mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 14:48:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177546 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #675 : torek, 10.01.2006 : 01:14:33 »

mel ti vse nekaj obračaš po svoje. nehaj že kritizirat pa se ponavljat. predvsem pa nehaj vsak moj stavek 15 krat obračat okoli, tako da bo tebi prav. kdo govori o miru za mene, govorim o miru za psa.
tukaj smo zato, da si svetujemo. danes ve meni kdaj drugič pa jaz o kakšni temi drugim. če mi ne znaš odgovoriti na vprašanje prosim, da se vzdržiš enih te istih komentarjev.
HVALA
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #676 : torek, 10.01.2006 : 01:24:03 »

mel ti vse nekaj obračaš po svoje. nehaj že kritizirat pa se ponavljat. predvsem pa nehaj vsak moj stavek 15 krat obračat okoli, tako da bo tebi prav. kdo govori o miru za mene, govorim o miru za psa.
tukaj smo zato, da si svetujemo. danes ve meni kdaj drugič pa jaz o kakšni temi drugim. če mi ne znaš odgovoriti na vprašanje prosim, da se vzdržiš enih te istih komentarjev.
HVALA

Tole je forum, torej lahko vsak napiše svoje mnenje, tudi jaz. Predvsem mi pa ne boš ti govorila kdaj naj bom tiho in kdaj ne...Tudi krtika je lahko mnenje ne?

Nasvet si tudi že dobila, pa ne samo od mene. Če ga pa ti ne znaš sprejet oz. slišat določenih stvari, ki ti jih tu "tumbamo" je pa to tvoj problem.

Tvoje besede ne obračam, le odgovrajam na njih. Le kaj te tako moti? Roll Eyes (retorično vprašanje, ne trudi se odgovarjati...)

Seveda, ti si se svoje odločila, na bolezen sem te med drugim opomnila jaz (madona, pa samo krtizirati znam, ne Roll Eyes) zdaj pa želiš da se vsi lepo strinjamo s tabo in se razpišemo kot Prešerni, ker si to tako TI določila? Roll Eyes

Sem hotela napisat, da se iz te debate umikam...pa ne bom. Ne, bom kar še naprej sodelovala Cheesy

LP,
Diana
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #677 : torek, 10.01.2006 : 01:43:34 »

več ali manj gre vsem za denar. to je pač njihov kruh.
pa še malo strokovnega vprašanja. kaj bi bilo lahko narobe z mladički pri takem primeru (da sta oba starša z rodovnikom le da samica skoti toliko prej)

Hja, le kaj bi lahko bilo narobe? Bog ve ze zdaj, ti bos izvedela v naslednjih mesecih in letih.
Zelim ti, da bi dobila zdravega psa. Si pa na kolesu srece, torej je lahko kaj ali pa nic. Dednega mislim. Lahko udari pri tvojem psu ven, lahko... Saj ni nihce za nic nikogar pregledal.

Nalogo si pomanjkljivo opravila. Spustila si vsaj dve vprasanji: cemu sluzi vzrejna komisija in cemu sluzijo pregledi. No, pa saj tega ne rabis, imas krasnega vzreditelja in dobila bos garantirano zdravega psa, ker imata starsa rodovnik. Ja, no, res, da je pasja mamica se malo premlada, pa kaj zato. Ti grdi, grdi kzs-jevci pa nocejo dat tako pridnim, lepim in zdravim pasjim otrokom rodovnikov. Uh, bo treba naredit drugo kzs. Po meri "pravih vzrediteljev", ki ne marajo pravil in ki raje mižijo, ko se psicke gonijo, kot da bi jih pazili. No, vsak ima svoj nacin. In vsak na svoj nacin razume, cemu sluzijo pravila. Kje pa pise, da moramo imeti en desen in en levi cevelj? Lahko imamo dva desna, tako kot lahko imamo prav, da so vzrejne komisije in pregledi oslarija. Kajne, roknik?

Bucnice o dobrih vzrediteljih, ki dopustijo, da se 10-mesecna psica spari z "vrhunskim" psom, pa prihrani za pogovore s prav temi vzreditelji. Se boste imeli o cem pogovarjati in lahko boste do onemoglosti hvalili drug drugega. Mogoce zraven v svoj krozek vkljucite se lastnika "vrhunskega" samca, ki je posodil svojega psa za naskok tako fletni pasji smrklji. Saj ste prijatelji, kajne? Se poznate ze 15 minut. Se vecji prijatelji pa boste, ko bo kupec pospravil svoj denar, vi pa svojega psa.
Svet je res lep.

Res ti iz srca zelim zdravega psa. Kako bo izgledal, mi je vseeno. Ne zelim si pa vec, da komentiras nase razmisljanje, saj je najmanj xxx krat v tej temi napisano, da smo PROTI prodaji, nakupu in razplodu nerodovniskih psov. Ja, spustila si se v osir. Pa ne v prejsnjem stavku prebrat samo "razplodu". Pise se malo vec.
Logiran

LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #678 : torek, 10.01.2006 : 08:20:58 »

LuncaPunca
Vsak pameten (poudarek na pameten) človek si vzame žival zaradi ljubezni do njih. zgleda da sem jaz imela srečo s svojima mešančkama, da sta bili zdravi. hvala bogu. pa če bi bila operacija milijon bi dala zanjo, a ti nebi? kako lahko sploh kdo vpaša tako neumnost. mislim, da se vsi strinjate, da so nam psi kot otroci. tudi če vam otrok resno zboli (bog ne daj) bi zanjega našli denar. isto pa je za hišne ljubljenčke. če je treba se denar najde!!!
pa čisto tako izven konteksta-z možem sva se odločila, da vzameva cavalirja (nerodovniškega čeprav sta starša oba z rodovnikom. samica je namreč skotila pri 12 mesecih namesto pri 18 in mladički nimajo pravice do rodovnika) NIMAJO PRAVICE!!! ja no kaj čmo
Ok ce ze primerjas psa z otroci... Ce ti je ta pes, ki ga imas sedaj doma, kot otrok,  potem bi bilo tebi vseeno, ce bi naprimer ti imela tega otroka pri 12 letih s svojim bratrancem, ki je po vrhu se vrhunski fotomodel, brez zdravstvenih problemov? Verjetno bi ga, ane, ker to je pac tvoj otrok in bi ga imela rada in bi se odlocila za njega iz ljubezni...  Roll Eyes
Toliko za razmislek!  Angry
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #679 : torek, 10.01.2006 : 09:43:34 »

kaj bi bilo lahko narobe z mladički pri takem primeru (da sta oba starša z rodovnikom le da samica skoti toliko prej)

Narobe je zlasti to, da vam mladicka zaracunajo. Glede na okoliscine, v katerih so spravili to leglo gor, bi bilo edino posteno, da bi psicke podarili.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #680 : torek, 10.01.2006 : 10:27:52 »

Po toči zvoniti je prepozno.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #681 : torek, 10.01.2006 : 17:34:18 »

roknik, narobe je marsikaj. predvsem je narobe nekaj z gospo, da sploh pari psičko tako mlado!!!!  Angry mi je zelo žal, da jo podpirate v tem. ne vem več kdo, ampak nekdo je rekel, da bi morala dati te mladičke zastonj. hehe, verjetno ni bil "ups" ampak kar načrtno parjenje. vsaj tako je meni rekla, ko sem jo poklicala.
in oče teh psičkov ni Max iz Zagreba, da ne bo pomote!!! tako da ne govoriti stvari, ki ne držijo. Max je oče njenega rodovniškega legla z drugo psičko.

da pa je za vzrejni pregled postavljena neka starostna meja, hm, verjetno že z razlogom  Angry. da se ne spravi vsak štepar ( kar pa tako delajo) in potem kar pari vsepovprek!!! mislim, počila bom, res!!!!!

vem pa tudi, od kod je samička, iz približno enakih pogojev. verjetno nimate dostopa do te teme, če pa že, je pod "kar ti srce poželi". tako da hm, igrate se, res...

samo prosim, krivični pa tudi ne bodite. vsi so vam lepo pomagali, tudi v temi o kavalirjih, tako da bi se lahko kvečjemu zahvalili, ne pa, da nas blatite. če pa vam ljudje stvari prijazno razložijo, pa naredite točno to, pa se ni treba na druge spravljati. kaj pa, ko bi se odločili za rodovniškega samčka, ki je še na voljo?
očka je iz dobre psarne, mama pa iz hm, solidne, na slovaškem.
prednost je, da je oče drugače iz švice z dobrimi linijami, na slovaškem pa morajo imeti samčki testiran srček, kar je že bojle kot nič. to bi bila morda bolj varna rešitev?

glede srčka, testirate jo lahko nekje pri 2 letih, od takrat dalje je smiselno, poznam pa tudi prmer, ko je kavalirka zbolela pri 1,5 leta. in bila od takrat dalje na tabletah.

ne rečem, da se moji psički to ne more zgoditi, pa vseeno je manjša verjetnost.

mojčica, kaj pa je to s točo?  Huh leglo je bilo načrtovano, roknik si še vedno lahko premisli!!!  Wink
jaz osebno pač mislim, da je to velik riziko, če pa ste se tako odločili, vso srečo! to je zdaj iskreno, četudi zveni sarkastično.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #682 : torek, 10.01.2006 : 18:15:14 »

Meni se zdi še 18 mesecev stara psička premlada. Lastniki so načrtno parili premlado psičko, kaj niso mogli počakat....ali jim je čisto vseeno za psičko? Očitno so jo kupili samo zato, da bo denarnica čimprej debelejša. Mogoče pa to sploh ni res, da je bila psička premlada, imate kakšen dokaz da mladički iz tega razloga nimajo rodovnika?

Citat
če je treba se denar najde!!!
No potem ga boš pa gotovo našla za rodovniškega psa. To da je lastnik paril svoj psičko pri 12 mesecih ti že dovolj pove o njem...in ti v nadaljnem verjetno ne bo dajal nasvetov,če boš te rabila.

Citat
mojčica, kaj pa je to s točo?   leglo je bilo načrtovano, roknik si še vedno lahko premisli!!! 


Sem mislila, da je roknik že kupila mladička. Roknik zakaj pa potem sploh razglabljamo? Dobila si dovolj dobrih odgovorov, da sedaj veš zakaj (vsaj upam) ne boš kupila ogledanega mladička. Kaj pa če te čez nekaj let zamika vzreja, razstave?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #683 : torek, 10.01.2006 : 18:36:06 »

hehe, pa saj je ne poznam, samo glede na to vse skup, verjetno ji za "vzrejo" to, da nima rodovnika ne bo ovira.  Grin
sklepam samo, vedeti ne morem  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #684 : torek, 10.01.2006 : 18:47:45 »

Roknik, naj še jaz svoj piskrček pristavim.

Praviš, da gre itak vsem vzrediteljem za profit. Ne, vsem ne. Tistim, ki po reglcih delajo, ne.  Zato ker se ti s prodajo mladičkov v najboljšem primeru stroški pokrijejo, to je vse, pa čeprav so ti mladiči dražji od nerodovniško čistokrvnih. To še posebno velja za pasme, kjer so legla maloštevilčna.

Profit si delajo tisti, ki štepajo nerodovniške čistokrvne. Ker ne delajo po reglcih, imajo zelo malo stroškov. Čeprav ponavadi mladiče prodajo ceneje (pa tudi ne tako zelo bolj poceni), imajo edini profit. In to precejšen. Zato, ker niso nič denarja vložili v leglo.

Zato te v imenu vzrediteljev, ki delamo po reglcih prosim, da prej premisliš, kar govoriš in ne širi neumnosti po internetu.

S tem, ko so sparili tako mlado psičko predvidevam ob bnjeni prvi gonitvi, so hudo ogrozili njno življenje in nadaljnji telesni razvoj ter življenje mladičkov. To ti veliko pove o njihovi dobronamernosti in etičnosti.

Takšnim jaz ne bi denarja dajala, ker bi jih tako podpirala v njihovem početju.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #685 : torek, 10.01.2006 : 19:12:21 »

Roknik se mora z nečim tolažiti oz. slepiti, ker podpira takšno nesmiselno produciranje...

LP,
Diana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #686 : sreda, 11.01.2006 : 11:47:41 »

Nekaj na to temo še z moje strani: pojdite si prebrat moj post o nekdanji članici tega foruma, štepanju nerodovniških mladičev itd...na temi o Zlatih prinašalcih (Pasme - 8. skupina).
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #687 : sreda, 11.01.2006 : 18:54:41 »

Nerodovniški mladički so zmeraj bili in bojo. Sploh zato, ker se z te vrste vzrejo ukvarjajo ljudje, ki vzrejajo tudi rodovniške, nekatei se pojavljajo celo na rzstavah in so znani celi vesoljni Sloveniji. Potem pa kupca ni težko prepričat, da kupi mladička bez rodovnika sicer "uspešnih" rodovniških staršev. Razni pravilniki sicer ovorijo o vzrejni prepovedi za take samičke ali samce, ampak kjer ni tožnika ni sodnika.
Mi pa se lahko postavimo tudi na glavo in stojimo na njej tri dni, pa ne bo boljše.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #688 : sreda, 11.01.2006 : 19:26:31 »

Danes mi je ( vključno  z  zgroženo  množico pred  trgovino)    ena  zelo izobražena ženska  z mag.  titulo pred priimkom objasnila    zadevo  z pasjimi  mladiči Wink  iz  moralnega vidika.
(Lastnica   neke psičke  , ki se  ponavadi potika  po celi vasi  tudi med gonjo-  s tropom  vaških  hudok****ežev za njo)

In ravno danes,  ko smo  šli peš  na sprehod  smo jo nabasali  in sicer  nazaj grede  pred  trgovino.   Tudi  mehčalca nisem kupila  zaradi štale  ki je bila zunaj. Angry Angry Angry
Moja psa  pripeta....  psica    vabila    k igri...  zadaj  za njo  trop  ravsajočih  vaških  cuckov......  Damč  tulil  kot  kreten ker je bil  privezan  tamala Dina  pa bevskala  na ostale pse spuščene,  en  mimoidoči gospod   z  malamutom je krotil  svojega  psa  ker se   tepel z enim  spuščenim....  skratka  cela  štala Tongue.  
Nakar je  nekdo  od  prisebnih poklical  lastnike te psice  naj jo  vendar pridejo  iskat, češ  da  goneča  psica  sodi domov. Je prišla  lastnica(   z lastnikom sem imela  pa že lani eno  inteligentno debato) ...  .
Ko ji je pa nekdo    rekel  ,. da naj malo  pazijo na psico  kadar se goni , da ne bo breja  je pa  gospa  znorela Shocked....  in  nas  vse po vrsti  napizdila, kaj se gremo,   naj pustimo  pse pri miru,  in, da  če bo  njihova psica imela  mladiče jih pač bo.....  kot še vsako leto prej ,jih bodo  že  oddali  (  lani so jih prodajali za  50  jurjov ker jo je slučajno  golden nabrisal Roll Eyes)  za  primerno ceno  dobrim ljudem.  In da naj se  brigamo zase  in  da  je nimamo pravice sodit , ker   mi    smo si za  svoje pse    zmetali  mastne denarje ( da se lahko postavljamo z njimi),  kar je pa skrajno nemoralno  ker živega bitja    se ne meri po  ceni.... in take  bolane  cvetke  je  trosila........    Sicer se je kreg  še nadaljeval  Cheesy  Lastnik malamuta Vs  lastnica psičke... v smeri, da  baje mladičev niso hranili do oddaje , da  edina  hrana kar so jo imeli je bila  psica-mleko,     da je psica  povrgla  mladiče  kar  v  kleti  v umazani  kurilnici, da jim ne bi preprog  zasvinjala  in kako baje  psica  necepljena  priti steklini hodi  okrog  itd. , ....... omenjeni  gospod  z malamutom    je očitno poznal razmere  ........prav zanimivo je  bilo  poslušat Cool  kaj  vse ne  zveš  takole  pred  trgovino. 
 Aja , psica  ima  rodovnik, pa baje  da  vzrejno dovoljenje tudi Roll Eyes  samo se  njim ne da več  s tem ukvarjat Roll Eyes Huh Roll Eyes ...... Lips SealedGrin... .....pa zanemarjena tudi ne zgleda.(  no  iz tega  razloga  sem  jaz  tudi lansko leto panično iskala njene lastnike ker sem bila prepričana , da je izgubljena)
Letos  pa mislim ,  ne bodo podobni  goldnom Roll Eyes.

Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #689 : sreda, 11.01.2006 : 20:52:28 »

... s tropom  vaških  hudok****ežev za njo)..
Studiram in studiram, pa ne morem pogruntat, kaj pase na mesto teh stirih zvezdic.. Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines