mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 17:27:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636247 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2925 : petek, 19.02.2010 : 13:47:25 »

Ne samo komentarje, SDS dela to kar javno, prek poslanca.
Vem. bruham

Če lahko sploh sprejmemo dejstvo, da so psi bili spolno zlorabljeni, potem ne vem, čemu so sploh kakšne druge reči pomembne, res ne.
Se popolnoma strinjam.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #2926 : petek, 19.02.2010 : 13:47:57 »

Zakaj bi en brez oneta rabil 3 pse zlorabljat? Kje so drugi, ki so pri tem sodelovali (verjetno ni bil le eden, ker bi bil potem dovolj en pes)? A si bodo izbrali novo žrtev in novo lokacijo? Mene marsikaj skrbi.  Lips Sealed  Družina, prijatelji in podobno, po takem dogodku v tako hitrem času za policijskim trakom nimajo kaj delat. V postopkih, ki so jih naredili je toliko napak, da bo na koncu še to razlog, da dokazi ne veljajo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2927 : petek, 19.02.2010 : 13:50:51 »

Meni pa še vedno ni jasno, kje se je vse skupaj dogajalo in kje je bil najden. Enkrat piše v garaži, enkrat na dvorišču, enkrat na vrtu. Tista garaža se odpira ven na cesto, pa tale dvižna vrata niso ravno sound-proof, tako da bi bil dosti pogumen, da bi to počel tam. Na dvorišču itak da ne, ampak lahko pa da je zbežal ven, ko so ga napadli. Še najbolj verjetna zgodba se mi zdi, da je bila res še ena soba poleg garaže.

Glede podivjane domišljije - seveda da se vse sorte ugiba, če pa nihče nič ne pove. Že tri tedne mencajo in se prekladajo in se ven vlečejo, vse okrog tega primera je teklo narobe že leta, s čudaško preiskavo pa samo doseglo vrh. In v takem primeru pomojem človek nima pravice do intime - če je on zlorabljal, je treba govorit o tem, če so mu podtaknili pa tudi. V nobenem primeru pa ni za bit tiho in se delat, da nič ni bilo.

Sicer pa čisto verjamem sestri, da si za nič na svetu ne more zamislit, da bi bilo to res. Veliko ljudi za zaprtimi vrati počne stvari, ki jim jih živa duša ne bi pripisala. Tistega duhovnika, ki je zlorabljal punčko so starši celo vabili na večerje in mu pustili, da ji je šel ''voščit lahko noč''. Namreč tista ''naš sin/brat/oče/stric/dedek/... pa že ne'' se pojavi v večini takih primerov.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2928 : petek, 19.02.2010 : 13:51:29 »

Katjuška, kaj mi torej hočeš povedat? Da je po izjavi DB, najbolj verjeten vzrok za ugotovljene poškodbe na psih, bakterijsko vnetje?? Če tebi ta razlaga ustreza, prav. Meni ne.
Pa o tem, koliko časa rabiš, da tako poškoduješ psa, prav tako ne mislim razmišljati. Dejstvo je, da so bili poškodovani, da je imel tisti pes, ki je bil ves čas doma, tudi sledi starih poškodb, da je bil lastnik najden gol s pripomočkome, ki ima zelo omejen namen uporabe. Pika. Zame.

V Megličevo kožo se težko vživim, dvomim pa, da bi si v prvih dneh zdravljenja želela obiska tistih, ki so odgovorni za to, da raztrgana ležim v bolnici, še manj pa, da bi me kdo prišel prepričevat, da njegovi "otroci" v bistvu niso slabi.
Jezna bi bila in bi po pravni poti zahtevala zadoščenje in odškodnino, tako kot jo je on. In če bi mi med postopkom ponudili odškodnino, ki bi bila manjša od zahtevane, bi jo gladko zavrnila.
Če ti nekdo ponudi plačilo za to, da boš tiho in da boš po možnosti odstopil od tožbe, to za moje pojme ni odškodnina, temveč podkupnina.

Za konec: od njihovih zadnjih razstav je preteklo kar nekaj časa. Komisije so jih pa tudi ocenjevale, ko so bili že kar nekaj časa v zavetišču. Čas celi rane - nekatere.

Ne, saba, nisem rekla, da mi ustreza razlaga bakterijskega vnetja, še manj to, da ne bi mogla verjet v spolno zlorabo s strani dotičnega dr. Želela sem povedat nekaj popolnoma drugega. Ampak pustmo raje stat, ker kot je rekla Smetka, druge stvari verjetno res niso pomembne, vsaj ne za pse.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2929 : petek, 19.02.2010 : 13:53:33 »

Glede na to, da bi morali biti ti psi uspavani že leta 2006, po prvem napadu, je vsako sedanje razglabljanje o krivdi sedanjega in bivšega vodstva države bob ob steno. Kot je že na začetku napisala Jana, odstopiti mora Vida Čadonič Špelič in to TAKOJ. Vsi drugi vpleteni pa tudi lahko začno počasi zapuščati svoje stolčke, saj se bo slej ko prej pokazalo, kam je segal vpliv katerega od njih. Jaz sem navajen čakat in bom počakal tudi na razplet te zgodbe.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2930 : petek, 19.02.2010 : 13:55:05 »

Jaz lahko glede tega rečem takole. Če psi niso na splošno motili okolice recimo z lajanjem, je čisto možno, da spregledaš stvari, ki se premikajo po sosedovem vrtu, sploh če nanje nisi pozoren, lastniki vrta pa ravno ne oglašujejo svojega početja, sprehajanja ... Jaz sem od sosede hčerko "odkrila" šele, ko je imela 4 leta, pa se je zagotovo že kdaj prej igrala na vrtu, kjer je imela celo peskovnik. In zagotovo sem jo kdaj vmes videla, samo registrirala je pa nisem. Nekje prej je zapisano, da bi zagotovo opazili sploh zaradi cirkusa okrog psov, ampak večina ljudi, ki s psi nimajo opravka je na napad  na Megliča pozabilo dokaj kmalu in verjetno na pse preprosto niso bili pozorni (ena možnost) druga je pa že omenjena, da so opazili marsikaj, pa bili tiho.

Meni je tudi soseda (prva vrata zraven mojih) po dveh letih, ko hodiva vsak dan mimo njenih vrat 4x na sprehod, vprašala ''Ja a kužka maste, od kdaj pa?'' Smiley Ne vem, al je res ni videla, al je ni registrirala, samo rekla mi je ''Ja to je pa zelo pridna, nikol nič ne slišim da bi lajala alpa tulila'' (se res ne oglaša kaj dosti)

Se pa strinjam s Smetko, da si je kdo lahko tudi mislil, da se ga to ne tiče.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2931 : petek, 19.02.2010 : 13:55:16 »

V postopkih, ki so jih naredili je toliko napak, da bo na koncu še to razlog, da dokazi ne veljajo.

Upam, da jim nisi dala kako idejo....
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #2932 : petek, 19.02.2010 : 14:02:47 »

Dejstva pa so in tega se zanikat ne da.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2933 : petek, 19.02.2010 : 14:03:10 »

Zakaj bi en brez oneta rabil 3 pse zlorabljat?

po mojem je imel komplekse, ker si je ''one'' zelo želel in se je tako znašal nad živalmi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2934 : petek, 19.02.2010 : 14:03:19 »

Ko že razpredate teorije zarote: s svojim lastnim tičem noben ne bi tako velikim psom razsul riti.
In: če se na poškodbo naseli še bakterijsko vnetje, bo pes znorel od bolečine.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2935 : petek, 19.02.2010 : 14:05:48 »

Se opravičujem za vulgarnost, ampak tele teorije zarote mi že rahlo presedajo.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2936 : petek, 19.02.2010 : 14:12:17 »

In: če se na poškodbo naseli še bakterijsko vnetje, bo pes znorel od bolečine.

Sej, vse kaže da je
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2937 : petek, 19.02.2010 : 14:14:50 »

Ne, saba, nisem rekla, da mi ustreza razlaga bakterijskega vnetja, še manj to, da ne bi mogla verjet v spolno zlorabo s strani dotičnega dr. Želela sem povedat nekaj popolnoma drugega. Ampak pustmo raje stat, ker kot je rekla Smetka, druge stvari verjetno res niso pomembne, vsaj ne za pse.
Katjusa, meni tale zgodba sedi na glavi in leži v želodcu  že dobra dva tedna. Edino kar si želim (tudi s pisanjem) je, da se zaključi, storilce, mrtve in/ali žive, javno obsodi, odgovorni pa da prevzamejo odgovornost. In mi je čisto vseeno kateri stranki pripadajo ali pa člani katere elite so. Jaz nisem v nobeni. Želim, da se vse skupaj zaključi in dobi pravičen epilog, drugače bom težko še kdaj verjela v pravno državo, pravičnost in v smisel, da plačujem vse to skupaj Sad
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2938 : petek, 19.02.2010 : 14:20:55 »

Se opravičujem za vulgarnost, ampak tele teorije zarote mi že rahlo presedajo.
Ma kakšne teorije zarote!! Jaz nisem pravnica, pa mi je bilo po prebranih odločbah in sodbi upravnega sodišča jasno, da ni pravilna! Ministrom pa očitno še sedaj ni!
Zarota proti komu?! Dej mi to razloži, lepo prosim! Kdo je tu kriv in kdo je žrtev?
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2939 : petek, 19.02.2010 : 14:25:22 »

Katjusa, meni tale zgodba sedi na glavi in leži v želodcu  že dobra dva tedna. Edino kar si želim (tudi s pisanjem) je, da se zaključi, storilce, mrtve in/ali žive, javno obsodi, odgovorni pa da prevzamejo odgovornost. In mi je čisto vseeno kateri stranki pripadajo ali pa člani katere elite so. Jaz nisem v nobeni. Želim, da se vse skupaj zaključi in dobi pravičen epilog, drugače bom težko še kdaj verjela v pravno državo, pravičnost in v smisel, da plačujem vse to skupaj Sad

Enako, saj to se verjetno vsi strinjamo. Dodatno se mi pa obrača, v kakšni to državi živimo, da moramo verjeti že medijem kot je Požarjev, pa ne mislim, da v tem primeru nima ali ni imel prav. Mislim, obrača se mi že samo zato, ker ne vem, komu sploh še verjeti (in pri tem ne mislim, da vnaprej verjamem kateremu koli mediju, tudi če ni tipa požar).
Logiran
Strani: 1 ... 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines