mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 13:23:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55955 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : četrtek, 22.09.2005 : 12:07:05 »

Hm, mislim da tega v novem ni, vsaj jaz menda nikjer nisem nasla; pise samo kazen za lastnike psov, nikjer pa ne pise, da ga mora ustrelit. Poglej na lovstvo net, majo vse gor.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #91 : četrtek, 22.09.2005 : 12:14:03 »

Tam sem tudi že brskala, pa nisem nič našla o puški in psu.
Sem mislila, da kdo ve iz glave. Vem, da se je šlo nekaj o 50 metrski razdalji.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 22.09.2005 : 12:18:55 »

Mislim da tega ni vec. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 22.09.2005 : 12:22:07 »

Grrr, malo me skrbi, ker sem danes dobila popolnoma nezaslužen opomin od čuvaja, da naj imam oba na povodcu. Brin itak je, ker gre takoj na sled, tamala pa se zapodi za zajcem kakšnih 50 m , potem a takoj priteče nazaj. Drugam, kot na barje in v gozd jih ne morem peljati na šetnjo, vem pa, da bo tamala postala psihični bolnik, če bo stalno na povodcu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 22.09.2005 : 12:26:44 »

Ne ji pustit, da se zapodi za zajcem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 22.09.2005 : 12:42:26 »

Hja, lažje rečeno kot storjeno. Če psu, ki je vsaj malo plenski, švigne zeko pred nosom iz grmovja, bi rada videla junaka, ki ga vedno zaustavi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #96 : četrtek, 22.09.2005 : 12:48:39 »

Ja druge resitve jaz ne vidim. Ce jaga, je verjetnost, da jo kdo sicne, pomoje kar velika.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #97 : četrtek, 22.09.2005 : 13:02:08 »

andi, v eni temi o lovcih (ne vem, a je bila ta ali kaksna druga, ker je vec odprtih) je Breza objavila cel pravilnik v zvezi s tem... to 50 m in te stvari ne velja vec, mislim pa, da ce je pes brez nadzora... to se pa da razlicno definirat...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #98 : četrtek, 22.09.2005 : 13:03:37 »

Andi, ne obupat Wink Meni je danes uspelo Bino poklicat, ko se je sprehajala po travniku in je imela srne 15 m pred gobcem Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Sem full ponosna na njo (in tudi nase Cool), da je imela 100% odpoklic. Ker, ko je bila stara 6 mesecev, je vohala sledi. Sploh ni bilo treba, da vidi srne Undecided Pa takrat je samo malo po zraku povohala in je že ni bilo več Lips Sealed Danes pa srne pred gobcem in ona pride k meni Smiley Smiley
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 22.09.2005 : 13:06:48 »

Obupali seveda ne bomo, smo šele na začetku, ker je prejšnji teden drugič v življenju videla poljskega zajca Cheesy Srn je že kar navajena, pa malo se jih boji, tako da tukaj nimam problemov. Ampak zajciiii, zajciii, ko tako luštno skakljajo med koruzo. Ja, to je pa res žurka. Huh
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #100 : četrtek, 22.09.2005 : 13:07:39 »

Nasla Cheesy

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3042.msg93362.html#msg93362
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 22.09.2005 : 13:12:01 »

OO Lilit zlata si! Kiss

Kul, se pravi mi lovec v nobenem primeru psa NE sme odstreliti. Seveda tega ne bomo izkoriščali, je pa fajn, da take stvari veš in lahko kao nevedne lovce s tem seznaniš.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 22.09.2005 : 13:14:52 »

Pa preberite CELO sporocilo, tudi tisto na koncu. Andi, recimo da ga NE SME, vendar to se ne pomeni, da ga NE BO, po toci zvoniti pa je prepozno. Prav tako pes NE SME jagati, pa...
Konec koncev pa lahko tudi odstrel smatramo kot ukrep, ki preprecuje skodo po divjadi? Mislim-bi sodisce to tako razumelo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #103 : četrtek, 22.09.2005 : 13:15:16 »

Vendar se ne bi preveč oddahnila. Doleti te lahko vsaj poštena kazen, če tvoj kuža preganja divjad. Andi, to ne leti samo nate, ampak na vse pesjanarje, ki imamo lovske pse ali pse, ki se občasno delajo, da so lovci. Bodimo najprej mi odgovorni, kontrolirajmo svoje pse in ne vznemirjajmo drugih živali ter s tem ne povzročajmo škode v gozdovih in loviščih. Tako bomo imeli mir tudi pred primitivnimi lovci in bomo vsi zadovoljni ter v miru uživali v sprehodih. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #104 : četrtek, 22.09.2005 : 13:20:25 »

hmm, torej ni prepovedano imeti psa v gozdu oz. na gozdni poti spuscenega, ce je le-ta pod kontrolo Huh
ker mene je lovec ze veckrat ustavil , pa godrnjal zakaj ga nimam privezanega  Undecided  pa je bil vedno (johny) pod  kontrolo, to pomeni, da se ne oddalji predalec vstran, me ima skoraj vedno na oceh, ce se pa slucajno spozabi, pa siba naprej, pa ga jaz poklicem in pride, tako , da pod kontrolo je vedno (tudi za srno se se ni zapodil), potemtakem, ga lahko imam spuscenega Huh , pa mi lovec ne bi smel gnjavit? Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines