mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 02.05.2024 : 07:05:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633123 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #4290 : sreda, 24.03.2010 : 23:34:25 »

Mi še nič ne vemo o zaključku postopka (približno tako, kot ne vemo za kar nekaj "izsledkov" VURSovih ogledov):

http://dzzz.si/sl/izjava-dzzz-lj-o-kazenski-ovadbi-ki-jo-je-drustvo-podalo-11.2.2010.html
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4291 : četrtek, 25.03.2010 : 16:13:14 »

Erazem o aferi Baričevič: javnost in mediji so padli na vseh izpitih
http://www.dnevnik.si/video/5228

Spet en poznavalec al celo strokovnjak.
FUJ!
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4292 : četrtek, 25.03.2010 : 19:31:58 »

Če citiram: "Murkoanalitik"!  Shocked Tongue
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4293 : četrtek, 25.03.2010 : 20:13:26 »

Erazem o aferi Baričevič: javnost in mediji so padli na vseh izpitih
http://www.dnevnik.si/video/5228

Spet en poznavalec al celo strokovnjak.
FUJ!

Kaj je to sploh vredno komentirati?!

Še en komentar, ki potrjuje moje domneve, in sicer: Najlažje je okriviti pasmo, da se zakrije vse drugo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4294 : četrtek, 25.03.2010 : 21:59:55 »

Prav imas, evav, zadeva ni vredna komentiranja, je pa najbrz prav, da memoriramo vse kretenizme, ki jih izjavljajo v medijih taksni in drugacni cepci. Sama nisem imela pojma, da tale Erazem sploh obstaja, vidim pa, da ima celo nemsko dogo. Hm ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4295 : sobota, 27.03.2010 : 22:36:24 »

Marjeta Šoštarič
Po odstopu ministra Milana Pogačnika
Ko sta ugled in oblast kot hitro pokvarljivo blago

Poglavje zase je zato po Pogačnikovi zaslugi tudi kadrovska politika na veterinarski fakulteti, ki je, kot pravijo, po tej plati v zelo slabem stanju, saj so jo zapustili številni dobri raziskovalci, profesorji, "vladajo pa ji ljudje, ki v mednarodnih znanstvenih krogih nikjer ne bi mogli imeti takšnih funkcij". Kljub navidezno strnjenim vrstam fakultetnega kadra, ki se na kritične zapise o dogajanju na fakulteti odziva s sprejemanjem in sopodpisovanjem pripravljenih okrožnic, s katerimi poskušajo zanikati navedbe o ne ravno bleščečih razmerah, se upa najti kakšen posameznik, ki temu kljubuje. Tudi tako, da dekanu, ki stopa v bran svojega oblastnika, ponovi, da v habilitacijskih postopkih na fakulteti v zadnjih dveh desetletjih le ni bilo vse po pravilih in da je prav početje Pogačnika največ prispevalo k temu, da je fakulteta izgubila ugled in da je na trhlih nogah tudi ugled celotne stroke.

Tiste stroke, ki je pod Pogačnikovo taktirko poskušala prikriti Q-mrzlico v čredi ovac na Vremščici, kjer ima fakulteta svoj učni poligon. Pa so jih razkrinkali oboleli srednješolci, katerih mame delajo v zdravstvu in so želele izvedeti, zakaj so zboleli po praksi na Vremščici. Tiste stroke, ki je dolgo tiščala glavo v pesek pri antraksu na Štajerskem, ko so kmetje zaradi zaračunavanja sekcij pri poginulih živalih raje na skrivaj zakopavali živali, veterinarji pa niso videli, da pogini praznijo hleve ... Tiste stroke, ki ji je tujina morala povedati, da je v slovenskem mleku prepovedan dodatek kloramfenikola. Tiste stroke, ki je ob izbruhu afere potisnila glavo globoko v pesek in se delala, da ne ve, kako kontrolorji kakovosti mleka po državi uporabljajo čudežne kapljice pripravka za ohranjanje kakovosti mleka. Tiste stroke, ki se ni zmenila za množično okužbo ljudi s salmonelo na turistični kmetiji nad Šoštanjem, kot da to, kako so se sploh lahko okužili, ni bila njihova skrb. Tiste stroke, ki ne zna uradno ugotoviti, ali so bili Baričevičevi psi spolno zlorabljeni, mučeni. Tiste stroke na fakulteti, ki pred javnostjo skriva zgodbe, kako so pri njih delale magisterije in doktorate nekatere danes v svetu politike znane osebnosti. Tiste stroke, katerih predstavniki so se uprli diktatu Pogačnika in danes upajo reči, da je nujno zapreti to poglavje v veterini in začeti novo.


http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Sobotna+priloga -> Sobotna priloga, 27.03.2010 -> Ko sta ugled in oblast kot hitro pokvarljivo blago
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #4296 : sobota, 27.03.2010 : 22:48:16 »

mah, ne vem ... ocitno predmeti in vse ostalo niso dovolj resni 'circumstantial evidence' (ne vem, kako se temu rece po slovensko)...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4297 : sobota, 27.03.2010 : 22:50:13 »

'circumstantial evidence'
posredni dokazi
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #4298 : sobota, 27.03.2010 : 23:17:45 »

Grozno, ko stroka v državi zgubi ime. Nazaj se ga zelo težko dobi in traja leta. Verjetno vsaj 18, kolikor ga je zgubljala. Kronska priča so pa bulmastifi
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4299 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:08:20 »

Bullmastifi odnesli se Bukovcevo
http://24ur.com/novice/slovenija/bulmastifi-odnesli-se-bukovcevo.html
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #4300 : ponedeljek, 29.03.2010 : 15:36:56 »

Pahorja skrbijo nevarni psi, ne zdijo se mu pa nevarni tisti, ki tehle niso kot take registrirali. Koga bo torej kontroliral?  Angry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4301 : torek, 30.03.2010 : 12:51:21 »

http://24ur.com/novice/slovenija/primer-baricevic-senica-ni-krsil-kodeksa.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4302 : torek, 30.03.2010 : 13:11:58 »

Eden od stranskih ucinkov cele kolobocije je tudi Pahorjev nalog MKGP, da morajo vet. inspektorji v 30 dneh preveriti vseh 564 nevarnih psov, ki naj bi bili v bazi nevarnih psov - ali izpolnjujejo vse zakonsko dolocene zahteve. S tem bodo najbrz vet. inspektorji za letos ze izpolnili zapovedana 2% delovnih obveznosti s podrocja zascite hisnih zivali.

Naloge kmetijskega ministra bo opravljal Gjerkeš
Pahor od novega kmetijskega ministra pričakuje, da mu bo odgovoril na vprašnja, ali je prišlo do kakršnih koli napak v postopku vračanja psov Baričeviću, kar je posledično privedlo do interpelacije in odstopa Pogačnika. Zanimalo ga bodo tudi njegovi predlagi. Predlog Pahorja je, da veterinarska inšpekcija v razumnem roku opravi pri vseh lastnikih nevarnih psov preglede, ali so psi v takih okoliščinah, da ne ogrožajo ne lastnike ne drugih ljudi.

http://www.delo.si/clanek/102569
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4303 : torek, 30.03.2010 : 13:35:08 »

Tudi podatek, kje je bila ministrica za notranje zadeve kljucne dneve po dogodku, je se vedno "odprt" in vsaj meni osebno je vztrajanje na principielni ravni, da podatkov ne bodo dali, zgreseno. Se posebej, ker se v notranjem ministrstvu kar sami zapletajo v vzvezi s tem.

Skrivnostne počitnice Katarine Kresal
http://www.revija-reporter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=2992&Itemid=59
(sirsi clanek z vec podrobnostmi je v tiskani izdaji)

Kako nas vidijo v tujini?

Frankfurter Allgemeine Zeitung
Die Rache der missbrauchten Hunde
Von Karl-Peter Schwarz, Wien

www.faz.net
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4304 : torek, 30.03.2010 : 13:48:25 »

Dober članek je tale v Frankfurterju, čeprav drugi del opisuje skoraj samo slovenske politične zdrahe. Se vidi, da ga je napisal avstrijski novinar, ki smo mu malo bližje. Všeč mi je, ker opozori tudi na "neverjetno število naključij" v tej zgodbi in jih veliko tudi opiše. Glede na to, da je FAZ zelo ugleden časopis, bo zgodba dosegla veliko ljudi. In to takih, ki znajo misliti z lastno glavo, saj je drugim prekompliciran za branje.
Nisem preverila, če imajo kje angleški prevod, jaz pa zdajle nimam časa prevajati članka.  Undecided Mogoče kdo drug lahko, da bodo prebrali še "ne-nemci" na forumu?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines