(1) 2 »
Dodal/a jana 1.8.2016 16:56:32 (3687 prebrano)

Evropsko prvenstvo v agilityju 2016
Francija, 28.-31. 7. 2016

V francoskem Parc d'Olhain je od 28. do 31. julija 2016 potekalo Evropsko prvenstvo v agilityju 2016. Tekmovalci iz 35 držav so se potegovali za najvišja mesta posamezno in ekipno, med njimi tudi 33 tekmovalnih parov iz Slovenije.

Ekipa Simply the Best je osvojila 1. mesto v kategoriji small/medium in odnesla domov naslov evropskih ekipnih prvakov. Posamezno sta Sandi Okanović in Miya osvojila 2. mesto v kategoriji small, Silvia Trkman in Le pa 3. mesto v kategoriji medium.

Ekipa Simply the Best
Miya in in Sandi Okanović, Ammy in Roland Kolenko , Le in Silvia Trkman, Nai in Maruša Podjed
foto European Open in 2016, the Parc Olhain, France. Photo (c) by Jukka Pätynen / Koirakuvat.fi

Dodal/a jana 11.10.2015 23:06:14 (3212 prebrano)

Svetovno prvenstvo v agilityju 2015
Bologna (I), 8. - 11. 10. 2015

V italijanski Bologni je od 8. do 11. oktobra 2015 potekalo Svetovno prvenstvo v agilityju 2015. Tekmovalni pari so se potegovali za najvišja mesta posamezno in ekipno. Med 479 pasjimi predstavniki iz 37 držav je bilo 15 psov iz Slovenije: 3 šetlandski ovčarji, 3 parson russel terierji, 2 pirenejska ovčarja, 2 pumija in 5 mejnih ovčarjev. Slovenske barve so zastopali: Annabella Kokalj, Blaž Oven, Katarina Podlipnik Capuder, Kristijan Koprivnik, Maruša Podjed, Matej Čuček, Polona Bonač, Roland Kolenko, Silvia Trkman in Tina Šolar.

Posamezno sta Silvia Trkman in pirenejska ovčarka Le z osvojenim 1. mestom v agility medium postali svetovni prvakinji, stali pa sta na 1. stopnički tudi v skupni razvrstivi medium. Roland Kolenko in parson russel terierka Ammy sta osvojila 2. mesto v skupni razvrstitvi small.

Ekipa large je zasedla 2. mesto v jumpingu, 4. mesto v agilityju in 2. mesto v skupni razvrstitvi, ekipa medium je bila na 3. mestu v agilityju, na 4. mestu v jumpingu in na 3. mestu v skupni razvrstitvi, ekipa small pa je osvojila 3. mesto v jumpingu.

Svetovni prvakinji Silvia in Le po zmagi v agility medium
foto FCI Agility World Championship 2015

Dodal/a jana 18.6.2014 9:05:24 (4465 prebrano)

6. tekma za državno prvenstvo v agility-ju, KV EO, KV SP

V soboto, 14. junija, je na poligonu KD Ljubljana potekala že 6. tekma za državno prvenstvo v agility-ju, ki je štela tudi za kvalifikacije za svetovno prvenstvo (SP) in European Open (EO). Sodila sta Ivana Kirik (A1/J1) in Zlatko Gorjan (A2/J2 in A3/J3).

Po izjemno visokih temperaturah v preteklih dneh smo se prebudili v sveže jutro. Razmere za tekmovanje so bile odlične in videli smo lahko veliko atraktivnih tekov. Tekmovalci in gledalci so se lahko osvežili s sladoledom, kosmatinci pa s skokom v bazen.

Sara in Kala
foto KD Ljubljana

Dodal/a jana 17.6.2012 8:07:32 (6016 prebrano)

7. tekma za državno prvenstvo v agilityju

16. junija 2012 je v organizaciji Kinološkega društva Ljubljana potekala 7. tekma za državno prvenstvo v agilityju, ki je štela tudi za kvalifikacije za svetovno prvenstvo. S tekmo smo v društvu nadaljevali praznovanje 60 let obstoja društva in 90 let šolanja psov v Sloveniji.

Vreme je bilo sončno, temperature visoke, prijavljenih je bilo rekordno število tekmovalnih parov - kar 243, razmere za tekmovanje so bile odlične. Obiskovalci so lahko videli atraktivne teke tekmovalcev, vendar tudi tisti, ki si tekme niso uspeli ogledati v živo, so lahko spremljali neposredni prenos na naši spletni strani. Objave tekočih rezultatov in fotografij na družbenih omrežjih Facebook, Twitter in Google Plus pa so nam omogočale ažurno obveščanje in dvosmerno komunikacijo.