mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:18:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: javno sprehajanje?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: javno sprehajanje?  (Prebrano 35888 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #15 : torek, 22.08.2006 : 20:08:23 »

mel, sprašuješ za medije...

smetka je že večkrat poudarila, da ji dosedanja pojavljanja zavetišča v medijih niso prinesla drugega kot klice in mejle v stilu: '' a bi vi vzeli tole leglo mladičev, nas je naša mačka prehitela s paritvijo''...

tako da ne vem, kaj bi naredili z mediji... ker to ni uradna prireditev, prijavljena, je še dodatno nejasno, kako sploh povabit folk na kaj takega. da ne bi bilo kaj narobe. ne vem...

morda bi za začetek videli, kako se zadeva obnese, pa se potem odločali za naprej?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #16 : torek, 22.08.2006 : 20:17:41 »

Jaz tudi, jaz tudi!!  Cheesy Pa sigurno bi mi uspelo se koga nahecat, da je udelezba res sploh in oh nujna  Grin
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #17 : torek, 22.08.2006 : 20:56:16 »

4. oznake za pse: rutke so ok. bi kupili bombažne enobarvne rutke in jih dali dotisnit?

5. oznake za vodnike: če se podvizamo, lahko računamo, da nekega hudega mraza še ne bo in smo lahko zadovoljni z majicami. zaenkrat. dežnik je tudi super ideja, gor bi pa lahko dali kakšne luštkane fotke... če je sploh možen dotisk fotk na dežnike... se kdo spozna?

na majice bi po mojem dali napis ''zavetišče horjul''. pa morda še kak napis o živalih? ''od tu gredo le na enako dobro ali bolje''? kontakte zavetišča bodo itak dobili na letakih, ki jih bomo izročali...

verjetno ciljamo na kakšno nedeljo, med 11. in 17. uro. nočem zdaj rečt, da bomo 6 ur tavali okoli, ampak pred tem in po tem je najbrž manj ljudi okoli.

kar se letakov tiče, imamo na dzzž lj letak ''zakaj sodelujemo z zavetiščem horjul?'', ki ga lahko za prvo silo uporabimo. gor so vsi kontakti zavetišča, št. računa in povabilo k pomoči zavetišču. ter seveda razlogi, zakaj bi naj ljudje podprli ravno to zavetišče.

S točkami 1., 2. in 3. se jaz strinjam.
4. Moja mami se javi, da zašije iz rjuhe 5 trikotnikov (rutke). Mislim, da bi za prvo silo lahko nanje napisali kar s flomastri (da ne bi po nepotrebnem zapravljali, če se lahko sami znajdemo).
5. Tisti, ki ne bi imeli majčke, bi lahko imeli improvizacijo - kot štartno številko - če se razumemo: spredaj in zadaj kosa blaga, zavezana na ramenih in pod pazduho. Enako kot na rutkah lahko tudi na teh improvizacijah uporabimo flomaster. Tako s čimmanj stroškov dobimo efekt.
Dotisk na dežnike je seveda možen, kot so reklamni dežniki. Ne vem pa, kako bi na dežniku izgledala slika, bi se bilo treba pozanimat.
Nedelja se mi zdi super, kdaj je pa največ ljudi, boste pa vedeli tisti, ki tam sprehajate svoje štirinožce (mogoče po času kosila Huh )

Nekaj medijskih "vez" se se zraven ponuca, da bo kje sprehod tudi ovekovecen, da doseze akcija cim vec ljudi Smiley

Tule se pa strinjam z Jano. Ne preveč, ampak "zacahnat" našo akcijo bi pa vseeno morali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : torek, 22.08.2006 : 21:04:29 »

4. Moja mami se javi, da zašije iz rjuhe 5 trikotnikov (rutke). Mislim, da bi za prvo silo lahko nanje napisali kar s flomastri (da ne bi po nepotrebnem zapravljali, če se lahko sami znajdemo).
5. Tisti, ki ne bi imeli majčke, bi lahko imeli improvizacijo - kot štartno številko - če se razumemo: spredaj in zadaj kosa blaga, zavezana na ramenih in pod pazduho. Enako kot na rutkah lahko tudi na teh improvizacijah uporabimo flomaster. Tako s čimmanj stroškov dobimo efekt.

Kaj pa barva za risanje in pisanje po tekstilu? Po risanju se lahko "zadeva" opere v stroju brez problemov, pa se barva ne razmaze in ne gre dol. Tako bodo za veckratno uporabo. Je morda kaksna blize Ljubljani, ki ima barvo za tekstil in likalnik, pa da bi se ji ljubilo na rutke cart napisat, da so pesjani iz Horjula?
Jaz imam barve, vendar je logisticno malo zamudno za posiljanje sem in tja. Lahko pa tudi, seveda, ce ne bo slo drugace.

Pa se "opozorilo" - velikosti rutk bi morale biti malo prilagojene na velikost pesjanov Grin
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #19 : torek, 22.08.2006 : 21:18:00 »

OK, bomo določili: S, M, L.  Wink Grin

Barv pa jaz žal nimam.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #20 : sreda, 23.08.2006 : 04:58:19 »

Dobro jutro vsem  Cheesy
Se jaz javim, da popisem / porisem rutke. Samo barvo mi sporocite, pa seveda predloge, ali bi bilo boljse s konturo ali s copicem packat. Kaksne napihljive barve verjetno ne pridejo v postev, ker to cez nekaj casa baje dol odpade... Drugace imam pa doma barve za svilo, ki se tudi po ostalih materialih lepo razlije (bi bile tudi rutke lahko raznobarvne), pa seveda akrile, ki jih ziv hudic ne spere. No, kar povejte, kaj se vam zdi najboljse  Wink

Pa se en predlog za ze posvojene kuzke. Lahko bi nosili rutke z napisi v smislu "sem mamina puncka/mamin fantek, prihajam pa iz Horjula/ali od koder pac prihaja", "U ibr priden kuza/pridna kuzika iz Horjula" ... kaj v tem smislu. Da pa ne bodo zapostavljeni ne-posvojencki, lahko pa seveda tudi oni nosijo rutke - kaj na foro "moja najboljsa prijateljica/najboljsi prijatelj je iz Horjula", "razvajenka/razvajencek poleg mene je Horjulcica/Horjulcek", "poznam veliko kuzkov iz Horjula - se vec bi jih rada/rad", "rada/rad imam svojo sestrico/svojega bratca Horjulcico/Horjulcka"...

 Roll Eyes Eh, eh, tudi jutra so lahko produktivna...  Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #21 : sreda, 23.08.2006 : 13:23:07 »

Glede dežnikov - potisk in morda celo kaka u ibr kul fotka JE MOŽNA!! Huh, mi že domišljija seka! Cheesy Cena je seveda ubitačna ampak vsaj dogovarjati se bom začela, pol bomo pa videli....  Cool

lp, Katarina
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #22 : sreda, 23.08.2006 : 13:43:23 »

Xena: tale dežnik stane 470+ddv.


Tiskanje oz. sitostik pa je ponavadi 4.000 sit pavšala za pripravo ene barve, vsaka naslednja 3.000 sit, 1.200-3.600 sit za kopiranje filma, potem pa posamezen odtis glede na količino do 200 kosov, ena barva 62 sit, vsaka naslednja barva 59 sit. Vsaka menjava barve na istem artiklu=960 sit, pakiranje in razpakiranje izdelkov=30sit/kos. Na vse skupaj pa še prištej 20% DDV. Na sitotisk ni popustov, so možni le pri količinski nabavi artiklov.
Lp
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #23 : sreda, 23.08.2006 : 14:11:57 »

Aha, s tem, da če hočeš, da je gor fotka, mora biti dežnik v celoti bel.... ali pa daš fotko na bele dele.... samo potem ni videti lepo, če mene prašate... Cool

lp, Katarina
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #24 : sreda, 23.08.2006 : 15:27:00 »

Tud tiste barve za napihnit so kul. Že kaki 2 leti nazaj sem tako pobarvala 2 majici in sta napisa še zdaj čisto kul. Ampak sem poslikavo zapolnila, če vete kva mislm, nisem risala samo kontur, zgleda pa ibr kul  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : sreda, 23.08.2006 : 16:39:58 »

Samo ne razumem, zakaj bi bili na dežnikih pesjančki? Meni se zdi veliko bolj pametno, da so majice tiste, ki opozorijo na namen. Pa take udrane barve morajo biti  Smiley
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #26 : sreda, 23.08.2006 : 17:20:24 »

Še vedno bi fajn zgledala mucka HEEEEELP!! pa da piše zavetišče horjul spodaj in spletna stran recimo. Ali pa brez slike in samo zavetišče...

Je pa še eden, ki ga imajo tudi v beli barvi.


Cena neto:   460,00 SIT
+ DDV (20 %): 92,00 SIT
Minimalen nakup 10 kom.

Cene za dotisk pa so:
Priprava tiska po barvi=4.000 sit, do 50 kosov je pavšal za eno barvo 8.000 sit, 2 barvi 15.000, 3 barve 22.000, 4 barve 28.000, 5 in več barv po ponudbi +DDV, in zlaganje ter pakiranje tekstilnih izdelkov v vrečke: 25 SIT / kom (0,10 EUR/kom) ( ne vem, če v to padejo tudi dežniki).
Za več kosov je cena po kosu, ampak ne vem, če se bo več kot 50 dežnikov nabavilo.

Lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #27 : sreda, 23.08.2006 : 22:45:36 »

Madonca, pridem z dopusta in kup novih projektov... Ste res pridni. Kar se pa sitotiska tiče... Zjutraj povprašam mojega dragega, ki med drugim tudi to počne koliko on računa. Se mi zdijo te cene kar visoke, lahko pa da se motim (v njegov "šiht" se namreč slabo zastopim).
lp
T.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #28 : sreda, 23.08.2006 : 23:20:52 »

kar se tiče izdelave in barvanja rutk, oblikovanja zadev za na majice ali dežnik itd. sem jaz popoln analfabet, zato te zadeve prepuščam ostalim... ki se, kot je očitno, na stvari zelo spoznate.

vsaj za začetek lahko po mojem drage dežnike pustimo ob strani, čeprav bi dolgoročno težili k taki prepoznavnosti. (pa na njih lahko tudi muce dobijo svoje mesto, saj jih s sabo ne bomo vozili, a tudi mnoge od njih čakajo na nov dom).

mene bolj zanima kdaj gremo v akcijo?  Grin  Grin  Grin

gargamel mi je sporočila, da je 10. septembra v tivoliju neka prireditev na temo odgovornega pobiranja kakcev za psi. pa je dobila idejo, da bi se tam ''narisala'' tudi horjulska karavana. ampak ker bo tam cel živ-žav, bi bilo fino, da bi karavano do takrat enkrat ali dvakrat sprobali.

zato predlagam tole nedeljo, če bo vreme kolikor toliko ''uporabno''. kaj pravite? kdo bi imel čas? (ne smemo pozabit na osebo ali dve, ki bo/sta ves projekt ujela/i v fotkič, za kasnejše rodove... tule po tem forumu se vas ''mota'' kar nekaj, ki imate silno žilico za te zadeve...  Roll Eyes )
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #29 : četrtek, 24.08.2006 : 06:48:05 »

Glede dežnika - saj ni bilo mišljeno, da bi prevzel funkcijo majic ampak da bi ga imel vodja karavane, he he, da se mu azilaši ne bi porazgubili po hosti. Wink

Kar se tiče te nedelje - JAZ SEM ZA!
Prevzamem lahko vlogi:
1. šoferja (lahko tudi dveh pesjanov, ki se med sabo dobro prenašata Smiley)
2. sprehajalca
3. delno fotografa Cool

Pa javila se mi je še ena "opazovalska" forumašica, ki je tudi pripravljena prevažati in sprehajati.

lp, Katarina
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: javno sprehajanje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines