mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 11:11:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141371 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #630 : torek, 04.09.2012 : 11:35:59 »

 Smiley
Zdaj pa že malo pretiravaš. Imam psa, ki lepo hodi ob meni (brez povodca) in ga drugi psi niti najmanj ne zanimajo. Zakaj bi torej moral biti ves čas privezan?

Taki mene ne motijo. Priznam, da bi tudi sama imela kdaj spuščenega, če me ne bi skrbel njegov firbec, ko bi kdaj kakšnega kužka (tudi privezanega) šel malo povohat. Smiley
Motijo me seveda samo spuščeni agresivni in pa pretirano igrivi večji psi, ki sicer verjetno v igri vsi navdušeni priletijo do naju kot torpedo. Potem našega skoraj rukne kap.  Sad Če mu pa nadzorovano na lep način "predstaviš" večjega kužka, ni nobenih težav.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #631 : torek, 04.09.2012 : 11:55:58 »

Pa dajte ze nehat bluzit s to zivalsko policijo. Saj hodijo redarji naokrog, ce pa je kdo ze dejansko dobil kazen za spuscenega psa, ne vem. Ampak to ni problem pomanjkanja zivalske policije. Problem je v glavah ljudi, ki mislijo, da se jim mora cel svet prilagajat in jim sploh ni jasno, zakaj ni ok, da njihov spuscen ali pa privezan pes tezi drugim zivalim in/ali ljudem. Preprosto se niso slisali besede ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #632 : torek, 04.09.2012 : 11:56:13 »

Motijo me seveda samo spuščeni agresivni in pa pretirano igrivi večji psi, ki sicer verjetno v igri vsi navdušeni priletijo do naju kot torpedo.

Mene pa ful motijo ščeneta na povodcu, ki se derejo in zaganjajo v moja dva, ko gremo mimo.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #633 : torek, 04.09.2012 : 12:08:38 »

Mene pa ful motijo ščeneta na povodcu, ki se derejo in zaganjajo v moja dva, ko gremo mimo.

Verjamem. Jaz se sicer ne sekiram, dokler nekdo fizično ne poseže v moj osebni prostor.  Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #634 : torek, 04.09.2012 : 12:12:12 »

In še, takemu se lahko na široko izogneš, medtem, ko se takemu, ki priteče za tabo kjerkoli si malo težje.
Tisti na vrvici imajo zaradi mene lahko pevske vaje, cirkuške točke ali pa kaj drugega...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #635 : torek, 04.09.2012 : 12:15:21 »

Fino bi bilo, če bi se lastniki posvetili socializaciji svojih psov, pa ne bi imeli več težav niti s spuščenimi niti s privezanimi psi in celo niti z njihovimi tako ali drugače premaknjenimi lastniki.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #636 : torek, 04.09.2012 : 12:17:38 »

Absolutno, ce bi bili vsi psi in lastniki socializirani, ne bi bilo popolnoma nobenih tezav. Meni recimo ne bi bilo potrebno razlagati, da se 8 mesecni bokser ne bo igral s 16 letnim slepim tibetancem, ker je pac... slep in star in ni primeren partner za tako grobo igro.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #637 : torek, 04.09.2012 : 12:24:13 »

In še, takemu se lahko na široko izogneš, medtem, ko se takemu, ki priteče za tabo kjerkoli si malo težje.


Ne, se mu ne mores vedno, ker imajo praviloma pokvarjen stop knof na fleksiju. So pa bevskaci odlicni za trening pozornosti, poleg ali kaj podobnega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #638 : torek, 04.09.2012 : 13:33:46 »

Tako je - samo nekaj malega obzirnosti je potrebne, pa je prostora za vse dovolj.
Ampak...a še kdo opaža kako recimo zadnje leto ali dve porašča število tistih sprehaljalcev, ki  se krčevito oklepajo povodcev in se, ko zagledajo da jim gre nekdo nasproti, že na daleč vkopljejo, si navijejo povodec okrog rok, včasih še okrog pasu in potem mirno trpijo, ko se njihov pes zaganja proti mimoidočemu dokler psa samo od sebe ne mine.....Razdeliš jih lahko na tiste, ki psa davijo na zateznih ali bodečkah (neučinkovito) in tiste, ki psu omogočijo komot zaganjanje na oprsnicah. Problem nastane, če na katerega od teh nabašeš na ovinku ali pa mu prideš od zadaj, da te ne vidi, pa ga pes preseneti....meni je pred kratkim en tak (privezan) pošteno razbil kolo (in bi lahko povzročil tudi grd padec)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #639 : torek, 04.09.2012 : 13:40:50 »

Hm, a ves da jaz opazam ravno nasprotno. Tip ali tipica stoji sredi sprehajalne poti, pes je ali na fleksiju ali navadnem povodcu, tip/tipica govori po mobitelu/tipka sms/cveka s kom, pes pa setka sem in tja, ponavadi tako, da je povodec cez celo pot/cesto. Jih sploh ne zanima kje je njihov pes, se manj kaj pocne in komu. Da je stvar res nevarna predvsem za tiste na kolesih, rolerjih, motorjih,..., jim niti ne kapne pomoje. Tistega krcevitega ovijanja se zdajle res ne spomnim, da bi sploh videla v zadnjem casu. Je pa vedno vec shhh-karjev. Cucek nori, una ga vlece in govori shhh shhh shhh. Cezarianci pac.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #640 : torek, 04.09.2012 : 14:20:49 »

Teli "šuškarji" so v "porastu" že vsaj ene dve leti...  Roll Eyes
Pa, ok, me sploh ne moti tolk, če istočasno vidiš, da ta-isti na 25 cm psu uporabi prav tako "znano brco v rit". To mi pa pritisk dvigne v višave!  Angry

Se pa strinjam, da postajamo vsi (tako lastniki in posledično psi) čedalje bolj nesocializirani.
Čeprav sta moja dva več ali manj v vsakdanu "obsojena" na štrik, me spuščeni psi ne motijo sploh, če ne rinejo v nas. Me pa fajn "presenečajo" spuščeni psi v centru mesta. Zaradi njihove varnosti, nič drugega. Me preseneča, da lastniki/skrbniki tudi pomislijo ne, da je potreben samo delček sekunde in je pes pod avtom...  Huh  Sad
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #641 : torek, 04.09.2012 : 14:40:53 »

Citat
Zdaj pa že malo pretiravaš. Imam psa, ki lepo hodi ob meni (brez povodca) in ga drugi psi niti najmanj ne zanimajo. Zakaj bi torej moral biti ves čas privezan?
Nekateri ljudje se psov bojijo in jim ni prijetno, če srečajo sredi mesta spuščenega psa, pa čeprav je priden. Pa tudi za psa ni najbolj varno, če je spuščen... Wink

Ja, jaz dam mojega psa na krajše, ko vidim da prihaja drugi, tudi povodec si kdaj ovijem okoli roke, da se ne bi vlekel po tleh, moj pes se zaganja in celo mimo greva brez besed, saj mi je veliko ljudi povedalo, da je to najbolj učinkovito (pes zraven, kratek cuk če potegne k psu, mimo mirno odločno brez besed). Ampak celo oprsnice niti zatezke niti bodečke v življenju še ni nosil. ;)Pa zakaj vas to tako moti? Torej bi imeli raje, da me fleče na koncu flexyja, ali pa se kar na slednem odpravi k psu, majhnega lahko še ubije, jaz se derem ne zraven? Če je na povodcu mislim da drugih ljudi ne moti skoraj nič, zaganjanja pa se pač ne da odpraviti v kratkem času, vsaj jaz, ki nimam izkušenj ga ne znam. Sad


Drugače pa je to, da bi mogli biti vsi psi na povodcih mišljeno za mesto, ob cesti, v naselju..., tam, kjer ni nevarnosti za psa niti ni dosti drugih ljudi in živali pa me čisto nič ne moti - čeprav jaz ga dam na sledni, da sem lahko čisto brez skrbi, ker žal nima ravno zanesljivega odpoklica. sram
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #642 : torek, 04.09.2012 : 14:49:18 »

Sama imam redno probleme s spuščenimi psi, ker moj ne mara drugih psov. Če je pes brez lastnika, nimam kaj dosti za storiti, pač odidem stran in upam, da mi pes ne sledi. Če mi, malo ''zašrajam'' proti njemu in ponavadi je to dovolj.
Če pa pes ima lastnika in ga opazim dovolj zgodaj, ga prosim, če lahko psa pripne. Itak, da mi začne, da njegov/njen pa ni hud, pa jaz odvrnem, da moj pa je, pa ponavadi zadostuje, da ga privežejo. Če pa je pes že zraven naju, pa pustim, da se v miru povohata, vendar začne ponavadi Flip renčati. Takrat rečem lastniku, naj ga priveže - in nisma še srečala psov, ki bi imeli dober odpoklic, zato sledi : '' <<ime psa ene 100krat>> pridi sem, pa daj no, pridi pridi, blabla'', .. nato jim rečem, da ker jih pes očitno ne uboga, naj ga imajo privezanega in grem naprej. Verjetno gledajo za mano ''kot tele v nova vrata'', ker njihov pes pa ja vedno uboga in nikoli nikomur nič noče.

Če je pes tako vzgojen, da res pride na tvoj klic k tebi - itak, da naj bo pes spuščen, v varnem okolju.
Če ne pa : ''Bolje pes na povodcu, kot povodec brez psa.''
 Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #643 : torek, 04.09.2012 : 15:02:24 »

Nekateri ljudje se psov bojijo in jim ni prijetno, če srečajo sredi mesta spuščenega psa, pa čeprav je priden. Pa tudi za psa ni najbolj varno, če je spuščen... Wink

Nekateri ljudje se bojijo maškar, pa zato niso prepovedane. Wink
Sicer pa imam psa v mestu vedno privezanega. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #644 : torek, 04.09.2012 : 15:11:30 »

Kot da bo komu krona z glave padla, ce bo psa pac malo pridrzal, toliko, da gre tisti, ki se psov boji, mimo... Pa ko res nic ne kosta, magari das psa na poleg ali prostor ali sedi, ce ze pri vsi sili mora biti spuscen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines