mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:14:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali  (Prebrano 68043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #75 : ponedeljek, 25.09.2006 : 19:28:05 »

Nemorem verjeti.....ravnokar sem jokala zaradi sreče Ninka....sedaj pa tole...nimam besed.....ful mi je hudo, kdo je lahko tako krut  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
mateja5673
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #76 : ponedeljek, 16.10.2006 : 10:02:06 »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Grozljivo... Največj zver na svetu je - človek! Kar "pridno"dokazujemo s takšnimi dejanji! Angry

Miškova tragedija me je mogoče še toliko bolj prizadela, ker je na tak način končal moj Tomi.  Cry  Kadar se je Tomi ženil, ga nismo mogli na noben način ustaviti. Lisjak je našel pot iz hiše, pa smo se lahko na zobe metali. 15 let mu je uspevalo vasovanja prestati brez poškodbe, takrat pa ne. Nekdo ga je zbil 100 metrov od doma, mu snel ovratnico (z značkico, njegovimi in našimi podatki) in ga vrgel v potok, kjer je, po moji nestrokovni oceni, utonil. Našla pa sem ga jaz, ko sem se vračala iz osnovne šole...  Cry  Verjetno mi ni potrebno razlagati, kaj sem takrat doživljala.  Od občutkov krivde, jeze, nemoči, gneva, žalosti, ... Tolažila sem se z rekom, ki ga je nekdo v tej rubriki že navedel, in sicer: "Vse se vrača, vse se plača!"

Opravičujem se za tole, vendar sem "morala" deliti z vami.  Lepo je verjeti, da sta Miško in Tomi ter njuni kompanjoni v pasjih nebesih, kjer jih razvajajo z obilico ljubezni, čohljanja in pasjih priboljškov.

LP, Mateja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #77 : ponedeljek, 16.10.2006 : 13:25:04 »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Grozljivo... Največj zver na svetu je - človek! Kar "pridno"dokazujemo s takšnimi dejanji! Angry

Miškova tragedija me je mogoče še toliko bolj prizadela, ker je na tak način končal moj Tomi.  Cry  Kadar se je Tomi ženil, ga nismo mogli na noben način ustaviti. Lisjak je našel pot iz hiše, pa smo se lahko na zobe metali. 15 let mu je uspevalo vasovanja prestati brez poškodbe, takrat pa ne. Nekdo ga je zbil 100 metrov od doma, mu snel ovratnico (z značkico, njegovimi in našimi podatki) in ga vrgel v potok, kjer je, po moji nestrokovni oceni, utonil. Našla pa sem ga jaz, ko sem se vračala iz osnovne šole...  Cry  Verjetno mi ni potrebno razlagati, kaj sem takrat doživljala.  Od občutkov krivde, jeze, nemoči, gneva, žalosti, ... Tolažila sem se z rekom, ki ga je nekdo v tej rubriki že navedel, in sicer: "Vse se vrača, vse se plača!"

Opravičujem se za tole, vendar sem "morala" deliti z vami.  Lepo je verjeti, da sta Miško in Tomi ter njuni kompanjoni v pasjih nebesih, kjer jih razvajajo z obilico ljubezni, čohljanja in pasjih priboljškov.

LP, Mateja

Mi je zelo žal, da se je nekaj tako groznega pripetilo tudi tvojemu psu, vendar se načeloma takšne stvari dajo preprečit. Nočem ti soliti pameti ali kakrkoli, temveč le pomagati, saj verjamem da nama je skrb za žival na 1. mestu - če imaš zdaj novega psa, ali premišljuješ o tem, ti priporočam, da ga daš kastrirat oz. sterilizirat. Potem pes nima več nobenih idej o "vasovanju" ali podobnih zadevah in je doma - pod tvojim nadzorom, skratka, kjer mora biti.
Drugi razlog je ta, da je po zakonu potrebno preprečiti nezaželene mladiče, ki so produkt teh vasovanj, saj tudi če je tvoj pes samec, lahko oplodi bohved kero psičko, katere lastniki ne bodo preveč naklonjeni mladičkom in bodo le ti končali v kakšni reki, škatli ob cerkvi, na železniški progi ali v smeteh. Skratka, v bodoče moraš poskrbeti, da je pes steriliziran/kastriran, da boste:
1. vi lažje shajali z njim (ker ne bo tulil, da bi šel ven, ne bo ušel zaradi goneče psice, ne bo uriniral po hiši soseda, ki ima gonečo psico)
2. pes/psica se izogne določenim nevarnostim (torej, da ga ne povozi avto, da ga nekdo ne prebuta ali v tvojem primeru ubije in vrže v reko)
3.lažje nadzorovali psa (ker pes brez nadzora nima zunaj kaj početi)
4. preprečili boste nezaželjene mladiče (ali vaše ali sosedove, pri čemer je prav da opomnim, da je pobijanje mladičev nezakonito)


Poleg vsega kastracija in sterilizacija nimata nezaželjenih učinkov; mačke bodo še vedno lovile miši, psi bodo še vedno čuvali družino in posest + kastriran pes je manj agresiven in lažje vodljiv, muce ne označujejo več teritorija.

LP Wink Maja
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #78 : ponedeljek, 16.10.2006 : 13:40:12 »

Ja Gargamel
Lahko rečem samo RES JE
Mojca
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #79 : ponedeljek, 16.10.2006 : 15:42:13 »

Gargame, ja res je, samo Mateja je bila žal takrat še v osnovni šoli in so bile takšne stvari še v pristojnosti njenih staršev.
Sem pa prepričana, da je ta lekcija pustila pečat pri Mateji in da bo ob svojem naslednjem kužku znala ravnati drugače.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #80 : ponedeljek, 16.10.2006 : 16:28:44 »

saj vem, vendar raje vseeno še 1x povem...mogoče bo to prebral nekdo, ki je "učen" popolnoma drugače Wink Tako, da lahko mi zdaj svoje straše, pa tete in strice malo preučimo...res nisem mislila koga napdati, napisala sem razumljivo in kar je res, moj namen je pomoč Wink

Lp vsem, Maja
Logiran
mateja5673
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #81 : torek, 17.10.2006 : 09:35:41 »

Živijo!


Moja grenka izkušnja se je res dogajala pred 18 leti, ko smo bili še vsi skupaj neizobraženi glede skrbi za pse. Mi smo bili vsaj toliko napredni, ali kako naj rečem, da ga nismo imeli na ketni, kot večina vseh naših sosedov. Tomijeva naslednica je bila vsekakor sterilizirana in je srečno in varno z nami preživela 14 let, dokler se zaradi bolezni in tudi starosti ni poslovila od nas.

Maja, brez skrbi, nisem vzela kot karanje. Tako je pač takrat bilo. In kljub napredku oziroma izobraževanju na področju skrbi za živali, se žal še prevelikokrat dogajajo usode Miška in Tomija. In je treba ljudi še bolj spodbujati, osveščati, izobraževati.... Ampak se mi zdi, da smo tu gor na forumu večinoma takšni, ki nam je jasno, kako je treba. Skrbijo me drugi...

Lep pozdrav vsem skupaj,

Mateja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #82 : torek, 17.10.2006 : 09:43:43 »

Mateja, se popolnoma strinjam s tabo! Ljudi je treba osveščati, izobraževati, učiti...samo na tak način se lahko preprečijo situacije, kakršna je bila Miškova in Tomijeva. Ne smemo obupat Wink Ljudem je treba odpreti oči in ušesa, kar je lažje rečeno kot storjeno, vendar če vsakemu do nas uspe poučiti vsaj enega človeka, štejem to za uspeh...počasi se daleč pride!

LP vsem, Maja
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 19.10.2006 : 17:05:13 »

Žalostna  Cry niti ne vem kam bi spisala, pa bom kar tukaj:

Pse na povodce! Dajmo jih varovati kolikor se le da!

Ravnokar sem izvedela, da je pes za katerega vem, da je bil izkušen, šolan in 100% ubogljiv, ob hoji poleg brez povodca prvič v njegovem dolgem življenju (pes je že bil v letih) pokazal neposlušost - končalo se je fatalno.
Na drugi strani ceste je očitno zavohal psico in se odpravil k njej čez štiripasovnico. Povozil ga je avto, pes ni preživel.
Da vam ne govorim, kako je lastnikom hudo, na najbolj grd možni način se je njihovo prijateljstvo s svojim zvestim spremljevalcem končalo. Očitki na mestu, lastniki se zavedajo napake, in spoznanje: Psi imajo kosmata ušesa!

Lepi čehoslovaški volčjak - počivaj v miru  Cry Kiss
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #84 : petek, 20.10.2006 : 20:39:30 »


Lepi čehoslovaški volčjak - počivaj v miru  Cry Kiss
pa ne menda iz reševalnih ''voda''?? Shocked
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 23.10.2006 : 09:34:15 »

Ne. Iz popolnoma privatnih. Hišni ljubljenček for life.
Logiran

spageti
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #86 : četrtek, 02.11.2006 : 16:38:21 »

Bože moj,kakšna krutost.Le kako so lahko nekateri tako brezčutni in hudobni.

Saj,pravijo za vse je šiba božja.
jezna sem >:(in hudo razočarana nad to krutostjo. Angry
Logiran
Ulyssia
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #87 : nedelja, 31.12.2006 : 17:12:28 »

Grozno Sad ...kako lahko sploh nekdo naredi kaj takega!Res pomoje,da nekdo,ki NIMA srca,mu je vseeno in ne ve,da zivali se kako dobro cutijo.Ne morem verjeti....

Tako kot je spageti ze povedal-upam da bo to "lastnico"(ce se ji tako lahko sploh rece),jaz bi ji bolj rekla ZLOBA-kaznovalo za vse zivljenje.

Pa res kako je s tem v Slo.-kaksne kazni dobijo taki okrutnezi?Verjetno bi v Ameriki sel sedet na hladno za kar nekaj casa-za kaj takega Sad

Logiran
eva.r
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #88 : ponedeljek, 15.01.2007 : 19:55:26 »

No ne vem če tole spada pod to temo vendar glede na to da je bilo že nekaj rečenega na temo ozaveščanja bi samo rada pripomnila da bi bilo dobro začeti učiti že od majhnega jaz se trudim pri svojih otrocih vendar imam še vedno občutek da storim premalo Sad razmišljala sem že da bi se vse to moralo povedati (pokazati) že v šoli (spomnite se mačk v Tržiču) in mogoče bodo naši otroci lahko naredili še več za varnost in srečo hišnih ljubljenčkov. Sama vem da bom o tem poskusila govorit z učiteljico mojih otrok pa da vidim kaj se da narest v to smer.Mogoče še kdo?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #89 : ponedeljek, 15.01.2007 : 20:36:39 »

Eva, lepo, da boš nagovorila učiteljico. Če bo za stvar, se lahko za pomoč obrne na Komisijo otrok in pes. Komisija se trudi, da bi tovrstno osveščanje otrok prišlo v čimveč osnovnih šol ter vrtcev.
Veliko uspeha pri učiteljici!
BI PA HKRATI APELIRALA TUDI NA VSE OSTALE. PREDLAGAJTE UČITELJEM V ŠOLI, VZGOJITELJEM V VRTCU, DA BI Z OTROKI OBRAVNAVALI TEMO ODNOS DO PSA! VSI ČLANI IZ KOMISIJE OTROK IN PES VAM BOMO Z VESELJEM V POMOČ!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines