mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 11:40:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 234535 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #330 : sobota, 18.03.2006 : 19:51:33 »

Oj!
GG saj veš... Če se ti ponudi priložnost jo seveda izkoristiš. Smiley
Res je da sem si želela tricolorja, vendar so mi tudi sable ful luštkani. Drgač pa mi barva ni važna, bolj karakter.

Aha, potem bo Paris verjetno kmalu postal očka? Cheesy Grin Wink
No lep se mejte!
 
                      Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #331 : nedelja, 19.03.2006 : 21:02:14 »

Katie! Ne verjamem, da bo Pâris kmalu očka, ker v Sloveniji ni psičk, ki izvirajo iz iste linije kot on. Par jih je na Madžarskem in v Avstiji. Primeren bi bil za hčerko od Aishe,če bi jo parila s tistim Italijanskim plemenjakom O'Blue Dream des Clos des Abatilles. On ima iste prednike kot Pâris. Torej njegova hčerka bi bila primerna nevesta za Pârisa. Škotov je več linij. Imaš bolj klasične in bolj moderne tipe. Odvisno kaj ti je bolj všeč. Nekateri vzreditelji vzrejajo bolj klasično linijo, drugi bolj moderno, tretiji pa parijo povprek in počez somo za €€€€....Tudi ameriški škoti so čisto drugačni od Evropskih.

Če gledaš film Lassie, je tisti škot (bilo jih je 18   Roll Eyes Shocked,  ki so igrali isto vlogo. Poleg tega je bil samec in je igral samico  Smiley Wink Shocked)) čisto drugačen od današnjih...Torej vse pasem se spreminjajo...To so modne muhe...

Uživajte! GG
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #332 : sreda, 22.03.2006 : 10:33:00 »

Kopiram tole novicko se sem, saj se bojim, da jo bo v temi o zdravju prebralo premalo ljudi.
Kot verjetno ze sami veste, je med Skotskimi ovcarji vsaj 30% taksnih, ki zaradi Ivermektina in nekaterih drugih zdravil lahko poginejo. Prenasalcev, pa je se mnogo vec.
Test je poceni, za vas lastnike pa zelo dragocen. Kot zanimivost naj povem, da je 10 avstralskih ovcarjev ze potestiranih in zanimivo, ze so med njimi odkriti tudi taksni, ki teh zdravil resnicno nikoli ne smejo prejeti. Srecni njihovi lastniki, ki vedo za taksen dragocen podatek.
Posredujem:

Vesela novica!
V Sloveniji (Veterinarska Fakulteta v Ljubljani, IAHE, laboratorij za genetiko in molekularno biologijo) je od sedaj naprej mozno opravit MDR1 test. Za vse, ki imate colije raznoraznih vrst in oblik, in njihovo zlahto in vas skrbi ce prenesejo Ivermektin in nekatera druga zdravila, je to zelo razveseljiva novica.
Nekaj o MDR1 si lahko preberete tu:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/
pasme, ki imajo lahko omenjeno tezavo:
 http://www.msnbc.msn.com/id/5518665
in se za nemsko govorece:
http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html
Pozdravcek
Blumina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #333 : sreda, 22.03.2006 : 20:03:02 »

Blumina...Super! Hvala za informacijo! Ampak ni vloga veterinarjov, da to vejo in, da ne dajejo teh zdravil tem pasmam????LP! GG Smiley Cheesy Grin
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #334 : sreda, 22.03.2006 : 23:13:52 »

Ja, lahko tudi tako gledas na zadevo.
Ampak test tebi oz. tvojemu veterinarju daje moznost, da izves ali lahko nekaj predpise ali ne. In ce tvoj kuza potrebuje zdravljenje, potem ves oz. tvoj veterinar ve, kaj lahko da in kaj ne.
Pa se pri vzreji bos lahko poskrbel za pravilno kombinacijo glede MDR1-ja.
Za nekatere je ta podatek zelo dragocen, za druge pa pac ne.
Lep pozdrav
Blumina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #335 : petek, 24.03.2006 : 19:55:04 »

Hello!
Danes je moj Frosty dopolnil 3 mesece...Ne morem se ga dovolj ogledati in slikati...Tako je prisrčen. Moj osebni album bo kmalu "overtank" Wink Grin Cheesy.

Katie! Kako boš izbrala tvojega mladiča v leglu?Huh Jaz naj bi izbrala za kolegico mladička. V legu so 3.  tribarvni samčki...Jutri gem pogledat in slikat...Kakšna odgovornost.Uživajte med w-e!GG
Logiran
Androma
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #336 : petek, 24.03.2006 : 20:35:15 »

Zdravo!

Naj vam sporočim, danes sem govorila z veterinarsko fakulteto v Ljubljani in teste MDR-1 redno opravljajo že en mesec.
Za te teste mi je znano že kar nekaj časa, po Evropi jih delajo približno že 2 leti in poznam primer paritvene kombinacije, kjer je eden od psov bil MDR-1 pozitiven.
Kot razumem vsak 4 rough collie v ZDA ima mutiran gen, to pa pomeni, da ti geni ne sprejmejo zdravila kot so ivermcetin, loperamde itd. In še cena tega testa: 4500,00 sit +ddv, v Avstriji 40 eur, Nemčiji in Švici 30 eur.

Lp
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #337 : petek, 24.03.2006 : 22:28:03 »

Jst si ga bom izbrala definitivno glede na karakter.  ;)Mislim, da je boljše imeti po karakterju zase primernega psa kot pa če npr. gledaš kateri je lepši oz. po barvi....
To je moje mnenje. Smiley

A to je tisto leglo ki je na strani SKBOP-a??
Ne vem, jst ti priporočam, da izbereš njej karakterno primernega psa. Wink

Vse najboljše Frosty Grin Wink
Lp
               Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #338 : sobota, 25.03.2006 : 08:51:31 »

Katie! Prav imaš karakter je najbolj pomemben, ampak zame je izgled tudi...Če je ta pravi, ko ga gledaš je užitek za oči in dušo...

Ja to je tisto leglo..oba starša sta tricolor, torej 7 tricolor babies..3 fantki...

Ko izbiraš škota, ki je primeren za vse, tudi za začetnike, ni veliko problemov glede izbire karakterja...Škoti niso popadljivi. Torej imaš samo pogumne, samozavstne in plašne, sramežljive....

Ni veliko za oklevati Wink Cheesy Grin LEP POMLADANSKI W-E.GG

Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #339 : sobota, 25.03.2006 : 11:35:49 »

Vsak ima svoj okus.... Smiley

LP
           Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #340 : sobota, 25.03.2006 : 20:03:09 »

Katie! Prav imaš. Vsak ima svoj okus...100 ljudi, 100 čudi...   Wink In kakšen karater je tebi všeč, oziroma je primeren zate???   Roll Eyes GG
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #341 : sobota, 25.03.2006 : 20:29:59 »

Hmmmm.... Smiley
Ne preveč živahen, pa tudi ne preveč miren. srednje Smiley

V bistvu si želim prijetnega spremljevalca in družinskega psa..... Grin Cheesy Wink

Lep se mejte Smiley

                           Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #342 : sobota, 25.03.2006 : 20:54:24 »

Katie! Opisala si pravega škota...Miren kadar je treba   Wink , živahen, ko to želiš  Wink ...
Škoti so zelo prilagodljivi! Zame najboljša in najlepša pasma na svetu  Grin Roll Eyes Wink

Samo pazi, da ne izbereš plašnega. Na primer moja Aisha ne mara ploščic, stopnic, ne gre v klet, v hišo, na cesti jo motijo odtoki... in to ti oteži življenje. Zato sem želela pogumnega škota...Dolgo sem iskala in našla Pârisa in sedaj Frosty-ja. Veliko šreče pri izbiri!!! Wink Wink GG
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #343 : nedelja, 26.03.2006 : 12:20:53 »

HI!
Zdej gledam spodnjo tabelo pod FCI 1. In kaj ugotovim ni teme-Dolgodlaki škotski ovčar....
Jst sem misnla, da so jo zbrisali.... Grin Cheesy Wink Cheesy Grin Smiley
Pol pa vidm, da je zgoraj. Uff! Hvala bogu... Cheesy Grin Smiley

Veliko šreče pri izbiri!!! Wink Wink GG

Hvala
Lp
               Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #344 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:37:51 »

Hello!
Včeraj sem šla gledat in slikat mladičke od Aurore, sestre od moje Aishe (slike so v mojem albumu)...7 jih je. Stari so 3,5 tedne. Izbirati je skoraj nemogoče...Eden s popolnim belim ovratnikom mi je bil najbolj všeč...In še ena psička, ki je izgledala  najbolj pogumna...Končna izbira bo .... Huh Shocked. Kako sta pa vi izbrali vašega Huh    Roll Eyes Lep dan!GG 
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines