mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 01:48:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 291791 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #840 : sobota, 19.02.2011 : 20:43:20 »

Primeri se obravnavajo individualno. O tem, kako se bo ukrepalo, odloči tisti, ki je mačko oddal. V treh primerih smo postavili ultimat - ali mačka odvzamemo, ali pa spremenijo pogoje. V vseh treh primerih so se odločili, da spremenijo pogoje. Izpolnjevanje le-teh preverjamo seveda drugače in ne vezano na običajna preverjanja. V ostalih primerih se je tisti, ki je žival oddal, odločil, da je za žival kljub temu ustrezno poskrbljeno in ni potrebno ukrepanje. V enem primeru je bila žival odvzeta.

Ugotavljamo, da je kritična točka približno eno leto po posvojitvi. Toliko časa se običajno (+/-) vsi posvojitelji držijo pogojev, potem pa se pokaže ali so razumeli pogodbo ali ne. V tem poročilu so bile zajete predvsem pogodbe živali, posvojene v letih 2006 in 2007.

Jst osebno ne razumem niti spremembe kvalitete hrane, ker nenadna denarna stiska običajno nima velike veze s tem (oz. drugače povedano - ni vzrok v le-tej). 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #841 : sobota, 19.02.2011 : 22:12:06 »

Ah, pri vsem izobraževanju, selekciji, posvojitvenih pogovorih, obisku, pogodbi ... je samo polovica živali čez 3 oz. 4 leta v pogojih, h katerim so se posvojitelji pred posvojitvijo zavezali  Lips Sealed
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #842 : sobota, 19.02.2011 : 22:15:32 »

Ah, pri vsem izobraževanju, selekciji, posvojitvenih pogovorih, obisku, pogodbi ... je samo polovica živali čez 3 oz. 4 leta v pogojih, h katerim so se posvojitelji pred posvojitvijo zavezali Lips Sealed

 Sad  V bistvu šokanten podatek. Vsaj zame.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #843 : nedelja, 20.02.2011 : 16:31:16 »

 Smiley Jst na to gledam malo drugače. Profili ljudi, ki oddajajo živali, so zelo različni. Nekaterim se tako zelo mudi oddat žival, da ne morejo niti pravilno izpolniti pogodbe (kljub pisnim navodilom, da ne omenjam obsežnih navodil (ter razlag zakaj so nekatere stvari pomembne) v živo in/ali po telefonu). Iz tega seveda sledi slaba statistika. To še vedno ne pomeni, da se v primerih, ko se potrudiš, da žival res oddaš pravemu, ne zgodi, da posvojitelji kršijo pogodbo. Seveda, da se. Včasih te znajo prav hudo (negativno) presenetit. Je pa procent vsekakor precej manjši.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #844 : nedelja, 20.02.2011 : 20:57:59 »

Smiley Jst na to gledam malo drugače. Profili ljudi, ki oddajajo živali, so zelo različni. Nekaterim se tako zelo mudi oddat žival, da ne morejo niti pravilno izpolniti pogodbe (kljub pisnim navodilom, da ne omenjam obsežnih navodil (ter razlag zakaj so nekatere stvari pomembne) v živo in/ali po telefonu). Iz tega seveda sledi slaba statistika. To še vedno ne pomeni, da se v primerih, ko se potrudiš, da žival res oddaš pravemu, ne zgodi, da posvojitelji kršijo pogodbo. Seveda, da se. Včasih te znajo prav hudo (negativno) presenetit. Je pa procent vsekakor precej manjši.

pridna, če prav razumem, v to statistiko niso štete samo živali, ki so jih oddajali prostovoljci društva, ampak vse živali, ki so bile oddane s pomočjo društva oz. z društveno pogodbo?

Ker meni se zdi 50% uspešnost do kraja zaskrbljujoča, če gre za preverjene oddanje preverjenim posvojiteljem s pogodbami in bi bil to končni rezultat.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #845 : nedelja, 20.02.2011 : 21:50:59 »

Preverjane so bile vse, ki so bile oddane z društveno pogodbo. Načeloma naj bi vse potekalo po istem "protokolu", z istimi zahtevami. Vendar je izkušenost in znanje tistih, ki so oddajali, različna. Kar sicer zame ne zmanjšuje grozljivosti statistike. Je pa dejstvo, da smo se sproti učili, in zato upam, da se bo v novem sklopu pokazalo, da so rezultati boljši.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #846 : ponedeljek, 21.02.2011 : 00:09:47 »

Prispevek v Žurnalu (19.2.2011):
Nekatere mačke preprosto izginejo


Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #847 : ponedeljek, 21.02.2011 : 00:32:59 »

Jej, komentarja spodaj sta pa za bruhat Lips Sealed butnglavc bruham
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #848 : ponedeljek, 21.02.2011 : 09:11:52 »

Imata že odgovor Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #849 : ponedeljek, 21.02.2011 : 09:19:42 »

Na žalost je še vedno veliko preveč ljudi, ki razmišljajo tako. Ta dva deb.... komentarja izražata miselnost in odnos takih ljudi do mačk.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #850 : ponedeljek, 21.02.2011 : 12:20:14 »

Ja, saj vem, da tako razmišlja večina ljudi, samo me vedno znova taki komentarji s tira vržejo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #851 : ponedeljek, 21.02.2011 : 14:13:35 »

Jej, komentarja spodaj sta pa za bruhat Lips Sealed butnglavc bruham
Tadva sta še med bolj normalnimi. Moj profesor  bruham je rekel, da na mačke z avtom prav cilja, saj nimajo naravnega sovražnika in potem lahko jejo ptiče...  bruham bruham bruham trmoglavka trmoglavka trmoglavka
seveda, je bil tudi lovec...  sram bruham
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #852 : ponedeljek, 21.02.2011 : 14:24:57 »

Ojoj, jaz bi nad takim čisto znorela, tudi, če je profesor. Sem namreč že tako in tako bolj eksplozivne sorte Lips Sealed Sem ravno prej brala kako lepo jima je Gargamel odgovorila, pa sem si rekla, da jaz verjetno ne bi bila sposobna tako lepo odgovorit. sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #853 : ponedeljek, 21.02.2011 : 15:29:54 »

Še bolj zanimivo je, ko lovec ne ve, da je mačka invazivna vrsta in se mu zdi celo simpatično, da domov nosi mladiče zajca in ptiče... Pa da te obtoži za genocid, ko omeniš s/k, ker naj bi mačk že itak primanjkovalo...  Lips Sealed
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #854 : ponedeljek, 28.02.2011 : 20:08:35 »

Trije mačji repki iščejo svoj dom

Tri čudovite muce že nekaj časa iščejo svoj dom. Vsaka ima svojo zgodbo in svoj značaj, a vse tri imajo isto željo – najti čisto svoj dom, kjer bodo uživale maksimalno pozornost in ljubezen.

Lana, Zoya in Luna čakajo na posvojitelje, ki jim bodo odprli svoja vrata in srca ter z njimi delili svoje postelje, kavče in radost.


Lana je izredno prijazna, nežna in nezahtevna muca, ki potrebuje le malo potrpežljivosti in predvsem veliko ljubezni.



Zoya je prijazna muca, ki je kljub težkemu življenju ohranila igrivost in nadvse rada preganja umetne miške ter se podi za trakci.



Luna je zelo crkljiva mačka, ki uživa v naročju. Je zelo nežna, igriva in se rada pomudi v dobri družbi.


Lana, Zoya in Luna se oddajajo izključno kot notranje muce, s podpisom posvojitvene pogodbe Društva za zaščito živali Ljubljana. Za dodatne informacije lahko pokličete na 041 751 722. Pred tem pa dobro razmislite, ali ste pripravljeni na posvojitev živali.

Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines