mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 21:06:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5820 : četrtek, 29.10.2009 : 22:00:41 »

Danes sem videla v eni trgovinici v centru LJ vreče Nutro Choice - a kaj pride v poštev za koga? Lahko po mejlu pošljem kje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5821 : četrtek, 29.10.2009 : 23:00:59 »

Helena, se počutim malo tangirana s temile 'dizertacijami'.
Sem kar premišljevala, če naj se javim. Sem se odločila, da se bom.

Prvič, imela sem občutek, da je bilo dano v debato.
Drugič, težko je ne pisat 'dizertacij', če jih ne pišeš zato, ker bi nujno potreboval prostor, kamor lahko izliješ svojega pisateljskega duha, ampak zato, ker ti je res mar. Za enega fejst človeka, ki daje tole skoz osebno, za zavetišče kot tako in za živali.

Žal ne bom vzela nobene od njih. Bi jo v končni fazi lahko - razen tega, da bi ta stara mačka imela po njenem mnenju še nekoliko bolj nesrečen lajf, niti ne bi bilo težav. Bi ji ga ne glede na vse celo šla zagrenit v skraaajni sili, če bi vedela, da je tole ena in edina stiska. Pa vem, da bo čez pol leta verjetno spet podobna situacija - ker je stanje glede mačk OBUPNO na splošno in november 2009 ni kaka čudna posebnost. Ali se bom torej v pol leta spet žrla, ker ne morem iz zavetišča 'rešit' (namerno uporabljam tako frazo) še četrte in nato pete, šeste, čeprav jih dejansko ne želim imet doma neko nad-število in s tem poslabšujem pogoje že mojim? In kam pelje tak način?
 
Ker je krog ljudi, ki so pripravljeni na takšno reševanje očitno ozek in vse ostaja več ali manj med prijatelji in znanci, smo v kratkem lahko vsi pred podobnim problemom in začnemo tako kot Smetka razmišljat, kam z njimi - najprej v mačjak, potem na nek varen hrib... Ne, ne gre za samo za to, kam se da vse tele, čeprav je tole konkreten problem, ki ga je treba rešit tu in zdaj - treba je nekaj naredit, da drugo leto in leto potem ne bo tako in se ljudje, ki se čutijo odgovorni za vse mogoče tuje stiske ne bodo čutili obremenjeni, ker ne želijo posvojiti še n-tega.

Zato dizertacija. Ker mi je mar in ker razmišljam, kaj se da storit, da drugo leto ne bo potreben še en hrib in še eden. Bojim se, da Polona bruhanja v nedogled ne bo prenašala. Kdo bo bruhal potem in komu bo še mar zanjo, ko bo osebno iztrošena in bo njen krog imel že toliko mačk, da jih ne bo smiselno prestavljat iz enega kupa na drugega? Si želim, da se motim in je problem samo trenuten. Če je tako, prosim za popravek.

Opravičujem se, če trosim 'dizertacije' in se grem nek 'glas razuma'. Včasih je potrebno bit pogumen in napisat svoje mnenje, tudi če veš da ne bo všečno. Vem, bere se izjemno grdo in trdosrčno. Grdo dejansko je, trdosrčno pa ne. Lahko še enkrat zagotovim, da mi je mar. Za Polono osebno, za zavetišče in za živali. Vse te tri stvari so mi ljube in jim želim le dobro. V tem smislu torej moja razmišljanja.
Logiran
taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #5822 : četrtek, 29.10.2009 : 23:10:47 »

Polona, Katarina,
če se spomnita naše Daške (smo neki časa tudi na šolo hodil; zdaj sta skupaj s Taro tudi horjulsko zverinco z nama dve leti in še malo), ona npr. zunaj ne prenese mačk. Smo pa že razmišljali, da morda notri je pa ne bi tako zelo motile, poskušali pa še nismo. Zdaj če je taka stiska, bi lahko vzela dve mucki na začasno, ker prostora imamo v stanovanju kar nekaj, samo do sedaj se nisem opogumila, ker za Daško ne vem, če je tudi v drugih prostorih (če jo ločimo njo in muce) ne bodo motile. Drugače pa res lahko začasno vzamem dve, recimo naslednji vikend. Če bo šlo, lahko pokličem čez vikend in se potem oglasim naslednji vikend. Lp. Maja   
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5823 : četrtek, 29.10.2009 : 23:17:50 »

FŽ, saj nihče ne pravi, da bi jih moral vsak posvojit deset. Gre za začasne domove, da bi razbremenili zavetišče in jim mogoče, mogoče lažje našli dom. Dizertacije pa res ne škodijo, na takšen način se človek kdaj še kaj pametnega domisli, Smiley ampak na žalost niso dovolj.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5824 : četrtek, 29.10.2009 : 23:24:54 »

Fž, dobro povedano.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5825 : petek, 30.10.2009 : 00:08:41 »

taradaška, naša Glu bi zunaj šla za mačkom, če teče pred njo, če se je ne boji pa niti ne. Notri je z mački ful prijateljica Smiley
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5826 : petek, 30.10.2009 : 03:45:41 »

Fajn, da ti je mar. Jst tud bruham, skoraj vsak dan, od stresa in tesnobe, zato mogoče zelo dobro vem, kako je Poloni trenutno. Bo treba od toliko besed k dejanjem morda, al kaj si mislila, kako bi se lahko pomagalo?   
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5827 : petek, 30.10.2009 : 09:14:24 »

Oktober 2009 ni nič posebnega, res je.

Situacija z mačkami je že zdavnaj šla čez rob normalnega, res je.

Vendar trenutno se konkretna oseba sooča s problemom (konkretnimi živalmi), je tako?

Vsi tukaj vemo in smo že 1000x predebatirali, da je potrebno izobraževanje, kaznovanje, učinkovitejši Vurs,....tralala, res je.

Vendar to osebi, za katero vam je menda mar in tem konkretnim živalim čisto nič ne pomaga.

Polona ima problem, za evtanazijo niste, za izpust (mačk, ki ravno ne marajo ljudi) tudi ne, dodatnega prostora ni, niti ni možnosti(prostora), da bi se dogradilo.
Torej, če pišete cele strani nasvetov in razglablanj o tem in onem, vedite, da s tem tudi obremenite človeka, ki se odloča...
In meni je logična posledica besed dejanje.

In verjemite, situacija bo vsaj še nekaj let takšna ali slabša, tudi s konkretnimi živalmi in osebami.



Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5828 : petek, 30.10.2009 : 09:34:02 »

Moj začasnik bo pa ČRN, tralalalala!

Dejte no, mal sodelujte, da vam jih ne bo pred nosom zmanjkal.....

Katarina
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #5829 : petek, 30.10.2009 : 09:41:59 »

Jaz bi predlagala dve skupini:
- prva bi pomagala gasiti požar s tem, da bi prevzela nadštevilne mačke (za stalno ali začasno, vseeno). Glede na samo število forumašev in njihovih prijateljev, sorodnikov, namestitev 50 mačk ne bi smel biti nikak problem.
- druga skupina bi na državnem (in/ali evropskem) nivoju sprožila postopek za ureditev vprašanja "nikogaršnjih" in ostalih mačk. Ta postopek bi tudi speljala do konca, pa karkoli je za to že potrebno.

Pričakujem, da se javite in "nanovačite" še druge, ki bi sodelovali, pa niso člani tega foruma.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5830 : petek, 30.10.2009 : 09:44:26 »

Jaz bi predlagala dve skupini:
- prva bi pomagala gasiti požar s tem, da bi prevzela nadštevilne mačke (za stalno ali začasno, vseeno). Glede na samo število forumašev in njihovih prijateljev, sorodnikov, namestitev 50 mačk ne bi smel biti nikak problem.
- druga skupina bi na državnem (in/ali evropskem) nivoju sprožila postopek za ureditev vprašanja "nikogaršnjih" in ostalih mačk. Ta postopek bi tudi speljala do konca, pa karkoli je za to že potrebno.

Pričakujem, da se javite in "nanovačite" še druge, ki bi sodelovali, pa niso člani tega foruma.

Oj, sicer si ne predstavljam, ampak zagotovo bi se kaj dalo naredit. Ali imaš že načrt ali zamisel za tole drugo skupino?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #5831 : petek, 30.10.2009 : 09:50:12 »

Oj, sicer si ne predstavljam, ampak zagotovo bi se kaj dalo naredit. Ali imaš že načrt ali zamisel za tole drugo skupino?


Ne še, je potrebno celoten postopek pretuhtati in pripraviti s pravnega stališča. Čisto razumsko.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5832 : petek, 30.10.2009 : 09:54:07 »

Strinjam se s FŽ, tisti ki beremo forum smo tangirani s tvojim pisanjem, Helena, ker nas neposredno nagovarjaš, da samo pametujemo in nič ne naredimo (tudi če ponavadi ne izpostaviš nikogar in nič ni osebnega). Pomoje bi bilo fino nasloviti še koga zunaj foruma in mu potrkati na vest, ne samo stalnih tukaj.
Ker krog ljudi tule gor JE omejen in število mačkov, ki so lahko pri njih na začasnem, je s tem tudi omejen.
Jaz osebno pomagam samo toliko, kolikor lahko po mojih merilih in prav nič več. Morda, ali pa očitno se komu zdi to premalo, (žal) pa nismo vsi tako intenzivno z dušo, srcem in denarjem predani tejle stvari kot ve, ki se res raztrgate za njih, kar je seveda pohvalno in lepo. Vendar, to JE stvar osebne izbire. Škodim ne, pomagam pa pač toliko, kot lahko. Seveda bi lahko še več, skoraj vsak bi lahko, ampak verjetno vsak ima še druge stvari v življenju, za katere deli svoj čas in sredstva.
Lepo, da se javljate tisti, ki boste prevzeli muce na začasno Smiley.

Vidim, da so vmes padli še novi predlogi.
Če je potrebno pomagat kakorkoli administrativno, se javim.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5833 : petek, 30.10.2009 : 09:55:46 »

Ne še, je potrebno celoten postopek pretuhtati in pripraviti s pravnega stališča. Čisto razumsko.
Sicer delam v DU, ampak na čisto konkretnih zadevah (to pomeni dokaj ozko področje uporabe zakonodaje). Takšna "pot" mi je bolj neznana. Ampak vseeno z veseljem sodelujem kolikor zmorem.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5834 : petek, 30.10.2009 : 09:58:43 »

Moj začasnik bo pa ČRN, tralalalala!

Kiss
Logiran

Strani: 1 ... 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines