mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:53:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nera
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nera  (Prebrano 15188 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #15 : sreda, 19.07.2006 : 10:47:06 »

Včasih sem prav besna Angry, da sem zamenjala službo, da sem sedaj odsotna več kot 12 ur. Zaradi tega si ne morem privoščit psa, sploh takšnega, ki ga moraš imeti dosti pod kontrolo.
Zato pa lahko finančno vsaj malo več pripomorem, kar me tolaži Undecided. Slaba tolažba, ampak vseeno.... Undecided
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sreda, 19.07.2006 : 10:50:56 »

Ojej! Najprej preberem zalostno novico o Niki, zdaj pa se tole. Saj ne vem kaj naj napisem. Te pa povsem podpiram pri odlocitvi za evtanazijo.  Sad
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 19.07.2006 : 12:10:18 »

Smetka

življenje se poigrava z nami, kakor visoki valovi z majhno barčico, ki je primorana pluti na njih in nima drugega ishoda, enkrat je na vrhu potem spet na dnu in le dober kapitan jo z hitro in zdravo odločitvijo lahko reši pred najhujšim.
Ta, kapitan si ti, in vem , da se boš pravilno odločila za vse, ki plujete na tej barki.

Mislim na vas.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #18 : sreda, 19.07.2006 : 12:38:57 »

...prav v jok si me spravila... Cry Čeprav imaš enega za moje pojme najlepših "šihtov", ti po drugi strani nisem nič fovš. Zaradi takih stvari nisem šla na veterino, čeprav sem si to želela, pomagat živalim, pa ne vem, če bi vse to zmogla...


Hja, Arončka, verjetno nisi edina pri takem mišljenju, imaš pa čisto prav, ker ji nisi fouš, kot praviš....

Tudi sama sem imela "imeti in voditi zavetišče" za DREAM JOB, dokler nisem spoznala Smetke in tega posla v živo. To, kar vas večina vidi, so prej ali slej porihtane, zdrave (ali v postopku zdravljenja), site, zadovoljne in razposajene živalice. Ko jim iščemo dom, poročamo o napredkih, smešnih in zabavnih situacijah, ki jih še podkrepimo s srčkanimi fotkami. V nebesa gredo le na smrt poškodovane ali neozdravljivo bolne. Za vsakega, brez izjeme, se toliko časa išče primernega posvojitelja, da se ga najde. Javljajo se iz novih domov, pošiljajo fotke, srečujemo se na sprehodih in srečanjih, tudi v pasjo šolo pridejo. No ja, muce seveda ne. Smiley

Malokdo pa ve, res VE, kaj vse je potrebno, da se zgodbice s takim scenarijem odvijajo takole na forumu, recimo.

Pa poglejmo....žival se ranjena znajde na begu, ne pusti se ujeti, par dni skupaj se skriva. Tisti, ki jo lovijo, se lahko nekajkrat zaman pripeljejo na kraj, ob seveda najbolj nemogočih urah (ki so praviloma izven 8.00 - 15.00, neštetokrat sobote in nedelje, ob praznikih pa je kot zakleto veliko poškodb) ) in te razdalje so običajno vedno v desetinah, pa tudi stotinah kilometrov. Ko jo končno ujamejo, kar predstavlja velikokrat tako psihičen kot tudi fizičen napor, je prepeljana v zavetišče. Če med potjo ne bruha, ne lula ali se celo pokaka, je šofer več kot zadovoljen. Se je pa potrebno vsakič sproti navaditi na tiste velike prestrašene/v šoku/jezne oči, ki dajo dobro vedeti, da ne bo potreben le "hop, piki, skoči iz avta in teci lepo v boks" in bo žival na varnem, ampak bo morda potrebno uporabiti nagobčnik, zajlo, več parov rok, morda celo pomirjevalo. Ko to opraviš, sledi ocena stanja, morda poškodbe in drugih jasnih zunanjih znakov. Nastanitev - najprej je itak karantena, potem pa naprej - kam, h komu, h komu ne.... to običajno spremljajo tudi prebavne motnje, nezaupanje, nemir.... še bi lahko naštevali. Poklicati je potrebno veterinarja in se dogovoriti za poseg. Preveriti, kakšno je finančno stanje (pa ne omenjene živali). Tudi če je žival ok, je potrebno odstraniti notranje in zunanje zajedalce, cepiti, kastrirati, sterilizirati, običajno malo porediti, skopati, skrtačiti, navaditi na ovratnico, ljudi, situacije, ostale živali ipd. V tem času se trudiš, da bi vsako bitje pokazal čimveč ljudem, želiš si, da se za vsakega najde pravi. Ob poplavah klicev, ki jih doživiš, kadar gre za kako službeno, družno ali modno pasmo, se sprašuješ, kaj je ljudem, ki so pripravljeni klicati 17krat, poslati 10 mailov, biti skoraj nesramni.... ob tem pa padejo že na prvem nivoju izbire primernega posvojitelja - biti vljudni, strpni in razumevajoči... saj je tudi to v prvi vrsti lastnost, ki jo potrebujejo živalice iz zavetišč. Nasplošno je komuniciranje z ljudmi velik "požiralec" energije, ob tem tudi volje, o takšnih in drugačnih dialogih bi človek lahko napisal knjigo, ki bi premogla vse žanre - dramo, komedijo, kriminalko, znanstveno fantastiko, zgodbe za otroke, satiro, politiko, cenzurirane besede, sladkost španskih nadaljevank, akcijo.. skratka, ni da ni! Po drugi strani pa iščeš dom pesjanu, ki je bil težko poškodovan, zanj je iz raznih akcij izvedela cela Slovenija, je zdrav, simpatičen in prijazen, pa zanj ne pokliče NIHČE, v nekaj mesecih prav NIHČE. ...
Ko pa živalca končno le odide v nov dom, še vsaj nekaj časa misliš nanjo, si želiš, da se pri oceni posvojitelja nisi uštel in da ji je od zdaj naprej res vsaj tako dobro ali bolje.... Evo, na kratko Roll Eyes Tongue, ob tem pa sem prepričana, da nisem zajela vseh momentov v zgodbi ene živalice.
 
Ob tem pa, ne pozabite - tu ne gre za zgodbo ene živali ampak vsaj 30 hkrati
                                      - ljudje, ki se s tem ukvarjajo, so vendarle le ljudje in  naj bi imeli ob tem še "svoje" življenje
                                      - dnevno morajo ti ljudje sprejeti ogromno težkih in pomembnih odločitev, tudi popolnoma
                                         eksistenčne narave
                                      - računi, ki jih plačajo občine, pokrijejo manjši del stroškov
                                      - namesto, da bi reklame, ki krožijo in se objavljajo vsepovsod, prinesle dovolj finančne
                                         in materialne podpore, le te prinašajo v glavnem nove in nove klice in brezdomnih
                                         in pomoči potrebnih živali....
                                      - itd....
 
Ob tem je torej logično, da se formula velikorat ne izide, da dostikrat res ne veš od kod bi vzel, kako bi se odločil, kam bi se zavlekel in takrat, pa prosim brez zamere - ko ti nekdo reče: "Ko ne moreš več, moraš še en korak naprej", se ti pritisk v hipu dvigne, si na tem, da bi zakričal ali se zjokal kot mali otrok, samo še toliko moči je namreč v tebi.....

Evo, to je realna slika, to je "behind the scene", kot bi rekli v filmskem jeziku. Na srečo pa se ob vsem tem odvijajo tudi drugačne zgodbe, take, ki prinašajo veselje in zadovoljstvo, tudi trenutno zadoščenje morda. 

Kot mama Repka dobro poznam vse, o čemer sem pisala, v vseh omenjenih točkah sicer nisem aktivno udeležena, sem pa izredno zadovoljna in ponosna, da lahko sodelujem s Horjulom, pomagam kjer se le da, kakor se le da. Tako v imenu Repka, kot tudi v svojem. So ljudje, ki delajo to poslanstvo živalim prijazno.

S spoštovanjem,

Katarina
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #19 : sreda, 19.07.2006 : 12:58:34 »

katarina, izjemno lepo si napisala. res, realistično. čisto nič pretirano.

če bi pisala jaz, bi zagotovo vključila tudi naturalističen element brisanja že petnajste driske isti dan, ko iz nekoga dobesedno nekontrolirano teče. pa kakanja in bruhanja glist. pa psihičnega stresa, ko nekoga po težji operaciji kljub ''painkillerjem'' tako grozovito boli, da joka nekaj dni skupaj in ko to gledaš, si želiš, da bi lahko vsaj en del te bolečine prevzel nase. ipd. dobro je, da se nisem lotila pisanja, jaz, ampak ti.  Wink

glede nere lahko rečem le:  Cry  in posledično glede smetke:  Cry  Cry  Cry  ker vem, kako njo najbolj prizadanejo take odločitve. smetka, če se boš odločila, bo najbrž tako prav.

razen če ni kje koga, ki bi se zanimal za posvojitev nere?   (sanjati menda ni greh, kaj?)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : sreda, 19.07.2006 : 13:33:19 »

Sanjati res ni greh, še manj to kaj stane...Spomnim se Iskre, ene italijanske psičke, ki je kar nekaj svojega časa preživela na eni od klinik...je bila stalna gostja celo takrat, ko so lastniki šli na dopust. Bila je res hud sladkorni bolnik, pa je čisto lepo in brez težav prenašala vse, kar jo je čakalo..
Ko se odločam, si moram dostikrat reči, da delam v interesu živali. Včasih se mi zamegli, kaj njihov interes sploh je...itak gre navsezadnje za mojo presojo. Dejstvo je, da so nagonska bitja, ki jim še na kraj pameti ne pade, da bi rekla...jaz bi pa evtanazijo, prosim...pa je vse še težje. Dejstvo je tudi, da je Nera nesocializirana in v preteklosti tepena psička, ki se vsega boji...jo izpostavit stresu ali ne? Kaj je bolje...zanjo? Če ne bi imela vseh, ki so in še prihajajo in bi se odločala za posvojitev psa, bi se ravno za kakšnega takega...pa bi vsaj poskusila. Izkušnje so drugačne...zelo zelo malo ljudi se odloča tako...ostajajo zdravi, mladi, simpatični...ne vem. Mi je težko zanjo, ker vem, kako je živela in takemu pač še posebej privoščim, da bi bilo zavetišče le prehoden dom, od koder bi lahko odšla k nekomu, ki bi jo končno imel rad.

Še je tu, če se bo zanjo odločil kdo, ki tole bere...
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #21 : sreda, 19.07.2006 : 14:25:51 »

Lepo Xena, res, to sem čakala. Še več takih zgodb bi morali slišati. Ravno zaradi ene takih zgodb sem se tudi jaz odločila, da bom pomagala po svojih močeh.
Upam, da ni cel tvoj post namenjen meni, sem pa res vesela, da si ga napisala.
Sicer pri lovljenju, prevozu in vseh začetnih težavah res nisem bila nikoli zraven (bi pa tudi na to lahko računali name, če bi imela drugačne pogoje), mi je pa jasno, kako približno to zgleda, tako naivna in nevedna pa tudi nisem.
In še vedno mislim, da je to lep šiht - ker je toliko živali rešenih... in ker se tolikim živalim pomaga - pa čeprav končati trpljenje. Večina ljudi gre še mimo človeka, ki rabi pomoč, kaj šele da bi zapravljal svoj dragoceni čas z živaljo. Žal.
Ja, jokam tudi in tega me ni sram. Ker mi je hudo, ampak res hudo, ko slišim, da kakšnemu ni (ali ne bo) uspelo. In želim si, da bi lahko kaj več pomagala.
Pa tale moj stavek vidim, da ti kar ne gre iz glave. Poskusi nanj pogledat malo manj jezno. Pa boš videla, da ni v njem nič grdega.
Upam, da se bo res našel nekdo, ki bi jo bil pripravljen vzeti. Jaz se bom potrudila, razmislila, malo povprašala, mogoče pa... Undecided Res ji privoščim.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #22 : četrtek, 20.07.2006 : 09:11:13 »

Polona,
približno kakšen strošek bi bil za Nero zaradi sladkorne? Se pogovarjam z eno punco, ki bo poskusila srečo pri tašči, njihov kuža je namreč šel v nebesa, imajo pa pse zelo radi.  So pa starejši ljudje, ti pa so ponavadi muhasti... Probat ni greh, samo da vem, če vprašajo...
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #23 : četrtek, 20.07.2006 : 09:17:45 »

Moji prijatelji imajo enega takega velikega sladkorčka, ki ima že nekaj posledic sladkorne. S tem živi že 3 leta. So se pa v eni lekarni zmenili, da jim dajejo inzulin po izteku roka veljavnosti zastonj. Tako, da to ni strošek, če se znajdeš. Kontrole sladkorja v krvi kažejo, da je tak inzulin učinkovit še dolgo po določenem datumu uporabnosti.
Ampak, jaz se v Smetkine odločitve ne bom vtikala, saj podrobnosti o Nerini bolezni ne poznam. To možnost omenjam samo, če pride v poštev.
Pa srečno
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 20.07.2006 : 09:24:28 »

Ravno to sem hotela napisat, da je vse odvisno od tega, koliko se znajdeš, kot pri vseh ostalih kroničnih boleznih. No, ne samo od tega, ker če želiš za takega psa res skrbeti, se ti ravno zaradi posledic sadkorne lahko zgodi, da nepričakovano tičiš pri veterinarjih...
Nera bo do konca tedna dala skozi še nekaj preiskav, da vidimo, koliko škode je že narejene zaradi sladkorne. Potem se bom tudi odločila, kako naprej. Če jo bo res kdo želel posvojiti, so pa odločitve seveda na nekom drugem...jaz jo z veseljem dam v nov dom.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #25 : četrtek, 20.07.2006 : 09:53:58 »

Hvala za informacije.
Naj raje počakam z iskanjem, da opravi preiskave?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 20.07.2006 : 10:00:54 »

Mislim, da ne bo nobene škode, če se že prej najde koga, ki bi jo rad posvojil.
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #27 : četrtek, 20.07.2006 : 10:27:34 »

Zares žalostna zgodba.
Mi gre kar na jok.Vem, kako je to hudo.
Imam dosti težkih in bolečih izkušenj.
Ko smo kar nekaj dni podnevi in ponoči dežurali in držali razne infuzije.
in ponoči lovili veterinarje.K sreči smo imeli dr Pečarja in še nekaj drugih
ki so nam bili vedno pripravljeni pomagat.
Še danes sem mu hvaležna.(čeprav našega Castorja ni več)

Pa je šlo na bolje in potem spet, in spet.
Pa nebi zdaj o tem.
Smetka drži se.
kar boš naredila, bo sigurno pravilno.

Xena
Vsa čast za dobro - realno napisano.
LP Mojca in Liza
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #28 : sobota, 22.07.2006 : 18:29:01 »

Jest bom kar živela v prepričanju, da bodo Nerini testi zadovoljivi in da se bo našel nekdo zanjo, ker sm tole horjulsko "baletko" Wink peljala danes na sprehod in je delovala zelo zadovoljno. Ni vlekla, ampak je elegantno skakljala po potki, kot da bi točno vedela, kje je konec flexija. Okej, ko sva prišli na travnik, se ji je zdelo, da je bila v hosti tako pridna, da ne bo nič narobe, če se malo izživlja in naredi par krogov, jest se bom pa že potrudla tečt za njo. Grin Ni delovala plašno, ko sva se srečali z Vikijem in Belo, jo je pa sploh minila vsa zadržanost, ker jima je hotela planit v objem, samo ne vem točno, s kakšnimi nameni. Cheesy Prisrčna in prijazna kužica torej in resnično si želim, da bi se vse najbolje izšlo zanjo.
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/SuvhyyCCk6ksOExM.v.jpg

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/fNbMWplPTkWa7oKe.v.jpg

Še par slikic:
http://nutella.moj-album.com/album/3163560/?os=4147367
http://nutella.moj-album.com/album/3163560/?os=4147363
http://nutella.moj-album.com/album/3163560/?os=4147357
http://nutella.moj-album.com/album/3163560/?os=4147344
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : sobota, 22.07.2006 : 20:56:07 »

Se bomo trudili še naprej in skušali s sterilizacijo omiliti vse skupaj.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nera
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines