mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 22:13:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86179 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #165 : ponedeljek, 14.05.2007 : 13:28:30 »

Hehe, bi skoraj raje srecala rotta kot zlatkota, vsaj glede na primerke iz zgodovine. Wink

Sicer je meni ta zakon cisto fleten-javni kraj->povodec (se strinjamo s tem vsi?), drugje pa je lahko brez (potem je pa subjektivna ocena lastnika ali bo spuscen oz. ali ima narejen odpoklic, da je lahko spuscen).
Jaz se tam, kjer je za pricakovat vecje stevilo psov, ne sprehajam, niti se nimam namena zacet. Mam dovolj drugih poti na voljo, kjer so edini problem-klopi. Oba psa sta na striku, nima noben dovolj dobrega odpoklica (za moj okus).

No, se vseeno zlaufata (po 8km ture po gozdu).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #166 : ponedeljek, 14.05.2007 : 13:37:02 »

Ja, kaj naj rečem. Klope na štrik!
Glede odpoklica se pa strinjam, tudi moja ga nima (sem že večkrat napisala) in če bi jo spustila po gozdu se bojim, da bi jo kakšen lovec zamenjal za prašička (tako namreč vrti svojo rito).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #167 : ponedeljek, 14.05.2007 : 13:38:32 »

Hehe, moja pa kruli kot prasicek. Grin

Ne ne, klopi morajo biti brez strika, da se bodo socializirali in ne bodo napadali psov. Malo za salo, malo za hec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #168 : ponedeljek, 14.05.2007 : 17:44:03 »

 Grin Grin Grin Grin Jaz bolj za varianto štrik, posebej za klope!  Po mojih izkušnjah so še vedno povsem nesocializirani in hudo agresivni Grin Grin
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #169 : ponedeljek, 14.05.2007 : 18:48:21 »

Ja, klopi so vedno hujša nadloga. Malo prej sem zvedela, da je dobila sestra izvide za svojo psičko in je poz na erlihijo... Redno so uporabljali Frontline, pa nič. Terapijo sta že začeli, psička je stara devet let, ima ledvične kamne...
Klope na povodce, pa nagobčnike gor!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #170 : ponedeljek, 14.05.2007 : 19:16:19 »

Pol bojo pa nesocializirani.  Angry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #171 : ponedeljek, 14.05.2007 : 19:25:27 »

Jih bomo pa humano evtanizirali... Tistega, ki je sestrino kužico okužil, bi kar jaz! Pa saj ni nič kriv.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #172 : ponedeljek, 14.05.2007 : 22:11:05 »

Mene nič ne zanima koliko šolan je pes in koliko vodljiv in obvladljiv. Psov brez povodca nočem srečevati. Tudi jaz se držim bontona in zakonov in kot odgovoren skrbnik nikoli ne dovolim, da bi bila moja psa nadležna ljudem in drugim psom. Torej pse na povodec, brez izjem, če nismo sposobni ga obvladati na povodcu pa mora imeti tudi nagobčnik .
Tudi jaz ne dovolim, da bi moja psica težila drugim psom ali ljudem. In kljub temu, da je deloma prosta na sprehodu, jo vedno pokličem k sebi in dam na povodec, ko se približujemo psu. Tudi ji ne pustim, da pozdravlja prav vsakega psa, kar pa za lastnike psov, ki so vedno na vrvici ne morem trditi. Pri srečanju z ljudmi jo včasih dam na povodec, včasih pa ne. Na srečo sem jo v enem letu in pol uspela tako izšolati, da ljudi popolnoma ignorira (kar je bilo glede na pasemske značilnosti kar težko). Če presodim, da je boljše, da je psica tik ob meni, jo pokličem k sebi, dam na povodec ali pa gre prosto poleg mene vendar tako, da je vedno stran od ljudi. Se pa res ne sprehajam po Tivoliju ampak malo manj obljudenih poteh, pa kljub temu, da je psica precej poslušna, je običajno edina, ki je ob srečanjih na vrvici. Če pa že so drugi psi na vrvici, pa itak prišlepajo svoje lastnike do naju.
Tako da žal še vedno ne vidim te velike prednosti povodcev, ker pač vzgoje ne more nadomestiti povodec, še manj nagobčnik.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #173 : torek, 15.05.2007 : 07:07:30 »

Ja, klopi so vedno hujša nadloga. Malo prej sem zvedela, da je dobila sestra izvide za svojo psičko in je poz na erlihijo... Redno so uporabljali Frontline, pa nič. Terapijo sta že začeli, psička je stara devet let, ima ledvične kamne...
Klope na povodce, pa nagobčnike gor!

Nobeno sredstvo ne deluje proti kužnim boleznim, ki jih prenašajo klopi, saj se le ti najprej zapičijo in nato odmrejo. To pa če je okužen klop je že težava.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #174 : torek, 15.05.2007 : 07:09:37 »

Tako da žal še vedno ne vidim te velike prednosti povodcev, ker pač vzgoje ne more nadomestiti povodec, še manj nagobčnik.

Se podpišem pod ta post. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #175 : torek, 15.05.2007 : 08:14:05 »

Vzgojeni psi itak nimajo tezav s povodci, saj so vzgojeni, tako lastnika ni potrebno skrbeti, kaj bo storil, ce njegova 70kg mrcina potegne-ne bo potegnila, saj je vzgojena, ane.
Nevzgojeni psi pa nimajo kaj bit spusceni, ker so pac nevzgojeni.
A ni fletno?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #176 : torek, 15.05.2007 : 08:19:35 »

Ja, in vzgojen lastnik bo v primeru, da je psa spustil tam, kjer ne bi smel vzgojeno in kulturno prevzel nase svojo odgovornost (beri odprl denarnico in plačal kazen), nevzgojen lastnik pa se bo obrnil stran in se naredil, da "svojega" psa prvič vidi ali pa se bo z uradno osebo  prerekal, kdo bolj pozna zakone in predpise.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #177 : torek, 15.05.2007 : 08:37:49 »


A ni fletno?

prav zares je fletno, tole zagovarjanje spuščenih psov. Grin

ja pa ali veste koliko stanejo šole in koliko dela je treba vložiti v psa preden ta postane poslušen in ubogljiv, ja in za kazen bodo morali biti tudi ti poslušni psi na povodcih, ma ne ga srat. Angry

v končni fazi pa psa šolaš zase in se ukvarjaš z njim zaradi sebe, da so sprehodi in sobivanje z njim milina, ali se mi samo zdi, da je tako. Undecided

meni je prav vseeno, koliko je čigav pes šolan ali pač ni, vem pa iz lastnih izkušen, da je največ problemov s strani vodnikov, ki imajo svoje pse za šolane in jim kao popolnoma zaupajo, pa jim res? Lips Sealed

nevzgojenemu lastniku, bi pa zaračunala dvojno globo, še ža žaljenje uradne osebe, tisti, ki pa ne bo priznal psa, ga pa naj pride iskat v zavetišče in tam pokrije stroške, ki so nastali z prevozom in namestitvijo psa. Smiley

uh, samo upam res, da bo tale zakon zaživel tako, kot je potrebno. Wink

LepDan
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #178 : torek, 15.05.2007 : 08:52:38 »


uh, samo upam res, da bo tale zakon zaživel tako, kot je potrebno. Wink



Tudi jaz, ampak mislim, da upava zaman. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #179 : sreda, 16.05.2007 : 08:14:35 »

ma, kaj pa veš, morda pa le pristojni ugotovijo, da je tole zlata jama za krpanje proračuna, pa naj bo opčinskega ali državnega. Smiley

LepDan
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines