mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:10:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Moteče skakanje v pse med igro / skupnim sprehodom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moteče skakanje v pse med igro / skupnim sprehodom  (Prebrano 6048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« : ponedeljek, 28.08.2006 : 10:14:12 »

Že kar nekaj dni vneto prebiram vse, kar je v temi "Vzgoja", pa nekako ne najdem pravega odgovora na moj problem. Imam zlato prinašalko (stara bo 6 mesecev), zelo prijazna, brihtna in ubogljiva psička (tudi v družbi ostalih 4-nožnih prijateljev me uboga in pride k meni tudi med igro z njimi), imava razčiščeno kdo je gospodar in kdo pes.  Ubistvu res super in idealna psička.

Ampak.
  Problem je pri druženju z drugimi psi. Ne vem zakaj, ampak vsakemu psu dobesedno skače v glavo (ne glede na to ali je pes večji od nje) in hoče grizt ali uho ali "žnable" (ustnico) ali pa kar jezik, kar pač stran visi oz. binglja , zraven pa miga z repom. In hkrati se sploh ne zmeni, če ta drugi pes nanjo zarenči - še naprej mu veselo skače v glavo Roll Eyes

Zaenkrat delam tako: ko smo na sprehodu skupaj še s kakšnim psom, jo imam na začetku na povodcu in vsakič, ko skoči proti psu, jo odločno cuknem in hkrati rečem NE. Moram rečt, da sem to na včerajšnjem sprehodu naredila ene 100x, in potem je bilo v redu. Sem jo tudi spustila in vsakič, ko je že spet med igro psu začela skakat v glavo in ga grizt v žnable in ušesa (še dobro, da je fantov boxer tako potrpežljiv Kiss ) sem z ostrejšim tonom glasno rekla "ne", tako da se je v zadnjem trenutku premislila.

*Zdaj pa ne vem, veliko nasvetov sem že slišala. Ne vem, ali naj nadaljujem s tem cukanjem in besedno prepovedjo pač čisto vsakič ko to hoče izvest (imam potrpljenje tudi to delat, če bo le pomagalo).
*Druga opcija, ki sem jo slišala, mi pa ni prav nič všeč, ne vem, kaj pa vi mislite: rečeno mi je bilo, da se bodo psi že sami zmenili. Ker npr. danes je boxer parkrat zarenčal nanjo, pa je še kar naprej veselo skakljala vanj-kot da ne pozna pasjega jezika. Undecided
So mi rekli, da naj pustim in ji bo ta starejši že pokazal in se mu bo podredila, samo kaj, ko se mi zdi, da naša punca sploh ne vzame resno psa, ki renči, in še naprej miga z repom in teži in je prav tečna. Se pa bojim, da ji pes ne bi kaj naredil, čeprav mi vsi govorijo, da jo bo največ "samo opozorilno šavsnil" . Samo to mi res ni všeč, se počutim, kot da bom dala svega psa v ring, potem pa bo kar bo ...

Kaj pa vi mislite? No upam, da mi boste svetovali, pa se še kaj oglasim.  Lep dan! majča
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : petek, 26.01.2007 : 23:10:29 »

Mene pa zanima ce ste zadevo resili in ce, kako! Nihce ni odgovoril, pa sem ze enkrat brala, pa sem pozabila vprasat, ce ste ze kaj resili. Se je stanje umirilo?
Napisi kaj vec.

Lp, Ursa
Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #2 : petek, 10.08.2007 : 14:11:12 »

Živjo!!!

Tudi midve s Tajo imava tak problem. Taja (4,5 mesečna mešanka med labradorcem in majhnim mešancem) navdušeno SKAČE Shocked drugim psom v gobce - jih liže za žnable, grizlja... Živim s teto, ki ima 2 rottweilerki in njiju to niti ne moti (zanju je kot nadležna mušička Grin). Ker sta pač toliko večji, se v gobce kar zaletava (in maha z repom)! Včasih katera zarenči, in Taja odneha za 30 sek., se potuhnjeno plazi okoli in nato spet navali. To se mi ni zdel problem (mislila sem da se Taja prilizuje, ne pa da ima teta potrpežljive rotte sram), dokler nismo šli na obisk k sorodnikom. Taja spet v elementu, Frida pa... Ko renčanje ni zaleglo je šavsnila po njej, ampak situacija se ni izboljšala. Da bi jo imela ves čes na povodcu se mi ne zdi najboljša ideja. Še kakšna rešitev???

Hvala za odgovore,

Eva in Taja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : torek, 04.09.2007 : 13:37:25 »

ZaTaMu ... poznas delo z 10 metrsko vrvico? Nekje sem ze pisala o njej, ampak nisem prepricana v kateri temi ... poskusi poiskati pod Isci. Sporoci.

Lp, Ursa
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : torek, 04.09.2007 : 13:57:36 »

Eva, živjo!  Cheesy

lizanje gobca je znak podrejenosti in tudi kolikor sem tvojo Tajo videla to dela kot znak podrejenosti.

včasih je to lizanje res nadležno, sploh za drugega psa, ki želi mir, podrejen pes pa še vedno skače v gobec in neprestano liže...
A moja Oxa je ni naučila reda?? Grin

lp
teja
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #5 : torek, 04.09.2007 : 17:12:52 »

Mladiči,ki se zaganjajo v druge pse morajo izkusit tudi "ne" v pasji govorici.  Če je drug pes normalno vzgojen in psihično stabilen bo opozorilno šavsnil mladiča ali ga fizično podredil. S tem se mladiči učijo telesne govorice psov. Jaz bi jih zato kar pustila.

Druga pesem je seveda, če pride mladič v stik z agresivnim psom, se jim je bolje umaknit in preprečit take stike, ker po mojih uzkušnjah takšni psi ne funkcionirajo normalno in ne ločijo mladiča od odrasle živali.

Moje izkušnje in moje mnenje.
Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.09.2007 : 12:32:55 »

OJ!

Hvala za odgovore!!! (Moj je sicer malo pozen sram ) Ja Teja, Oxa je Tajo "na hitro" poučila, da ne želi skakanja v glavo Grin Smiley... Potlej je Taja samo še pol meterske kroge okoli nje delala (razen ko je bila Oxa grooozno zaposlena s čim drugim , si je privoščila hiter lam-lam pa bejžmo)...

Cao, Eva in skokica Taja

PS: tina.g - Če pa srečamo kakšnega pasjega kolega, ki bo navdušeno kazal zobe, bova pa tako in OBE pobrali šila in kopita Grin
Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 10.09.2007 : 12:38:25 »

linchaich,

z 10 metersko vrvico mi ne gre najbolje (sicer jo imam doma) ker Taja taaaaaake kroge dela, da bi tako ali tako zvezala vse udeležance, sebe, na koncu pa bi ji od 10m ostal tako in tako le 1m , ker bi se zapela v vsa drevesa in skalice... Roll Eyes  Roll Eyes  Roll Eyes

malo za šalo, malo pa zares...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Moteče skakanje v pse med igro / skupnim sprehodom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines