mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 00:56:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 106517 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #105 : sreda, 01.02.2006 : 10:52:11 »

kolikor je meni znano, inkontineca pri samcih ni ravno vezana na kastracijo ... Vsaj ne v taki meri kot pri psicah. Tezave z inkontinenco imajo psi pri tezavah s prostato, pri ventjih urinarnega trakta, ...
m.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #106 : četrtek, 02.02.2006 : 12:48:25 »

Tudi nam je veterinar odločno odsvetoval kastracijo. Rekel je, naj bomo srečni, da imamo živahnega psa in naj mu ne vzamemo tega. Tako, da sem sedaj močno v dvomih. Poleg tega me ja pa strah, da ne bo postal popadljiv, ker ima soseda psičko, ki ni bila nikoli popadljiva, po sterilizaciji pa ne prenese psičk.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #107 : četrtek, 02.02.2006 : 12:56:24 »

A sterilizacije ta veterinar pa podpira?

Moški znajo bit zelo občutljivi, kadar gre za kastracije, sterilizacija jim je pa kul...

Sploh ni rečeno, da bo tvoj kuža po posegu postal apatičen in len. Poznam kar nekaj kastratov, ki so še kako živahni. Samo hormoni jim ne nagajajo več.

Agresivnost pa ponavadi po kastraciji izgine ali se zmanjša, ker je zelo povezana z delovanjem hormonov.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #108 : četrtek, 02.02.2006 : 12:58:35 »

PA KAKO LAHKO TE REČE VETERINAR??? Se z namenom derem.  Cool
Kastrirani samci so kvečjemu bolj pridni, ne pa popadljivi.
Jaz imam vse mačke kastrirane, pa so od tedaj le bolj leni in debeli. Seveda ni nujno, da je vedno tako. To je vse.
Pri psicah je malo drugače, se lahko zgodi, da postane kakšna dominantna, vendar je to bolj redkost, kot pa stalna praksa..
Je pa bistvo kastracije v hormonih in nič drugega-samci se ne gonijo in so navadno bolj mirni IN NE OBRATNO!!!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #109 : četrtek, 02.02.2006 : 13:00:13 »

Tole:
Je pa bistvo kastracije v hormonih in nič drugega-samci se ne gonijo in so navadno bolj mirni IN NE OBRATNO!!!
ni letelo na tole:
Sploh ni rečeno, da bo tvoj kuža po posegu postal apatičen in len. Poznam kar nekaj kastratov, ki so še kako živahni. Samo hormoni jim ne nagajajo več.

ampak na tole:
Poleg tega me ja pa strah, da ne bo postal popadljiv, ker ima soseda psičko, ki ni bila nikoli popadljiva, po sterilizaciji pa ne prenese psičk.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #110 : četrtek, 02.02.2006 : 13:05:38 »

Vse jasno!  Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #111 : četrtek, 02.02.2006 : 17:31:23 »

Moj kastrat je tak vražiček, da ga obvladat ne morem, ko se mu začne dogajat v glavi...čisto nič ni izgubil tega, čeprav si včasih zaželim, da bi bil malo bolj umirjen...heheheh.......nimam dovolj kondicije in si jo morem z vsako njegovo norostjo nabirat......pri njemu se zaradi kastracije značaj ni spremenil, je pa res, da je bil kastriran pri 8 mesecih in ne v odrasli dobi (baje bi to naj igralo nekakšno vlogo, ne vem).
Mene je tudi veterinar zmedel s podatkom o slabšem zdravju psa po kastraciji in ne vem kaj še vse....nihče pa mi ne razloži, zakaj bi to bilo povezano...slišala sem variante celostnega organizma, da hormoni delujejo kot celota itd.
Očitno se bomo še dolgo lovili okoli tega dejstva ali smo za ali proti.....

Lp, Tina

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #112 : četrtek, 02.02.2006 : 21:24:32 »

Ja če pa tako pogledaš, potem tudi hormonska kontracepcija škodi ženskam. Pa je dokazano, da ženske, ki so jemale kontracepcijske tablete, potem lažje zanosijo-ko se enkrat za to odločijo.
Mislim, da take stvari govorijo veterinarji, ki ne vedo več, kaj veterina je in jih je rahlo povozil čas  Lips Sealed
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #113 : četrtek, 02.02.2006 : 21:34:03 »

No, tudi vse ženske ne prenesejo kontracepcijskih tabletk a ne?

Glede napadalnosti se pri nas ni spremenilo absolutno nič, pes ni postal apatičen.
Ja, tudi mene je veterinar pumpal s takimi izjavami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #114 : četrtek, 02.02.2006 : 21:53:28 »

Omenjate veterinarje... Kaj pa pravijo veterinarke? Wink Al gre pac samo za stvar navade in pod to spadajo tudi veterinarke. Meni niso nic tezili, ko sem rekla, da gre mali "snip snip jajcka stran". Ko  kak BP izve, da je mali brezjajcnik, pa naredi tak ksiht, kot da sem njega dala kastrirat. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #115 : četrtek, 02.02.2006 : 22:03:40 »

Omenjate veterinarje... Kaj pa pravijo veterinarke? Wink Al gre pac samo za stvar navade in pod to spadajo tudi veterinarke. Meni niso nic tezili, ko sem rekla, da gre mali "snip snip jajcka stran". Ko kak BP izve, da je mali brezjajcnik, pa naredi tak ksiht, kot da sem njega dala kastrirat. Roll Eyes

Nisem slišala nobene take izjave od veterinarke  Cool
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #116 : četrtek, 02.02.2006 : 22:05:08 »

No, tudi vse ženske ne prenesejo kontracepcijskih tabletk a ne?

Glede napadalnosti se pri nas ni spremenilo absolutno nič, pes ni postal apatičen.
Ja, tudi mene je veterinar pumpal s takimi izjavami.

Ne prenesejo koncentracije hormonov, ne pa tabletk samih. Takim se navadno le zamenja vrsto tabletk in vse je v redu. Če pa še vedno ni v redu, je pa najbrž kaj narobe z žensko samo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #117 : petek, 03.02.2006 : 19:25:57 »

Jaz bi s kastracijo rada dosegla samo to, da psa ne bi zanimala psičke. Resnično upam, da se vragec ne bi polenil in ne bi imel vec toliko energije. Koliko pa na to vpliva starost, ker moj ni več mladič ampak je star 5,5 let. Popadljiv pa res verjetno ne bo, ker se sploh ne zna tepst- zaenkrat Grin.
Veterinarke res še nisem slišala, da bi bila proti. Oči je šel pa k njegovemu prijatelju veterinarju in moški se s tem seveda ne strinjajo. Rekel mu je, da bo naš Bucko potem samo še prašič, ki bo samo jedel.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #118 : sobota, 04.02.2006 : 01:29:15 »

Rekel mu je, da bo naš Bucko potem samo še prašič, ki bo samo jedel.

Hheheeheheh, naš je še vedno isti dahavec, kot je bil, čeprav sem upala, da se bo po kastraciji malce poredil...no, ni bilo uspeha.
Kaj se pa tiče agrasije...ni bil agresiven niti pred tem in tudi sedaj mu kaj takega ne pade na pamet....ga preveč igra zanima, da bi se pretepal.

Lp, Tina
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #119 : nedelja, 05.02.2006 : 13:57:19 »

Potem bo res verjetno najbolje, da ga dam kastrirati. Sedaj pa pride še težji del- prepričevanje očija Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines