mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 10:18:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177525 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #120 : petek, 29.07.2005 : 12:44:35 »

Èe ima pa rodovniški pes mašnico pa kup nagrad ih oh in sploh pa mene niti ne zanima ,ker sem pred nekaj dnevi videl ovèarja,ki je odnesel nagrado imel pa je rep kot husky.(in njegovi potomci bodo imeli stašen pedigre)
Mall

Kakšno nagrado???!
Se mi sliši kot ena od tistih "uličnih variant": "Moj tanajlepši pes je pa bil prvi na razstavi...". V bistvu je pa dobil prav dobro 1 in bil sam v razredu. Wink Bo bil pa odličen očka kakemu nerodovniškemu leglu, saj ima tako ponosnega lastnika...

Seveda samo špekuliram.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #121 : petek, 29.07.2005 : 12:48:44 »

Al celo so kaki taki, ki dejansko kaj služijo?

Ja npr. Antony, ki služi 1000 EUR na skok, prihajajo pa iz celega sveta k njemu Smiley. Seveda se z "navadnim" samcem ne da  (tako) zaslužiti. Jaz samo trdim da JE možno zaslužiti s plemenjakom, ne pa da če imaš plemenjaka te in te pasme pa lahko bajno služiš ne glede na to ali je pes kveliteten ali ne. Aja, pa ni to edini papillon z "rednim dohodkom" Grin.. poznam še dva. Tako da.. ja če kupiš izredno dobrega samca- ki daje dobre potomce potem ti ni treba skrbeti da boš v minusu. So pa res lastniki teh samcev nekaj vlagali v njih in so šli na kar nekaj razstav, ampak se jim je vse povrnilo. Je pa res da čeprav je Antony izreden samec, če ne bi šel po razstavah ne bi bila njegova cena 1000 EUR ampak recimo 300.
Tisti ki gleda na zaslužek že v štartu bo bolj težko prišel do njega na lahek način. Potrebno je v psa vlagati da se ti potem obrestuje (nekako kot delnice. Če kupiš dobre imaš potem vsako leto dividende Cheesy Grin Wink).

Lp, Mojca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #122 : petek, 29.07.2005 : 12:50:10 »

Hehehe, zakaj imam obcutek, da mal1 ne ve, o cem govori, temvec mu je samo dolgcas v tej vrocini? Wink
A locis ovcarja od huskija, ce je imel masnico gor? Vcasih znamo svoje pse dobro zakamuflirati - saj ves, vse za dobro slovensko fovsijo Cool

Posplosevanje ti nekako ne gre najbolje od rok. Kje so stevilke, za katere te sprasujem? Daj, saj vem, da je vroce, pa da so pocitnice. Da ne bodo sive celice cisto zakrnele do septembra ali oktobra, lahko malo potelovadis, pa prestej tiste ljudi, ki si jih omenjal! Cheesy
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #123 : petek, 29.07.2005 : 12:53:33 »

maš prav glede papirologije. Sam sem na lastni koži občutil vse stopnje.  Doma imam od pet, do razstavne in vzrejne kvalitete psov. Cene so pa rastle premosorazmerno z kvaliteto kompletnega legla, oz z renomejem vzreditelja. Pot od rodovniškega mladiča za takratnih 500 DEM (danes 150.000 približno, 500-600 EUR. eno plačo sem dal za psa v glavnem) pa do zadnjega, ki sem ga plačal 1000 (ker sem za vzrediteljico pač vzhodnoevropejec, ki ima "prilagojeno ceno" zaradi življenjskega standarda v vzhodni evropi - včasih sem prav rad vzhodnoevropejec, celo balkanec, hehe )

Ampak spet se lahko vrnemo k vprašanju: kolko ljudi pa dejansko gre čez vse te stopnje, da bi odkrili kako je dejansko nesmiselno, noro, da se da pri nas kupovat rodovniške mladiče iz super kombinacij za enak denar, kot dva sosedova, ki imata enako kot prva varijanta, vzrejna dovoljenja in mladiči rodovnike. Mogoče se bo s pojavom večjih vzrediteljev pri kaki pasmi, popravilo tudi generalno stanje glede teh zadev. Meni se recimo zdi, da pri nas, bokserji stanejo vsaj 100 evrov preveč. Če primerjam s Hrvaško. Če primerjam z Avstrijo, pa smo tam nekje.
Pa še nekaj je, kar je za kakega poznavalca, lahko prava "zlata jama". Pri nas večina vzrediteljev dela po principu "kdor prvi pride". Kar je za napredek pasme slabo. Je pa dobro za nekoga, ki išče dobrega psa za ceno "pet kvalitete". Pri nekem vzreditelju ki ima ponavadi dobre kombinacije (recimo da ni glih tak ki pari samo z lokalnimi samci) si pač eno leto prej izgovoriš možnost prve izbire. In domov odpelješ za 150 jurčkov psa. Če znaš izbirat seveda- pa smo spet tu: kdo to zna od "navadnih" ljudi.
BTW: "First pick", oz prva izbira. Pri nas to pomeni, da kupec lahko prvi izbira. V razvitih kinologijah pa je "prva izbira", dejansko mladič, ki ga izbere kot najboljšega vzreditelj in ga ponudi kupcu. Mi smo narobe svet pač.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #124 : petek, 29.07.2005 : 12:59:46 »

Oh ljudje, pa saj nima smisla o tem toliko debatirat.Na žalost na svetu obstajajo tudi taki ljudje,ki bi še lastno mater prodali samo da bi nekaj zaslužili,pa da ne bi izkoristili ženskega dela pasje populacije.Sicer pa zakaj ne, saj se še vedno najde dovolj butlj.., ki bodo dali denar za mladiče.Saj je to čisti "kšeft".Sosedov cucek si ga bo malo stresel,ku... bo itak ostala breja,kakšna pomija z mize se bo že našla,mogoče se bodo odločili za nakup kakšne kile briketov na Petrolu,kjer pri nakupu treh žakljev četrtorazrednih briketov  dobiš
 četrtega zastonj.Če bo psica normalno kotila je še toliko boljš bo zaslužek dober,če bodo pa kakšne komplikacije in ne bo mogla skotiti v dveh dneh,jo bodo mogoče peljali k veterinarju, ki bo ugotovil,da je potrebno narediti carski rez.Ja, ampak to pa košta preveč denarja,ki ga psica ni vredna,potem je pa najboljše da naredijo kar evtanazijo,ker, kar je preveč je pa preveč.Še evtanazija je predraga,to bi moralo biti zastonj.No če je končni scenarij lepši in psica normalno skoti so mladički običajno nerazglisteni,necepljeni in po možnosti še bolhavi ali pa celo garjavi.Se opravičujem ampak tudi to sem že videla.
Živimo v svetu kapitalizma,kjer je denar sveta vladar.Ljubezen do živali pri nekaterih  nima nič s tem,zaslužek pa ogromno.Za veliko ljudi so psi še vedno potrošni material.
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #125 : petek, 29.07.2005 : 13:01:58 »

Aja, sem se spomnila, kje so, recimo, se lahko rodovniski zasluzkarji - nasi vrli turisti, ki radi potujejo v yugo (saj se spomnite shitzkota) Angry.
Tudi med Slovenci so pametni primerki Cool. Odpadejo vsi stroski , o katerih govorimo v tej temi. Ostane samo pot tja in nazaj (ja tudi dopust lahko stejemo med stroske legla), pa malo prpa dela, ko gremo cez mejo - vse za adrenalinsko zivljenje. Pasji otroc se pa kar na bolsjem trgu lahko prodajo. V nedeljo dopoldan se imas na boljsjaku lahko prav lepo, pa se zasluzis dobro.

Ja, to je pa res treba posplositi na "za ali proti rodovniku".
Logiran

mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #126 : petek, 29.07.2005 : 13:06:20 »

Jana-sem prej napisal dolg post in ga po nesreči tudi zbrisal (vročina-ne vem zakaj imam novo klimo še zapakirano)
          Številke??
Dunja pes je bil celo šampion  Cheesy
Danes imate močan krdelni nagon zato se bom za kratek čas poslovil Tongue
Mall
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #127 : petek, 29.07.2005 : 13:13:28 »

pravim samo, da se da sluzit. drugace sem proti vzreji za denar. jaz bom srecen, ce ne bom sel v minus z leglom, glavno pa mi je imeti tiste male lustne kepice.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #128 : petek, 29.07.2005 : 13:20:52 »

Mal1, ti ves cas posplosujes v stilu: videl enega nemca, ki je imeh huskijev rep, "prima" rodovnik in bo zagotovo paril vsevprek za velike denarje, mladicke pa bo za velike denarje zasluzkarski lastnik prodal ubogim slovenskim param, ki ne vedo, kako jih vzreditelji na splosno nategujejo.

Na drugi strani ponujas idilicno posploseno predstavo o tem, kako fino skrbijo lastniki nerodovniskih psov za svojih 100.000 oh in sploh lusnih, zdravih, karakterno ok... stirinozcev.

Postrezi nam s stevilkami! Ti trdis, da je vse v skrbi za pse, psice in mladice, da drugo ne obstaja.
Koliko rodovniskih psov je OK in koliko ne?
Koliko nerodovniskih psov je OK in koliko ne?
Za koliko rodovniskih psov ljudje poskrbijo tako, kot si psi zasluzijo (bivanje, hrana, zdravje - fizicno in mentalno)?
Za koliko nerodovniskih psov ljudje poskrbijo, kot si psi zasluzijo (bivanje, hrana, zdravje - fizicno in mentalno)?

No, vprasanj na tvoje posplosevanje je se veliko, pa je brez veze, da jih spet in spet postavljam, saj nanje nimas odgovorov.
Pa vseeno se enkrat pomoc: V Sloveniji je cca 180.000 registriranih psov, od tega cca. 25.000 rodovniskih - vpisanih v KZS. Zraven pristejmo skupni stevilki se nekaj 10.000 nerodovniskih, ki jih v evidencah ni, ker niso cepljeni, ter k drugi stevilki nekaj 1000 rodovniskih, ki so jih pripeljali iz tujine, pa ne vpisali v slo rodovno knjigo. Zdaj pa na teren, pa stevilke skupaj metat Cheesy Cool.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #129 : petek, 29.07.2005 : 13:21:50 »

glavno pa mi je imeti tiste male lustne kepice.

Hehehe, cudez zivljenja Smiley
Logiran

Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #130 : petek, 29.07.2005 : 13:23:23 »

Dunja pes je bil celo šampion  Cheesy

mal1, oprosti, če ti ne verjamem nabesedo, khmmm.
Čistokrvnen tipičen ovčar (kar bi za šampiona skoraj moral biti), nikakor ne more nositi repa kot husky. To mu ne dovoljuje njegova (tipična), hrbtna linija s padajočim križcem.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #131 : petek, 29.07.2005 : 13:25:53 »

Aja, sem se spomnila, kje so, recimo, se lahko rodovniski zasluzkarji - nasi vrli turisti, ki radi potujejo v yugo (saj se spomnite shi*zkota) Angry.
....
Ja, to je pa res treba posplositi na "za ali proti rodovniku".
na konc pa spet pridemo do ene zadeve: rodovnik je papir. In res je, da v nacijah, kjer dajo nekaj na rodbinske zadeve in imajo svoje rodovnike, tudi malo bolj gledajo na vse ostalo, da se ve od kod izvira. pri nas, ki nimamo te tradicije (razen redkih starih meščanskih familij), je tudi za živali podobno -z izjemo ekonomskih domačih živali, kjer so strokovnjaki pač vsilili standarde vzreje, ki jasno tudi vključujejo rodovniško SLEDLJIVOST .
sej če pogledamo: kolk ljudi pa ve za vseh osem pradedkov in prababic? pa je tretja generacija. sam za moje pse vem po enih linijah od prvega psa do zadnjega. za prastarše pa vem dva priimka plus družinske. Ime prababice? niti za eno ne vem. niti za dedka.  Najmanj šest prastaršev ni bilo nikoli omenjeno!!!! kar se spomnim.
je pol čudno, da moramo tud o psih in rodovnikih še vedno debatirat?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #132 : petek, 29.07.2005 : 13:38:04 »

hej Mal, ali to pomeni, da tisti famozni padajoči križec ni več tako zelo v modi? Mogoče pa za nemce še je kakšno upanje...
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #133 : petek, 29.07.2005 : 13:46:59 »

Draga moja jana-očitno je prišel čas da organiziraš en piknik,da se bomo lažje menil,pa še psi bodo imel kaj od tega.
          Glede št. pa verjamem, da ob 25000 rodovniškihpsov in na drugi strani155000 nerodovniških psov, najdemo večje število nerodovniških za katere je enako ali pa še bolje poskrbljeno kot za rodovniške.
Dunja-so tudi ovčarji ki nimajo oz. ne smejo imeti padajoče hrbtne linije.Sicer pa je takih rodovniških cvetk še velikoin če si dobra vzrediteljica tako veš zanje.
Alti-strinjam se, rodovnik je papir in zakaj ga  recimo KZS ne bi začela podeljevati tudi mešancem
Mall
          
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #134 : petek, 29.07.2005 : 13:49:41 »

Lana-ja za nemce je še upanje-ampak za sive in črne
Mall
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines