mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 21:28:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106144 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #105 : nedelja, 15.01.2006 : 17:38:39 »

Aja, drugače pa so une vrečke, ki jih dobiš na blagajni (tamale) malo močnejše od tistih za sadje.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #106 : nedelja, 15.01.2006 : 17:57:47 »

Jaz hodim na sprehod v gozd. In NE, tam ne pobiram iztrebkov. Če grem pa ob kakšni cesti, v mesto, v kamp itd...takrat imam pa vedno s sabo vrečko in DA, jih poberem za Fabijo.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #107 : nedelja, 15.01.2006 : 18:19:26 »

Citat
Zadnjič je imel Brin drisko in seveda tega ne moreš pobrati, prijelo ga je pa direkt pod blokom. In seveda je ravno v tistem momentu prišlo iz bloka več družin, jaz pa z lopato odstranjujem smradek. So se ustavili in začudeno gledali kaj za vraga počnem in v tistem trenutku Brin zopet ustreli  He he, so bili smešni, jih je kar odneslo. Ja kaj čmo, se zgodijo tudi take neprijetnosti.

 Grin Grin Grin Grin za dol past
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #108 : nedelja, 15.01.2006 : 20:57:44 »

No, jaz sem pac taksen clovek, ki vsako stvar dvakrat ponuca preden jo odvrze (zbiram papir, plastenke....) Wink In tako uporabljam rabljene vrecke. Pobiram pa za dvema manjsima psoma tako, da so te prozorne vrecke dovolj velike, v strahu pred kaksno luknjico, pa vrecko vedno dvojno polozim na drekec. Grin Imam tudi sreco, da zivim zraven gozda, tako, da moji psi redko onesnazijo kaksno zelenico.
Andi, brinko pa vedno poskrbi za kaj smesnega! Grin lp
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #109 : nedelja, 15.01.2006 : 21:39:20 »

KO smo dobili Rema in sem pobirala drekce so me sosedje  začudeno gledali in kar precej tudi hvalili,na enem sprehodu je k meni pristopil novinar lokalnega časopisa in me vprašal,če me lahko slika za časopis,da bi s pozitivnim prikazom spodbudil lastnike, da bi začeli redno pobirati drekce. Pa sem mu dejala, naj rajši slika nekoga, ki ne pobira kupčkov in napiše kako negativen vzgled dajejo nekateri lastniki psov. Od takrat je že skoraj štiri leta, pa še nisem zasledila nobene slikce.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #110 : nedelja, 15.01.2006 : 21:42:37 »

Ma tega si pa res verjetno nihče ne želi, da ga ovekovečijo v pozi pobiranja smradka Grin Hello, jaz sem Rem in pobiram pasje drekce Tongue
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #111 : nedelja, 15.01.2006 : 21:49:03 »

No ja res naj objavijo kej tiste, ki ne pobirajo za svojimi psi , še posebno to ne v urbanem mestu,jst za mojo pobiram kjekoli pač kaj naredi, res izjemoma ne na kakem travniku kje ne vidim , da je kaj naredila, drugače pa tud tam poberem. pa lp
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #112 : nedelja, 15.01.2006 : 23:04:33 »

V naši bližini je travnik med bloki in hišami in idealni prostor za sprehajanje psov in poleti še kar gre, ker je trava več ali manj vedno visoka, pa se kakci ne vidijo tako, ampak sedaj pozimi imam pa občutek, da sem jaz edina ki pobira kakce.
V resnici je tako, da še malo pa bo drekec pri drekcu! Čez ta travnik vodi tudi steza, ki jo šolarji uporabljajo za bližnjico, pa še celo nekdo se je spomnil, da namesti koš za drekce, ampak od enih desetih lastnikov psov, ki tam spuščamo pse jih pobiram edino jaz (ali pa še do sedaj nisem nobenega videla). Potem se mi pa ena sprehajalka potoži, da sosedje v bloku nimajo radi njenega psa in ko jiodvrnem, da bi lahko nekaj storila z tem da bi pobirala kakce za svojim psom (medtem on dela kupček naravnost na sredini ozke stezice), je užaljena in tako se najina psa že približno 2 tedna ne družita! Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #113 : nedelja, 15.01.2006 : 23:11:14 »

No sej takih je tud v našemu okolišu dosti, ki ne pobirajo , jih je kar precej, potem pa gledajo proč , kot da ni njihov pes ni naredi. Še posebno me moti to , ko naredijo kak kupčen na poti in potem lastniki niti ne poberejo...lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #114 : nedelja, 15.01.2006 : 23:14:10 »

Mi imamo na sredi enega "parka", ki je sorazmerno blizu hiš, postavljena eno palico in na njej napis, da se za kužki pobira in v vrečki zraven so vrečke za pobirat kakce. Na tistem mestu je redkokdaj kakšen kakec viden. Izven naselja pa nihče ne pobira za psi. Kakec pri kakcu.

Jaz imam srečo glede tega, saj se naša ponavadi pokaka še na dovozni poti do naše hiše (večinoma se tam) ali pa na zgoraj omenjenem "parku" in poberem za njo. Vrečke imam pa navadne male polivinil. Tako ali tako jih bolj malo porabiva, ker na dovozni poti uporabljamo kar lopato.  Grin 

Se mi pa zdi, da bi moralo biti več košev in vrečk za kakce. Jaz sem se včasih večkrat sprehajala okoli blejskega jezera in tam okoli ni niti enega koša za kužke. Edini koš na Bledu je pri občini (le zakaj).  Angry S tem, da je okrog jezera tako ali tako vse pokakano od konjev, za katerimi pa nihče ne pospravlja.  Angry
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #115 : nedelja, 15.01.2006 : 23:20:10 »

ja tud pr nas v bljižnem parku je samo en tak smetjak , pa še tam so zelo redko kdaj vrečke, je ful premalo takih pasjih kontejnerjev , pa še če so niso polni vrečk...tako da jih moram kar lepo kupit...  No na blčejskem koncu pa res še slabše je s tem Sad..ok lp
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #116 : nedelja, 15.01.2006 : 23:22:23 »

Jaz porabim čisto vse vrečke, ki mi ostanejo iz trgovin, pa čisto O.K.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #117 : nedelja, 15.01.2006 : 23:25:48 »

5rca...glede konjev je problem dvorezen mec, bi jaz rekla...nekako jahac nima nobenega vpliva na to, kdaj se bo konj pokakal, delno lahko edino vpliva kje....

Jaz osebno se s konjem izogibam cest ko greva na sprehod, vendar nekaj krizisc morava vseeno preckati, da prideva do travnikov...ce se pac pokaka sredi krizisca...lahko recem samo...khm ali sploh kaj Lips Sealed .... Undecided ne moras ravno zlesti dol s konja in za njim pobrati fige...ce se star zgodi blizu doma, ze gres z lopato in pospravis, samo da pa gres na drug konec mesta pospravit fige z lopato v roki...khm...

Kako je na Bledu ne morem soditi, ker ne poznam situacije, lahko pa recem da pri nas v Domzalah, so veliko vecji problem pasji kakci kot pa fige od konjev...(no res je, da ne vem, ce je se prav veliko ljudi okrog s knji... Lips Sealed )
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #118 : nedelja, 15.01.2006 : 23:30:12 »

no tudi jaz porabim iz štacun vrečke, samo ni jih teh toliko, no sej je pa res, da ko vidim kje v takem smetjanu vrečke, si kar lepo zalogo naredim, tako da kupovala teh vrečk nism že neki cajta, pa še od kupljenih vrečk niso vse porabljene, pač, če vidim kje kak tak smetnjak z vrečkami , pač malce olajšam tist smetjak za  par vrečk Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #119 : nedelja, 15.01.2006 : 23:35:07 »

martinca: Ja, saj vrečke iz trgovin tudi jaz porabim. Jih pa nimam toliko in imam za rezervo še tiste, kupljene.

Pri nas je tisti napis (po mojem mnenju) dal gor nekdo od prebivalcev v bližini. In tudi vrečke so bile do sedaj vedno noter (kar sem jaz videla).  Je pa kar rola Mercatorjevih vrečk noter. Meni se taka samoiniciativa zdi odlična in pohvalna.

Ninca10: Se strinjam, da s konja ravno ne mores skočiti, ko opravi svoje. Samo na Bledu mislim tiste konje, ki vozijo okrog jezera, in bi lahko nekdo šel vsakih nekaj ur počistit za njimi, ker ni ravno prijetno na vsakih sto metrov videti fig po tleh.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines