mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 08:56:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177522 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #270 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:06:00 »

Na večerni sprehod pa res ne smem rodovnika s sabo vzet. Si ga bom že kar zdaj na čelo prilimala, da ga ne pozabim  Grin Grin Grin
Pa kopijo bom na vrata pribila, da bojo vsi sosedje videli, da ga Kuntur ima. Naj se ve!
Aja, Laylo pa oddajem, je čist brezvezna, še rodovnika nima  Cool
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #271 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:11:33 »

Draga Mojčica:ce clovek nima denarja gre lahko v vsako zavetisce in tam najde prijetnega druzabnika za zivljenje.Tam lahko dobis mesance, cistokrvne in celo rodovniske.
Sama si ze odprla eno temo danes in sem ti skusala z vprasanji malo sugerirat razliko med rodovniskim in ne,ampak zgleda da se seme ne prime tako hitro.Ce bos imela leglo in psicke oddala ne bo prav nobenega motilo.Druga pesem pa je ce hoces imet leglo in pol te mladicke celo prodajat po npr.polovicni ceni rodovniskega mladicka.Tam za ceno dobi novi lastnik vsaj neka zagotovila,tako zdravstvena ,kot to da bo imel vedno oporo in pomoc pri vzreditelju.Kaj pa ti nudis za nizjo ceno,sploh kaj?
LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #272 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:18:14 »

Yo,
zdaj te pa mamo. Hohstaplerca Grin  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #273 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:42:52 »

Itak, da sem. In to celo tako butasta, da imam doma sterilizirano nerodovniško psico. Res, čist brezveze.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #274 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:54:52 »

jest mama nerodvniškega , sam bi drugače imel rodovniškega če bi se šlo za kako drugo pasmo z izrazitimi zdavstvenimi težavami.... pa tut nisem tok obseden z psi , da bi govoru folku od mojga psu futru je ime npr. MARK VON GRUBERT in mati elizabeta magnififcent .... pa tut ljudje me ne vprašajo po tem . Če bi živel sam bi si verjetno nabavil rodovnik sam zdele ni šans , mami bi bla jezna kam sem denar zapravu itd... po moje je neredovniški ali mešanc lahko trikrat boljši k rodovnik.... jest nisem zmešan , da bi dajal 120 000 sit za psa ali več , ker jaz svojga psa ljubim enako kakor , da bi bil 300 000 sit ali podarjen ....

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #275 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:10:08 »

Saj debata ni v tem kateri pes je boljsi-cisto vsi so v redu in ce jih imamo radi in lepo skrbimo zanje najboljsi druzabniki.
Tsa sploh ves kaj vse prinasa rodovnik?Si kaksnega vzreditelja vprasal?Aja,sej rodovnik je samo moda,da lahko skacemo po pistah in razstavljamo psa ter se hvalimo kateri sampionat je vse zakljucil oce,a ne?Ce tako razmisljate pa vam je takoimenovani "ljudski glas" v vsej svoji nezmotljivosti dobro spral mozgane.
Lp
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #276 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:17:16 »

mene šampionat ne zanima , ne bi se hvalil s tem , ker je to zame bedarija ,... jaz dobro vem kaj prinaša rodovnik in nikoli nisem rekel da je rodovnik slab le tako pomemben ni .... poznam rodovniške pse z težavimi z kolki pa so KAO slikani... rad imam psa ne glede če je prvak vseh psov na svetu ali če ima papirje ali če je 100 % čistokrvni važno je le da se imava rada in da je zdrav , drugo me ne briga ...

LP
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #277 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:19:59 »

Kako pa veš, da ima tvoj pes zdrave prednike in da bo tudi tvoj zdrav vsaj kar se genskih bolezni tiče?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #278 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:21:47 »

jest mama nerodvniškega , sam bi drugače imel rodovniškega če bi se šlo za kako drugo pasmo z izrazitimi zdavstvenimi težavami.... pa tut nisem tok obseden z psi , da bi govoru folku od mojga psu futru je ime npr. MARK VON GRUBERT in mati elizabeta magnififcent .... pa tut ljudje me ne vprašajo po tem . Če bi živel sam bi si verjetno nabavil rodovnik sam zdele ni šans , mami bi bla jezna kam sem denar zapravu itd... po moje je neredovniški ali mešanc lahko trikrat boljši k rodovnik.... jest nisem zmešan , da bi dajal 120 000 sit za psa ali več , ker jaz svojga psa ljubim enako kakor , da bi bil 300 000 sit ali podarjen ....

LP
Tsa:
Moj pes pa  ima  rodovnik Wink.  In tista imena    zraven( tako  by the way)  ponavadi predstavljajo  ime psarne.
Pa  kljub temu  moj pes ima  rodovniško ime  samo  Damayanti.
Njegovi predniki imajo pa zraven  čez cel okvirček napisana  imena.  Spodaj v okvirčku jim pa  piše   HD- A  in  to  sem jaz plačala 800  eur  + še dodatne stroške  katere sem imela naknadno  z uvozom.
Ker, če verjameš ali ne  mojega   Damča imam  srčno rada.  In  to sem vedla  , da ga bom imela tako rada , že prej predno sem ga sploh dobila.  In srce  bi se mi trgalo če  bi  po enem letu  izvedela , da je podedoval  tako hudo  displazijo kolkov(  ali kakršno koli drugo dedno bolezen), da ga bi morala dati evtanazirat  zato  , da bi psa  odrešila  vsakodnevnih  muk  in naporov. ;)In    v  ta denar  je  vključeno tudi  to,  da imam napisana  vsa imena  njegovih prednikov, kateri  so  ( očitno) zdravi, ker drugače ne bi imeli vzrejnega  dovoljenja  in  mojega  Damayantija  ne bi bilo  na tem svetu Wink
Do sedaj  ga kljub visoki nakupni ceni, še nisem  niti enkrat peljala na raztavo... ne citiram  ljudem  katere srečujem  njegovega rodovnika.
Veterinarja (obvezno) vidim samo dvakrat na leto.  Ob  cepljenju  za nalezljive  bolezni in ob cepljenju za steklino.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #279 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:31:18 »

damayanti lepo si povedala in se v celoti strinjam ampak vseno nikoli ni 100 % da pes z rodovnikom ne bo imel kake bolezne ...
YO vem ker sem veren in verujem v boga , puff kva sprašujep itaq da ne vem in ti tudi ne , rodvnik ne zagotovi da tvoj pes ne bo nikoli imel težav z kolki itd...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #280 : ponedeljek, 26.09.2005 : 23:38:07 »

wtf?  Shocked
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #281 : torek, 27.09.2005 : 00:45:11 »

damayanti lepo si povedala in se v celoti strinjam ampak vseno nikoli ni 100 % da pes z rodovnikom ne bo imel kake bolezne ...

98%  ne bo imel  dedne bolezni, prenešene po  njegovih prednikih.  In glede na  kakovost  prednikov  vsaj približno   veš  kaj lahko pričakuješ od psa. 
Pri psu brez  rodovnika  z pasemskimi starši  imaš pa  98%  možnosti  za   podedovane  nepravilnosti  -  bolezni (  nekaterim se  pač  displazija  kolkov sploh ne zdi bolezen)zaradi  katerih  starši niso dobili vzrejnega dovoljenja.  In že to , da niso dobili  vzrejnega dovoljenja   meni pove vse.  Oprosti  na izrazu...  ampak za " pofel  "robo   ne bi dala niti  centa.  In je nočem niti zastonj ker   bi mi  povzročala samo stroške  in gorje    .
In ja  jaz vse razumem  ,  tud jaz  bi  imela enako rada  enga  mešančka  iz azila  ali pa    najdenčka( nikoli se pa ne bi zavestno odločila  za psa brez rodovnika- mešanca že zaradi tega ne ker ne mislim podpirat šteparjev ki uničujejo pasmo).....  če bi bil pa  stalno nekaj bolehen  in stalno gost pri veterinarju....  pa  oprosti  ampak  tolk   se pa cenim  in  sem toliko egoistična  , da si raje  kupim  psa z rodovnikom, za katerega  je  vsaj  98%  možnosti  ,da bo zdrav  kot  da  vsak mesec  obremenjujem svoje živce in navsezadnje tudi proračun.  Če  že gledamo iz tega stališča.
Nikakor ne trdim, da  mešanci pa niso pametni  in  da si ne zaslužijo  naše ljubezni...  normalno ,da si jo.     Pač jaz sem se odločila za  pasmo katera mi je bila  všeč... se pozanimala  vse...  v piko.. kakšne    so možne bolezni  itd.  In se zavestno odločila  za  nakup  pri  določenem vzreditelju....  že to da sem šla  psa  iskat v Belgijo je ne podatek... lahko bi ga šla v Srbijo ali na Mađarsko  ali  bilo  kam na vzhod  pa  nisem.  In to popolnoma  zavestno  na podlagi  svojih  raziskav  in povpraševanj.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #282 : torek, 27.09.2005 : 06:52:52 »

Oprosti  na izrazu...  ampak za " pofel  "robo   ne bi dala niti  centa.  In je nočem niti zastonj ker   bi mi  povzročala samo stroške  in gorje    .

Kako lahko psa primerjaš z pofel robo , in pes brez rodvnika ni vedno mešanec za informacijo pa tudi če bi bil se en sekiral,... damayanti poznam 3 primere rodvnika ki imajo takorekoč podedovano bolezen a nikjer v rodovniku ne piše , da so jih njihovi predniki imeli .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #283 : torek, 27.09.2005 : 08:41:36 »

TSA, tole velja tudi zate. Zaenkrat se nisi postregel z nobenim podatkom in nobenim argumentom, s svojimi trditvami pa si se znasel na portalu, kjer je reklamiranje razploda nerodovniskih psov prepovedano.

Pes brez rodovnika je vedno mesanec. Lahko se razpocis, pa bo tako ostalo. Morda je zdajle tvoj AM se podoben AM, ko ga bos paril (recimo s po tvojem "cistokrvno" AM), pa bos lahko presenecen, ko lahko ven pride kaj drugega. Kdo bo pa potem kriv? Bos prisel sem jokat, kako te je prodajalec tvojega tako oh in sploh psa nat.... in v resnici predniki niso bili tisto, za kar ti jih je predstavil. Ja, res je za verjet vsakemu, ki ima samo interes priti do denarja na racun svojega psa.
Logiran

TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #284 : torek, 27.09.2005 : 09:47:23 »

jana jest ne reklamiram , ne delam reklame nobenemu , ker s tem nimam koristi in jo tudi ne bi rad imel . Glede AM bi moj moral biti z rodovnikom vendar mladiči rodovnika niso dobili, ker je psica imela mladiče prezgodaj . Pa sej pravim , da me ne skrbi če je čistokrvni ali ne in če pogledate malo po netu in po mojem tudi sami poznate kakega rodvniškega psa , ki po standardu odstopa ...
Pse razvrščate že tako kot npr. v preteklost ljudje na črnce in belce ali mulate itd. in to se me zdi nemoralno . Jaz reklamiram ne , kupil bi si rodvniškega , če bi sam živel ampak vseno bi prej pogledal za nerodovniške.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines