mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 08:25:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 704 705 706 707 708 [709] 710 711 712 713 714 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750685 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10620 : sobota, 26.01.2013 : 20:04:11 »

Pozdravljeni, že nekaj let vas spremljam in imam eno vprašanje, tako … na dolgi rok. Če se je že pojavilo, se iskreno opravičujem. Ali je primeren dom, kjer bi bil pes (vsak drugi teden) čisto sam v stanovanju od ponedeljka do petka 7-8 ur? Ali pa taki pogoji niso sprejemljivi? Zares bom vesela odgovora in upam, da ni preveč neumno ali nevljudno vprašanje.
(Seveda razumem, da je to le eden od vidikov odgovornega, skrbnega lastništva psa.)

Brez zamere, jaz  ne vidim, kako naj bi 7-8 ur popolne samote vsak drug teden skozi celo leto psu ugajalo.  Pes je izrazito družabno bitje, ki potrebuje ob sebi svoj trop – bodisi drugega psa, bodisi človeka. Menim tudi, da je samota ena najhujših stvari, ki lahko doleti psa. Živim s psi 31 let in si življenja brez njih ne predstavljam, vendar bi se, v kolikor bi pes bil toliko časa sam prav vsak drugi teden v letu, psu raje odrekla. Res ne vidim smisla, da je toliko ur sam in sprašujem se, kaj ima od tega. Itak, da najraje rečemo, da ni problema, da je pes cel dan sam in da tako ali tako tistih osem ur prespi...Kaj pa naj bi drugega rekli, če pa naši povprečni urniki trajajo vsaj osem ur, ne? Nekaterim se zdi to čisto ok, meni pa egoistično.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10621 : sobota, 26.01.2013 : 20:22:54 »

Delal, da bo lahko živel, bo pa sveti duh  Shocked Huh
Brez dela ni jela in tudi psi niso iz porcelana, da bi jih kar pobralo, če so kdaj sami.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #10622 : sobota, 26.01.2013 : 20:50:13 »

Delal, da bo lahko živel, bo pa sveti duh  Shocked Huh
Brez dela ni jela in tudi psi niso iz porcelana, da bi jih kar pobralo, če so kdaj sami.

Tako je
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10623 : sobota, 26.01.2013 : 22:38:28 »

Jaz pa menim, da je mnogo hujših reči, ki lahko doletijo psa od osem ur trajajoče odsotnosti skrbnika.
Logiran

guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #10624 : nedelja, 27.01.2013 : 00:58:02 »

Moj Lum (pa je zelo aktiven pes, en tak blesav border collie, ki mu ni vseeno, če mora gledat v luft  Cool) je skoraj vsak dan sam po 7 do 8 ur ... Na njegovo srečo imam službo tako, da je to večinoma razdeljeno v dva dela, ampak včasih pa tudi ne. Pa se mi ne zdi, da bi mu karkoli manjkalo. Je pa res, da čas, ko pa sva skupaj, pač izkoristiva tako, da je kvečjemu vesel, ko se spet spokam na šiht, da ima končno svoj mir  Tongue

Vsekakor se mi zdi, da če s psom kvalitetno preživljaš čas, ko sta skupaj, je to manj škodljivo, kot če si z njim 24/7 in ne počneš "nič" ali mu celo daješ vedet, da ti je odveč.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10625 : nedelja, 27.01.2013 : 10:12:09 »

Delal, da bo lahko živel, bo pa sveti duh  Shocked Huh
Brez dela ni jela in tudi psi niso iz porcelana, da bi jih kar pobralo, če so kdaj sami.
Na svetega duha se ne zanesem prav nič, ker moj običajen delavnik traja približno 9-10 ur, pridejo pa tudi obdobja, ko sem nekajkrat na mesec na službenih poteh v tujini. Psa ne bi posvojila ali kupila, če mu ne bi bila zmožna zagotoviti, da ne bo cel dan sam. Še tako se lahko v življenju vsakega izmed nas v trenutku lahko vse obrne na glavo, da bi pa že štartala s predpostavko, da bo pes večino dneva sam, pa se mi ne zdi fer.  Ne vem, se mi  je zdelo prav, da eva84 prebere še drugačno mnenje, nič več.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10626 : nedelja, 27.01.2013 : 10:39:47 »

Na svetega duha se ne zanesem prav nič, ker moj običajen delavnik traja približno 9-10 ur, pridejo pa tudi obdobja, ko sem nekajkrat na mesec na službenih poteh v tujini. Psa ne bi posvojila ali kupila, če mu ne bi bila zmožna zagotoviti, da ne bo cel dan sam. Še tako se lahko v življenju vsakega izmed nas v trenutku lahko vse obrne na glavo, da bi pa že štartala s predpostavko, da bo pes večino dneva sam, pa se mi ne zdi fer.  Ne vem, se mi  je zdelo prav, da eva84 prebere še drugačno mnenje, nič več.


Kaj ima zgornji zapis skupnega z odsotnostjo skrbnika 8-9 ur med tednom, pa še to ne vsak teden?
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #10627 : nedelja, 27.01.2013 : 12:31:12 »

Po mojem je pa boljse tako kot da je pes v startu po cel dan z nekom, kasneje pride pa neka sluzba in kar naenkrat sprememba. Ampak tudi na to bi se enostavno moral navaditi.
Alternativa je pa zavetisce kjer sicer ni sam, ampak se tudi po 24 ur na dan nihce ne ukvarja z njim predvidevam.

Po taki logiki vecina Slovencev zaradi urnikov dela nebi smela imeti psov. Oni dejansko naso odsotnost prespijo (ok, so izjeme ki trpijo za locitveno tesnobo ampak takim je problem ze par minut samote) in to prav netrpece. Enako kot bi vsaj del tega casa prespali ce bi bili mi v tem casu doma, ker enostavno ne sibajo po 8-9 ur na dan naokrog. Ker "poznajo na uro" tudi tocno vedo kdaj pridemo domov in zivijo za ta trenutek, dvomim da ob prihodu iz sihta doma koga pocaka do konca depresiven pes, pac pa nori od veselja.
Jaz bi cloveku ki na tak nacin posvaja psa dala psa takoj, ce vse ostalo stima. Samo izbere naj psa primernega zanj.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10628 : nedelja, 27.01.2013 : 12:56:21 »

Verjetno ima res vsak pravico do svojega mnenja.
Delam 28 dni na mesec in vsak dan so sami vsaj 8 ur. Vcasih me tudi cel dan ni doma. Vmes priletim, jih nahranim, peljem Flipa ven in grem naprej, ker obveznosti klicejo. Po drugi strani pa gre Flip povsod zraven, ce se le da in naju vcasih po cel dan ni doma. Svoj prosti cas planiram tako, da lahko gre zraven, ne zato, ker moram, ampak ker tako zelim. Jaz mislim, da je ravno zivljenje v prostem casu kljucnega pomena, ce izbrati psa ali ne in ne tistih 8 ur sluzbe. Ce nekdo prezivi ves prosti cas od kave do kave, pes pa doma vegetira, no, to ni fer in v taksnem primeru je bolje ne imeti psa. Marsikaj ni fer v zivljenju in marsikaj hujsega se lahko zgodi zivalim/psu, kot je 8 urna odsotnost lastnika. Tudi ce zdaj ves, da pes ne bo sam 8 ur se lahko to hitro spremeni, ker saj ne ves, kaj te vse caka v 15 letih, glede na zivljenjsko dobo psa. To je moje mnenje.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10629 : nedelja, 27.01.2013 : 13:17:23 »

Kaj ima zgornji zapis skupnega z odsotnostjo skrbnika 8-9 ur med tednom, pa še to ne vsak teden?
Da si psa ne bi omislila, če bi ta med osem ali večurno ponavljajočo se odsotnostjo (v evinem primeru vsak drug teden, cel teden - torej ponavljajoča odsotnost) bil sam. Torej, da me bo morda kdo bolje razumel: v vsakem primeru bi si omislila psa, če bi imela možnost drugih (dodatnih) skrbnikov v času moje odsotnosti (in tako je v mojem primeru), ali pa bi  se za psa ne odločila, če si življenja ne bi mogla drugače organizirati. Govora je vseskozi o daljši odsotnost, ne o nekaj urah. Osem ur vsak dan, vsak drug teden je zame dolga odsotnost. Vsak ima pač svoje kriterije.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10630 : nedelja, 27.01.2013 : 13:20:00 »

Vsak ima pač svoje kriterije.

Še dobro.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10631 : nedelja, 27.01.2013 : 14:39:13 »

Še dobro.
Se pridružujem...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10632 : nedelja, 27.01.2013 : 16:05:11 »

In kdo potem sploh izpolnjuje pogoje za psa? Povečini upokojenci in brezposelni. Res idealna populacija.  Roll Eyes
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10633 : nedelja, 27.01.2013 : 16:35:08 »

Citat
Povečini upokojenci in brezposelni. Res idealna populacija.
Poznam nezaposlene, ki imajo debelejši račun kot marsikdo od nas in upokojence, ki imajo več energije kot marsikdo od nas, zatorej neko posploševanje ni na mestu. Je pa res, da povprečen smrtnik preživi najmanj 8 ur v službi, se pravi da je večina pasjih skrbnikov odsotna od doma cca 9ur. Kar ni nič dramatičnega, če se psu posvetimo takrat, ko smo doma, mu omogočimo primerne sprehode itd. Iz mojih izkušenj grem Čipu prav na živce, kadar dopoldan kolovratim po stanovanju, namesto da bi šla od doma in ga pustila kraljevat v deželi sanj  Wink.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10634 : nedelja, 27.01.2013 : 16:39:45 »

Ja, takoda, ampak teh je koliko? ... "2 %" navedene populacije. Vecina teh pac ni idealnih lastnikov psov. Vsaj ne za vse pse.

Ne vem ... meni se to, da je pes (ali kaksna druga zival) sama 8-9 ur dnevno ne zdi popolnoma nic dramaticnega, se manj izkljucitvenega pri izbiri lastnikov. Izjema so dolocene zivali - tiste, ki potrebujejo oskrbo (mladici, bolni, ...) ali tisti, ki imajo zaradi samote hude tezave. Teh pac ni veliko.

In ne, tudi jaz nisem pripravljena nobeni id svojih zivali zagotavljati cloveske druzbe (ne svoje, ne od koga drugega) 24 ur dnevno.
Logiran
Strani: 1 ... 704 705 706 707 708 [709] 710 711 712 713 714 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines