mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 23:24:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134583 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
uchka
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #540 : petek, 01.02.2008 : 22:12:12 »

Majčken namig, kako psa naučiš dvigovanja diagonalnih tac : http://www.youtube.com/watch?v=LRGIM02lUlc
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #541 : sobota, 02.02.2008 : 10:08:50 »

Uf ...  Cheesy
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #542 : sobota, 02.02.2008 : 10:27:29 »

Sammy ima novo spletno stran, posvečeno trikcem. Cheesy

Sem sele sedaj videla - SUPER stran!  Cheesy
Logiran
Jana*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #543 : torek, 12.02.2008 : 15:52:25 »

Jaz sem pa zadnjič malo pofotkala Teryja pri trikcih  Grin

uchkin video je pa tudi nadvse uporaben  Wink
dokaz, s Teryjem sma se lotila tudi dvigovanja diagonalnih tac ^^



pa še nekaj ostalih trikcev

oblizovanje


dvigovanje stranskih tac


stoja na prednjih tačkah


še malo uporabnega odpiranja predalov


skrivamo se tudi  Roll Eyes
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #544 : petek, 18.07.2008 : 15:38:36 »

heii...
No jst mam doma višavsko terierko...stara je tri mesece (no u nedeljo bo stara 3 mesece) in me zanima kako bi jo naučila trikov..
Je zelo trmasta..Ko se poskušamo kej naučit se začne igrat (vem da je zelo mlada še in da se psa uči od treh mesecov naprej)...Sam a bo kasneje bolj resna kot je zdejj???
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #545 : četrtek, 07.08.2008 : 21:57:17 »

Svetujem ti kliker in nekaj zelooo dobrega zanjo (polika,sirček,hrenovka,pasji piškotki) in značita počasi privajat se na kliker. Če je nora na igračke delajta z igračami ali pa imejta vmesne oddihe, da se fino poigrata. Psa je pa vsekakor potrebno vzgajati,šolati od prihoda domov pa do konca njegovega življenja.

Ti opišem lahko par trikcev/vaj, če hočeš.

Najlažje in za začetek jo boš naučila vajo sedi. Priboljšek ji daš malo nad glavo, psička bo spremljala priboljšek in se avtomatsko usedla. V tistem trenutko C&T in bo.  Cool
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #546 : petek, 08.08.2008 : 11:41:16 »

aha...kje pa se kliker dobi??
Hvala za nasvete glede trikca. Kako pa nej jo naučim da mi da taco??
Ali imaš kakšen drugi mail?? Moj email je: ***

lp
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #547 : petek, 08.08.2008 : 11:51:07 »

Teia- kliker dobiš v skoraj vsaki trgovini za male živali, naju so ga ful fino naučili uporabljati v mali šoli Smiley
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #548 : petek, 08.08.2008 : 13:42:38 »

Kliker dobiš v skoraj vsaki pasji trgovinici. Pride pa tam največ do 2evra.

Tačko lahko učiš da klikneš vsakič, ko dvgine tačko. Potem otežuješ in klikaš ko vedno bolj dvigne tačko. Nato pa ti pod tačko postaviš roko in klikneš, ko ji tačka pade na tvojo roko.

Ali pa enostavno dviguješ tačko in ponavljaš,ponavljaš. Enkrat mu bo v glavi kliknilo, da ko prebližaš tačko jo je fino že vnaprej dvigniti. No in tako pač otežuješ.

Znajo pa biti tudi posebneži, kot je moj Capi. Njega sem pa učila tako, da sem vedno klikala, ko je z eno nogo stopil na neko malo dvignjeno povšino (najprej malo bolj debela revija, potem knjiga, potem pa malo viška kišta). Nato sem pa na kišto dala roko in za začetek klikala, ko je tačka blizu roke potem pa začela klikati, ko ima tačko na roki.

Sicer pa debata o tačkah imaš tudi na mojpes.net-u, tema v tem podforumu.  Roll Eyes Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #549 : petek, 08.08.2008 : 14:23:37 »

Vkolikor je meni znano: najprej pri psu spodbudit t.i. Pavlov refleks (klik- sledi hrana, to fuuul hiter skapira)... Potem pa nagradiš željeno vedenje- ko nekaj kar želiš naredi sledi klik in proboljšek npr.. Popravite me če se motim. Seveda pa ga učiš postopoma in postopoma zvišuješ kriterij Smiley kot je bilo že napisano Smiley
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #550 : petek, 08.08.2008 : 15:10:08 »

Hvala za nasvete! Shilu, ker si se ponudiila da mi razložišš še par trikcev te prosim da mi pošlejš nasvetke na moj email. >> teag@email.si
Tudi catjusa in ostali če imate kakšen nasvet mi ga lahko pošljete na omenjen mail.

Hvala že za v naprej.
Lp.
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #551 : petek, 08.08.2008 : 15:35:24 »

catjusa: Ja tako...najprej je treba psu dopovedati kaj sploh je klik. Oziroma, da po kliku sledi hrana (to sem jaz delala tako, da sem enostavno kliknila in vrgla priboljšek)  Potem psa s hrano ali igračko zvabimo naprimer v ''sedi'' in kliknemo. Psu bo po parih klikih jasno, da je nekaj v tistem momentu prislužilo priboljšek in bo tisto vedenje začel ponujati (v tem primeru ''sedi''). No, sem že off topic. Obstaja tema za kliker tudi...

teia. : Ubistvu ne vem kakšne nasvete točno  potrebuješ. Ti kar vprašaj pa ti bomo povedali. Drugače pa če ti kaj negre ti svetujem: www.silvia-trkman.net...Občudujem Silvio in La,Bu.

Lp, Špela
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #552 : sobota, 09.08.2008 : 13:02:26 »

Shilu:
Moja psička je višavka. Stara je 3 mesece. Rada bi jo naučila različnih trikov a nevem kako naj jo določen trik začnem učiti. Trenutno sva se prejšnji teden navadile sedi. Sedaj pa bi jo navadila še lezi iin prostor. Zanime me če bi mi lahko dala še kakšen nasvet glede teh dveh trikcov/vaj? Kakšnega psa pa imaš? Wink
Hvala za naslov spletne strani. Bom pogledala. Smiley Wink

Lp, Tea
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #553 : sobota, 09.08.2008 : 13:08:13 »

Prostor...hmm. Ko ti obvlada sedi, ji daj priboljšek/igračko za povohat in počasi premikaj proti tlom pa se bo avtomatsko ulegla, sledi C&T.
Lahko pa samo čakaš, da se ti pes uleže, kar pri mladičkih ni težko.  Grin

Za sedi sem ti pa že napisla.

Doma imam pa (zaenkrat še) samo mešančka z cavalierjem.  Wink
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #554 : sobota, 09.08.2008 : 13:21:21 »

Jaz sem danes nekaj poiskušalo ja naučit lezi in sem jo učila tako da ko se je usedla sem ji sprednje tačke premaknila naprej da se je ulegla in C&T.  Smiley
Aja. Ali hodita v pasjo šolo? Opažam da imaš doma zelo lepo uzgojenega psa Wink Wink
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines