mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:17:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: kako spoprijateljiti dve odrasli dominantni psički?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako spoprijateljiti dve odrasli dominantni psički?  (Prebrano 4844 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : torek, 04.07.2006 : 13:06:06 »

prva je stara 6 let, velika, precej dominantna, toda v odnosih z drugimi psi ponavadi ne išče problemov. če pa je treba, se kar postavi, tako zase, kot za svojega majhnega pasjega kolega, s katerim delita življenje.

druga: 5 let, micana, glasna, tudi dominantna.

obe sicer lepo socializirani.

spoznali sva ju na sprehodu in vse je bilo ok. tudi na domačem dvorišču manjše pasje princese nista kazali posebnega zanimanja ena za drugo, potihem sta se tolerirali.

zapletlo se je pri ležišču manjše psičke, ob kateri ima tudi posodo za hrano.
ležala je notri in se očitno začela počutit ogroženo, ker se je, sprva potihem, začela oglašat ob vztrajnem pogledu večje psičke, ki je stala zraven. potem pa sta skočili ena v drugo, toda sva ju nahitro dali narazen.

vendar miru ni bilo več, čeprav sva glihali situacijo s priboljški za pridnost.
mala je bila prestrašena, velika pa je hotela naprej razčiščevat situacijo.

zanima me, kakšno pot ubrat od tu dalje in prosim za nasvete.
obeta se nam veliko skupnih trenutkov in res je nujno potrebno, da se psički privadita ena na drugo.
kaj naj naredimo - nadaljujemo s spoprijateljevenjem na nevtralnem terenu?

kako potem narediti ta korak prihoda v domovanje tiste druge psičke?

hvala za odgovore  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 04.07.2006 : 13:47:09 »

Umaknit posodo za hrano takoj ko nehata jest... oz. ne samo posodo, ampak vse kar bi lahko sprožlo konflikt.
Mogoče bi bilo celo dobro postavit ležišči vsako na svojo stran.

Nikakor ju puščat sami brez nadzora...

Vsekakor bo pa ena od njiju morala biti vodilna in vi se boste morali temu primerno obnašati. Čigavo ozemlje pa je to, kjer se dobivata.
Navadno je šef tisti, ki je tam doma, ali je bil prvi tam
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #2 : torek, 04.07.2006 : 15:38:08 »

Se strinjam z AngSeter. Umaknite vse kar bi lahko povzročilo "težavno" obnašanje. Pa ne silite ju zdaj, da morata biti skupaj vnedogled. Postopoma podaljšujte čas, da se navadita ena na drugo. Probate lahko tudi tako, da daste najprej obe psici na prostor. Potem pa vadite tako da je ena na prostoru, druga se sprehaja mimo in obratno - kot v pasji šoli. Vsako nezaželjeno vedenje zatrite z odločnim NE primerno vedenje pa zelooo pohvalite. Od začetka si pomagajte s povodci, da ne bosta skočili ena v drugo. Obema se poskušajte enako posvečati, da ne bo ljubosumja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 05.07.2006 : 07:03:10 »

in pazit na hierarhijo. Red mora biti. Če ne, ga bosta verjetno vzpostavili sami in to tudi zahtevali. Naprimer vrstni red pri hranjenju.

Vsaka ma "svojega" človeka, ne? Tako, da tu verjetno ne bo problema.

Če pa nobena ne bo hotela popustiti, kar se šefovstva tiče, pa verjetno nikoli ne boste mogli naprimer metati žogice istočasno... In nikoli ne bosta mogli biti sami brez nadzora.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: kako spoprijateljiti dve odrasli dominantni psički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines