mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 20:43:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Ranice in oguljena dlaka
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ranice in oguljena dlaka  (Prebrano 5242 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« : petek, 02.09.2005 : 18:46:18 »

Pri Fabiji sem opazila, da ima na vratu oguljeno dlako in sem pa tja kakšno hrastico. Ne vem ali bi bila to lahko kakšna bolezen (demodikoza) ali je le od drgnjenja kovinske ovratnice...

Na nogi (tam kjer je sklep med trupom in tačko in je taka trda koža brez dlake) ji je iz te trdine pritekel gnoj. Kaj bi lahko bilo to?

Sem tudi pofotkala: SLIKE

Nekaj jih je slikanih na vratu, nekaj pa na nogi.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #1 : petek, 02.09.2005 : 19:26:53 »

Chuck ima tudi malce manj dlake, oz bolj rdece rozasto kozo tam kjer ima ovratnico.
Ce ima pa na nogi .. Hm, je mozno od kaksnega podrsljaja, udarca ob zid, ograjo? Ali pa grizenja?

Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #2 : petek, 02.09.2005 : 21:11:57 »

Ga kaj srbi,se čoha?
Je bil v stiku s psom, ki je imel podobne znake?
Lahko probaš z ognjičevo kremo, samo vseeno je bolje da pokažeš vetu, ko take ranice zastarajo je tudi zdravljenje dolgotrajnejše.
Pa poročaj kako se bo zadeva razvijala.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #3 : sobota, 03.09.2005 : 09:25:25 »

Zdnjič sem gledala po tv-ju, da je imel pes rane brez dlake in ful se je praskal pa je bil to ekcem in je zelo pogost v tej vročini. Vendar so bile te rane ogromne v primerjavi s tvojimi ali pa imaš šele začetek.
Najbolje,da čimprej obiščeš veterinarja,da se zadeva ne širi naprej.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : sobota, 03.09.2005 : 11:22:09 »

ne nič se ne praska....najbrž je samo od vročine, poletja, švica in ovratnice... takoj še en bom teklla k vetu, ji bom probala pogosteje snet ovratnico.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sobota, 03.09.2005 : 12:40:23 »

Ja če bi moj imel nekaj takega kar je videti tam na slikcah bi kar hitro šla do veta.  vesekakor ni od vročine in še manj od švica pa tudi običaje "ekcem" ni. sem pa videla dobermane (ja ravno dobermane ) s podobnimi težavami, ki so bili skoraj plešasti. Kaj pa naj bi bilo pa ne vem.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #6 : sobota, 03.09.2005 : 12:43:12 »

Jaz tudi mislim, kot sem že napisala, bolje, da pokažeš vetu.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 03.09.2005 : 12:52:51 »

Pri dobermanih se kakršnakoli sprememba na dlaki itak takoj opazi. Tole, kar je gnojno potrebuje zdravljenje.
A samo na vratu ima? Po hrbtu nič? Brin ima od kovinske edino malo ožgano dlako, ker se praži na soncu. Da bi mu pa takole zredčila dlako bi jo morala pa ornk cukat in dolgo časa.
K veterinarju ja.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #8 : sobota, 03.09.2005 : 13:52:06 »

tisto, ki je bilo gnojno ni na vratu, ampak na sklepu - tam kjer je taka trda koža.

drugače ima pa samo na vrato razredčeno dlako in kje kakšno malo hrastico. srbi je ne
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #9 : sobota, 03.09.2005 : 13:52:51 »

pa ona se tudi vsak dan sonči s kovinsko ovratnico
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : nedelja, 04.09.2005 : 15:25:00 »

Zakaj za boga pa imajo vaši psi kovinske ovratnice na zateg stalno gor? Ko si bo enkrat z njo zlomil zob ali natrgal slednik ali pa celo se zadavil bo malo pozno.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #11 : nedelja, 04.09.2005 : 16:54:12 »

jaz ti priporočam da pelješ psa k veterinarju.naš prejšni pes je imel tudi take izpušaje in smo ga peljali k veterinarju.Imel jih je po nogah in trebuhu tudi po glavi in učesu.veterinar nam je dal antibiotike in mislim da pliviasept za mazati rane.to mu ni nič pomagalo stanje se je le še slabšalo...peljali smo ga na veterinarske preiskave a niso nič izvedeli.stanje se je slabšalo a niso vedeli kaj mu je bilo.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #12 : nedelja, 04.09.2005 : 17:04:21 »

kmalu ni mogel več hoditi,jesti in smo ga zopet peljali k veterinarju,ki pa mu ni več mogel pomagati.nočem te strašiti ampak ranice na sliki so podobne... zato ga pelji veterinarju.upam da z njim ni nič hujšega.glede ovratnice pa se strinjam z lanabelo.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #13 : ponedeljek, 19.09.2005 : 14:31:19 »

Kako so se pozdravile ranice in oguljena dlaka?
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #14 : torek, 24.01.2006 : 20:10:34 »

pozdravljeni!
Imam en problem z mojim psičkom pasme shitzu.Začel se je nenormalno čohati po trbuško in zadnjih nogah. Ima rdečo kožo in takšne male izpuščaje je dobil.Dlaka mu je začela zdaj v dveh dneh nenormalno izpadati po zadnjih notranjih tačkah pa jo je že čisto izgubil...Jutri ga normalno takoj peljem k veterinarju--prosim pa v tem trenutko katerega od vas,čeje že imel takšen problem z svojim ljubljenčom,da mi vsaj malo lahko pove kaj bi to lahko bilo.Hvala za vsako mnenje.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Ranice in oguljena dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines