mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 12:54:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 234536 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #795 : torek, 24.03.2009 : 10:30:35 »

Moja bo 18 mesecev avgusta in želim takrat imeti vse urejeno  Smiley ...

Ladi daj gor kakšno sliko od Žaka  Cheesy GG
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #796 : torek, 24.03.2009 : 10:37:14 »

ja, in? Sicer to ni moja stvar, ampak saj se v vzrejo ne mudi, a ne? Psico naj bi se itak parilo po 2 letu starosti.
Moja bo pa 18 mesecev stara maja. Pa grem lepo mirno oktobra na vzrejnega. Lahko bi sla ze sedaj (saj bo stara 16 mesecev), ampak se bojim, da bi mi dali slabso oceno, ker psica se ni narejena do konca...
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #797 : torek, 24.03.2009 : 10:41:27 »

Vse je odvisno od pasme..velike pasme dozorijo veliko kasneje kot majhne ali srednje... Pravilnik o vzreji za britanske pasme dovoli vzrejo za samce od 15. meseca, za psice pa od 18. meseca dalje...

Na primer v Italiji ali Franciji se lahko pari psico od 12 meseca dalje... GG
Logiran
Blue pearl
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #798 : torek, 24.03.2009 : 21:01:36 »

Ladi, malo pozen odgovor Roll Eyes Sva iz Ajdovščine. In moja Sky ni tako zelo poslušna kot njen očka. Je ful samosvoja in trmasta. Če bo njej kaj logično in ok, bo to naredila. Če ji ne bo pašalo, pa ne. Tudi ker je izredno brihtna in ne bo nikoli 'pohlevna'. Zato pa jo učim na način, ki je odličen za škote (clicker training se imenuje metoda). Ker nočem ubit te njene samostojnosti in inteligence s tem da bi si se jo popolnoma podredila. In tako nama gre super. Zna že ogromno trikcov:)
A vi ste iz Ljubljane? Kje ste pa vašo drugo psičko dobili?
Kakšna nova slikica malega lepotca?
 Kiss za vse male puhke!
Logiran
Ladi
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #799 : sreda, 25.03.2009 : 11:43:26 »

 Grin Blue pearl, kot bi opisovala moji dve trmici. Ja clicker je pa super metoda, ki pa je sama trenutno ne uporabljam, imam pa namen začeti tudi s to metodo.
Aja pa prihaja iz Trnave, njen oče je Armani Fashion, mama pa Simba. Stari ata po očetu je pa Brigoree Zee, po materi pa Silver Dream Question of time.

Pa še malo današnjih slikic. Sta oba uživala v blatni kopeli "baje" je dobra zaščita proti klopom  Grin.




[attachment deleted by admin]
Logiran
Ladi
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #800 : sreda, 25.03.2009 : 11:52:35 »

Lily in Žak, kot da sta brat in sestra  Kiss

[attachment deleted by admin]
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #801 : sreda, 25.03.2009 : 12:03:07 »

Ladi..Krasne slike... ja res se vidi na daleč "un air de famille"  Wink GG
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #802 : četrtek, 26.03.2009 : 00:35:22 »

Vse je odvisno od pasme..velike pasme dozorijo veliko kasneje kot majhne ali srednje... Pravilnik o vzreji za britanske pasme dovoli vzrejo za samce od 15. meseca, za psice pa od 18. meseca dalje...

Resno vprašanje, pa me prav zares zanima. Ne vem sicer, zakaj, malo za štos sem šla delat vzrejnega s škotom, za katerega je bila že 99% potrjena dedna bolezen. Test na PRA sem delala, so se mi vsi režali, da kaj mi pa je??? Moj je vzrejnega naredil z odličnim, dva meseca pred tem, ko sem se ga odločila uspavati.
Zdaj pa pričakujem resen odgovor od sedanjih vzrediteljev škotov: vzrejate, kako, na podlagi kakih kriterijev in kako je s testi?

p.s. Sprašujem zato, ker je bilo v zadnjih dneh prebrati, da testov pri nas ni mogoče delati, jaz sem ga delala cca 6 let nazaj (Ljubljana).

p.p.s. Ker očitno je ogromno legel in ni novih lastnikov.

Ma kaj je to spet zaeno sranje???
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #803 : četrtek, 26.03.2009 : 10:11:48 »

Yo.. Kakšno dedno bolezen je imel tvo pes???

Glede vzreje in VP... Naša vzrejna komisija ne priporoča nobenih pregledov..ne oči ne kolkov...

Jaz imam 3 pse uvožene iz Francije in imajo vsi pregledane oči, samca sta pa oba HD-A... Mladiči iz moje vzreje so bili vsi pregledani in so vsi AOC/RD/PRA free...

Največji problem za škote je pa MDR1

To mi je napisala priznana vzrediteljica škotov iz Anglije
Citat
The most important thing in my mind however is the test for MDR1. I have been researching this gene mutation and I believe we have many things to discover concerning it. I believe that the liver problems many collies are experiencing are caused through this gene mutation, also epilepsy and kidney problems, auto immune disease and infertility problems too. I believe that once we truly understand the facts about the MDR1 mutation we will be shocked and we will realise it is the most important thing that we need to breed out.
 

GG
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #804 : četrtek, 26.03.2009 : 10:31:05 »

Yo.. Kakšno dedno bolezen je imel tvo pes???

Moj je imel IBD.

Glede vzreje in VP... Naša vzrejna komisija ne priporoča nobenih pregledov..ne oči ne kolkov...

Ja, saj. So se mi smejali, ko sem šla delat test za PRA.

Kakorkoli, sem zelo vesela, ker vidim, da je v slo nekaj novih škotov, česar leta nazaj še ni bilo zaznati in so se parili eni taisti med sabo oz. vsi so bili iz ene vzreje oz. potomci le-te (ma ne vzreje, pač določenih psov).
Takrat je bilo nekaterim zelo normalno celo, da bi parili z mojim pokojnim škotom, čeprav so vedeli, da je zelo bolan. Ampak je bil pa lep. Komu pa to pomaga, če ti pes umre na rokah pri komaj 2-eh letih???

Zato vam polagam na srce, testirajte svoje pse in ne producirajte bolnih mladičev.

To na nikogar ne leti, samo se mi zdi (pa ne samo pri škotih), da se pari pse, ki so pregledani res samo toliko, kot pač morajo biti. V njihovo in v dobro njihovih mladičev prosim, naredite še kakšen dodaten test, ki ni obvezen...
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #805 : četrtek, 26.03.2009 : 10:50:38 »

Yo pravi imaš...žaslotno je pa to da te testi in izvidi sploh ne zanimajo novih lastnikov... mene sprašujejo samo kupci iz tujine če so traši zdravi, če imajo mladiči pregledane oči... in tudi samo tujci so pripravljeni plačati malo več...če imajo predniki in mladiči narejene vse treste... pri nas bi pa najraje rodovniške, testirane..za ceno nerodovniških  Cry ..včasih se sprašuješ če se sploh splača truditi  Wink GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #806 : četrtek, 26.03.2009 : 10:52:19 »

In še to..ali je IBD dedna bolezen genetske narave, ker nistem to nikjer zasledila ? GG
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #807 : četrtek, 26.03.2009 : 11:18:26 »

IBD je lahko tako genetsko kot kasneje pogojena.
Pri nas je bila ugotovljena genetsko.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #808 : četrtek, 26.03.2009 : 11:40:01 »

GG, pa saj za MDR1 se testira DNA tudi pri skotih, ane?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #809 : četrtek, 26.03.2009 : 12:11:15 »

Ja..in to naj bi bila ključna zadeva... ker nekateri menijo da je mutacija gena razlog za več bolezni pri škotih, kot epilepsija, bolezni ledvic, jeter, bolezni imunskega sistema in težave z neplodnostjio ... Sedaj vse več vzrediteljev daje testirati svoje pse...

Lahko se testira n.p. tukaj http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/test.aspx


in še posledica če se uporablja takšne pse v vzreji http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/genetics.aspx

GG

Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines