mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 23:02:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 529049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1800 : torek, 28.07.2009 : 10:47:34 »

In seveda se podpišem pod Jano in Colepepper.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1801 : torek, 28.07.2009 : 20:03:23 »

Jaz pa imam eno vprašanje. Moj Boni hodi odkar je bilo odkrito da ima popuščanje na mesečne preglede. Zanima pa me, ali ima kdo izkušnje ali ultrazvoki srca res toliko pripomorejo, da ga morajo vsakič delati. Bonija to namreč zelo vznemirja (ker zelo dolgo traja) in ker veterinarka vmes razlaga še študentom imam občutek kot da je moj Boni samo en primerek za učenje študentov, zato razmišljam ali naj veterinarki rečem da raje vidim da mu ne dela vsakič ultrazvoka.
Prav tako me skrbi tudi, ker gre vsakič tudi na rentgen in me skrbi ali mu lahko sevanje škodi glede na to da ni v najboljši zdravstveni kondiciji.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1802 : torek, 28.07.2009 : 20:05:46 »

Jaz pa imam eno vprašanje. Moj Boni hodi odkar je bilo odkrito da ima popuščanje na mesečne preglede.

pozabila sem dodati popuščanje srca
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1803 : sreda, 29.07.2009 : 22:52:27 »

Moram vam povedat, da je moj Boni danes spet se zgrudil in tokrat sem bila jaz kriva ker smo šli na predolg sprehod. Tolk sem besna sama nase, in vidim zdej da Boni očitno lahko gre samo na čist kratek sprehod. V glavnem letela sem do veterinarja, ker ni mogel dihat in je stokal in imel je čist bled jezik in dlesni. Zdaj je spet malo zastokal in počiva. Upam samo da bo z njim vse v redu ponoči. Danes bom spala kar na kavču in ga pazila da ne bo ponoči imel še kak napad. Gledam ga skoz da diha in tolk me skrbi zanj. Cry Po pravici povedano, ko sm vidla da komi diha, sm mislila da bo kar umrl. Cry Cry Cry  Upam samo da bo v redu z njim ponoči.. Ful me skrbi res.. Pa še sama sem kriva, ampak kako to človeka zavede, ker se sicer Boni obnaša čist normalno čez dan in potem misliš, ah sej je večer, pa gremo na malo daljši sprehod. Res sm ena sebična budala. Bonči, drži se. Kiss To bom mislila zdej celo noč...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1804 : sreda, 29.07.2009 : 22:56:14 »

Tako me je strah da bo ponoči umrl, da sploh ne morem povedat. Čist sm obupana.. Tako žalostno me gleda..  Cry Cry Cry
Ves čas ga gledam in preverjam če še diha, če ne bomo leteli do dežurnega veterinarja kot da bi nam gorelo za petami..
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1805 : sreda, 29.07.2009 : 23:15:19 »

Držimo pesti, da bo Boniju čim prej bolje!  Kiss Kiss
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1806 : četrtek, 30.07.2009 : 00:02:44 »

Lynn, držim pesti in Annie pošilja stricu enega  Kiss .
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1807 : četrtek, 30.07.2009 : 06:45:05 »

Lynn, drži se! Mislimo nate in na Bonnija. Ne smeš si očitati, da si ti kriva. Vem kako je bilo pri moji mopsici in te napadi se zgodijo.

Javi čimprej, kako sta.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1808 : četrtek, 30.07.2009 : 07:09:52 »

Lynn, drzi se!  Kiss

Kar pa se tice ultrazvoka, pa bos morala sama veterinarki povedat. Jaz sem s psico hodila na rentgen in vsakic je bil zanjo to hud stres, sploh ker so mi jo enkrat ko nisem bila pozorna zgrabili in sami postavili na mizo, ceprav sem izrecno prepovedalo kakrsnokoli prijemanje. Pa ima psicka strasno rada ljudi in niti ni bila plasna, ampak tisti rentgen (sploh premikanje ...) ji je bilo grozno. Ker od njega nisem imela nobene koristi, sva prenehali hodit gledat kako "metastaze" rastejo. Undecided Mogoce je pri vas podobno in tako pogosti pregledi niso potrebni oz. je vec vredno Bonijevo psihicno zdravje.  Smiley
Logiran

Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1809 : četrtek, 30.07.2009 : 09:11:30 »

Lynn, držita se!  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1810 : četrtek, 30.07.2009 : 10:03:37 »

Hvala vsem ker ste držale pesti za mojega Bonija!  Kiss Smiley


Boniju je bilo ponoči že bolje, je pa danes spal z mano na postelji. Sem ga opazovala do dveh ponoči, tako da sem vidla da lepo diha, pol sem šla pa spat. Danes je sicer bolj miren, kar je normalno, ampak na sprehode pa res mora od sedaj samo na kratko. Ampak stvar je v tem, da sem
ga še nosila vmes na sprehodu, da bi si odpočil, pa je bilo očitno vseeno preveč za njegov srček.
Sem se pa včeraj tako ustrašla zanj Cry, ker dihat ni mogel in sva ga z mami takoj odpeljali do veterinarja k Bubi, tako da se moram res zahvalit g. Kastelicu, da ga je pregledal in me pomiril, da bo z njim v redu. Še sreča, da imamo tukaj tako blizu veterinarja ki je dežurn, da lahko pomagajo mojemu Bončitu.

Mi je pa hudo, da psom ne operirajo srca, ker jaz bi za mojega Bonija Kiss dala kolikor koli bi bilo potrebno samo da bi mu bilo bolje in bi mu lahko podaljšali življenje, ampak žal operacij pri nas ne delajo.

Enkrat sem napisala tle na mojpes.net da so psi kot moji otroci, pa so me nekateri napadli da naj ne govorim neumnosti, ampak res, moj Boni, on je zame več kot samo en pes.. To je angelček v pasji podobi, res, najbolj prijazen, dober in neproblematičen kuža kar jih je na svetu.. Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1811 : četrtek, 30.07.2009 : 11:49:42 »

Si preverila, če bi ga operirali kje v tujini, na primer na veterinarski univerzi na Dunaju?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1812 : četrtek, 30.07.2009 : 12:04:15 »

Jaz sem se pozanimala pri veterinarju in baje da operacije delajo samo v Angliji, kar pa je malo predaleč za nas, poleg tega ne vem ali bi Boni to operacijo preživel. Škoda je samo to, da nisem vedela da so te bolezni srca tako razširjene in ga nisem prej peljala na test ki bi pokazal da je njegov srček bolan. Pri drugem kavalirju bom sigurno že pri dveh letih starosti zečela s testi srca, tako da se bo poslabšanje lahko prej odkrilo.

Je pa ta Bonijeva bolezen strašno hitro napredovala, ker smo do konec aprila letos hodili na ful dolge sprehode po Tivoliju, po Ljubljani, vsepovsod je šel z nami in ni bilo čist nobenega znaka da je karkoli narobe z njegovim srcem, potem pa se je sredi maja zgrudil na tla in ta napad se je sedaj še dvakrat ponovil. Tako da se mi zdi, kot da je kar naenkrat zbolel.
Je pa tudi vprašanje, če bi njemu operacija sploh še lahko pomagala, ker je srce že precej okvarjeno, pa še to sem izvedela od veterinarja da se psu z operacijo življenje podaljša le za kakšno leto, dve in je vprašanje, plus to, da ni nobene garancije, da bo on operacijo sploh preživel.. Tako da samo upam, da ga bodo tablete držale pri življenju pač čim dlje. Je pa on res pravi borec, ful je čudovit kuža in mislim da se bo boril dokler bo le šlo..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1813 : četrtek, 30.07.2009 : 12:13:01 »

Ampak bom pa vprašala jutri ko ima Boni pregled, dr. Domanjkovo ali bi se Bonija dalo operirati, oz. ali bi mu to pomagalo in če operirajo na Dunaju..
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1814 : četrtek, 30.07.2009 : 13:24:38 »

Samo, da mu je boljše. Sedaj ko vidim koliko kavalirjev ima dejansko te težave me kar skrbi, da ne bi še Chilly kaj takega imel. Njegova  ali pa starša sta zdrava, ampak vseeno. Nikoli ne veš, lahko pa iz tretjega ali pa četrtega kolena kaj ven udari. Zanima me kdaj je smiselno delati te preglede?
In še eno vprašanje imam. Ko smo kupili Chilly-a nismo podpisali nobene pogodbe. Sedaj pa berem da večina podpiše pogodbo. Zato me zanima kako je s tem da ne bomo imeli kasneje kakšnih komplikacij zaradi tega.

Chilly Boniju pošilja poljubčka na njegov lepi smrček  Kiss
Lp
Lissa
Logiran
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines