mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:14:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moja mala Paprika
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja mala Paprika  (Prebrano 46830 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 01.07.2006 : 12:50:42 »

Psička, ki je osvojila moje "dopustniško" srce v celoti....in povzročila pravo zaresno in celo dramo, da sem se lahko vrnila z njo. Stara je cca 8 mesecev, zdajle malo prestrašena, kar niti ni čudno glede na vse, kar sva dali skozi...sicer pa prijazno in veselo bitje, ki bo svoj dom iskalo šele čez 3-4 mesece, ko bo za njo karantena in izpolnjeni vsi ostali predpisi in pogoji za oddajo. Slika sledi še danes. Ena taka, da si boste znali predstavljati, kdo me je tako prevzel. Lp vsem.

Ogled in posvojitev možna po predhodnem dogovoru na tel.: 051/30 44 35.
 
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 01.07.2006 : 13:24:16 »

Kakšno je pa bilo njeno prejšnje življenje?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : sobota, 01.07.2006 : 16:32:26 »

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : sobota, 01.07.2006 : 21:06:31 »

Skotena na cesti, živela prav tako na cesti, dobesedno. Brez kogarkoli, ki bi poskrbel vsaj za hrano in vodo. Mala pametna psička, ki je takoj dojela, da se me splača malo osvajat...
Logiran

Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #4 : sobota, 01.07.2006 : 22:15:55 »

Se ti da napisat celo zgodbo, kako, kje in kdaj je potekalo vajino srecanje in kako so si naprej sledili dogodki, kake nevsecnosti so vaju ze doletele...

Je prvi post tako napisan, da moji radovednosti ni videti konca, kaj vse se ti je pripetilo na dopustu...
 
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : nedelja, 02.07.2006 : 10:38:20 »

Bom jaz. Smiley

Oh, dekleta, saj veste, kako grejo take počitniške zgodbe. Človek se odpravi malo na zaslužen oddih, s sabo vzame preveč prtljage, litre kreme za sončenje, fotoaparat, kup denarja, kakšno dobro knjigo / veliko najnovejših modnih in tračarskih revij, predvsem pa da možgane na "off". Prepusti se soncu, vetru, zraku in svobodi. Čez dan počiva, zvečer pa v bleščicah poplesava ob veselih morskih melodijah na kaki terasi, zato zjutraj prespi zajtrk in šele okrog 12.00 prvič odpre oči.... Wink 

He, he ampak V TEM PRIMERU seveda ni bilo tako.... naša Smetka se je resda resno odpravila delnemu oddihu naproti, v tem času pa je imela namen opraviti še nekaj poslovnih podvigov. Vendar veste, da je brezdomnih mačk in psov pravzaprav povsod veliko, nekje več, drugje manj, vse to pa spremljajo ljudje, ki jim ni vseeno in bi nekako radi pomagali. Tako se je Smetkin delni oddih, združen s službenimi aktivnostmi, spremenil v skoraj tak "šiht", kot da opravlja doma... na kar pa nikakor ni bila pripravljena. A tako je to: mačka tu, pesjan tam, bolhe skačejo, klopi grizejo, komarji pikajo..... .
S Papriko sta si baje namenili en sam samcat pogled, pa je bilo takoj jasno, da je "nekaj" v zraku in da Smetka ne bo zdrava, če pesjanka ne pride z njo na varno, v spodobno in zadovoljno življenje. Pa še fotoaparata ni imela s sabo, tako da nam njenega pogleda ni mogla poslati preko neta in res ni šlo drugače, kakor da jo popoka domov. Namesto klasičnega "souvenirja", ki bi pasal v prvo počitniško zgodba tega mojega posta.  Grin
V zelo kratkem času je morala tako najti še opremo za psičko, aviobox, da pa o vseh papirjih, carinskih predpisih, razumevajočh in nerazumevajočih carinskih uslužbencih niti ne govorimo. Tudi inšpektor se je, kot pravi zagovornik vseh mogočih pravil, "boril" do zadnjega, bi lahko rekli.  Tongue
Nismo vedeli, kaj bomo na letališču pričakali, samo da je nakaj babjega, mladega in simpatičnega. Da se pa kljub temu ne bi zgrešili, smo se opremili z primernimi "tablami", he, he, kar lahko vidite na spodnjih dveh fotkah:


.




Od tu naprej pa veste. Zdaj je na varnem, preživeti mora karanteno, se spočiti, zrediti, potem pa nekomu blazno polepšati in osrečiti življenje.  Kiss

navdahnjena  mama Repka Cool
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #6 : nedelja, 02.07.2006 : 20:34:11 »

ojojojojoj, en tak nos moli iz boksa...   Roll Eyes  očaral te je en tak nos.  ja!  Grin
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #7 : ponedeljek, 03.07.2006 : 08:14:47 »

hi hi Ste firbčne...  Cheesy Smetka pa priliva na ogenj   Grin

Pravi, da bo za takšne informacije treba prišibat kar k njej v Horjul, saj jih bo povedala samo osebno... MaxyTT in ostale bejbe... v prevodu to pomeni, da se Smetka že veseli, da jo pridete kaj pogledat!  Smiley

še malo od strele usekana ostržka  Cheesy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : ponedeljek, 03.07.2006 : 11:16:50 »

Smetka, a pa te Paprika razume, glede na to, da je iz tujine Huh

 Cheesy Cheesy

Dopust pa tak Roll Eyes kot bi gledali Poirot-a ali pa Monka, kjer se vedno zgodi umor, ko sta na pocitnicah Grin Grin
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #9 : ponedeljek, 03.07.2006 : 13:57:31 »

he he
A lahko prosim še kako slikico, da ne bodo mislili, da je tale Paprika tista ljuta - podolgovate oblike...  Grin ali pa da imaš kakega hrtka z imenom zelenjave!  Cheesy

ampak njen pogled je pa adijo pamet...  Kiss

feferonasto navdahnjena ostrzka

Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.07.2006 : 14:55:33 »

Koliko časa bo pa v karanteni?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.07.2006 : 15:10:05 »

Tri do štiri mesece.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : ponedeljek, 03.07.2006 : 19:59:09 »

Pridem z dopusta, pogledam najprej v Horjul in kaj vidim? Hja, nekaj kar sem Alesu govorila ves cas odkar je Smetka izginila. Grin Da bo ziher odkod privlekla psa. Grin In ga je bilo reveza ves cas strah, da bom tudi jaz kje kaj "snela". Ravno zato pri nasi hisi velja prepoved dopustovanja v krajih, kjer je taksnih revckov polno (Grcija, Spanija).
Paprika, dobrodosla na soncni strani Alp. Kiss lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : torek, 04.07.2006 : 08:16:36 »

Upam, da bom tokrat dobila odgovor Tongue

Zakaj pa je karantena tako dolga? Meni je v spomiminu ostal 1 mesec karantene... In kje sploh je v karanteni? Pri Poloni?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : torek, 04.07.2006 : 08:28:53 »

Bina, a sem kaj spregledala? Sorry...V karanteni je pri meni, ja. Tako dolgo pa zato, ker je uvožena iz države, ki ni na listi C. Postopek v takšnih primerih je tak: vzeli smo ji kri, čakamo rezultat titra - steklina. Če bo "padla" in bo titer prenizek, bo cepljena še enkrat, po 30-ih dneh ponovno odvzem krvi...ko bo prišel rezultat, se od tistega dne dalje šteje 3-mesečna karantena. Kar pomeni, da bo vsega skupaj zneslo malo več kot 4 mesece. Če bo rezultat v petek zadovoljiv, se karantena šteje od tega dne, prav tako 3 mesece...torej vsega skupaj nekaj več kot 3 mesece. V tem času je pod veterinarskim inšpekcijskim nadzorom, prav tako pod carinskim.Upam, da je razumljivo napisano...
Kakorkoli, kar nekaj časa bo pri nas v obeh primerih. V tem času niso dovoljeni ogledi, obiski...zanjo, veterinar pride sem, če je to potrebno, ravno tako odvzem krvi opravi vet. tukaj. Z njo ne smem nikamor. Po tem času bo seveda sterilizirana, potem pa v nov dom...Nekdo je bo zelo vesel  Smiley.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moja mala Paprika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines