mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 14:38:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177543 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #195 : sobota, 30.07.2005 : 09:26:25 »

mal1 in ninca10,

vrocina zdajle se ni pricela tako zelo sekat, pa bom nekoliko bolj ostra, ce se ne da drugace dopovedati.

ninca10, bila si opozorjena, da si preberi dolocene teme, preden dalje pises o svojih ambicijah razploda nerodovniskih psov na tem forumu. Nisi upostevala napotila, zato te tukaj opozarjam (obenem pa tudi mal1):

Na tem forumu je prepovedano tako ali drugacno reklamiranje razploda nerodovniskih psov. Ce vama to ne ustreza, je bolje, da se kar takoj poslovimo. Svoje mnenje sta povedala (mal1 celo nekajkrat), zdaj pa jih lahko razsirjata kjerkoli drugje na internetu. Prostora je dovolj tako za nasa mnanja, kot za vajina.
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #196 : sobota, 30.07.2005 : 09:29:46 »

Ko se ze preklate rodovniski da ali ne, naj vam povem sledece.
Kako pa mislite, da so nastale pasme? Mogoce z nekontroliranim parjenjem vse povprek? Ne, nastale so zaradi zelo rigorozne selekcije!
Ceprav takrat rodovnikov se ni bilo, so tisti, ki so se ukvarjali z vzrejo, tocno vedeli katero psico bodo parili s katerim psom in so prekleto dobro vedeli vse o prednikih in kaj lahko pricakujejo od potomcev. Ze res, da niso psom slikali kolkov, da niso delali testov za sluh in se marsikaj kar se danes zahteva. Konec koncev to ni bilo niti potrebno, ker so psi sluzili dolocenemu namenu in ce pes ni bil fizicno in psihicno sposoben za opravljanje naloge, je bil avtomaticno izlocen iz vzreje. Ampak, takrat se je s tem ukvarjala le pescica ljudi, ki so dejansko vedeli kaj delajo in kaj hocejo.
Danes je drugace. Z vzrejo se poigravajo ljudje, ki znajo o psu povedati le to: "iiiiiiiiiiiii, kolk je lustkan, pa mladicki so tako cort", ljudje, ki v tem vidijo samo zasluzek, pa taki, ki pravijo, da psica mora imeti enkrat mladice in to vedenje se jim zdi dovolj, da se malo bolj pokvarijo pasmo in po moznosti spravijo na svet se en sopek mesanckov, ki jih potem nimajo kam dati.
Ljudi, ki si resnicno zasluzijo naziv vzreditelj, je v vsej tej poplavi "poznavalcev" izredno malo, so pa zato toliko bolj dragoceni za obstoj pasme, kot mora biti.
In zakaj tako tulimo, da mora imeti pes rodovnik? Namen je osvescati ljudi, da ce ze ne morejo narediti nic dobrega za pasmo, naj vsaj ne naredijo nic slabega! In to je point vsega. Nakladanje o tem, kako je rodovnik le list papirja, nam da vedeli le to, koliko neznanja in ignorance premorejo  tisti, ki to razglasajo na ves glas.
Prevec je tistih, ki so se zaprisegli uniciti pasmo in ne rabimo se novih pomagacev.
Namesto, da trobite o nepomembnosti rodovnika, o dobickonosnosti prodaje mladicev, kako bedaste so razstave in vzrejni pregledi in kako so zahtevani veterinarski pregledi, ki so predpogoj za pristop k vzrejnemu pregledu, samo kaprica veterinarjev za sluzenje denarja, probajte izboljsati pasmo, ki vam je vsec. Naredite nekaj dobrega za pasmo in naj bodo mladici vase psice zavidanja vredni predstavniki pasme. Pa da vas potem vidim, kako boste se nakladali o nepomembnosti vsega prej navedenega.
Hja, je pac tako, linija najmanjsega odpora, potem pa imamo taksne eksperte.

Nic nimam proti mesancem, sem sama imela dva. Oba psa sta bila neponovljiva, enkratna v svojem karakterju in izgledu. Vendar pa jima (jaz nesramnica) nisem dovolila reprodukcije. Zakaj? Zato, ker je mesancev ze itak prevec in so jih polna zavetisca, ceste, jarki, ketne...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #197 : sobota, 30.07.2005 : 09:58:53 »

Mal1 in ninca 10, pa vidva resnično mislita, da tisti, ki imamo rodovniške pse, imamo samo zato rodovniške pse, da jih lahko razstavljamo? Tako kot mislim, da je omenil alti,tudi sama imam rodovniškega psa zaradi točnih lastnosti, ki jih ima samo ta pasma in nobena druga v takšni kombinaciji pa naj gre za lastnosti karakterja ali za zunanjost. Razstave so bonus, ki ga lahko koristiš z rodovniškimi psi, da preveriš, koliko tvoj pes dejansko ustreza standardu (vsaj sama to tako jemljem...). Tudi niso vsi rodovniški psi za razstave, pa imajo kljub temu rodovnik. PO drugi strani pa, ali zato, ker mi trenutno odgovarja karakter, potrebe in podoba zlatega prinašalca, ne maram mešancev? Ali so mi zato manjvredni? Nikakor in nikoli! Sem jih imela že precej doma, imeli so jih stari starši, kljub ugovarjanju staršev sem doma gostila že kar nekaj 'potepuhov', ki so potem našli svoj dom (tudi s pomočjo drugih ljudi, ki so imeli prav tako rodovniške pse). Res nikakor ne razumem, v čem je smisel nerodovniškega legla! Tisti, ki bi vzeli mladička, bi lahko raje šli pogledat v zavetišče ali pa posvojili kakega brezdomčka s ceste! Če pa bi radi točno določen karakter in podobo psa, pa je veliko bolj smiselno kupiti rodovniškega psa. Rodovnik je navsezadnje res samo kos papirja, ampak ta papir garantira, da so starši res iste pasme (izvzevti so seveda ponarejeni rodovniki...) in bo zato tudi njihov potomec imel pasemske značilnosti.
mal1, še tistile stavek je me malo zmotil, da noben lastnik ni nesrečen, ko kupi psa. Ne morem se strinjati. Sošolka je kupila psička, seveda brez rodovnika. Kuža, zdaj žal že pokojni, je bil zanjo najlepši in najboljši, žal pa je kar naprej trpel. Zakaj? Najprej zaradi hudih težav z zobmi, potem zaradi hude displazije, potem je prišla huda epilepsija, alergije itd. Nikakor nebi mogla reči, da sošolka ni bila nesrečna, kuža pa je zagotovo trpel. Nazadnje je moral na evtanazijo...
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #198 : sobota, 30.07.2005 : 10:04:20 »

Mal1 itak vidi samo tisto kar sam hoče, spregleda pa vse ostalo, kar mu želimo povedati vsi tisti, ki se oglašamo. Njegov post na moj primer pa je le znak nezrelosti.
Vendar osebno upam, da to temo berejo tudi ljudje, ki razmišljajo širše in bodo psa kupovali bolj osveščeno, torej tako, da bodo vzreditelje povprašali tudi o zdravju in karakterju prednikov. Ni namreč vseeno ali ti pes oslepi pri 6 letih, kot je zelo pogost primer pri vseh koker španjelih (PRA) in ni vseeno, če ima sindrom besa (na internetnih straneh je dovolj podatkov o tem, tudi primerov prisilne evtanazije (glej Cockers Online, npr.). Osebno poznam dva slovenska primera, moj veterinar pa še cel kup. Žal!
In če smo še pri "misicah". Mislim, da če si človek želi imeti psa določene pasme - recimo,  da se imenuje angleški koker španjel- potem bo verjetno tudi želel, da ta pes, ko odraste, tudi tako izgleda. Prosim, ozrite se malo okrog sebe, poglejte kokre, ki letajo naokrog, potem pa odprite internetno stran z njihovimi slikami in mi povejte, če je to res še ista pasma.
Če pa želimo mešanca, ga poiščimo v zavetišču in ne podpirajmo pasjih tovarn in brezvestnih šteparjev. O tem ste pisali tudi že vsi drugi.
Alenka
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #199 : sobota, 30.07.2005 : 10:21:49 »

Citat
Pa nobeden kupec ni nesrečen ko kupi psa,pa naj bo z ali pa brez rodovnika
hja, a potem jih je zaradi tega ker so vsi kupci srečni in zadovoljni s svojim psom tolko po cestah, jarkih, če imajo srečo jih peljejo vsaj v zavetišče ali poiščejo nov dom...ampak večinoma so pa ti psi prepuščeni sami sebi.
a to je zate srečen lastnik, ki se psa znebi po enem letu ko odraste??
koliko pa je po zavetiščih rodovniških psov in koliko mešančkov?
če ti ni do rodovniškega psa ga pač pojdi iskat v zavetišče ali pa poglej malo če ga kdo oddaja, ne pa tukaj javno vsiljevat tvojega mnenja ker ga ni in nebo noben upošteval.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #200 : sobota, 30.07.2005 : 11:03:49 »

Ob tem sem pa pozabil povedati ,da sem postal ponosni lastnik rodovniškega kužata katerega,sem pred 14 dnevi pripeljal iz Nemčije.
Mall
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #201 : sobota, 30.07.2005 : 11:10:06 »

nisem se mogel posloviti ker je moj post bil zbrisan-tega pa od jane res nisem pričakoval
Mal
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #202 : sobota, 30.07.2005 : 11:10:59 »

Veliko sreče vsem skupaj in brez zamere
Mall
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #203 : sobota, 30.07.2005 : 11:11:25 »

mal1, v tvojem sporocilu je bil kup nesramnosti o oblizovanju, nasi povezavi s Hitlerjem in podobno. Se bos moral nekoliko bolj potruditi, da bo tvoje sporocilo ostalo tukaj.
Logiran

Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #204 : sobota, 30.07.2005 : 11:47:59 »

Jaz ne zastopim zakaj mal1 še vedno ustraja na tem forumu, mi imamo takšno mišljenje, ki ga ne more nobeden spremenit, še manj pa on. Mislim da mu je samo do sporov in prepirov.

Mal1, če si prepričan v svoj prav ne rabiš tega tupit in dokazovat nam tu in ustrajat s tem, ker ti itak nobeden ne verjame. Brez veze se mi zdi se kregat. to je forum kjer si izmenjujemo mišljenja, nasvete in izkušnje, ne pa da se kar povprek dajemo. Če se jaz ne strinjam s kakim mnenjem pač povem svoje mnenje in delam po svoje na prej.

Če sem kaj rekla narobe naj me kdo popravi, glede namena tega foruma. Tongue
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #205 : sobota, 30.07.2005 : 11:53:57 »

Ob tem sem pa pozabil povedati ,da sem postal ponosni lastnik rodovniškega kužata katerega,sem pred 14 dnevi pripeljal iz Nemèije.
Mall

mal1 tukaj na veliko govori o nesmiselnosti rodovnika, potem pa SI KUPI RODOVNIŠKEGA PSA IZ NEMČIJE, katerega je verjetno iskal več mesecev...! Roll Eyes

Predvidevam, da je samček, ha, ha.

Toliko o utemeljevanju argumentov proti rodovniku...

 Grin Grin Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #206 : ponedeljek, 01.08.2005 : 22:50:33 »

Citat
Geri: si pozabla da je še Amigo od samcev v slo.

Tara, Amigo je prestar za skoke zato ga nisem štela Wink

Lp, Mojca
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #207 : ponedeljek, 08.08.2005 : 01:17:14 »

Post sem prilepila iz .com-a z namenom "spreobrniti" v obe smeri še kakšnega sovražnika lastnikov rodovniških psov.

Sem lastnica mešanke, za katero niti približno ne vem, koliko in katere pasme se tepejo v njenih genih. Poleg tega imamo doma tudi malo mešanega nemškega ovčarja, mešanko med pudljem, lovskim terierjem in še nečim neznanim, dvanajst let pa je z nami živela tudi prelepa malo mešena kraška ovčarka.
Vedno sem bila proti propagiranju pasemskih psov, predvsem rodovniških. Ljudje, ki so imeli pasemske pse, so se mi zdeli snobovski in hudobni, ker se jim mešančki niso zdeli dovolj dobri. Zame so (bili) vsi kužki zlati, ne glede na videz, karakter in prednike.
No, ob prebiranju postov na tem in na sosednjem forumu sem nekako zaštekala, da mogoče le nimam čisto prav ...
Po eni strani ne razumem, po kakšnem ključu se lahko nekdo odloči za določeno pasmo. Tudi človeških prijatejev ne zbiramo glede na njihovo raso, barvo las, oči, velikost ... Rodovnik je med drugim potrdilo o dobrem zdravstvenem stanju prednikov, ampak v mojih očeh zaradi bolezni kuža ni prav nič manj vreden. Še bolj potrebuje pomoč. Vse to se mi zdijo bolj egoistični vzgibi človeka. Jih pa več ne obsojam. Kužka si itak moramo izbrati mi, psi nimajo te možnosti. Dolgoročno je zelo koristno vzgajanje pasemskih rodovniških psov. Ljudje, ki kupijo psa z rodovnikom, bodo zagotovo veliko bolj odgovorni kot ljudje, ki so psa slučajno vzeli, ker so pri sosedih imeli mlade in niso vedeli, kam z njimi. Mešančki imajo v povprečju mnogo slabše življenjske pogoje kot pasemski psi. Seveda je to posploševanje, saj imam tudi sama mešanko in dovolim si trditi, da je deležna vsega mojega spoštovanja in vse moje ljubezni. Kot je že bilo povedano, je v zavetiščih vedno polno mešancev, ravno teh je tudi mnogo pobitih in prav ti revčki živijo v bolj ali manj nemogočih pogojih. Ampak za to nismo krivi mi, ki se zaradi lastne nemoči kregamo na tem forumu. Upam vsaj, da ni nikogar, ki bi imel ambicije razmnoževati svojega mešančka. Samo z zmanjšanjem števila mešanih legel bo namreč manj zavrženih kužkov.
Zato dolgoročno podpiram vzgajanje pasemskih psov. Nekateri ljudje so pač nizkotni in ne vidijo vrednosti, če stvar nima cene. In to niso tisti, ki so psa drago plačali (dobesedno), za tiste pes očitno že ima vrednost, sicet zanj ne bi odšteli veliko denarja!! Kratkoročno pa seveda podpiram posvojitve mešančkov in njihovo sterilizacijo/kastracijo. Zaradi tega, ker nikdar ne vemo, kaj se bo zgodilo s potomci.
Najbolj absurdno se mi pa zdi želeti si "čistokrvnega" psa brez rodovnika! Očitno je lastniku takšnega psa le škoda denarja za rodovniškega psa, hkrati pa bi se rad postavil pred sosedi, da pa je njegov "ljubljenček" čistokrven. Če se za določeno nerodovniško "pasmo" odloči zaradi videza in karakterja ... Hm, o izbiranju prijateljev sem pisala že na začetku posta.
Tiste, ki obsojajo lastnike rodovniških psov, na nek način razumem. Njihovi želji po prijaznem domu za vse kužke ne glege na njihovo poreklo se brez pomislekov pridružujem. Ampak z obsojanjem ne bomo prav nič storili, namesto tega bi raje neagresivno, tiho in počasi ozaveščali resnične krivce. Nisem proti iztrebljanju mešančkov, ker sem za posebneže.  Sem pa za to, da bi vsak kuža bil deležen spoštovanja, pa čeprav bi mu morali zato prilepiti ceno. Če človek nima denarja za nakup psa, ga verjetno tudi za pošteno oskrbo ne bo imel.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #208 : ponedeljek, 08.08.2005 : 07:40:40 »

Najbolj absurdno se mi pa zdi želeti si "čistokrvnega" psa brez rodovnika! Očitno je lastniku takšnega psa le škoda denarja za rodovniškega psa, hkrati pa bi se rad postavil pred sosedi, da pa je njegov "ljubljenček" čistokrven.

Se popolnoma strinjam.. no mogoče tudi nima denarja... ampak bistvo pa je isto. Jaz se odločim za določeno pasmo, ker mi je karakterno in vizuelno všeč in bi rada točno to (seveda s svojimi odstopanji Wink). Če kupim psa brez rodovnika pa dobim le nek približek čistokrvnemu psu. Torej zakaj bi to naredila?
Pa da ne bo pomote. Doma imam 2 mešanki in 2 čistokrvna rodovniška psa. Pa imam vse enako rada! Pri meni prostora ta čistokrvnega psa brez rodovnika ni. Pa ne zaradi psa temveč taradi rejcev. Z mojim nakupom prispevam k temu, da se ta "produkcija" ne bo nikoli končala...

Lp, Mojca
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #209 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:09:23 »

Se strinjam z Geri v vsem kar je napisala, dodala bi pa samo še to da meni je pomembno kupiti psa z rodovnikom predvsem zato da vem kakšno bo njegovo zdravstveno stanje kajti ne mislim vzet mešančka in da bom vsak dan pri vetu ker nima denarja za to. To sem že izkusila. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines