, pa si rečem, kaj pa če....Po drugi strani pa vem, zakaj in kdaj se tako odločim. Le sranje je, ker je treba živet s tem.
Tej punci sem privoščila najbolje, res. Toliko težje je delat z glavo takrat, ko se žival potrudiš ujet, da ji boš omogočil lepše življenje. Zaupala mi je, ne...
Logiran

Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Gozdna vila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines