mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:11:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pasjih uses  (Prebrano 38747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« : sreda, 26.11.2003 : 11:25:18 »

mene pa zanima kako se pravilno cisti usesa psu majhne rasti.vsem hvala za odgovore.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #1 : sreda, 26.11.2003 : 12:34:41 »

Jaz svojemu cistim uhe tako, da dam na vatko tekocino za ciscenje uses (trenutno se ne spomnim, kako se ji rece Undecided), potem pa samo obrisem uhelj in sluhovod. Ker pa moj nima pretiranega masla v usesih mu to naredim 1x mesecno. Mu pa redno pulim dlake iz uses.

ZELO POMEMBNO: Nikoli psu ne cistimo uses z palcicami za usesa, saj ga lahko poskodujemo.

LP, Simona
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #2 : sreda, 26.11.2003 : 13:54:14 »


Pri nas čistimo ušesa 1x tedensko. Ušesa tudi niso kupirana, zato so dostikrat bolj umazana.
 Uporabljam papirnate robčke ali brisače, vsekakor nekaj mehkega. Znotraj očistim uhelj in tudi nekaj sluhovoda to je vse.Z vatiranimi paličicami pa ni, da bi pretiraval, bolje je kakšen mehek robček.

 lp erika
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #3 : sreda, 26.11.2003 : 14:43:34 »

aha hvala.erika,kaj pri vas cistite usesa s suhim robckom al je kaksna tekocina gor?
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #4 : sreda, 26.11.2003 : 16:45:04 »

Jaz isto uporabljam tekočino za čiščenje ušes, ki jo zlijem v sluhovod, potem mu zmasiram uho, da tekočina raztopi tisto umazanijo in s papirnatim robčkom obrišem kar je še ostalo od nje.  ;)Tekočino dobiš pa pri veterinarju.
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #5 : sreda, 26.11.2003 : 17:45:20 »


Tekočini se reče Clorexyderm (ne vem če se točno tako napiše), lahko se jo uporablja za preventivno čiščenje ušes, ali ob vnetjih. Dobiš jo pri veterinarju.

Kako pravilno očistiš ušesa: Če boš čistila s to tekočino, jo zliješ v sluhovod, potem masiraš v smeri proti bobniču, dokler ne slišiš "cmokanja" v ušesih. Nato z vato ali mehkim robcem obrišeš tekočino, ki je pritekla ven (obrišeš uho in malo v sluhovod - samo začetek). Kar ostane tekočine v ušesu jo pes strese ven.
Če boš čistila brez te tekočine, čistiš uho z vato ali mehkim robcem, ki jo malo zmočiš (ne premočiš, le toliko da je vlažen), nato pa obrišeš notranjo stran uhlja in začetek sluhovoda - vato lahko malce potisneš v sluhovod, ampak ne preveč.
Palčke odsvetujem, čeprav imajo psi zelo dolge sluhovode. Lahko pride hitro do poškodbe sluhovoda ali bobniča, potem je pa več komplikacij kot s samim vnetjem ušes.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #6 : sreda, 26.11.2003 : 21:46:38 »

Pri takem malem psu kot je ši-cu in podobne druge male pasme, je nemogoče očistiti ušesa z robcem. Jaz mojim minijem čistim ušesa redno s palčkami za ušesa, samo človek mora biti res pazljiv pri tem. Ne predstavljam si kako bi kateremu od njih z robcem očistila uhlje.

Lp, Ivana
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #7 : četrtek, 27.11.2003 : 12:36:58 »

Tekocini se rece Clorexyderm Otto, vendar so meni odsvetovali vliti v uho. Pes nikoli ne strese vse tekocine iz sluhovoda, tako, da je potem ta se vedno moker. To pa je pravi raj za vnetje uses. Cisto zadostuje, ce samo malo navlazis vato z to tekocino in obrises uhelj in del sluhovoda.

LP, Simona
Logiran
Meggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #8 : četrtek, 27.11.2003 : 13:10:26 »

Mi čistimo ušesa s kosom vate in olivnim oljem. Palčke uporabljamo samo za tisti del uhlja, ki je zavit. Odkar je imela ušesne garje (nalezla se je od mačke) smo pa sploh pozorni na vsako spremembo in od takrat dobi po vsakem čiščenju tudi po par kapelj Otonazola.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #9 : četrtek, 27.11.2003 : 20:20:53 »

probala sem z vato in vodo pa je se kr slo.sem zadovoljna,moja psicka pa tudi.s palckami pa ne bi tvegala,mogoce res le za zaviti del usesa.  Wink
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #10 : četrtek, 27.11.2003 : 21:52:46 »

Citat
Ušesa tudi niso kupirana, zato so dostikrat bolj umazana.

To je slučaj, ne pravilo, vsaj po mojih izkušnjah.
Sedanji pes ( 15 mesecev) in psica 3,5 leta nimata kupiranih uhljev pa imata dobesedno čista ušesa, ne vem če sem jih do sedaj nekajkrat očistila, pa jih gledam in voham.
Pes pred leti, ki je imel kupirane, pa je imel non stop umazana in smrdeča. No tudi eden izmed prejšnjih z uhlji je imel vedno umazana.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #11 : petek, 28.11.2003 : 13:26:55 »


Ne vem Nataša, kaj naj rečem. Pri nas imajo punce kar umazana ušesa.
Večkrat sem slišala, da je to zato, ker so nekupirana.Jaz nimam izkušenj, vedno smo imeli dol ušesa.

lp erika
 
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #12 : petek, 28.11.2003 : 14:14:38 »


Živ, Erika,

občutek imam, da to o čistih kupiranih ušesih govorijo izključno zagovorniki kupiraže-na nekaj se je pa ja treba izgovorit, zakaj režeš ušesa. Ali pa tisti, ki so podlegli vplivom t.i. poznavalcev, pa zdaj še oni trobijo v isti rog.  ( Sorry, nisem mislila nate! )

A misliš, da naši uhljači tudi manj slišijo Grin Grin
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #13 : petek, 28.11.2003 : 14:15:05 »

Meggy, a ni tako da olje še bolj vzpodbuja nastajanje maščobe v uhljih?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : petek, 28.11.2003 : 15:16:17 »


A misliš, da naši uhljači tudi manj slišijo Grin Grin

JAAAAAAAAA! Vsaj za našega švicarja lahko to trdim. Včasih se mi zdi, da sploh nima ušes in zato nič ne sliši  Grin Grin Grin

Drugače pa sem jaz pri veterinarju dobila neko tekočino, ki jo naliješ psu v ušesa, malo zmasiraš in ta tekočina naj bi stopila ušesno maslo. Potem pa malo pes opleta z ušesi in vsa "svinjarija" leti ven iz ušes. Ampak našemu 5 let staremu samcu smo do sedaj učistili ušesa samo 3x    Undecided Undecided Očistili smo mu jih pa takrat, ko je začel opletati z glavo.

Lp Jana
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines