mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:45:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu  (Prebrano 17284 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« : četrtek, 29.06.2006 : 08:13:02 »

Ne vem če to spada v to temo, vendar nisem vedel, kam naj napišem (prosim Jano, naj v nasprotnem primeru prestavi). Zanima me namreč, kakšna je moja odgovornost kot lastnika psa, če pes ugrizne koga, ki je nepovabljen vstopil na vrt. Vrt je ograjen in ima na vratih opozorilo HUD PES.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : četrtek, 29.06.2006 : 08:18:10 »

Luka, zakaj ti to sprašuješ?

Mislim, da ne dolgo nazaj, je bil podoben gost tudi v oddaji Trenja. Ampak žal je prišel na sodišče (če sem jaz prav razumela)  Shocked Shocked
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2 : četrtek, 29.06.2006 : 08:42:06 »

Sem slišal o tej oddaji, vendar je žal nisem gledal. Sprašujem pa zato, ker se je zadnje čase v naši okolici velikokrat zgodilo, da so neznanci vstopali na tuje vrtove in si postregli z dobrotami vrta in tudi kaj izmaknili. Ob vhodu na vrt imam leseno lopo za orodje. Paco je sicer miren in ima rad vse, vendar ne vem, kako bi odreagiral, če bi kdo vstopil na vrt, nas pa ne bi bilo zraven. Lahko ugrizne tudi iz strahu.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3 : četrtek, 29.06.2006 : 08:54:18 »

Saj po moje nima kdo kaj delati na mojem vrtu. Ampak pri nas je zakonodaja včasih malo  Lips Sealed Lips Sealed. Mislim, da je imel gospod iz oddaje več tabel obešenih, in je obiskovalec prišel daleč na dvorišče, pa je vseeno pristal na sodišču. In mislim, da bi ravnali enako tudi v primeru nepridipravov. Žal!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 29.06.2006 : 08:55:34 »

Luka, predlagam, da iz sodne prakse preberes sodbo Pes je na domačem vrtu ugriznil otroka, ki je preplezal ograjo, pa ti bo hitro jasno, da moras narediti vse, da tvoj pes tudi nepovabljenih obiskovalcev ne bo mogel poskodovati.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #5 : četrtek, 29.06.2006 : 08:56:01 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5974.0.html

http://www.mojpes.net/modules/odgovori/index.php?storytopic=13

Upam, da ti bo kaj pomagalo.

Vem, da so te stvari še nekje napisane, pa nisem našla.  Undecided
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #6 : četrtek, 29.06.2006 : 09:32:16 »

Jana in Maja, obema hvala. Sem prebral in sem zgrožen. Skoraj ne morem verjet. Zopet se je pokazalo, da v tej 15-letni državi še vedno razmišljajo kot nedorasli otroci. Žal.
Sicer pa je tako ali tako splošno znano, da večja baraba kot si, bolj si zaščiten. Tukaj bi navedel samo en tak primer, ki sicer nima neposredne zveze s psi, pa vendar nazorno kaže, kakšno je naše pravosodje: Pred leti je prijatelj ujel vlomilca, ki mu je vlomil v avto in ga nameraval ukrasti (motor je že uspel spraviti v tek). Ker mu je seveda dvignilo pokrov, je to osebo zvlekel iz avta in jo nekajkrat pošteno mahnil. Ko je prišla policija so naredili zapisnik in odšli. Čez nekaj mesecev je dobil poziv na sodišče in bil obsojen za napad. Plačal je še kar precej visoko kazen, vlomilec pa jo je odnesel s tremi meseci pogojne. Podobno je tudi tu, ko pes ugrizne vlomilca, nastradamo mi, vlomilec pa je za svoje junaštvo še pohvaljen.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : četrtek, 29.06.2006 : 09:37:12 »

Res imamo "krasno" sodstvo  Angry
lp
T.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #8 : četrtek, 29.06.2006 : 10:10:26 »

Zaradi tega pri nas  nimamo nobenih opozorilnih napisov.V vsakem primeru si tozena stranka.Samo zaradi olajsevalne okoliscine kot je tabla z napisom "hud pes" rajsi vidim,da je malo presenecenja.Poleg tega bi se znal pojavit se model,ki bi teziv, da ni ustrezno namescena,ne nosi pravega sporocila,ni prave barve....... in bi se za to pokasiral.Brez zveze.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #9 : četrtek, 29.06.2006 : 11:49:05 »


Zaradi tega pri nas  nimamo nobenih opozorilnih napisov.V vsakem primeru si tozena stranka.

Res je, da si tožena stranka, pa si vseeno preberi prvi link, ki ga je dala Maja nekaj postov nazaj. Se da tudi malo obrniti zadeve v svoj prid.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #10 : četrtek, 29.06.2006 : 17:39:57 »

Kar trese me od jeze, ko berem take neumnosti.  Angry Halo, kakšno pravico ima kdo sploh vdirati na privatno posest? V Ameriki ali pa v Avstraliji lahko ustreliš človeka in ne bo nobeden nič rekel. Privat lastnina je privat lastnina. Zanimivo je da naša država po eni strani  propagira kapitalizem, po drugi pa se požvižga na "svetost" privatne lastnine, pa še to samo takrat ko ji pač tako paše. Grrrr.... bedarija.  Angry
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #11 : četrtek, 29.06.2006 : 23:23:24 »

To je vse skupaj velika zmesnjava. Niti malo pa ni vse skupaj enostavno. Kolko sem se pogovarjal z ljudmi s pravnega podrocja je tu tolko malo zank.  Huh
Npr. govorim z cloveskega vidika. Ce mene kdo napade, se lahko jaz branim kako vem in znam oz. reakcija more bit nekako enakovredna tisti napadlca. Teoreticno ce mi nekdo na ulizi rece da me bo ubil in ven potegne noz, ga lahko jaz v samoobrambi ubijem in nebo nic. Je pa tu ena zanka, ki se imenuje pretiran silobran. To je tisto ko kao prevec drasticno reagiras. Ce mi nekdo v npr. "ulicnem pretepu" primaze focn jaz pa ga zato ubijem.
Kot sem jaz razumel je pri pseh podobno.
Ce kdo pride v mojo hiso in se jaz pocutim ogorozenega se lahko branim tudi s psom.
Vendar, ce v hiso pride tat je pa tak.
Razlika je med tatvino in ropom. Pri tatvini tat odnese materialne dobrine in na noben nacin ne ogroza zivljenja drugih oseb. Takoj ko pa se to zgodi(ogorzanje) pa je to ze rop.
In naprimer ce pes pogrize TATU (zelo pogrize) je to pretiran silobran in lahko tat tozi lastnika psa.
Ce pa gre za rop kjer je ogrozeno moje zivljenje pa se lahko branim z psom.

Sej kot pravim je veliko veliko zank, od odvetnika pa je odvisno kolko zna uveljavljat voljo oz. pravice lastnika psa in koliko teh zank pozna.
Se ena zanka: nekateri so zgubljali tozbe ker je pes vgriznil tatu in je ta imel nevem kaksne posledice. V takih primerih se da psa smatrat kot "skriti alarm" in nisi ti nic kriv.

To je zdaj vse bolj na kratko koliko sem se jaz pozanimal o tem, seveda pa je v vsakem primeru ze ena malenkost v dogodku drugacna in to spremeni vse.

Lp, Marko Smiley
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #12 : petek, 30.06.2006 : 05:42:43 »

Ja, tudi sam vem nekaj podobnega,ampak nihce ni omenil opozorilne table.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #13 : petek, 30.06.2006 : 06:52:05 »

Razlika je med tatvino in ropom. Pri tatvini tat odnese materialne dobrine in na noben nacin ne ogroza zivljenja drugih oseb. Takoj ko pa se to zgodi(ogorzanje) pa je to ze rop.
In naprimer ce pes pogrize TATU (zelo pogrize) je to pretiran silobran in lahko tat tozi lastnika psa.
Ce pa gre za rop kjer je ogrozeno moje zivljenje pa se lahko branim z psom.


Torej je najbolje, da lepo vprašaš nepovabljenega obiskovalca, ali bo izvršil samo tatvino, ali pa misli ropati. Ko ti pisno potrdi rop, lahko naščuvaš svojega psa nadenj. J.........*ti tako državo in njene zakone!
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #14 : petek, 30.06.2006 : 07:07:10 »

Skriti alarm... a to pomeni, da pol table z opozorilom ni treba met pred hišo?  Undecided
 V tem primeru je tat presenecen nad psom-tako nekak si jaz predstavljam pod skriti alarm.

Kar se pa zakonov tiče ...  Lips Sealed  Angry


Lp, Irma
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #15 : petek, 30.06.2006 : 08:26:51 »

Ja, tako nekako. Tat je presenečen nad psom ti pa nad kaznijo, ki ti jo potem naložijo Grin.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #16 : petek, 30.06.2006 : 14:25:35 »

brina05 : tisto pod skriti alarm je misljeno v hisi in ne na dvoriscu Smiley
Sej pravim, tolko je muck tukaj da je to neverjetno. Velikokrat nepridipravom uspe dobit kak dinar vcasih pa je zakon vseeno na nasi strani. Ampak ravno ta nihanja niso vredu. Al naj bo tak ce ti pride kdo na tvojo posestvo lahko se lahko branis kako ves in znas(tudi s psom) ali pa naj bo strogo pa bomo ze kaj novega pogruntali. Seveda je prva opcija najboljsa, ampak tudi ce bi bila druga bi vsaj vedeli na cemu smo, ne pa da je enkrat tak in drugic spet drugace.

Lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #17 : petek, 30.06.2006 : 14:34:05 »

Aha..glede table pa je tak. Ti vednos mores osebo opozorit na morebitno nevernost. Povsod je tako. Pa vendarle cetudi ti mas tablo da je nekaj neverno, kljub temu mores poskrbet za to da morebitno nesreco preprecis.
Podobno je naprimer temu. Pred vstopom v kaksno jamo je tabla: na vlakcu ne dvigujte roke, ker je moznost poskodbe. In kljub temu nek otrok skace po vlakcu se vstaja in se mu bog nedaj nekaj zgodi-npr. si zlomi roko. Ce je za vse bilo poskrbljeno kot je treba in je otrokova napaka da je do nesrece prislo, "lastniki" niso nic krivi. Ce pa se kljub temu, da je otrok dvigoval roke ugotovoilo, da je naprimer del zelezne konstrukcije molel iz stropa in si je otrok na tem zlomil roko, je pa kriv "lastnik". Pa ce ma nevem kake table pred vhodom ni poskrbel za varnost. Mislim oz. sklepa da je podobno pri pseh. To sicer nisem preveril je samo moje razmisljanje Smiley Bom pa preveril ce je res tako.
Sicer sem pa ze prosil da bi mi prijatelj razlozil vse o tem, pa je tezko ker se vbistvu ti lahko sklicujes na nevem kako bedne zakone ki nimajo nobone veze s psi ali zivalmi. Sej pravim, veliko je odvisno od ustvarjalnosti oz. iznajdljivosti odvetnika.

Mogoce pa je tudi na forumu kak odvetnik, ki mu je to podrocje blizu in lahko pove kako in kaj.

Lp
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #18 : petek, 30.06.2006 : 16:09:42 »

Kokr sm se jaz pozanimala o teh tablah za kužke, še predno smo jo obesili, je stvar nekako taka. Tabla mora biti, ker moraš opozoriti na nevarnost. Kljub tabli si pa za poškodbe DELNO kazesnsko odgovoren. Torej brez table si popolnoma. Se pa sprašujem, če bi pomagala še dodatna tabla VSTOP NA LASTNO ODGOVORNOST. Sam pol bi se pa kak nepismen najdu Smiley
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #19 : petek, 30.06.2006 : 21:11:02 »

Najbolje je tabla z napisom: "pozor hud pes oz. objekt varovan z živaljo" al pa nekaj podobnega.  Undecided S tem je v bistvu vse povedan.
Pa poleg napisa mora biti slika, ker se ti lahk najde kak cepec in se izdaja, da ne zna brati, če imaš samo napis. Tako mu pa nekak (naj bi) logika da vedeti, da je nekaj v zvezi z varnostjo.

Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #20 : petek, 30.06.2006 : 21:12:38 »

Aja. Pa na vseh vogalih hiše moraš imeti table, da res vse narediš za "zaščito" tatu, pa tudi za kakšne preveč pogumne otroke.

Tako je povedu profesor na šoli, k smo meli enkrat eno podobno debato.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #21 : petek, 30.06.2006 : 23:03:06 »

Taksno tablo na kateri je napisano vse imajo v Zooticu. Pise POZOR HUD PES, VSTOP NA LASTNO ODGOVORNOST IN PA OBJEKT VAROVAN S PSOM. Ampak zgleda da se to ne zadustuje. No ja, sam zaenkrat nimam teh problem, razen ce bi me ropar tozil, ker ga je psicka celega polizala in mu zmocila novo Gucci obleko Cheesy
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #22 : petek, 20.10.2006 : 22:50:21 »

Ma kaksne table nekaj.Dejte no mir.Nima nihce hoditi v vase stanovanje ali bajte.Isti trenutek pokazati lastnemu psu,da ste alfe in da je to vas teritorij.Vzeti v roke en masiven pepelnik in ga zalucati vlomilcu.Obenem se dreti in se brcati po bedaku,ki si je dovolil vstopiti.Mislim to je pa ze visek.Zadnjic sem skoraj cist popi....l  Doma nekaj delam in mi nekdo da kljuko dol in proba vstopiti v stanovanje?!Konec.Pes popeni,jaz grem do vrat,ter se pripravim na stalo.Na zacudenje zagledam nekega dedka in babico,kar me je kar presenetilo,sem pricakoval kaksno barabo. Smiley Nadrl sem ga,kaj si pa misli.Ne more kar v stanovanja vstopit.Se dobro da je bilo zaklenjeno,ker ne bi dobro skoz prisel.Kot prvo bi ga jaz moral sesuti,da pokazem svojemu psu,da mora cuvati svoj teritorij,obenem pustiti se psa,da ga malo obdela,ko bi pes malo obdelal psa pohvaliti,sele potem pogledati , koliko je vlomilec poskodovan.Dedku sem pa rekel,imate sreco,da je bilo zaklenjeno,ne bi dobro skoz prisli,ce bi notri vstopili.Tudi opravicil se mi ni,babica je dojela,ter kimala z glavo,dedek pa me vprasa : Ali poznate Petra? . Mislim,ane.Petra.Ko j.... Petra.On isce Petra po stanovanjih.Ne glede na mnenja,ki so definitivno nasprotna,sploh na forumih,vsak ki bo pri meni nepovabljen vstopil naj ve,da bo prvo priletel pepelnik,potem jaz in se moj pes.Pa ne mislim dat table gor.Zakaj?Da bedake opozarjam.Ja seveda.Ni sans.To je nase in dolznost mojega psa je da brani svoje posestvo, oziroma moje.Simbioza.Vzgajan je tako in vzgajal ga bom se naprej.Dvakrat so ga probali fentati na njegovem teritoriju od dalec,ko so mu vrgli steklo,ter mi je pritekel z polnim steklom v gobcu,jaz pa sem po forumih iskal pomoc,ter klical veterinarje sredi noci.Od takrat je pod nadzorom, ko je na atriju,ampak v stanovanju ima pa polno svobodo.Naj sesuje vsakega,ki si bo dovolil priti na njegovo ozemlje,pa se nagrado mu bom dal.Da bom zatiral nek naraven nagon ne pride v postev.Ima ozek krog ljudi,ki lahko pridejo v stanovanje brez da bi jaz bil zraven,in to meni zadosca.Ce se meni kaj zgodi ne bo lacen niti zejen.Ampak noben mi ne bo kradel in vlamljal.Ko sem jaz zraven ,ne sme narediti nic,razen ce jaz ne pokazem drugace.Sedaj sem vam na voljo za kastracijo Smiley
PS:vsakic ko popeni,ko se nekdo suce okrog vrat ga pohvalim.Rezultat?Ni vec zbiranja ob treh zjutraj pred mojimi vrati Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #23 : sobota, 21.10.2006 : 10:43:25 »

No potem pa naslednjic ko se bo kak otrok v paniki zmotil za eno nadstropje in vstopil skozi tvoja vrata, mu vrzi pepelnik v glavo, psa na njega spusti in mu najverjetneje vzemi zivljenje. Zelo pametno! Starsi brez otrok ali pa z otrok z hudim poskodba, ti pa s svojo alfa pozicijo. WAY TO GO!
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #24 : sobota, 21.10.2006 : 11:03:00 »

V paniki pred cim? Da mu ne bo uslo v plenice? Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #25 : sobota, 21.10.2006 : 11:19:31 »

Nazadnje bos se napisal,da moramo imeti pse tako vzgojene,da ko nam posiljujejo boljse polovice,da ce so pravilno vzgojeni,da morajo cviliti od zalosti, v nobenem primeru pa se ne smejo postaviti cloveku po robu.Mogoce malo preostra resnica zate,a ti lahko povem,da v drugih drzavah dobis metek v glavo ce vdiras,pri nas pa imas polno zagovornikov da ima vlomilec pravice,ter kaj pes sme in ne sme.Zal psu ne mores pojasniti ,da ce ti nekdo vlomi je ok,da ce ti pa nekdo drug pa ni.Pri psu je samo ena resnica.Ce ga bos navajal da lahko vlamljajo otroci,potem bodi preprican,da bo lahko tudi odrasel prisel kadar bo hotel.Ali se ga navadi,da lahko nepoklicano pridejo vsi,ali pa nihce.Zal tako je.Ce pa bi si dobro post prebral,bi zasledil tudi,da sem imel vrata zaklenjena,to pa z tem razlogom,ker vem da bedaki delajo to kar delajo.Znanec na primer je sredi noci v hodniku stanovanja nekaj slisal in sel pogledat.Nasel je par ciganckov,ki so se isti trenutek razbezali.
 Ja Popo,nihce nima pravice hoditi v moje stanovanje.Se policaju se bom nasmejal ,ter rekel,da se obrne,ce nima naloga(teoreticno govorim),zal so to moje pravice.Lahko podkrepis z kaksnim banalnim primerom,kot je otrok,ki ima diarejo in je potreboval najblizji wc,lahko pa pristopis z realnega vidika.Ce bi ti jaz sredi noci prisel v stanovanje , verjetno ne bi bil vesel.Bom rekel tako.Verjetno ne bi mislil,da sem zaradi panike prisel k tebi. Smiley
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #26 : sobota, 21.10.2006 : 13:06:48 »

Oprostite ker prekinjam debato, ampak imam eno vprašanje, ki nisem vedela, kam ga uvrstiti, pa ga bom kar sem, saj se kar sklada z naslovom.

in sicer, kolegica ima mopsa. njeni zmešani sosedi imajo zmešanega rotvajlerja, ki je že marsikoga napadel. Seveda je stalno v strahu, da bi napadel njenega kužona, ali pa koga od ljudi. in točno to se je ta teden zgodilo. sosedov rott je preskočil ograjo, prišel na njihovo dvorišče-še več-na verando njihove hiše in zagrabil mopsa. klicali so policijo, sosedje so dobili 50 jurjov to je pa tudi vse. mali je cel pogrizen, ne vem kdo bo plačal račun od veterinarja. ne vem, ali se bo ta kolegica sploh še upala iz hiše.
kaj se sploh še da naredit v tem primeru? 50 jurjov se meni ne zdi dovolj, sploh pa ker so ti sosedje polni dnarja in jih taka mala kazen ne bo niti najmanj ganila.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #27 : sobota, 21.10.2006 : 13:56:31 »

bodeca zica na ograji Smiley , dosti heca,ceprav lahko bi to tudi res pomagalo.Da ne bo prislo se enkrat do take situacije bo morala tvoja kolegica poskrbeti,saj ocitnno lastniki ne bodo.Naj zagradi vse z dvometrsko ograjo?Elektricni pastir?Nekaj v temu smislu,da ne bo mogel pes notri priti,ne glede ce jim bo usel.Odvisno tudi od lege hise od tvoje kolegice.Ce poznas prave ljudi,se da z takimi stvarmi poceni priti skozi.Psu je treba onemogociti fizicen dostop,to pa lahko po mojem misljenju stoprocentno zagotovis le z dobro fizicno bariero.Poznam neke ljudi,ki ti take stvari poceni ustimajo.Verjetno jih pa pozna vsak.Ce pa ne se pa pove in se pogovori.Na lasttnike tistega psa in na njihove moralne vrednote se itak nimas kaj zanasati.
lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #28 : sobota, 21.10.2006 : 14:05:11 »

Ce je policija naredila zapisnik,bo moral veterinarja placati lastnik rotta.Seveda po koncanem zdravljenju.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #29 : sobota, 21.10.2006 : 16:26:23 »

PS: se mi pa ne sanja,kkaksni so ukrepi ko ti kaksen pes ubije psa.Kdo mogoce ve?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #30 : sobota, 21.10.2006 : 16:30:31 »

Ah to je že grozno. Ni ta mopsi prvi, ki je bil napaden, žrtve so bili tudi že ljudje, celo varnostnik tamle v kampu, s psom so bili na sprehodu in je bil privezan. Najhuje je, da psa nihče od unih ne obvlada in seveda pes to dobro ve, tako da ga nič več ne ustavi. Očitno pa se spet ne bo nihče zganil, dokler ne bo žrtev kak mimoidoči otrok... Če sploh še obstaja kdo, ki upa it po njihovi ulici. Saj imajo res okrog okrog ograjeno, ampak... Pes se samo nasloni na ograjo pa je zunaj.
To, da, če se želiš pogovorit o problemu, da naletiš na gluha ušesa lastnikov mi pa seveda ni treba posebej povdarjati.

Mene je zanimalo bolj to, če je sploh kaka možnost, da lastniku dopovemo, da njegov pes ne sodi v tako okolje oz. naj poskrbi za varnost oz. da nas je vse v okolici že pošteno strah. zlepa se to ne da, kaj nam še ostane, če sploh kaj?
Ne bo se valda cela soseska zaradi enih debilov ogradila z dvometrskimi ograjami (četudi bi to res najraje storili) saj na ta način ne bomo dosegli nič drugega kot to, da se bo našlo še več takih norcev, ki so prepričani, da so glavni in jim nihče nič ne more.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #31 : sobota, 21.10.2006 : 16:33:34 »

omenjeni kolegičin mops pa ima res hude poškodbe, vprašanje je kako se bo izlizal in res je žalostno, da je vse kar premoremo ena pičla kazen 50 jurjov-s tem da, ker so jo plačali takoj, je znašala samo 50%
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #32 : sobota, 21.10.2006 : 16:58:21 »

Ne vem kaj naj ti recem.Imam doma posnetke pasjih napadov na ljudi,na enemu celo rottija.To ne pomeni da rottiji napadajo ljudi!!!!Se pa dogaja pri vseh pasmah.No to kar sem na posnetku videl,zna biti napad z rottijem kar ostra zadeva.Nek dreser,ki je svoje case solal tudi policajske pse mi je v debati razlagal kaj storiti v primeru,ce te pes napade.Sam je bil kot marker napaden od treh psov naenkrat.Dva sta bila na prostoru,tretjega je solal.Psa na prostoru sta se snela in ga napadla,medtem ko ga je napadal pes,ki ga je solal. Clovek z takimi izkusnjami je rekel,da v primeru napada moras ratati psu nezanimiv.Ce je le mozno si zascitis pomembne dele telesa,ter niiti glasa ne das ven iz sebe.Se ne premikas in si cisto pri miru.(simulacija mrtvega cloveka)Ce te velik pes napade je verjetno to tezko,ter redki ljudje ohranijo toliko prisebnosti da izvedejo tak manever.O njegovih besedah naj presodi vsakdo sam.V nasem naselju obstaja clovek,ki je star kaksnih sestdeset ali sedemdeset.Pokazal mi je noz,ki ga nosi s seboj,ter rekel,da ce mu kaksen velik pes napade psa,mu ga z enim gibom v vrat porine.Cloveka poznam ze dolga leta,ter vem da ni cudak,niti nasilen, je pa lastnik majhnega psa,velikosti pekinezerja,ter se boji zanjga.Predvidevam,da bi kaj takega storil tudi ce bi njega napadel.Vendar so to le besede.Vprasanje cesa je zmozen v resnicni situaciji.Jaz tudi nosim solzivec s seboj,ter sem preprican,da ga bom uporabil,ampak ko je resnicna situacija,vprasanje kako bom odreagiral,obcutek imeti solzivec v zepu je pa vseeno dober.Me ni strah,da me bo kaksen debil preganjal z motiko,ali pa lasal kot ne vem katero forumovko.Imas enega asa v rokavu oziroma v zepu.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #33 : sobota, 21.10.2006 : 17:08:17 »

seveda to ne pomeni da rottiji napadajo ljudi, meni so povsem pri srcu, razen dotičnega.
in res je tudi, da se lahko zgodi marsikaj, ampak, da človek s strahom stopi iz hiše na svoje lastno dvorišče zaradi sosedovega psa pa res ni več normalno.
če bi napadel mojega bena, pa bi imela s seboj nož kot gospod, ki si ga omenil, mislim da ne bi pomišljala. Tudi, če bi moj pes neupravičeno napadel koga, kljub vsej ljubezni ne bi pomišljala ampak bi šel isti trenutek od hiše. pa ne me zdaj narobe razumet...

se lahko lastnike kam prijavi, pride v poštev tožba? ali je vse kar lahko dosežemo 50 jurjov kazni?
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #34 : sobota, 21.10.2006 : 17:47:03 »

Ce je policaj zapisnik naredil potem lahko civilno tozis.Na sodiscu bo tvoja beseda proti njegovi,odvisno je pa tudi od dejstev v zapisniku.Civilne tozbe se vlecejo kot hudic,naj ti omenim,da ko me je nek tip napadel,da je bila obravnava sele po parih letih,ko sem jaz dejansko ze pozabil, da sem sploh prijavil.Sem bil tako presenecen.Ce se ne motim ti tukaj govorim o dveh ali treh letih.Sedaj gre menda hitreje,ze zaradi dejstva,ker nasa drzava dobiva kazni od EU , zaradi neresenih primerov.Priporocam ti, da se posvetujes se z Mel,saj ima ona iskusnjo na temu podrocju.Mogoce se bo oglasila se v tej temi.PS:Kaj pa pise v zapisniku?
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #35 : sobota, 21.10.2006 : 21:39:41 »

Ne morem verjet, da so tako nizke kazni. Če psa sprehajaš na javnih površinah neprivezanega, je kazen 50 jurjev. Pa ne more se to primerjati z napadom. Naša zakonodaja je pa res v riti.

Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #36 : sobota, 21.10.2006 : 23:47:14 »

Kaj pa pise v zapisniku?

Tega pa žal ne morem točno reči, se bom pa pozanimala.

Naša zakonodaja je res v riti in ti roki so res nenormalni. Saj zato pa obstaja toliko raznoraznih izmečkov, ker ko človek pomisli, koliko časa denarja in živcev bi bilo potrebno, če bi se spuščal v tožbo se raje obrne in gre stran. Saj ne rečem, da bi se zdaj morali za vsako malenkost tožarit ampak kar je pa preveč je pa preveč.

Hvala za nasvete!
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #37 : nedelja, 22.10.2006 : 01:08:58 »

Ni problema, rade volje : )
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines