mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 08:36:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177521 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #90 : petek, 29.07.2005 : 08:54:32 »


Pa stroške do sedaj lahko tudi malo opišeš(samo brez,elektrike,ker si ponoči vstajal,pa brez bencina...)Recimo okleščeni stroški,cepljenja ,hrana...
Mall

Kaj so zate okleščeni stroški?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #91 : petek, 29.07.2005 : 08:59:49 »

Spustiš 70 % stroškov in na koncu imaš DOBIČEK Wink.

Mislim, da dokler nimaš legla, se ti niti sanja ne koliko je stroškov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #92 : petek, 29.07.2005 : 09:31:20 »

Mislim, da dokler nimaš legla, se ti niti sanja ne koliko je stroškov.

Ja, s predpostavko, da je s psico in mladici vse OK. Kaj pa ce se kaj zaplete (posredovanje veterinarja na domu, po moznosti v nedeljo ali cez vikend, morebitni carski rez...).

Za mal1 najbrz nakup psice ne spada v okvir stroskov legla, prav tako ne vzrejni pregled, saj je samoumevno, da pac psico imas in ce jo peljes na vzrejni pregled, je to tvoja stvar in izbira. Ce si snob, pac kupis rodovnisko psico za veliko denarja, ce si zaveden pesjanar, kupis poceni nerodovnisko, pa je stroskov manj, torej lahko postavis nizjo ceno za mladice in si prijazen do kupcev (hja, njihovo zadovoljstvo je kljuc do uspeha). Tudi stroski razstavljanja pred leglom po njegovem najbrz ne gredo zraven, saj si si sam kriv, ce zelis psico muciti in razkazovati na razstavah, torej si tudi sam kriv za stroske... No, tudi obisk vzrejnega referenta in papirji so po njegovem nepotrebni stroski, saj je mladic popolnoma enak tudi brez tega. Psico pac v vsakem primeru moras hraniti - brejo ali ne, mladici itak jedo pri materi, kolikor dolgo ima mleko, cepi tako lahko vsak po svoji izbiri, torej lahko to opravijo novi lastniki, igrac in vzreditelja mladici v leglu ne potrebujejo, saj imajo mater in drug drugega... Torej, o kaksnih stroskih sploh govorimo? Sicer si je pa vsak sam kriv, ce si kakrsnekoli stroske nakoplje. Zakaj pa nam je treba imeti psice in cemu potrebujemo mladice? Aja, zato, da zadovoljimo kupce. Sorry, sem pozabila.
Mal1, imam prav?

Ko izkljucis se elektriko, svoj cas, pralni prasek... ostanejo mal1-ovi stroski. Seveda izkljucis se posebno hrano za psico med brejostjo, pa posebno mleko za mladice, pa cepljenja... Pa elektrike tudi manj porabis, ce ne cistis kotilnice, cajtng papir pa lahko dobis pri sosedih zastonj, morda v zameno za en jutranji kafe. Torej? Kaj sploh so stroski rodovniskega legla. Ni jih. Vsak posameznik, ki je toliko bedast, da se trudi za rodovnisko leglo, si je sam kriv, ce si stepa stroske, torej naj jih tudi sam pozre. Zasluzki pa so bajni, ce racunamo, da se v Sloveniji rodovniski mladici prodajajo v povprecju za malovih famoznih 800k.

Mal, poznas morda odgovor na vprasanje, zakaj je potem toliko nerodovniskih legel (s posamezno psico velikokrat tudi 2x letno nekaj let zapored), ce pa je zasluzek pri rodovniskih tako bajen? So po tvojem lastniki psic bedaki? Lastniki nerodovniskih psic zato, ker se odpovedujejo bajnim zasluzkom, lastniki rodovniskih zato, ker si delajo nepotrebne in bedaste stroske?
Logiran

mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #93 : petek, 29.07.2005 : 10:09:39 »

simon,simi,janja-okleščeni stroški so hrana,cepljenje,rodovnik,vzrejni referent...Vse ostalo,  morebiten carski rez ali pa če gre kdo v Milano parit in poleg bencina, faše kazen zaradi prehitre vožnje, je pa to njegov problem, ne moj ,kot morebitni kupec.
Simon-ker ne poveš cene lahko sklepam ,da se razlikuje,prvi prodani malo dražje, zadnji pa malo ceneje.
Mall
p.s.psica pa ne more biti strošek(kako je ljubezen vašega življenja lahko strošek) Tongue
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #94 : petek, 29.07.2005 : 10:35:10 »

mal, če se greš o dobičku. dobiček je tisto kar iztržiš minus VSI stroški.
trgovskemu potniku ne moreš reči, da njegov avto ni strošek, ker bi ga verjetno imel tudi če ne bi bil trgovski potnik.
če hočeš izračunati dobiček pri vzrejanju je to izkupiček kupnine za mladičke minus vsi stroški, ki jih je vzreditelj imel zaradi psov (ne samo nabavna cena psice, tudi ograje, lopute, oprema, veterinarski, razstavljalni, paritveni stroški - če gledaš "strogo podjetniško" in dobiček je pojem iz podjetništva/ekonomije - seveda tudi čas, ki ka vzreditelj prebije s psi - ne samo z leglom, šolanje, sprehodi, spet razstave, spet paritev....)

da spadajo stroški pod "hobi", izkupiček je pa "netodobiček" - malo čudno, ne?

neglede na to koliko ljubezni in ljubiteljstva je "v špilu". ko izkupiček od mladičev presega VSE stroške, ki sem jih s svojimi psi imel imam dobiček (zame velja, da bo to ob sv. nikoli), do takrat imam pa - podjetniško gledano - izgubo (kar je seveda moj problem, ampak dobička tudi nimam, če ti to drugače gledaš).
je pa res, da je izguba po leglu za nekaj tisoč evrov manjša oz. bi bila še za nekaj tisoč evrov  večja, če legla ne bi bilo - podjetniško gledano ;-)
lp
marko
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #95 : petek, 29.07.2005 : 10:48:59 »

simon,simi,janja-okleščeni stroški so hrana,cepljenje,rodovnik,vzrejni referent...p.s.psica pa ne more biti strošek(kako je ljubezen vašega življenja lahko strošek) Tongue
Katere stroške sem ti pa jaz naštevala? S tem, da  rodovnik in vzrejenega refererenta nisem štela v stroške!

Hrana za psico + mladičke, čistila, kotilnica, preureditev pesjaka, če že samo preurediš vhod v hišo, kar moraš zaradi mladičkov, kje je še ograja, prureditev okolice, popravilo škode ki ti jo naredijo,voda, elektrika,.....o teh stroških govorim, ne o rodovniku in vzrejnem referentu.
Točno tako kot ti je povedal Simon, dokler nimaš legla nimaš pojma kakšni so stroški in kaj pomeni imeti s finančnega vidika mladičke.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #96 : petek, 29.07.2005 : 10:49:17 »

marko006, meni je bilo za portal mojpes.net predlagano v eni drugi temi, naj ga dam pod GNU licenco (open source - odprta koda) - zastonj za vse, ki imajo 5 minut cas gor pogledat.
Mogoce pa mal1 misli enako za mladice - dajmo jih pod GNU licenco - bomo vsi veseli, vse bo nase, ne vzreditelji (saj je vseeno, al so psi rodovniski al pa nerodovniski) ne bodo imeli stroskov, ker bo itak vse od vseh, kupci pa tudi ne iz ze prej navedenih "odprtih" razlogov Wink. Ziveli mladici! Pa odrasli plemenjaki in nesterilizirane psice!

Cool Jana
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #97 : petek, 29.07.2005 : 10:50:01 »

Hmmm...pa to je že drugi forum, na katerem potekajo prerekanja glede dobičkov pri vzreji in glede stroškov Roll Eyes Huh

Jap, lahko se z rodovniškimi fajn zasluži. Primer pasme, ki se prodajajo po 1000 eur. In če malo paziš pri opremi, hrani...potem kar dosti ostane. Lahko pa daš vsakemu novemu lastniku žakelj briketov (da je za mladičke lažji prehod v nov dom), lahko jih navajaš na ovratnice, ki jih kupi vzreditelj... Po drugi  strani pa lahko mladički pijejo mleko pri mami do osmega tedna (kar se zelo pozna pri hrani tamalih). Če pa mama malo shujša-ah, pa kaj potem, saj ima mladičke Roll Eyes Lahko se mladičke odda pred sedmimi tedni. Tako se največ prihrani pri hrani. Pri meni je šla večina med osmim in devetim tednom.

Ah, ja, seveda Mal pri stroških mladičkov ne šteje ureditev izpusta za mladičke.

Mal, OBVEZNI stroško pri tamalih so:
- cca. 5 tisoč / rodovnik
- cca. 5 tisoč / mladička cepljenje
- cca. tetoviranje (cca. 500 sit / mladička)

In to je vse. Aja, pa še cepljenje lahko izpustiš, ker po zakonu ni obvezno Wink Prav tako razglistenje Wink Ampak to je potem že čisto zaslužkarstvo. In vzreja z namenom, da na koncu ostane čimvečji dobiček Lips Sealed

Lp Jana
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #98 : petek, 29.07.2005 : 11:09:02 »

Simon-ker ne poveš cene lahko sklepam ,da se razlikuje,prvi prodani malo dražje, zadnji pa malo ceneje.

Zakaj ne povem cene mladičkov na forumu? Zaradi takih kot si ti, ki takoj zračunajo koliko dobička (mimogrede zate je dobiček verjetno prihodek?) bo kdo imel, nimajo pa pojma koliko stroškov je povezanih z mladički. Že tako je takih računovodij ogromno, če bi pa vsi objavljali cene, bi jih pa bilo še več. Kogar mladiček zanima me pokliče in zve ceno. Sumljivi pa so mi tisti, ki pokličejo in takoj drugo vprašanje: Kaj pa cena?
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #99 : petek, 29.07.2005 : 11:18:54 »

Geri: veš da če bi jaz imela samca bi bila samo v minusu ker je naših tako malo. Saj si sama rekla da si za 4 raztave porabla 100.000 in še nisi končala. Za samca je isto, ok nimaš stroškov z mladiči ampak če ne dobiš dobrih ocen ga tudi ne moreš za več parit. To govorim če imaš samo enega.Vse je pogojeno z besedo ČE, vseskupaj je rizik. Smiley

Mene pa zanima kdo je tisti lolek ki bi dal 800jurijev za psa Grin Grin Huh
Lahko so starši ne vem kako super mega dobri in ti daš 800jurijev in vidiš na koncu da mladič ni tako dober, ti zboli ( ne pomeni da če starši nimajo dednih bolezni mladič ne more zbolet za kaj drugega), po možnosti crkne in je šlo 800jurijev papa Smiley
Mislim da lahko dobiš dobrega psa tudi za dosti manj!

Simon in bay: kako je šlo s kotitvijo, si dobu veta?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #100 : petek, 29.07.2005 : 11:22:21 »

nisem govoril o dolocenem primeru ali doloceni pasmi. ce imas kvalitetna starsa-oba plemenjaka in tudi njuni starsi in stari starsi to zelo dvigne ceno. ce imas dobro leglo 6 ali 10 mladicov brez napak. lahko zasluzis. pa tut ce ne 800tisoc na mladica. ce dobis 240 tisoc za mladica in jih imas deset je ze to velik denar in se lahko zasluzek primerja z dvo letno trgovkino placo. ce imas dve take samici pa se lahko samo s tem prezivljas in imas boljso zivljenje kot trgovka.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #101 : petek, 29.07.2005 : 11:25:39 »


Simon-ker ne poveš cene lahko sklepam ,da se razlikuje,prvi prodani malo dražje, zadnji pa malo ceneje.


sklepati pomeni v tm primeru "nič vedeti". moji mladički so imeli različne cene - s tem da so šli ta prvi za eno ceno - jutri gre pa ta zadnja za točno 46,6666 odstotkov višjo.

@jana: GNU-mladički so seveda odlična ideja - lahko bi se pa vzreditelji tudi zmenili, da v naslednjih 5ih leti dajemo novim lastnikom poleg mladička še 100 jurjev (za doto), da bomo vsaj malo zmanjšali naš kup dobička.

@mal: ne razumem, zakaj že davno ne vzrejaš in služiš in služiš in služiš....
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #102 : petek, 29.07.2005 : 11:28:14 »

dogue de bordeaux: in kaj se zgodi če ti obe pri kotitvi crknejo skupa z mladiči?Huh?

Ne moreš se sam s tem preživljat!!
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #103 : petek, 29.07.2005 : 11:28:34 »

ce imas kvalitetna starsa-oba plemenjaka in tudi njuni starsi in stari starsi to zelo dvigne ceno...

in ta dva si na tomboli dobil, ali sta se kar pojavila na tvojem dvorišču, ali ti jih je ati kupil....
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #104 : petek, 29.07.2005 : 11:37:57 »

govorim teoreticno. seveda rabis kapital, da lahko sluzis. saj je tako pri vsakem poslu. ce imas res zeljo to delati pol si najdes sluzbo in par let sparas.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines