mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:24:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kranjski desant na Horjul
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kranjski desant na Horjul  (Prebrano 12887 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 28.07.2006 : 17:39:13 »

Nekdo je pri eni od cerkva v Kranju odložil zaprto škatlo, v njej pa šest malih, 4-5 tednov starih muckov. Trije samčki so oranžno beli, en samček je oranžen, en črn, za vzorec imajo zraven še črno sestrico.
Tistemu, ki jih je odložil...upam, da bereš. Pa ti povem, da spoved ne pomaga. Ideja o odgovornosti je drugačna od te...preloži na nekoga drugega, se spovej za svoje grehe, pa boš pristal naravnost v nebesih.

Kakorkoli...Gimpet dobrodošel, plenične podloge tudi, pa kakšna misel na nas tule, ki bomo spet tudi ponoči kidali za drugimi, tudi...Pa še enkrat, tako kot vedno - zavetišča niso namenjena lastniškim živalim, ki v hipu postanejo odvržene. Tako malo je treba, kaj? Najdeš cerkev, pa je.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/E8KdUVqS73AC9Tf6.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/qaDzseZpSMWT_bw4.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/AB2hiCxGA1gZribL.jpg
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : petek, 28.07.2006 : 19:22:55 »

Kako že gre tista - "Bog vse vidi, Bog vse ve, greh se delati ne sme!" ??
Malčki padli torej direkt v božje roke.... upam, da boste to upoštevali pri izbiri imen... Sv. Benedikt, Sv. Jakob,  Peregrin, Krištof, Terezija..... Roll Eyes

Amen.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : petek, 28.07.2006 : 19:26:30 »

xena dobra ideja imen Grin Grin Grin

Res žalostno, kako ljudje take luštne živalce kar tak nekje v škatli odložijo, pa res so tako luštkane...

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3 : petek, 28.07.2006 : 19:29:37 »

tukaj si lahko edino brez besed o človeški brezsrčnosti Angry Angry
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #4 : petek, 28.07.2006 : 19:33:17 »

božja previdnost plus krščansko usmiljenje... so mucke nezmotljivo pripeljali v eno boljših zavetišč v sloveniji.

držim pesti za male čukce. imena so res dobro izbrana. he,he,he... morda bi jih lahko oddali v kakšna župnišča?  Tongue
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : sobota, 29.07.2006 : 06:52:24 »

Aja, pa ta peti fantek bi bil lahk Papa (ali Pope), anede? Wink

lp, Katarina
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6 : sobota, 29.07.2006 : 08:24:28 »

Hmpf... jaz pa razmišljam da bi se zapeljala do lokalnega župnika tiste cerkve in ga nagovorila da jutri zjutraj pri pridigi prijavi še kakšno "sveto" idejo o tem, da se malih muc pač ne meče pred cerkev... a greste stavit, da ta lastniška gnida  Lips Sealed sigurno vsako nedeljo pobožno sedi pri maši in svetniški sij mu binglja nad glavo... po mojem bi ga kap od slabe vesti!  Roll Eyes

he he a se mačkončki kaj po gornjesko oglašajo?

še malo zalimana ostržka
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : sobota, 29.07.2006 : 08:39:23 »

Zna biti, da ne vem, kaj je to gornjesko. Se pa oglašajo po gorenjsko, ja. Derejo se name, kaj pa. Najprej je pretopla papica, potem prehladna, vmes kakšno sekundo ravno pravšnja. Potem ne bi lulali, pa ne bi kakali, pa potem bi to počeli, pa nisem dovolj hitra za njih. Da ne govorim o tem, da je treba tako pihat name in mi grozit, da se kakšen iz nekakšnega sedečega položaja od samih groženj na hrbet zvrne  Grin...
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : sobota, 29.07.2006 : 09:22:57 »

Mah, to ni gorenjska kriva, taka je danasnja mladina Angry Nobenega spostovanja do starejsih vec. Moj tamal je hohstaplerski Ljubljancan, pa je lih tak drekec pekec, ki mu nikoli ni nic prav, kot tvoji. Samo da je (hvalabogu) samo en.

O "odmetovalcu" pa ... Angry Tista ideja z zupnikom je kar kul!
m.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #9 : sobota, 29.07.2006 : 11:21:18 »

ostržek, morda pa tvoja teorija o slabi vesti pri tem človeku ne drži... morda pa se ta oseba počuti, kako je res naredil/a dobro delo, ker mačk ni utopil/a ali zabrisal/a v smetnjak, pač pa prepustil/a drugim ljudem, ki bodo poskrbeli zanje. morda so jih do zdaj vedno utapljali, pa so videli kak prispevek o zaščiti živali po tv in so rekli, da tega pa ne bojo več počeli, ker imajo živali tudi pravico živeti.

in jima je dal/a drugo možnost.  Smiley

predlagam, da se od zdaj naprej vsa društva in zavetišča v svojih izjavah za medije o zapuščenih živalih, posvetijo tudi starosti živali, ki se jih zapušča. torej: želimo samo stare od 6 tednov do enega leta. ker z ostalim je preveč dela ali pa se zelo slabo oddajajo. pa morda bi lahko uvedli tudi kvote: samo toliko mešancev z NO, pa samo toliko črnih in tigrastih mačkov.

(mah. včeraj sem sprehajala horjulčke, tko ene deset sprehodkov, kar še zdaleč seveda niso vsi pesjani, pa sem zvečer mrtva padla v posteljo. pa si predstavljam ekipo gor na hribčku, kako po nekaj takih rundah na dan še celo noč skačejo okoli mladičkov, ki se pač upirajo gumijasti ''mami'', ko so pa do nedavnega imeli pravo. in med sprehajanimi je bilo kar nekaj takih fičfiričev, ki so tam že več mesecev in jih nihče od posvojiteljev niti ne povoha. potem si človek res zaželi, da če že morajo biti zapuščene živali, a so lahko prosim vsaj take, s katerimi ni izredno veliko dela in ki bodo hitro posvojene...)

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sobota, 29.07.2006 : 14:52:43 »

Sara, se povsem strinjam s teboj. Sem bila kar malo zalostna, ko sem (ponovno) ugotovila, da so ljudje pripravljeni posvojiti samo taksno in nic drugacno zival, seveda glede na izgled, ne karakter. Ko je bila v cetrtek v novicah in v petek v Lei moja Alice me je klicalo vsaj 30 ljudi ali vec. Vecino sem poskusala preusmeriti na kaksno drugo macko, pa niti niso bili zainteresirani. Hocejo tocno tisto, ki je na sliki in nobene druge. Tistim, ki so me klicali danes, sem ponudila crnega Panterja. Haha, razen ene, ki je rekla, da bo se poklicala, so vsi ostali kot nadomestilo za Alice zeleli ali siamko ali dolgodlako, ne crno, pa ne starejso od dveh mesecev. Ah ja.... lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #11 : nedelja, 30.07.2006 : 19:43:57 »

GOSPODOV DAN V NEKI FARI.....

dopoldne mali farančki počivajo:


ko se zbudijo, je treba malo razmislit o bistvu in vrednotah življenja:


na hitro eno zmol't in AMEN:


se zahvalit za dobrote v flaški in ....






huh, trebuščki so polni, to je čas za zaslužen počitek:




poglejte no, tole spokojno božje bitje:


poduhovljena Repka Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 30.07.2006 : 20:14:05 »

Pozabila sem povedat...najditelji so rekli, da so bili ljudje, ki so hodili mimo, povsem zgroženi...ker jih tisti, ki jih je prinesel, ni utopil namreč. Dajmo naredit nekaj vsi skupaj za te nesrečne mačke in spremenit odnos do njih.
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #13 : nedelja, 30.07.2006 : 22:25:30 »

No fino! Najprej me je Xenca s svojo svetpisemsko zgodbo nasmejala do solz, potem pa mi Smetka dvigne pritisk na 200... Joj, saj vem da živim med kmetavzarji ampak ta je pa že malo huda...

Jaz še vedno trdim, da se bo utapljanje nehalo ko bo prvi od teh norcev dobil položnico s kaznijo! Na žepu jih vedno zaboli!  Angry

en očenaš za te male bibe in za Smetko, ki bo najbrž do jutra dežurala s flaško v roki...

lp ostržka s kmetov
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 30.07.2006 : 22:37:16 »

Smet tu. Te ovčice so pravkar dobile svojo zadnjo večerjo...za danes  Smiley. Prisežem, da ne bom niti trznila do šestih zjutraj. Kaj mi pa morejo  Grin.
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kranjski desant na Horjul
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines