mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 09:22:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Cockta in Šnops
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 133   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cockta in Šnops  (Prebrano 306880 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #945 : petek, 28.02.2014 : 12:00:12 »

Koki - povej tvoji, da ti tega ne rabiš.  Angry
Nej ti raje pogosteje privošči kej za žvakat, pa pri mesarju se nej kdaj še nate spomni.  Cool

PS: Dvonožna Pepsi, a je problem v tem, da ne mara žvakat, a ima kakšne problematične površine?  Kiss 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #946 : petek, 28.02.2014 : 14:10:51 »

Sej res, naj ti rajš vsako nedelo da tisto mastno govejo kost za glodat, ki se ji cel dodpoldan u župi namaka, namest da dnar za platinaste zobne paste stran meče, kost pa sama še ceu teden pol obira... Jaoooo....
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #947 : petek, 28.02.2014 : 14:14:43 »

Z zobki se mi zdi, da je bilo malo bolje, maček pa čist spsihiran in presran ... tako da ...
Preveč je tistih eteričnih jajc not.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #948 : petek, 28.02.2014 : 14:31:15 »

Uboga Koki bo doživela, da Njena skuha župo od kosti približno takrat, ko bo v peklu snežilo  Roll Eyes ker če bi se Njo vprašalo, bi doma glodali le korenje in česen, še škornje ima gumijaste, da si ubogi pes ne more niti s tem pomagat  Evil
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #949 : petek, 28.02.2014 : 15:17:45 »

Za mačke je čisto neprimerna, še Zofi, ki je rada imela navadno piščančjo pastico, se je uprla in začela izmikat, tako da mucke ostajajo na virbacovi. Tale pa sedaj služi zgolj v pasje namene...Lexi pač mora potrpet Evil, pa mislim, da ji ni hudga Wink.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #950 : petek, 28.02.2014 : 16:51:18 »

Aja sej reeees, šit, reva koki se pol niti z vonjavami ne more zdevat. Šajze.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #951 : petek, 28.02.2014 : 20:12:54 »

a je problem v tem, da ne mara žvakat, a ima kakšne problematične površine?  Kiss 

Draga teta S in M, jast zilo rada žvakam ampak sem useen nagnjena k Zobnemu Kamnu. Vsaj tako prav TaStara. In ker noče da bi mi Zobje izPadli, pol me pa tkole muči, Baba Žleht.  huh

Če se Gdo spomne Kalimerota: že on je vedu da je to krivica, nje!

- Ampak čakte da Pasta Pride Po Pošti, pa da vidim Mojo če me bo ujela, hehe....Garant sem hitrejša od nje (pa še Precej Štorasta je, da rajš sploh ne Omenjam)  Evil
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #952 : petek, 28.02.2014 : 20:32:01 »

Jaz sem Rokota prvo leto z Virbac zobno pasto "maltretirala", pa imam občutek, da ščetka in pasta niti približno nista naredilo tako čistih zob kot mesarjeva darila Wink
Zdaj mu pribl. enkrat na teden (sobota, itak Grin kupim kak kos mesa s kostmi, goveji rep, rebra z mesom "za župo", kako mesnato kost, včasih kos ovce - skratka surovo v enem kosu, da se matra, žveči in tisto mehansko drgnjenje s kostmi itd. ima vsaj v našem primeru bistveno več učinka kot ščetkanje. ker ščetkati pol ure, kolikor lahko on porabi za kak bolj zahteven kos, jaz nisem sposobna. Edino na kaninusih moram nekaj pogruntat, tam ima malenkost obarvanih oblog gor. Eni pravijo, da se psom, ki se radi cufajo za kakšno bolj grobo tkanino, zobje lepo čistijo. Sigurno je trenje boljše kot z mojo ščetko, ki v bistvi tisti kaninus bolj "objame" kot pa da bi ščetine po ploskvi drsale sram samo Roko na žalost ni kak navdušen "cukač".

PS. Sančotova mat' je zelo dosledna pri ščetkanju zob, kolikor se spomnim, morda ima ona izkušnje tudi s tole "platinasto" kremo, vprašaj še njo Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #953 : petek, 28.02.2014 : 20:49:38 »

Če se Gdo spomne Kalimerota: že on je vedu da je to krivica, nje!

Prjatlca moja  objem Zdaj ti bom dal par nasvetov  Afro Saj menda tvoja kaj € služi? In potem ko poštar pride, nje ni doma Cheesy Tisto pasto hitr odnes u skrivališče, al pa u smeti  plesalec Saj kolk so smotane, potem itak nč ne najdejo  Grin Grin Mene je tud peljala moja k frizerju  Smiley Ampak se nisem dal  Shocked Od vseh prjaznih punc bo mene šlatal pa dedi Shocked Ni šans  Angry Sad In ti povem, da sem zmagal ... še nekaj dni bom bitls  veselje Ampak to mene nč ni moti.
Tako da morš sam vztrajat na svojem Wink Drgač pa povej, pa ji bom jst par stvari razložil  jezen
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #954 : sobota, 01.03.2014 : 08:12:34 »

Koki, evo... mamaF je tudi na tvoji strani. N-č skrbet. Bova midve tvojo inštruirali kako se tej stvari streže.  Azn

Moje izkušnje z različnimi kvalitetami zobovja so iste, kot pri mamiF in Rokotu.
Najbolj učinkovite (o kosmatem navdušenju ne-bi sploh  Wink) so "samočistilne" aktivnosti. Jest enkrat na 14 dni pri mesarju vzamem govejo kost (iz zgloba) in jo vzameta v obdelavo. Še surovo, seveda. Če je kaj kit, pa meska zraven, toliko bolje. Je več za glodat in žvečit.
Vmes se crkljamo z bikovkami, sušeno govejo kožo, sušenimi kitami, parklji, Galijivimi rogovi.
Zobki so čisti kot solza.  Afro
Enako kot pri Rokotu je na kaninusih malo zabarvano, ampak to ni nič problematičnega, dokler so dlesni take, kot morajo biti. Je zgolj estetske narave.  Wink
Če slučajno zasledim kje kakšen nesčiščen del, ga čist enostavno oluščim z nohtom.
Z Mačjo sva imeli ravno na popivanju to debato. Eni uporabljajo sicer lesene palčke (tiste, za odrivanje obnohtne kožice, ali pa palčke od lučk), ampak je veliko enostavneje enostavno uporabit noht. Pa še manj možnosti je, da raniš dlesen.
Da se ne bo bralo narobe: nič nimam proti pastam in ščetkanju, če je kosmato recimo alergično na žvake/kosti. Nekateri tudi niso navdušeni prežvekovalci.  Undecided
V tem primeru ti itak nič drugega ne ostane.

Učinkovitost je pa daleč najboljša pri surovih kosteh.  Wink
 
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #955 : sobota, 01.03.2014 : 10:36:09 »

Dajte prosim za čiste nevedneže povedat točno kakšno surovo kost naj kupim? Je nikoli nisem upala, ker nisem vedela katero. Pa se držimo suhih kož itd. Sad

Koki, bom šefico sabo k mesarju vzela. Tongue
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #956 : sobota, 01.03.2014 : 10:59:16 »

govejo kost (iz zgloba) in jo vzameta v obdelavo. Še surovo, seveda. Če je kaj kit, pa meska zraven, toliko bolje. Je več za glodat in žvečit.
Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #957 : sobota, 01.03.2014 : 11:04:17 »

Dajte prosim za čiste nevedneže povedat točno kakšno surovo kost naj kupim?

Cocktina šefica se pridružuje tej ponižni želji po definiciji in opisu taprave kosti. Tud ona ne zna tega kupit. huh   

Kupi pa včasih Salamo. Kadar je trebe pojest kakšne tablete (še dobr, da je Sherry na doživljenjski terapiji z Vetorylom, tko da vsaj salamo je treba skoz imet... Cool). - Ampak tuki se pa njeni obiski na Mesnem Oddelku končajo, sporoča Uboga Zatirana Žvau.

Vnaprej hvala vsem sestram po dlaki za mesarske nasvete!  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #958 : sobota, 01.03.2014 : 11:05:39 »

No, en nasvet že imamo. Teta S in M, a bi ti mene posvojila mogoče? Cheesy

Cockta
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #959 : sobota, 01.03.2014 : 11:17:50 »

Koki, ne želi si preveč tega. Naša je terorist in škrtica.  Angry
SinM

Čist zares pa: piščanec in svinjina buh-ne-dej. Se kosti lomijo v špičke in zna bit cela štala.
Pri večini kuhanih zadev je tudi to največji problem.
Ovce nisem probala. Za bruhače in driskače je namreč najbolj simpl, da se držiš preverjenega recepta.

Jest prisegam na goveje zglobe.
Za minihunduse je najbrž primeren tudi goveji rep (pri nas to čudežno zgine v 2 min Roll Eyes in potem pa-pa bistvo, to se pravi čim daljše glodanje).
Pa goveja rebra tudi.

Pa stricu mesarju naročita, da vama zažaga primerno velikost za gobčke.  Kiss Kiss

PS: Pripravita se tudi na zaplinjanje. Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 133   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Cockta in Šnops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines