mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 15:45:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177550 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #555 : sreda, 30.11.2005 : 13:48:48 »

Lanabela je zelo lepo napisala in zaradi njenih postov  mislim,da bom morala resno razmisliti... Bi mi lahko prosim svetovali kakšno knjigo o vzreji in kinologiji?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #556 : sreda, 30.11.2005 : 13:55:55 »

Za vzrejo ti svetujem knjigo Moja psička, ne da se je več kupit, je pa v knjižnjicah, ena izmed redkih solidnih slovenskih knjig na to temo, po mojem skromnem mnenju.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #557 : sreda, 30.11.2005 : 14:04:45 »

Jaz sem vse znanje pri mojem prvem leglu dobila na tem forumu, pri različnih vzreditlejih in pri vzreditelju moje psice (on mi je bil sploh v veliko pomoč!). To omenjeno knjigo sem prebrala, ampak se mi ni zdela nič posebnega....
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #558 : sreda, 30.11.2005 : 14:41:50 »

Notri je sicer nekaj manjših napak, ampak za osnovo je čisto v redu. Veliko lažje je osnovno znanje dobiti iz knjig kot z interneta, kjer mrgoli prispevkov, ki si običajno med seboj nasprotujejo, v nekaterih so čisti nesmisli, nekateri pa so prav škodljivi.
Dobro literaturo o vzreji je precej težko najti, načeloma pa so angleške knjige bistveno boljše od ameriških.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #559 : sreda, 30.11.2005 : 15:07:37 »

bi se strinjal, glede angleških in ameriških knjig.
Moja psička je odličen učbenik za začetnika, predvsem zato, ker je v slovenščini. Glede vzrejnih tem, pa je šibka, saj se bolj ukvarja z medicinskim vidikom življenja s psico, ne pa toliko s selekcijo, ki je dejansko bistvena pri vzreji. Recimo, da je "Moja psička" dober rejski priročnik. Osebno mi je služila in mi služi kot hitra referenca, poleg knjige "book of dog breeding".
Za vzrejo so pomembne tudi knjige ki obravnavajo anatomsko zgradbo psa. Jih je kar nekaj, zato ne bi našteval naslovov (najti jih je moč tudi v rubriki na portalu, ki se imenuje mislim da "knjige na amazonu")

Veliko o vzrejnih tehnikah in principih se da naučiti tudi iz splošnih učbenikov za srednje kmetijske šole. Ena od njih je Splošna živinoreja-Biološke osnove živinoreje (Nevenka Zabavnik-Cmok). Tudi knjige s področja konjereje so polne teorije, ki človeku pomaga pri vzreji. Slovenci smo močni v kunčjereji in tudi s tega področja obstaja cel kup knjig. Torej: ni se treba kot klop držat zgolj kinološkega področja, glede na to, da so zavoljo ekonomskih faktorjev, ostale, ekonomske dejavnosti monogo bolj podrobneje obdelale področje reje in vzreje- govorim o knjigah v slovenščini. V tujih jezikih pa je ta praznina zaradi razširjenosti nekaterih jezikov zapolnjena, tako da vsaj jaz osebno, nimam nobene potrebe po tem, da bi npr. nabavljal kako splošno knjigo o vzreji, glede na to, da je literature o vzreji psov dovolj in tudi kvalitetne so.

še eno knjigo bi priporočil (oz. dve): prva je Genetics for Dog Breeders (Roy Robinson). Druga je pa zakon (vendar je ni več za dobit, rabljene pa dosegajo na Amazonu astronomske vsote -okoli 300-400 dolarjev) med knjigami o genetiki psov: Genetics of the dog (Malcolm Willis). To zadnjo si moram žal zaenkrat še sposojat od prijatelja, dokler ne pride ven naslednja izdaja.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #560 : sreda, 30.11.2005 : 17:54:00 »

Poznate mogoče še kakšno knjigo o kinologiji?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #561 : sreda, 30.11.2005 : 20:08:35 »

Kaj pa recimo inteligenca psov? Jaz jo imam doma in je zelo dobra knjiga!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #562 : sreda, 30.11.2005 : 20:09:39 »

pojdi v knjižnico in preberi kar najdeš. Zdaj se tudi meni dozdeva,da se malo norca delaš.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #563 : sreda, 30.11.2005 : 21:22:53 »

Literatura za tiste, ki želijo poglobljenega znanja in biti na tekočem z najnovejšimi strokovnimi članki je dostopna tudi na pubmed-u in medline-u.
Poskusila bom dodati linke. Obstaja tudi peerview ali nekaj takega, ampak žal ne vem linka...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi
http://medline.cos.com/

Za dostop do nekaterih člankov v celoti moreš sicer plačat ali pa si jih pogledat v knjižnico. Tiste o veterini v največ primerih tudi dobiš v knjižnici Veterinarske fakultete v Lj, za medicinske žal ne vem.
Je pa drugače na teh linkih direktno dostopen vsaj povzetek.

Mogoče še par zanimivih linkov z navedenih povezav za nekatere članke iz genetike:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12535334&query_hl=3

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15803761&query_hl=1

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=10490080&query_hl=7

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=1506259&query_hl=9

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15515584&query_hl=11

Ne pozabite na "klik" na "full text" opcijo, če je na voljo.

Nasvet:
ko kaj iščete sortirajte po letnici publikabije, ker glede na to, da gredo medicina in veterina naprej, so bolj merodajne novejše raziskave in publikacije.

LP, T
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #564 : sreda, 30.11.2005 : 21:25:07 »

ko kaj iščete sortirajte po letnici publikabije, ker glede na to, da gredo medicina in veterina naprej, so bolj merodajne novejše raziskave in publikacije.

LP, T

Pardon - računalniški škrat na delu - publikabije so načeloma publikacije... sram
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #565 : sreda, 30.11.2005 : 21:33:53 »

ammm pred branjem vse naštete literature bi mojčici svetovala obisk kakšnega psihiatra. čisto tako za preverjanje psihe.  Angry
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #566 : sreda, 30.11.2005 : 22:36:00 »

Knjiga O psih - Miroslava Zidarja je mislim da, dostopna še vsem, sama jo imam doma in v njej so vse osnovne informacije o pasemskih psih in vzreji, kotitvi, mladičkih,šolanju... Res da je že zastarela, vendar bi jo priporočala vsem tistim, ki se z vzrejo začnejo ukvarjati ali se pa mislijo.
Pred vsako kotitvijo mojih psic, sem si vzela knjigo v roke in prebrala o kotitvi še enkrat, pa še enkrat če je bilo potrebno.
Globoko sem prepričana, da večina, ki se z vzrejo ukvarja te knjige še ni imela v rokah, ker je "baje" brezveze. Vsak, ki jo je prebral, sigurno na forumu ne bo spraševal, kdaj psica koti, kako to poteka in če je boljše, da koti pri veterinarju.
Seveda pa je po knjižnicah še dosti literature, pa tudi na intenetu - informacij ni nikoli preveč.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #567 : četrtek, 01.12.2005 : 13:00:47 »

Knjigo je vsekakor vredno prebrati, vendar je tako obupno zastarela in je v njej nekaj takih cvetk, da jo priporočam samo tistim, ki znajo ločiti uporabno od neuporabnega. Drugače je bila pa dolga leta edini uporaben priročnik v slovenskem jeziku.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #568 : četrtek, 01.12.2005 : 13:28:44 »

A jaz sedaj  prav razumem Sad....  Vi sedaj  , dajete  Mojčici  nasvete  katero knjigo naj si prebere , da bo znala  pravilno  producirati nerodovniške  mladiče Sad.......  Ali kaj.
Pomoje  bi bil  boljši priročnik  kaj na temo  sterilizacije psičke.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #569 : četrtek, 01.12.2005 : 13:34:43 »

Knjigo je vsekakor vredno prebrati, vendar je tako obupno zastarela in je v njej nekaj takih cvetk, da jo priporoèam samo tistim, ki znajo loèiti uporabno od neuporabnega. Drugaèe je bila pa dolga leta edini uporaben priroènik v slovenskem jeziku.
ja, pa še res je. ampak meni je bila moj prvi učbenik in je za nekoga, ki ne namerava ostati pri branju le te knjige, odlična osnova še danes. da je v nekaterih delih zastarela, pa se strinja tudi avtor s katerim sem imel priliko nekoč malce dlje posedeti v enem finem pogovoru v katerm sem ga vprašal tudi kdaj namerava dat ven novo idajo, saj mi že preseda da si jo moram vedno sposojat, ker se je kupit ne da več-vedno je bila dokaj hitro razprodana.
A jaz sedaj  prav razumem Sad....  Vi sedaj  , dajete  Mojèici  nasvete  katero knjigo naj si prebere , da bo znala  pravilno  producirati nerodovniške  mladièe Sad.......  Ali kaj.
Pomoje  bi bil  boljši priroènik  kaj na temo  sterilizacije psièke.
ja..sej smo butlji ker lenobo podpiramo in se zajebavat pustimo. Lepo miško v roke, pa v knjižni kotiček pogledat mojcica. to ni tema o literaturi.

res smo hecni, ker nasedemo na vsak pasji kakec.
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines