mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 05:26:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751488 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5910 : sobota, 31.10.2009 : 15:16:23 »

Hauba in Neško sta našla vsak svoj dom. 3 začasniki so šli do sedaj, trije gredo še popoldan in jutri pride xena po svojega. Do 13 je še daleč...
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5911 : sobota, 31.10.2009 : 15:20:27 »

Tako je. NE za evtanazijo.

Če sem prav izračunala, bo v horjulskem mačjaku do ponedeljka zjutraj -10 mačk.
Cilj je -20 mačk, je tako?

No, dejmo, še 10 korenjakov.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5912 : sobota, 31.10.2009 : 15:21:19 »

Sem mislila "vsaj 13" jih mora se it. Jst odstevam, ne sestevam.  Tongue

Torej se vsaj 13 mackov je treba spravit v nove zacasne domove... Forumovci? A nas je res tako zelo malo al kaj?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5913 : sobota, 31.10.2009 : 15:22:20 »

Jst novih domov ne stejem. Samo zacasni stejejo.  Azn
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5914 : sobota, 31.10.2009 : 15:26:20 »

No, pol pa 13. Kdo torej še?
Ima kdo enega samega doma, pa mu je dolgcajt, ali celo nobenega, pa ima psa, ki mu je dolgcajt, ali pa ribice, ki ne bodo imele nič proti enemu mucke na začasnem...?

Št. 051 304 435
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5915 : sobota, 31.10.2009 : 15:41:55 »

Moj skromen pogled na evtanazijo ... Ja, se slisi kot najlazja resitev, ceprav ni. Tudi to, da jih pelje nekdo drug, ne pomaga nic pri njeni dokoncnosti, se vedno se bi Polona sekirala, njo bi bolel zelodec, saj bi bila se vedno ona tista, ki bi izmed zdravih in poskoncnih zivali izbrala tistih dvajset (ali kolikor pac ze), ki bi jim skrajsali bivanje na tem svetu. Ce bo zmogla,  je to opcija, ki bi eventuelano prisla v postev pri novih prihajajocih, ampak o tem je veliko lazje pametovat od dalec, kot enkrat, ko zival drzis v roki. Takrat nas je vecina pripravljena narediti vse, da se tej opciji izognemo (pa sem sicer zelo vesela, da ta moznost pri zivalih obstaja in nimam tezav z njo pri tistih, za katere je to edini smiseln in najbolj human izhod, ampak ce gre drugace, sem vedno za to, da se vsaj poiskusi). Res, obcutkov, ko bi moral evtanazirati (zdravo) zival samo zato, ker jih je prevec, ... teh pa nocem poznati in jih ne privoscim nikomur, tudi veterinarju, ki bi moral to narediti, ne (ker, verjemi, tudi njemu/njej, ne bi bilo prav prijetno ob tem).
m.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #5916 : sobota, 31.10.2009 : 16:00:01 »

Jaz bi pa opozorila še na en način, kako lahko pomagate izboljševat stanje (neposredno in dolgoročno) - dajte se vključevat v društva za pomoč/zaščito živali. Tudi če ni enega v vaši neposredni bližini (za konkretno pomoč v obliki lovljenja, prevozov ipd), se da sodelovat na daljavo - pisanje prošenj, izdelava izdelkov, pomoč pri raznih projektih, osveščanju, nameščanju... Res res je vsak prostovoljec dobrodošel, ker je dela čez glavo. Lahko pa zberete nekaj somišljenikov in ustanovite svoje društvo, če ga v okolici še ni (taka področja ponavadi najbolj rabijo društvo) - vam bomo ostali mislim da vsi z veseljem pomagali pri zagonu z nasveti in ostalim.

Pa še nekaj je, kar je mogoče v skoraj 400-ih strani tu že bilo napisano, vendar nisem prebrala vsega: saj ne rabi bil član društva ali pa svojega ustanoviti in ne rabi vsako najdeno zavrženo/poškodovano/maltretirano mačko dostaviti v prvo razpoložljivo zavetišče. Pri mili volji, zakaj takega mačka enostavno ne vzamete domov in mu doma nudite vso potrebno nego? Če bi več ljudi, takih samooklicanih ful velikih ljubiteljev živali, kot jih nažalost celo morje poznam, take muce enostavno vzeli domov, bi tudi zavetišča bila manj obremenjena. Saj ne rabiš ne vem kakih izkušenj - te si nabereš postopoma in stvar gre sama od sebe naprej. Jaz mačk nimam pretirano rada, sem od vedno bolj pasji tip, pa jih je trenutno pri naši bajti devet (od tega en dudar) in vsi, od prvega do zadnjega so najdenčki - iz grmovja, s cest, iz spodnje ulice, iz koprske luke in ne vem še od kod. In vsi, od prvega do zadnjega so S/K in tudi dudar bo. Malo več dejstev in malo manj samohvale kakšni veliki ljubitelji živali da ki so ljudje, pa bi bilo lažje. Ampak očitno je še najlaže dostaviti jih v zavetišče, ki naj se potem itak slika kakor ve in zna.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5917 : sobota, 31.10.2009 : 16:15:21 »

Se strinjam.

Mi tako ali tako apeliramo na najditelje, ki nas kličejo, naj sami poskrbijo za žival (mačke) do oddaje - ''naše občine'' ima večinoma čez prenatrpani Horjul (alpa Perun, ki so mu mački večinoma španska vas), naše punce so tudi že zdavnaj preobremenjene. Z malo prepričevanja in pogovora jih mnogo pristane.

Se pa vedno lahko ob najdbi živali in če se odločite sami poskrbeti zanjo do oddaje, obrnete na društvo za pomoč - nasveti za oskrbo, morebitna pomoč pri stroških če občina ne sodeluje (sploh če je najdenih več je recimo S/K vseh pred oddajo navadno prevelik strošek za posameznika), oglaševanje živali, lahko tudi sprejemanje/filtriranje klicev, vzorec pogodbe itd.

Bi bilo pa kljub temu fino, da se ljudje aktivna včlanijo v društva, ker je poleg konkretne pomoči živalim (če je kdo res ni zmožen) zadaj še ogromno drugega dela - organizacija, zbiranje denarja, naročanje, papirji, izdelava izdelkov/pomoč na stojnicah, fotografiranje živali, osveščanje, skratka dela čez glavo in še kam.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5918 : sobota, 31.10.2009 : 16:36:32 »

Še preden se kdo kam včlani, bi bilo fajn, če kakšnega mačka iz ZH posvoji ali začasno namesti.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5919 : sobota, 31.10.2009 : 16:47:23 »

Jasno da.

Ampak več in bolje kot bodo društva delovala, manjši bo problem. To je tudi priložnost za tiste, ki nimajo kapacitet/možnosti/sredstev za nameščat, da vseeno pomagajo. Kar pa seveda tem mačkom ki so zdaj v zavetišču nič ne pomaga, je bilo samo za dodatek ''disertacijam''

Upam da jih bo šlo v naslednjih dneh čimveč po stopinjah Haubice, Neškota in vseh ki so na začasnem.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5920 : sobota, 31.10.2009 : 18:39:42 »

Imam nekaj vprašanj glede začasnega nameščanja. Mogoče bodo še koga zanimali odgovori.

Kako dolgo se začasno namešča? Do posvojitve? Kaj, če posvojiteljev ni, potem ostanejo mačke pri začasnih namestiteljih? Kaj, če se začasni nameščenec ne vklopi v namestiteljevo okolje, ga staroselci ne sprejmejo in obratno, kaj potem?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5921 : sobota, 31.10.2009 : 19:44:49 »

Do posvojitve. Posvojitelji enkrat bodo, vsaj računamo na to. Če smo se ušteli.... kar velja tudi za združevanje pravega s pravimi, potem je pa jasno, da pridejo nazaj. Vsaj meni.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5922 : sobota, 31.10.2009 : 19:52:42 »

Kar se združevanja tiče, Jack ne pride nazaj. Wink Evo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26578.msg598412.html#msg598412
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5923 : sobota, 31.10.2009 : 19:55:58 »

Mene pa zanima, če 30 dnevni rok zdrži samo v zavetiščih? Oz. kako je s tem pri začasnih namestiteljih? Glede na to, da nam niti teh 30 dnii nihče ne krije, lahko žival po 30-ih dneh odpeljemo na evtanazijo ali kako?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5924 : sobota, 31.10.2009 : 19:59:35 »

Če je žival iz zavetišča, je to lahko odločitev vodje zavetišča. kot fizična oseba muca ali psa ne moreš evtanazirat zaradi neoodaje v nov dom.
Logiran
Strani: 1 ... 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines