mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 00:48:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751120 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2595 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:13:22 »

Hvala za vse informacije.

Kar se tiče obiska kot takšnega, upam da se razume da v teh dneh ni ravno veliko časa za klepet ipd. Zadeve se lahko predajo tudi meni za bežigrad (LJ), tel 040 31 00 52.

Vsekakor nisem rekla, da pridem jutri na obisk ali pa da bom cel dan visela tam. Tudi po kom drugem lahko pošljem hrano in stvari. Razlog zakaj sem izrazila željo po obisku ni bil ta, da bi si napasla oči iz napačnih razlogov ali komu kradla čas. Vsak opazuje po svoje in če si jaz ustvarim svojo sliko iz mojega opazovanja osebno, nekako dobim več in boljše ideje kako in kaj pomagat.

Vsekakor bom poskušala malo pomagat in ali osebno ali kako drugače dostavit reči. Bom nabrala malo materiala pa se potem slišimo.

Lp
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2596 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:20:49 »

Kako fajn, ko nekateri takoj razumejo, zakaj je tole zavetišče malo "alter". Smiley
Še malo "ozadja" za moonbeam:
Živali so nastanjene ob domači hiši lastnice. V začetku so res sprejemali tudi naključne obiskovalce, a se je izkazalo, da bi potrebovali nekoga, ki bi ves čas dežural in bil na voljo - to pa ni mogoče, ker delajo poleg lastnice zavetišča le prostovoljci in časa vedno zmanjkuje. Ker ima Smetka tudi sosede, želi, da se živali v pesjakih ne derejo kar tako, to pa gre le, če se jim zagotovi mir - vedno novi ljudje na dvorišču bi jih bolj motili, kot kaj drugega. Sploh, ker jih je kar nekaj med njimi takih, ki imajo za seboj težke izkušnje in so v postopku socializacije. Tako so tudi sprehajalci živali stalni - ti poznajo dotično žival in njena veselja in muhe - vedo npr. katere smejo biti skupaj spuščene, kdaj je kdo na sprehodu in poznajo poti, ki so stalne in po katerih se sprehaja. Pred prihodom v zavetišče se je treba najaviti (kliče in prihaja se v času uradnih ur - 8ih do 12ih).
Mogoče se sliši tole nekoliko zaprta in obiskovalcem "manj prijazna" varjanta, ampak jo vsekakor opravičijo s svojim načinom dela, ki je vse pohvale vreden in nekako družinski - oskrba 24/7, če žival to potrebuje, jo je lastnica zavetišča pripravljena začasno nastaniti magari na lastnem kavču ali celo v spalnici, pes po potrebi dobi celo frizerja, mačke ribje olje za lepšo dlako, vsi pa polno ljubezni in pozornosti...
Sicer pa mislim, da je Horjul, sploh glede na situacijo, vesel vsakega, ki je pripravljen pomagat - najprej deke+rjuhe, dinarčki, hrana, potem pa počasi še kak peso ali maca v oči padeta Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #2597 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:21:32 »

Vsekakor nisem rekla, da pridem jutri na obisk ali pa da bom cel dan visela tam. Tudi po kom drugem lahko pošljem hrano in stvari. Razlog zakaj sem izrazila željo po obisku ni bil ta, da bi si napasla oči iz napačnih razlogov ali komu kradla čas. Vsak opazuje po svoje in če si jaz ustvarim svojo sliko iz mojega opazovanja osebno, nekako dobim več in boljše ideje kako in kaj pomagat.

nisem mislila tega. Moje pisanje je bilo namenjeno vsem. Obstajajo tudi tisti, ki jim to ni ravno jasno in potem pride do kregancije na forumu, ko ne dobijo svojega. Pisala sem torej preventivno  Smiley, upam da razumes.

Hvala za pomoc in trud,

Lp, Maja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #2598 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:25:37 »

Pred prihodom v zavetišče se je treba najaviti (kliče in prihaja se v času uradnih ur - 8ih do 12ih).

Uradne ure so med tednom od 8.30 do 12.30, najava preko tel ni obvezna, je pa priporocljiva - torej, da ne hodis zastonj.

Lp, Maja
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2599 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:29:51 »

No, včeraj sta se ravno ob mojeh odhajanju pripeljala dva avtomobila - v prvem družina in potem še mislim, da mama in sin. Vsi so bili nenapovedani, so v glavnem izkoristili lepo vreme za izlet in prišli pogledat. Pa smo se hitro in prav lepo zmenilil, da ogledi nismo možni, razumeli so razloženo nastalo situacijo in sklenili, da bodo malo spremljali forum in spletko, ko bodo objavljene kake spremembe v tem smislu. Upam, da bodo vsi, ki bodo kar tako prišli, tako razumevajoči.

Ostali se pa itak lepo znajdete in najprej vprašate tukaj na forumu, mi pa se potrudimo, da čimprej dobite ustrezno informacijo. Smiley

lp, Katarina
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2600 : ponedeljek, 21.04.2008 : 11:42:38 »

Maja hvala za pojasnilo. Vsekakor nimam slabih namenov z obiskom in tudi silila ne bom. če bo šlo pridem, če ne pa bo tudi ok.

Fižolova župca- tudi tebi hvala za malo ozadja. Zdaj je veliko bolj jasno!!!
Mogoče se sliši tole nekoliko zaprta in obiskovalcem "manj prijazna" varjanta, ampak jo vsekakor opravičijo s svojim načinom dela, ki je vse pohvale vreden in nekako družinski - oskrba 24/7, če žival to potrebuje, jo je lastnica zavetišča pripravljena začasno nastaniti magari na lastnem kavču ali celo v spalnici, pes po potrebi dobi celo frizerja, mačke ribje olje za lepšo dlako, vsi pa polno ljubezni in pozornosti...


Seveda mi ja ta način všeč in praz zaradi tega se mi zdi Horjul nekaj posebnega.

Nekdo je omenil - Frontline . Kako pa glede kilaže? Za koliko kil? Ali pa se prinese največja doza pa se potem deli? samo sprašujem...

Vsi omenjate deke in rjuhe.Zanima me zakaj? No sej mi je malo že jasno ampak vseeno. Sej to so te navadne rjuhe in deke , ki jih imamo doma  Smiley 
Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #2601 : ponedeljek, 21.04.2008 : 13:11:56 »

Rjuhe in deke se uporabljajo za v pesjake, da lahko pesjani na njih ležijo. To so predvsem stare zadeve, ki jih doma ne rabite več, kakšna luknja na njih tudi ne moti, važno, da so čiste. Stare brisače pa se uporabljajo predvsem za čiščenje mačjaka.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #2602 : torek, 22.04.2008 : 10:24:35 »

ka ty a,

a lahko prosim prestejes pse in macke?

Lp, Maja
Logiran
istriana
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #2603 : torek, 22.04.2008 : 11:32:26 »

Jaz sicer ne vem če je tole prava tema za tole, kar bom napisala, pa vendar - pred našim blokom v centru Kopra se že več tednov-mesecev potika en bel muc. Zdaj vem, da je prostoživeč, saj je ves čas tukaj, ko dežuje je pa na drevesu poleg bloka. Je star po moje cca 2 leti in zdaj ko sem na forumu vidim, da ljudje sami prinesejo v zavetišče živali-z moje strani to ni možno ker nimam avta, doma mam muca in ga ne morem sem pripeljat, me pa zanima kaj lahko kdo naredi? Muc si definitivno ne zasluži tega, tudi pozimi je ves čas hodil tle okoli, še s kako drugo muco. Prejle sem ga videla na drevesu, ker je začelo deževat. Ma pa v bližini ena gostilna zadnji vhod in smetnjake in se dostikrat skozi prerine do njih. Lahko kdo kaj naredi?
Logiran
istriana
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #2604 : torek, 22.04.2008 : 11:33:56 »

Ulovit ga bi blo po moje tudi težka Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2605 : torek, 22.04.2008 : 11:34:27 »

Koprsko zavetišče ime svojo temo - najbolje, da vprašanje postaviš tam, saj Horjul tega področja ne pokriva.

Katarina
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2606 : torek, 22.04.2008 : 11:57:20 »

Hmmm... zanima me nekaj glede donacij. Našla sem da se da tudi donirat preko tekočega. ampak tekočega ne najdem?!  Huh
Kako pa je s tem? Denar verjetno pride v prave roke  Smiley
Ko se bom mudila mimo Ljubljane prinesem par stvari ampak do takrat bi rada kaj nakazala če se da. Vsaj dokler ne mine ta študijska mrzlica Smiley Zadnji dnevi na faksu pa je gneča.
Zanima me kaj je potrebno vnesti za donacijo? Tisti, ki ste to že počeli...

Lp 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2607 : torek, 22.04.2008 : 12:07:16 »

Nič posebnega, napišeš lahko "Donacija" ali pa ime živali, če je kateremu posbej namenjeno Wink

KONTAKTNI PODATKI
 
ZAVETIŠČE HORJUL Polona Samec s.p.
Smrečje 55, 1354 HORJUL
mail: polona@zavetisce-horjul.net
tel: 051 30 44 35 Polona
trr: NLB SI56 0202 7025 4948 113

Tudi glede hrane bi rekla, da je najbolj obdarovati v denarni obliki. Za isti denar kot dobimo mi en žakelj hrane, je smetka dobi več, mogoče žakelj in pol  Cheesy saj za njo veljalo malo drugačne nabavne cene pri nekaterih dobaviteljih Wink
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2608 : torek, 22.04.2008 : 12:27:11 »

Hvala skogkatt za odgovor. Sem ugotovila, da je glede hrane res tako, glede popustov.  Smiley  Pa smetka še najbolje ve kakšno hrano potrebuje in lahko nabavi konkretne zadeve. Tko da sem se odločila za hrano nakazat, za ostale stvari bom pa na kup dajala in ko se nabere bomo nekako že dostavili Smiley

Hvala vsem za pomoč. Se zavedam, da je tem ogromno in da se o tem kar naprej piše in da se včasih malo ponavljate za nas, ki šele pridemo gor. Vsekakor sem vam hvalžna za trud in potrpežljivost. Zdaj že približno vem kako deluje mojpes in upam, da bom lahko čimbolj pomagala.

Pozdrav vsem iz Štajerske Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2609 : torek, 22.04.2008 : 12:49:10 »

- pred našim blokom v centru Kopra se že več tednov-mesecev potika en bel muc. Z
Koprsko zavetišče ime svojo temo - najbolje, da vprašanje postaviš tam, saj Horjul tega področja ne pokriva.

Res je (btw hvala  Smiley), ima pa Koprsko zavetišče tudi uradno stran, mail in telefone in bo boljše izkoristit eno omenjenih treh opcij za take reči.

Lahko kdo kaj naredi?
Undecided Najbrž lahko, ampak zakaj se mi zdi, da se prepogosto misli, da je stvar rešena, če se postavi vprašanje (ali napiše mail, ali pač pokliče - vseeno za katero področje, žival ali zavetišče gre?) v tem stilu? Kdo pa naj bi kaj naredil?

Sorry smet, ki ti temo smetim  Roll Eyes, ampak zdej itak tega ne moreš brat  Tongue Eko, še en razlog več, da se spraviš nazaj v moving Wink

Logiran
Strani: 1 ... 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines