mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 15:06:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 589 590 591 592 593 [594] 595 596 597 598 599 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751580 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #8895 : sreda, 20.04.2011 : 23:34:32 »

Veseli novic iz Haninega brloga  veselje
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8896 : četrtek, 21.04.2011 : 09:04:57 »

Hana je prava NO! Nahrulila dalmatinca...pa to jim je v genih in to obema vrstama.  Evil Cheesy Smiley
Kako lepe novice...

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8897 : četrtek, 21.04.2011 : 09:13:37 »

Ne, ni ga nahrulila, prav vzorno se vede, tudi če pike zagleda  Tongue.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8898 : četrtek, 21.04.2011 : 09:19:12 »

Sem mislila rečt, da je trznila nanjga... res je, ni ga nahrulila Lips Sealed. Pri nas smo navajeni, da so NO nahruljeni, samo zato, ker so NO. In imamo dalmatinko...  sram Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #8899 : četrtek, 21.04.2011 : 09:30:01 »

Dobr ji gre..... clo v "skrini" ima družbo. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8900 : četrtek, 21.04.2011 : 13:02:32 »

Kaka velka skrina je to! Shocked
Kiss Hani
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8901 : četrtek, 21.04.2011 : 13:16:55 »

Pa za psa iz skrine ful dobr zgleda.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #8902 : četrtek, 21.04.2011 : 14:51:46 »

Pa za psa iz skrine ful dobr zgleda.



Res vesela za Hano. Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #8903 : četrtek, 21.04.2011 : 17:46:58 »

Hanči, "huda" bejba si, res  Kiss  super

Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #8904 : četrtek, 21.04.2011 : 20:19:12 »

Po mojem boš morala naslednjič na sliko dat še časopis z današnjim datumom, da boš potolažila vse prijateljice, ki "iz srca želijo samo dobro".  Da jim ne bo preveč bezljala domišlija. Kure!
Hana  Kiss
vesela za Hano ostržka
Logiran
anabana
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #8905 : četrtek, 21.04.2011 : 22:01:14 »

Živjo!

Danes me malo mučijo dogodki dneva, ker res ne vem, če se naredila pravilno... skratka, pred našim blokim (ki je poleg glavne ceste na Vrhniki) se je že nekaj časa potikal črno-bel mačkon. Pustil se je božat, bil je res prijazen muc, nič divji, razne tete iz blokov so mu nosile hrano, muci je pa mjavkal naokoli. V bloku in sosednjih blokih ni nihče vedel, od koga je muc. Danes, ko se mu nesla hrano in sva se malo pobožala, pa se mi je zdelo brez veze nekaj čakat in sem klicala Polono v zavetišče, da sva se zmenili za prevzem. Vem, da je zavetišče polno, samo ok, že to da je cepljen pa pregledan in mogoče kastriran bi bilo super za prostoživečega mačkona, če bi bil vrnjen na lokacijo. Zvečer, ko se to razlagala moji mami, ki je bila mimogrede čisto ogorčena, kako lahko kar pobašem mačka in ga odpeljem, sem se malo zamislila. Skratka, šla se malo spraševat okoli čez potok, če kdo ve, od koga bi bil muc, ker iz tukajšnih blokov skoraj zagotovo ni bil... in se je našel gospod, ki je rekel, da gre za muca iz pritličja njihove hiše. Šla sem do lastnikov in jim povedala, da je muc v Horjulu in da ga lahko grejo iskat. So rekli, da majo muca, ki se pač rad potepa, ampak da zvečer pride domov. Zgleda, da tudi ko maš dober namen, ni dovolj, da pač odpelješ muca, ampak moraš temeljito (beri od hiše do hiše:) povprašat še širšo okolico. Ma ne vem, zdi se mi, kot da sem jim ukradla mačka:) Aja, mačkon je brez ovratnice, nekastriran in droben, pa baje ni bil cepljen. Ok, razumem, da nimajo denarja za muca, samo kako naj potem vemo, da ni to še eden, ki so ga odvrgli h kantam?? Upam, da muc ne bo nastradal zaradi vsega tega...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #8906 : četrtek, 21.04.2011 : 22:09:35 »

Samo ena zgodbica.
Moje prvo bližnje srečanje z mačkami je bilo pred nekaj leti, ko se mi je na pasjem sprehodu pridružila mlada muca in po vsej sili hotela z mano. Tako prisrčne in prijazne muce še nisem videla. Vedela sem, da je iz sosednjega bloka, da je še mladič in da jo spuščajo ven. Dilema: naj jo pobašem in odnesem domov (itak ne bi nihče vedel), naj jo pustim, kjer je? Nagnala sem jo nazaj ...
Konec zgodbe: 6-mesečna je kotila, mladiče je drug za drugim zgazil avto. Nekaj tednov za njimi je šla pod gume še sama.
Še danes mi je žal, da je nisem ukradla.
Logiran
anabana
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #8907 : četrtek, 21.04.2011 : 22:43:40 »

Hvala Sanco 1 a za tole zgodbico! Verjamem, da ti je žal za muco. Maš čisto prav, če otroke zanemarjajo, jih vsaj odpeljejo stran, pri živalih jih pa očitno moramo "ukrast". Problem je, ker ni nekih standardov, kako bi blo potrebno skrbet za mačka, al se pa vsaj meni tako zdi. Po mojem mnenju maček niti slučajno ne bi smel biti spuščen tako blizu prometne ceste, ampak nekaterim se to zdi čisto normalno, pol se pa kregajo, kako si jim lahko mačka odpeljal.
Ma ja, če bi bolj skrbeli za njega, sploh ne bi prišlo do tega, da ga vlačim v zavetišče. Itak sem samo čakala, kdaj ga bo kakšen tovornjak zgazil na Tržaški.
Če moj maček ne bi bil res alergičen na druge mačke, bi ga vzela k sebi naslednjič, ko ga vidim zunaj. Ampak če bo muc še okol našega bloka, ga bom pobasala in ga sama peljala kastrirat, 50e pa se vsaj tepel ne bo po dvorišču.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #8908 : petek, 22.04.2011 : 07:52:06 »

anabana, nič se ne sekiraj! Če imaš možnost za muca koliko toliko poskrbet, je to sigurno bolje kot je zdaj. "Lastniki" so lahko samo hvaležni, da so na svetu ljudje, ki skrbijo za njihovo žival. Ne morem pa razumet, da si folk nakoplje na glavo živali za katere ni sposoben poskrbeti (kastracije, cepljenja). Itak pa v tej zaplankani državi več kot 10% ljudem nikoli ne bomo mogli dopovedati, da je mucam dosti bolje noter kot zunaj.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #8909 : petek, 22.04.2011 : 09:25:30 »

Anabana, tole smo se na tem forumu že večkrat menili. Pa ne gre samo za mačke, ampak tudi za pse. Je bil en tak primer, kjer so imeli hrte, ki so na nizke temperature popolnoma neprilagojeni, sredi zime zunaj, polne ozeblin. Kruta zgodba. Eni so jo reševali tako, da so pisali prijave in izvajali pritisk. Rezultatov ni bilo, bi pa enkrat sigurno bili. Vprašanje je, če bi jih ti psi tudi dočakali. No, drugi so pa vzeli reči v svoje roke in pse 'izginili'. In prvi so bili precej besni. Ker so bili dotični psi sicer rešeni, ni pa bil rešen problem nasploh. Človek, ki je pripravljen poleg zakonov kršit svoje moralne obveze tako daleč, da je jasno, da nekdo zato močno trpi, se pač ne bo spreobrnil, dokler se mu odločno (s kaznijo) ne pokaže, da tako ne gre. Potem se začne tudi mentaliteta počasi spreminjat in iz tistih 10%, ki razumejo sami po sebi, jih rata recimo 75%, ki pač silom prilike morajo razumet, ker država tako predpisuje in to tudi sankcionira. Torej je načelno gledano prav, da smo proti temu, da se stvari rešuje s 'krajo'.

Če imamo v splošnem tako stališče, potem izjemoma lahko tudi presodimo, kdaj se dejansko ne bi dalo nič naredit in je učinek večji od škode in takrat rešujemo drugače. Ampak v tem primeru to po moje niti ni za na forum, da se potem ne razume kot da je tak način kar vsepovprek ok. Narediš kar je nujno in si tiho. Zato tudi v tem primeru mislim, da je tale debata na meji...

Zdej, tvoj maček je dejansko 'ukraden', ampak glede na to, da tega nisi mogla vedet, celo spraševala si naokrog, seveda nisi kriva. Naredila si v bistvu svojo dolžnost - hodila si naokrog z odprtimi očmi in poskrbela za žival, ki je delovala izgubljena. To da ni bil nikdar cepljen, da ni pod kontrolo in da je morda zdravstveno v slabem stanju kaže na neodgovornost lasntikov. Če si prepričana, da so res oni lastniki, pošlji njihove podatke Poloni, mogoče se bo dalo kaj naredit. Tudi glede ravnanja v bodoče ti bo ona znala dobro povedat, precej boljše kot se to da takole. Da ne bo pomote, mucka si dejansko rešila, mislila si dobro, za njega je to sploh super fajn in mu želim srečo, samo opozorit sem hotela, da nasplošno ne moremo pokrast vseh lastniških mačkov in je zato težko ploskat temu kar tako. Pa to rečem jaz, ki bi najrajši pokradla ne samo takele mačke in pse, ki živijo v kurnikih, ampak še vsaj ene 20% otrok, katerih starši nimajo blage veze o vzgoji in jim na dnevni bazi škodo delajo.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 589 590 591 592 593 [594] 595 596 597 598 599 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines