mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 19:41:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 56043 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #120 : sobota, 20.08.2005 : 11:52:23 »

pusti ga zunaj samega. ali pa pojdita skupaj v kakšno sobo in če se to nadaljuje, ga zapri. samo potem bodo verjetno vrata "poškrabana". nikoli pa ga ne zapiraj v pesjak - ker to je njegov dom, še posebej pa ne, če spi notri, pesjak naj bi bil kraj, kjer se mora počutiti varnega in ne kraj, kamor ga zapreš za kazen. ker potem bo mislil, da mora za kazen spati v njem.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #121 : sobota, 20.08.2005 : 12:00:03 »

Do zdaj je vsak moj mladicek to delal(ceprav brez rencanja) in se sam umiri ko zraste. To je igra in si ne mores predstavljati kak zgleda ko moja doga skoci v mene(v igri) kak neznanec vrjetno misli, da me hoce raztrgat, ceprav grizlja, kot, da bi bila stara dva tedna.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #122 : sobota, 20.08.2005 : 13:16:07 »

Hvala za odgovor!
Mi je kar malo lažje,ko vidim, da se to ne dogaja samo menijavascript:void(0);
Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #123 : sobota, 20.08.2005 : 14:34:07 »

Rozica meni je zabavno gledat ko me napada, sam glede rencanja bi lahko bil problem.
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #124 : sobota, 20.08.2005 : 20:58:09 »

Čau!

Ja in včasih je težko ločiti ali se igra ali ne, še posebej takrat ko ugrizne do krvi, moj je namreč ugriznil mojo mami, ko mu je hotela vzeti neko cunjo iz gobca. To za moje pojme ni več igra.
In, ja huskyi naj bi bili tudi kao prijazni.

Annie
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #125 : sobota, 20.08.2005 : 21:33:28 »

Annie to pa ni vec igra. To je problem glede alfa polozaja, ker alfi se vedno prepusti stvari(plen, igracke itd.). Mene je zares ugriznil samo ko se mu je peti noht na sprednjih nogah zataknil za moj prst med igro in ga je vrjetno zabolelo. Vendar to razumem in sem se mu opraviceval, nisem mu pokazal, da je naredil napacno stvar.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #126 : sobota, 20.08.2005 : 22:41:58 »

Ja in včasih je težko ločiti ali se igra ali ne, še posebej takrat ko ugrizne do krvi, moj je namreč ugriznil mojo mami, ko mu je hotela vzeti neko cunjo iz gobca. To za moje pojme ni več igra.
In, ja huskyi naj bi bili tudi kao prijazni.

ja, huskyji so prijazni, kot tudi vse ostale pasme, če so pravilno vzgojeni. še enkrat: obvezno v šolo!!

drugače pa psu ne smeš nikoli jemati stvari iz gobca, če (še) ne pozna ukaza "PUSTI"! takšno jemanje slej ko prej rodi renčanje in celo ugriz. psu, ki ukaza še ne obvlada, se vzamejo stvari po sistemu "daj - dam". če mu želiš kaj vzeti, mu najprej pokaži, kaj imaš (kakšen priboljšek, nekaj kar ima močnejši vonj; lahko pa je tudi kakšna igrača, če je pes nor nanjo). veliko psov, ki so bili napačno vzgojeni, na začetku pobegne. vztrajati je potrebno toliko časa, dokler ne dobi zaupanja vate. morda ne bo takoj prvi dan. mogoče bo jutri ali čez teden dni.
ko je enkrat čisto pri tebi, stvar pa ima še vedno v gobcu, ga pobožaj (ne po glavi!), trepljaj ga, ponujaj mu priboljšek. če tisto stvar izpusti, takoj pohvala ("Priiiden, pusti") in mu daj zamenjavo.

počasi se daleč pride.
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #127 : nedelja, 21.08.2005 : 08:48:10 »

Čau!

ja, saj vem, da je treba psu na začetku vzeti stvari iz gobčka tako, samo težko je to dopovedati moji mami, ko zgrabi njeno boljšo bluzo iz stojala za perilo. Zdaj sem ji že razložila kako naj ravna. Kljub vsemu pa mi tole njegovo obnašanje ni nič všeč. A se da takega psa čisto prevzgojiti?
Aja in še nekaj, zakaj se ga ne sme božati po glavi? V knjigi tudi piše, da se ga, ko je priden pogladi po telesu, zakaj ne po glavi?

Hvala in pozdravček
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #128 : nedelja, 21.08.2005 : 10:08:53 »

Jaz sem tisto napisala zato, ker če ima pes kaj v gobcu, pa ga boš hotela pobožat po glavi, bo mislil, da mu hočeš tisto vzeti in bo odskočil stran.

Drugače pa glede božanja po glavi - so mi že na začetku rekli, naj ne in mi razložili nekako takole, da je psu to zelo neprijetno (otrokom tudi!), ker na tak način psu sporočamo, da je popolna ničla, da je kot suženj. Res je, da bi moral po hierarhični lestvici biti nižje od nas, ampak navsezadnje on je naš tovariš.
Drugače ti ne znam razložit, ker jaz tudi točno ne vem, zakaj.
Logiran
lenzi
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #129 : nedelja, 21.08.2005 : 10:23:11 »

V višino merimo precej več kot pes.Zato kretnja roke proti
glavi psu pomeni grožnjo,saj se moramo skloniti nadenj.Kar
 pa se renčanja tiče,je normalna obrambna reakcija psa.Brani
tisto kar ima v gobcu.Tudi sam bi imel veliko za povedat,
če bi mi najprej postavili velik zrezek predme,ko bi hotel začeti
jesti,pa bi mi ga vzeli.Mislim,da je nadalnji komentar odveč.
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #130 : nedelja, 21.08.2005 : 10:45:29 »

Čao!

Že, Lenzi. Tudi novinec ni tako neumen,  da bi psu nekaj nastavljal, potem pa zanalašč pskušal vzeti, poleg tega smo pri nas vsi tudi dovolj stariin zreli, da ga ne dražimo in ne živciramo po nepotrebnem. Ampak v življenju se na žalost ali pa na srečo dogajajo tudi nepredvidene situacije in v takem primeru sem mnenja, da mora biti pes že prej naučen izpustiti tudi kakšno privlačno stvar brez renčanja in grizenja, ja, tudi zrezek če je treba, navsezadnje tega učimo tudi svoje otroke.
kar se pa tiče sklanjanja nad psa, pa se je treba nadenj sloniti tudi, če ga hočeš pobožati po telesu, da ne govorim o tem, da jaz svojega še pobožati ne morem, kadar ga hvalim, ker me takoj zgrabi za roko, ker misli, da se bova igrala.

Pa še nekaj, poskušam upoštevati nasvete kako (prijazno) postati alfa, ni pa mi jasno, kako naj psa zaposlim kadar se ne ukvarjam z njim, če mu moram po igri vzeti in pospraviti najljubše igračke. kakšne umetne kosti za glodanje se pa hitro naveliča in se potem loti preproge, oblačil, čevljev, če mu pa vse umaknem se loti pa mene. Jao:)
Vzgoja psa res ni lahka stvar, hvala vsem za nasvete, posebej pa Sammy, mi je že velikokrat kaj prišlo prav:)

Pozdravček
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #131 : nedelja, 21.08.2005 : 11:54:20 »

Jaz rada pomagam, če le znam. Če pa ne znam oz. nisem prepričana, pa to tudi povem oz. napišem. Najbolj pa me veseli, če moji nasveti pomagajo.

Najboljše je, če človek pri božanju počepne - to je treba povedat tudi tujim ljudem, ki želijo našega psa pobožat na ulici.

Torej nisi še povedala, če nameravaš iti z njim v šolo. Glede na to, da si začetnica, pa še veliko težav imaš z njim, bi ti ta zelo dobro dela.

Kako psa zaposliti, pa več ne spada v to temo. Priporočam ti, da si nabaviš kong (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2960.0.html). Eno igračko pa ima res lahko ves čas pri sebi Wink
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #132 : nedelja, 21.08.2005 : 21:23:07 »


Čau!

Sammy, ja pasja šola vsekakor septembra!
No, da pa ne boste mislili, da je Toy ves čas samo neubogljiva zverina, naj povem, da je bil danes ves dan zelo pridkan, tako na sprehodu kot doma. No ja, res pa je da nisva naletela na sumljive luknje ali pa kaj takega kar bi mu bilo treba vleči iz gobčka:)


Pozdravček, Anja
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #133 : ponedeljek, 22.08.2005 : 09:15:24 »

Ja saj, ko si začetnik, pa vidiš pa slišiš, kako ok pse 'majo drugi, ti je kar malo nelagodno. Ampak to vse spada zraven.

Drugače pa so meni pokazali, kako je treba psu vzeti iz ust, če ne gre na ukaz. Vleči ven nikakor ne, ker bo mislil, da se hočeš igrati in bo še bolj vlekel. Primeš ga odzgoraj za vratno gubo (ne stresaš), samo ga malo dvigneš od tal in ker se bo začel dušiti, bo moral stvar izpljunit. Nato pohvala, pa gremo hitro dalje.  Lahko pa se zgodi, da bo stvar hitro požrl in kaj, če je kakšna kost? :/ Ta nasvet je bolj tak ... za skrajne primere.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #134 : ponedeljek, 22.08.2005 : 09:35:19 »

meni tudi pomaga, ce mu jezik dol pritisnem, pa potem spusti stavr, ki jo ima v gobcku  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines