mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 17:06:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 428 429 430 431 432 [433] 434 435 436 437 438 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750774 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AjkaNajka
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #6480 : sreda, 16.12.2009 : 10:53:28 »

Pridna,
No, nisem ekspert v prepoznavanju takih in onih "ljubiteljev živali", imaš ti boljšo prakso glede tega.
Vem samo to, da sem posvojila v ZH 2 kosmatinca v odličnem stanju in poznam par oseb, ki tega ne morejo trditi, ko so posvojili v drugih zavetiščih.
Zato sem prepričana, da je ZH poslantvo osredotočeno na zgolj le in samo dobrobit živali.

AjkaNajka starejša
Logiran
AjkaNajka
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #6481 : sreda, 16.12.2009 : 11:00:56 »

Polona,
Zame je tudi evtanazija greh pa sem ateist ampak ne morem zdaj priti na plan s pisanjem "Polona, kaj si storila?"
Presodila si in žal morala ukrepati. Tudi jaz čutim odgovornost do kosmatincev nastanjenih v ZH in tudi jaz žalujem za vsak skrajni ukrep.

Lp,
AjkaNajka starejša

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6482 : sreda, 16.12.2009 : 11:03:04 »

Zna biti, da sem komu pokvarila ta pravljični december. Se globoko opravičujem.
Ampak - če iščete krivca - gotovo imate kakšno ogledalo doma.
Jaz bom pa takole rekla: še vedno upam, da so se še komu odprle oči, pa ušesa, pa kar je najpomembneje - možgani in srce. In če se bo vse to "odpiranje", ki je sicer za marsikoga prepozno, v čimkrajšem roku pretvorilo v konkretna dejanja, potem čutim še en kanček smisla. A ne bi konec koncev morala prav to biti poanta t.i. pravljičnega decembra? Ne?
Cena, ki ste jo nekateri plačali, je pa neizmerno visoka, vem. Pa v resnici se bojim, da čisto nič ne vem.
Jana, hvala za pismo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6483 : sreda, 16.12.2009 : 11:06:23 »

Zame je tudi evtanazija greh pa sem ateist ampak ne morem zdaj priti na plan s pisanjem "Polona, kaj si storila?"

Ne Polona - m-i- Mi vsi skupaj. Mi. Naše živali.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #6484 : sreda, 16.12.2009 : 11:08:44 »

Polona meni se pa evtanazija v ZH ne zdi kot greh. Je ukrep, ki se ga posluzis samo v skrajnih primerih, ko res ne gre nikakor drugace.

Je pa greh v zavetiscih, kjer se takega ukrepa posluzuje kar po tekocem traku, po koncu zakonsko predpisanih 30 dni.

Kot so ze predhodniki napisali upam, da se bodo ljudje koncno opogumili in zaceli posvajati.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #6485 : sreda, 16.12.2009 : 11:12:50 »

Evtanazija je morda res greh, ampak ni tvoj greh, Smetka. (Najbrž tvoj še najmanj.) Je natanko naš skupen. Čeprav bi si nekateri radi oprali roke z moraliziranjem in distanciranjem. Slab poizkus. Greh sta namreč tudi hinavščina in prelaganje odgovornosti.


 
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #6486 : sreda, 16.12.2009 : 11:14:46 »

Naj povem, da je bilo tudi meni hudo, ko sem videla, da je prišlo do evtanazije nekaterih psov. In prvo vprašanje, ki se mi je postavilo je bilo zakaj, kako. A, ko sem potem začela razmišljat z glavo in ne s čustvi, sem ugotovila, da druge možnosti verjetno ni bilo. Enkrat pač pride do situacije, ko se je treba odločit kako naprej. Ne moreš v nedogled sprejemat psov, če jih nimaš kam dat, jih s čim hranit in za njih skbet.

V prvi vrsti bi bilo potrebno tu popljuvat tiste brezvestne lastnike, ki so dopustili, da so se njihovi psi oz. potomci njihovih psov znašli pri Poloni. Ker če bi oni poskrbeli za njih tako kot bi bilo potrebno, Poloni ne bi bilo potrebno sprejemat takšnih odločitev.

Se ne strinjam z evtanazijo, a se zavedam, da včasih druge možnosti ni. In zaradi tega ne msilim obsojati Polone. In tudi vem, da ko bo prišlo do tega, da se bom mogla poslovit od zdajšnje psičke (ki je bila posvojena v Horjulu in za katero upam, da bo živela še vsaj naslednjih 10 let), bom šla ponovno v Horjul po novo. Nisem zaradi zadnjih dogodkov spremenila mnenja o Horjulu, tako kot nekateri.

Najlažje je bit pameten, veliko težje pa je storit kaj konkretnega.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6487 : sreda, 16.12.2009 : 11:17:22 »

Ravno toliko njen greh, kot moj in tvoj. Vsi smo v teh 4ih primerih zatajili.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
anovak
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6488 : sreda, 16.12.2009 : 11:29:58 »

Vsi vemo, da so v zavetišče psi prišli od npr. brezvestnih lastnikov ali drugače težkih razmer, da ni zavetišče in to katerokoli krivo, da je žival nazadnje pristala pri njih pa to ZH ali katero drugo. Dovolj žalostno pa je, da zavetišče legalno in za večino moralno sprejemljivo postane "zadnja pot", taborišče s smrtnim izidom, razen za tiste srečnike, ki se jih dobre duše usmilijo. Do zdaj smo vsi verjeli, da je Horjul svetla izjema. Da pa se množično izvrši evtanazija, tukaj pa si množično po pilatovsko vsi skupaj umivate roke in pljuvate po vsakem, ki si vam upa kaj napisati je pa svinjarija brez primere. Žalostno in nedopustno in kruto je, da ostala slovenska zavetišča z živalmi ravnajo kot z iztrebki družbe, ki so pri njih na zadnji poti, da pa tako postopa še Z. H. je pa žalostno glede na vso podporo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6489 : sreda, 16.12.2009 : 11:32:09 »

Aha, torej češ v bistvu povedat, da si želel/a te 4 pse ti začasno namestit, pa so ti jih kruto likvidirali pred nosom?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6490 : sreda, 16.12.2009 : 11:33:36 »

anovak, pridi nazaj in odgovori, prosim. Če te je groza in imaš prostora za 4 problematične pse (torej to je podpora, ki jo v ZH trenutno najbolj potrebujejo, takoj za posvojitelji), jih sigurno še nekaj čaka v vrsti.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #6491 : sreda, 16.12.2009 : 11:36:53 »

Da pa se množično izvrši evtanazija...
MNOŽIČNO? ? ? A ti sploh veš koliko psov je v ZH? In koliko takih, ki bi bili drugje že ZDAVNAJ evtanazirani?
Pa še to - v ZH se NE ravna z živalmi kot z iztrebki družbe.
Če bi brala, bi to sigurno vedela!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6492 : sreda, 16.12.2009 : 11:45:43 »

Da pa se množično izvrši evtanazija, tukaj pa si množično po pilatovsko vsi skupaj umivate roke in pljuvate po vsakem, ki si vam upa kaj napisati je pa svinjarija brez primere.
Nisem enega zasledila, ki bi si pilatovsko umil roke. Fora je v temu, da večina nas ima kapacitete že tako popolnjene, da bi v večini primerov dodatna žival pomenila zanesljivo pot v zbirateljstvo á la MM, tega pa si menda ja nihče ne želi in živalim se tega ne privošči. Ali pač?

Dovolj žalostno pa je, da zavetišče legalno in za večino moralno sprejemljivo postane "zadnja pot", taborišče s smrtnim izidom, razen za tiste srečnike, ki se jih dobre duše usmilijo.
Si se kdaj vprašal/a zakaj je tako? In kaj si to osebno storil/a da ne bi bilo tako? Seznam živali za posvojitev imaš na netu - skrajšaj ga.

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6493 : sreda, 16.12.2009 : 11:47:42 »



Kaj točno je tvoja rešitev sedaj že minule situacije (za katero dvomim, da jo sploh poznaš) in zakaj potemtakem nisi nečesa storila?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6494 : sreda, 16.12.2009 : 11:49:31 »

Aha, torej češ v bistvu povedat, da si želel/a te 4 pse ti začasno namestit, pa so ti jih kruto likvidirali pred nosom?

To pa tudi mene zanima, spoštovana (?) ga. anovak.   Huh
Ker če ne, nimaš kaj pametovati, samo sram te je lahko svojih komentarjev. In očitno še kar ne misliš nehati? Preberi si vsaj Janino pismo, če ti že drugo ne pride do živega.

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 428 429 430 431 432 [433] 434 435 436 437 438 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines