mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:06:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Ribje olje za dlako ?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ribje olje za dlako ?  (Prebrano 15901 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mala
novinec
*
Sporočil: 4


« : petek, 23.06.2006 : 10:20:48 »

Lep pozdravček vsem!

Slišala sem od nekega lastnika prelepe bernske planšarke, da mu daje za lepšo svetlečo dlako ribje olje in tuno
Mate mogoče kakšne izkušnje s tem? Kako skrbite za mehko in svetlečo dlako?

Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #1 : petek, 23.06.2006 : 12:02:05 »

Lepa in svetleča dlaka je odvisna od pravilne prehrane in zdravja psa. Če psa hraniš nepravilno, mu tudi ribje olje ne bo pomagalo za lepšo dlako. Sicer pa tud jaz dam svoji občasno ribice za jest, pa olivno olje, kak jajček, zelenjavo, sadje... Če psu kuhaš, mu pač moraš dajati raznovrstno hrano, da dobi vse potrebne vitamine, minerale, balastne snovi,...
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #2 : petek, 23.06.2006 : 15:49:33 »

Veliko je tudi odvisno od genov.Mojega psa hranim z zelo dobro hrano in tudi olivno olje mu dam občasno pa nima tako lepe dlake.
Vsi smo si različni.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : sobota, 24.06.2006 : 21:25:30 »

jaz obcasno dodajam kvalitetno soncnicno olje. V kolikor pa ima psicka z dlako tezave, pa je to velikokrat posledica neuravnovesene prehrane - poiskusi drugo znamko briketov, mogoce ji ta ne ustreza. V kolikor pa ji pripravljas kuhano hrano, pa je mogoce kaksno neravnovesje v hranilnih snoveh, takrat bi lahko pomagalo taksno dodajanje, vprasanje pa bo ali bo dovolj kot je ze Stellka napisala.
Logiran
mala
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.06.2006 : 14:46:04 »

Jaz svojo prinašalko hranim z briketi. Ker je še mlada in še nisva ugotovili kateri briketi ji najbolj pašejo, menjavam proizvajalca vsake toliko časa.
Dajem ji tudi goveje kosti, zelo rada pa ima tudi jabolka, ki jih poleti kar sama pobira z vrta  Smiley
Bom poskusila tudi z oljem Smiley A ga kar čez brikete polijem?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.06.2006 : 14:53:41 »

Dodala bi še, da se da olje (mislim, da je neka mešanica ribjega pa še enega in vitamini) kupit pri veterinarju. To olje mu poliješ čes hrano. A nevem kako se temu reče. Pes pa ima po tem svetlečo dlako in manj mu izpada.
Seveda pa ima pri tem tudi vlogo prehrana.
Logiran
mala
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.06.2006 : 14:55:20 »

Aha, super. Hvala za nasvet! Katere pa brikete priporočate?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.06.2006 : 15:05:28 »

moji obedve psički jesta brikete Hils. A za brikete je bol odvisno od tvojega psa kakšne mu pašejo. Daj ji/mu več vrst briket (ne vse na en dan) in boš videla katere so tvojemu psu najbolše.

p.s. Ko si v trgovini ne glej na najbol poceni brikete ampak na kvalitetne (saj pri poceni briketam hitro nastanejo težave in letaš okrog veterinarjev), najbolje da dobiš takšne kot jih prodajajo pri veterinarju ali v trgovinah z živalsko hrano.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.06.2006 : 17:15:33 »

Če psom, kar naprej mešate brikete nikoli ne boste vidle kaj jim paše in kaj ne...
Važno je da je hrana kvalitetna, kar pomeni, da ni kupljena v supermarketu, ampak v specializirani trgovini, ker vam bodo znali tudi svetovati o vrsti hrane, ki je primerna za vašega psa. Odvisno je od starosti, velikosti, mogoče še česa. Da se pes navadi na hrano rabi nekaj časa...

Hitra menjava hrane je lahko tudi stresna za psa... Kakšnih hudih dodatkov pa kvalitetna hrana ne potrebuje. Mislim predvsem vsakodnevnih.
Če se pa dodaja določene stvari glede na sezono in trenutne potrebe psa pa kar Wink

Hočem reč, da ni ravno treba vsak dan še tri jajca pojest  Roll Eyes

Hrano pa zamenjaš takrat, ko ugotoviš, da mogoče pa ni najboljša. Moja je eno in isto od vedno in je krasna. Občasno tudi dodatke, skoraj vsak dan jabolko, pozimi olje, poleti več sadja, kake suhe stvari za žvečenje, kako surovo kost zelo občasno... Malo improviziramo tu pa tam...
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.06.2006 : 17:32:56 »

Rada bi sam še dodala, ker govorite o teh jajcih. Zadnič, ko smo bili pri veterinarju je mela psička neko alergijo ji je pa dlaka malo bolj ispadala in smo jo  vprašali kaj naj. Dala nam je to olje kot sem že zgoraj omenila, potem smo pa vprašali kaj pa jajca. Rekela je da to ni res, da kožuhu ne pomagajo jajca. Jajca bol škodijo psu, ker vsebujejo holesterol... In da ne smejo bit surova, ter da je rumenak bol škodliv za psa kot, pa da mu pomaga. Skartka jajca psu bol škodujejo kot pa koristijo (tako je rekela veterinarka).

Če ne verjamete lahko te podatke preverite v Topolščici.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.06.2006 : 22:07:25 »

ja itak, da ne morejo biti toliko koristna kakor jih opevajo. Zato sem jih pa dala kot primer. Da se ne spuščamo v samo sestavo jajca...

Dobra je zmernost pri vsem in pa vedet moramo, kaj pes sploh od hrane prenaša in kaj ne. Pol pa če dobi dva jajca na mesec res ne more škodit, če ni pes nanje alergičen...

Z oljem lahko polivamo psa pa ne bo imel lepe dlake ali dobrega zdravja, če ga bomo hranili s pomijami. Oz. bo večja verjetnost, da ne bo tako kot bi moralo biti...
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #11 : sobota, 01.07.2006 : 08:04:34 »

Ribje olje za lepso dlako priporocajo tudi veterinarji.
Ko sem lani izbirala med izdelki za dlako, mi je veterinar rekel naj grem raje v lekarno po ribje olje.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #12 : sobota, 01.07.2006 : 08:43:15 »

Torej ce prav razumem, ribje olje kupise v lekarni in ga potem naneses na dlako. Kako ga pa naneses, a psa samo polijes, koliko tega das in kako pogosto?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #13 : sobota, 01.07.2006 : 11:13:36 »

Poliješ ga čes hrano, NE čes dlako. Pa če kupiš tistga za pse, je tko k ena merica nareto. Pa navodila prebereš pa je. Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #14 : sobota, 01.07.2006 : 17:01:56 »

Aja OK, me je vse skupaj zmedlo, da nisem vec vedo kako in kaj Smiley hvala!
Logiran
mala
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #15 : ponedeljek, 03.07.2006 : 19:53:58 »

Se pravi je ribje olje najbolje kupiti v lekarni. Kako pogosto pa daješ to potem na hrano? Verjetno ne vsak dan...?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #16 : ponedeljek, 03.07.2006 : 20:35:01 »

Mi smo ga kupli pri veterinarju, tam ti pokaže koliko ga daš, pa kolikokrat. Saj je odvisno od teže psa.
Logiran
reni
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #17 : nedelja, 18.01.2009 : 17:34:48 »

Hej!
Jas pa svoji bulldoginji Rozi zmešam z brigeti žlico olivnega olja, kupila pa sem ji tudi lososovo olje, ki se je tudi zelo obneslo.Dam ji tudi rumenjak, všasih kefir, kozje mleko, tuno, serdelice. Ne mešam pa ji pasjih konzerv, ker po njih ima drisko.Rezultat: tako svetleča dlaka, da rabiš sončna očala Cool Grin Grin Grin
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 18.01.2009 : 17:37:17 »

Ribje olje je super za dlako, s bolj pa za srce Smiley

Jaz ga kupim v lekarni kar cel liter, da ga imam potem za dalj casa. Ji ga pa vsak dan dam malo.
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 19.01.2009 : 08:45:35 »

Kakšna je pa cena ribjega olja? Ali se je kdo posluževal omega 3 tablet in kakšen je bil učinek?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 19.01.2009 : 08:55:47 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25946.0.html Smiley
Jaz dajem sicer kapsule, nekaj casa so dobivali tudi to. 1 dolgodlak, 2 kratkodlaki. Fajn je tudi za ledvice, jetra, imunski sistem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 19.01.2009 : 09:02:57 »

V lekarni mene pride 1l 22€..
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 19.01.2009 : 09:26:09 »

Nanook, super hvala za odgovor, grem se tja pocekirat, alexy tebi tudi hvala. Ali je to kaksna specificna znamka olja, ali zgolj ribje olje 'losos'.?
Nanook, ce si dajala oboje, kaj se bolje obnese, ali nisi opazila nobene razlike in je oboje super.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 19.01.2009 : 09:34:07 »

Po Grizzlyu sta prdeli, ampak mozno, da tudi zaradi briketov. Sem namrec potem hkrati menjala brikete in nehala dajati Grizzlya in se je nehalo tudi prdenje. Nisem pa se probala s temi zdajsnjimi briketi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 19.01.2009 : 19:41:35 »

Kaj pa na Velcote pravite?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : ponedeljek, 19.01.2009 : 19:49:25 »

Pravilna prehrana, nekaj je pa tudi v genih. Kvaliteto dlake izboljša tudi pivski kvas kot dodatek obroku (nekaterim tudi poveča apetit), jaz bi rekla tam 2x na teden (sicer mora pa lastnik sam videti kaj in koliko paše njegovemu psu), v prahu se ga dobi (Biotop) skoraj v vsakem supermarketu. Tudi znanec ki je vedno jamral glede dlake ga je psom po mojem nasvetu začel dodajati in pravi da se je opazno popravila.

Ribje olje pa sem sama kupila kar v lekarni, vendar ga čisto prehitro zmanjka Undecided
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #26 : ponedeljek, 19.01.2009 : 20:29:53 »

Dermanorm olje za dlako je tud fajn (dobi se pri veterinarjih). Poliješ čez brikete in izginejo kot kafra, pri dlaki je pa čez kakšen mesec rednega jemanja opazna res vidna razlika. Vsaj pri Cockti je bilo tako - cel pelc je dobila.  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:27:40 »

Meni je Dermanorm predrag. Se posebej, ko ugotovis, da je to ribje in soncnicno olje zmesano v razmerju 1:4 (ali pa obratno, nisem 100%).. Smiley
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:56:26 »

Nihče ne pozna Velcote? Danes mi ga je priporočil veterinar, pa me zanima, kakšno je vaše mnenje o tem. Ne gre se za to, da je dlaka slaba, rabi samo tisto 'malo sijaja'.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : nedelja, 01.02.2009 : 18:51:18 »

Dermanorm ni v redu, ker potem imajo psi toliko dlake, da je noro! Aja je bila sredi poletja direkt za na severni tečaj! Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #30 : nedelja, 01.02.2009 : 19:49:24 »

Čip dobiva vsakodnevno malo žličko Carlson ribjega olja, ki je bogato z DHa in še eno kislino (Omega 3 in Omega 6). Dobro za dlako, srce in tudi sklepe. Stane pa pol litra 30 Eur, naročilo iz Amerike, s poštnino vred. Dlaka je res lepša, vendar vseeno dobiva poleg tega še olivno olje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Ribje olje za dlako ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines