mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 01:07:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 391 392 393 394 395 [396] 397 398 399 400 401 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751460 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5925 : sobota, 31.10.2009 : 19:59:54 »

Kolikor jaz vem, se je vsem tem mackam ali vsaj veliki vecini 30-dnevni rok ze iztekel ...   sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5926 : sobota, 31.10.2009 : 20:11:46 »

Mene pa zanima, če 30 dnevni rok zdrži samo v zavetiščih? Oz. kako je s tem pri začasnih namestiteljih? Glede na to, da nam niti teh 30 dnii nihče ne krije, lahko žival po 30-ih dneh odpeljemo na evtanazijo ali kako?

Zakaj jo pa sploh vzameš? Ker pričakuješ, da ti bo kdo pokril stroške?
Kar se mene tiče, so razen naših najmanjših čisto vsi tule po nekaj mesecev oziroma let. Bi bila hudo presenečena, če misliš, da mi posvojitve na daljavo pokrijejo npr. tretjino stroškov, ker mi jih ne.
Logiran

AjkaNajka
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #5927 : sobota, 31.10.2009 : 20:30:23 »

Citat: Yo , Danes ob 18:55:58
Mene pa zanima, če 30 dnevni rok zdrži samo v zavetiščih? Oz. kako je s tem pri začasnih namestiteljih? Glede na to, da nam niti teh 30 dnii nihče ne krije, lahko žival po 30-ih dneh odpeljemo na evtanazijo ali kako?

Malo si težko predstavljam, da če bi  to ostal naš začasnik, bi bo 30 dnevih rekla "ajdi pokaj, na evtanazijo ali bilo kam, briga me pa še sami stroški so s teboj"


Sicer so pa začasniki še vedno pod okriljem zavetišča. Čudno vprašanje je bilo to. Kam bi pa prišli, če bi lahko po 30 dnevih lahko vsak počel, kar mu pade na pamet z mačko, nazaj na točko 0 ??
Lp, Ajkanajka starejša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5928 : sobota, 31.10.2009 : 21:05:10 »

Ce si zacasni namestitelj (ne pod okriljem zavetisca), potem zate tako ali tako velja enako kot za vse fizicne osebe v RS - lahko imas 10 enakih zivali/gospodinjstvo, zanje si odgovoren in jim moras nuditi primerno namestitev in oskrbo. Ce zival ni neozdravljivo bolna, se je ne sme evtanazirati, ne glede na to ali jo mislis oddajati ali jo mislis obdrzati za vecno. Pojma zacasni namestitelj kot fizicna oseba (razen v sodelovanju z zavetiscem oz. drustvom za katerega veljajo enaki pogoji kot za zavetisce) namrec ne obstaja in vsak macek (oz. vsaka zival), ki ga imas doma, je pravzaprav tvoj. Lahko ga pa seveda oddas, prodas, podaris, ... evtanazija - razen iz zdravstvenih razlogov ne pride v postev. Ce zanje ne mores vec skrbeti, je tvoja dolznost, da jih v oskrbo predas pristojnemu zavetiscu in verjetno (ker pac niso brezdomne najdene macke, ampak lastniske) to tudi placas.
m.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #5929 : nedelja, 01.11.2009 : 00:59:37 »

Vem, da ta moj prispevek ne bo sprejet s ploskanjem, ampak pišem po tehtnem premisleku in mnenje je zgolj moje osebno.

Predvsem vljudno prosim, da se iz etičnih razlogov vzdržite nacističnega besednjaka iz 2. vojne in strogo ločite med besedama evtanazija in usmrtitev. Namreč, ni stvar v tem, da evtanazija zdrave živali ni dovoljena; gre za to, da že po definiciji ni možna. Ja, zelo me moti napačna raba besed. Hvala za razumevanje.

Drugo je pa razmišljanje o mačji problematiki. Tukaj gre zgolj za teoretiziranje. V praksi namreč počnem isto kot ostale. Od začetka tedna sem ponosna lastnica že četrte, želvovinke Lučke, ki trenutno v ločenem prostoru (kao karantena) čaka na plačo, da se gremo testirat, sterilizirat in kar je še takih finih z "najdbami" povezanih stroškov.

Razmišljam pa takole: začneš se ukvarjati z odvečnimi mačkami. Pobereš, kar najdeš. Sprejmeš, kar je drugim odveč. Oskrbuješ, kolikor je možno. Včasih katero tudi oddaš, nikoli pa vseh. Počasi zmanjkuje kandidatov. Počasi zmanjkuje prostora in denarja. Po nekaj letih naprezanja in izčrpavanja si na robu finančnega in živčnega zloma. Razmere na mačji sceni pa niso niti za odtenek boljše. In prideš do zaključka, da dolgoročno pravzaprav sploh ne počneš nič pametnega. In se sprašuješ, ali res nihče nima niti ideje, niti moči, da bi se karkoli ZARES premaknilo.

Ukvarjaš se z bolnimi idejami, da bi morda ravnal kot naše zdravstvo. Da bi delal sezname in selekcijo, za koga se "splačajo" boljša in dražja zdravila. V kakem čudno depresivnem trenutku ob polni luni celo poskušaš razumeti politiko nekaterih (pravzaprav kar večine) zavetišč. Pa še kaka butasta ti pride na misel. Še vedno se niti slučajno ne moreš strinjati z raznimi PETA variantami množičnih pomorov. Nekako se zaveš, da tudi takšne poteze ne popravijo čisto nič.

Zakaj je stanje pri psih boljše? Ni odlično, niti ni dobro, vseeno je pa boljše kot pri mačkah. Prostoživečih (=potepuških) psov takorekoč ni. Lastniški so za silo urejeni. Se najdejo odvečni in se najdejo nikogaršnji; najdejo se tudi taki v slabih razmerah. Ampak tako nemogoče kot z mačkami pa vseeno ni. Zakaj so ljudje bolj ali manj nekako sprejeli odgovornost do psov? Zakaj je ne morejo tudi do mačk? Mogoče bi bila tu rešitev. Ko bo vsaj večji del ljudi razumel, da mačke nimajo 9 življenj. Ampak kdaj bo to? V času ene življenjske dobe skoraj gotovo ne. Delati vsaj na mlajših generacijah? Kako - da bo učinkovito?

Eh... Ja, polna luna bo. 
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5930 : nedelja, 01.11.2009 : 06:18:24 »

No, pa ker je polna luna in ko me ravno zvija v želodcu, ker me boli vsa ta stiska, in zato ne morem spat, bom malo pokomenirala.

Razmišljam pa takole: začneš se ukvarjati z odvečnimi mačkami. Pobereš, kar najdeš. Sprejmeš, kar je drugim odveč. Oskrbuješ, kolikor je možno. Včasih katero tudi oddaš, nikoli pa vseh. Počasi zmanjkuje kandidatov. Počasi zmanjkuje prostora in denarja. Po nekaj letih naprezanja in izčrpavanja si na robu finančnega in živčnega zloma. Razmere na mačji sceni pa niso niti za odtenek boljše. In prideš do zaključka, da dolgoročno pravzaprav sploh ne počneš nič pametnega. In se sprašuješ, ali res nihče nima niti ideje, niti moči, da bi se karkoli ZARES premaknilo.


Najprej bi te vprašala, koliko časa se ukvarjaš z mačkami oziroma dotično problematiko. Jst že nekaj časa in zato ravno ne morem sprejeti tistega "niti za odtenek boljše". Ker od kar se jst srečujem z mačkami, so se zadeve spremenile. Tudi meni se včasih zdi, ne samo, da zadeve stagnirajo, ampak da se celo obračajo na slabše. Ampak, če stopim stran in pogledam od daleč, pa nikakor ne morem reči, da se ni spremenilo NIČ.

In problem ni v tem, da "nihče" nima ideje (mater, ne samo ne, da jih ni, jih je toliko, da spat ne morem ponoči, ker mi povzročajo hudo vzburjnost mojih še ne čisto pregorelih nevronov - in zagotovo vem, da nisem edina) ali moči, ampak da je problem tak, da eden ni dovolj. Potrebna je kritična masa. Kritično maso pa zmanjšujejo taki, ki razmišljajo kot ti. Torej ljudje, ki bi ji lahko pripomogli, pa se jim konec koncev zazdi brez veze, ker jim ni več udobno. Ker imajo težavo (finančno in psihično) in se ji želijo izogniti (itak, da je to normalno in naravno). In ne samo, da se taki umaknejo sami, ampak napišejo svoje mnenje (do katerega so celo razumsko gledano upravičeni) na forum in ga delijo s svojo okolico in tako potegnejo za sabo še dva ali tri ali deset takih, ki bi mogoče v drugačnem primeru pomagali zagnati kritično maso.

Zakaj je stanje pri psih boljše? Ni odlično, niti ni dobro, vseeno je pa boljše kot pri mačkah. Prostoživečih (=potepuških) psov takorekoč ni. Lastniški so za silo urejeni. Se najdejo odvečni in se najdejo nikogaršnji; najdejo se tudi taki v slabih razmerah. Ampak tako nemogoče kot z mačkami pa vseeno ni. Zakaj so ljudje bolj ali manj nekako sprejeli odgovornost do psov? Zakaj je ne morejo tudi do mačk? Mogoče bi bila tu rešitev. Ko bo vsaj večji del ljudi razumel, da mačke nimajo 9 življenj.

Tudi tukaj se mi poraja vprašanje koliko časa gledaš problematiko in kako se je v bistvu lotevaš - ali drugače, kako širok zorni kot imaš. Meni se, razen tega, da nimamo prostoživečih (izraz me strašno nervira) psov, pasja problematika ne zdi toliko boljša od mačje. Vsaka ima namreč svoj problem (če že ločujemo mačjo in pasjo problematiko, zame je to skupni problem odnosa do živali, spoštovanja živega sveta), ki izhaja iz narave živali oziroma značilnosti posamezne živalske vrste. Ne vem ali je res bolje, da si na 1meter ketni privezan celo življenje, če si psica, da te posiljujejo mimoidoči psi, da te razžirajo garje, da te dajejo prebavne motnje, ker ješ smrdeče pomije, da si dehidriran, ker ti pri 35°C ne privoščijo vode, da ti telo napada mišice, ker se tvojim gospodarjem zdi, da lahko živiš od krompirja, da te pretepa glih vsak, ki ima 5 minut časa in ti ne moreš nič, ker si privezan.... ITD (in tega RES ni malo ali obratno - takih primerov je veliko in veliko preveč). Ne vem, če ne bi bila v tem primeru jst osebno raje garjasta (če že glih primerjamo) in lačna, prepuščena sama sebi in tudi, če me povozi avto. Rajši kot ketna.

Mogoče bi bila tu rešitev. Ko bo vsaj večji del ljudi razumel, da mačke nimajo 9 življenj. Ampak kdaj bo to? V času ene življenjske dobe skoraj gotovo ne. Delati vsaj na mlajših generacijah? Kako - da bo učinkovito? 

Ponovno se vračam k vprašanju, kako širok zorni kot imaš. Če delaš to zaradi sebe in je brez veze delat karkoli, kar bi prineslo rezultate, ki jih ti v svojem življenju ne boš videla, potem ja - (razumsko) dojamem, da nočeš več. Če pa delaš to zaradi živali in pri tem ni pomembno kdo si ti in kaj bo to tebi prineslo (npr. zadovoljstvo, ker so se stvari premaknile na bolje), potem pa mislim, da namena tvojega posta resnično ne razumem.

In da zaključim tole polno luno - tudi jst niham, zelo niham, tako v volji in odločnosti kot tudi v življenjsi energiji in zelo mogoče je, da bom nekoč ravno tako kot ti razmišljala, da je vseeno, kaj (in če sploh kaj) naredim, da je itak že vse v naprej določeno (ali v katerem primeru bi bilo tako ali tako vse vseeno?) in da je bolje, da neham. In bom trosila slabo voljo okoli tako kot ti in vsi ostali, ki to z vso pravico in dostikrat tudi z razlogom, počnete.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5931 : nedelja, 01.11.2009 : 06:26:12 »

Pa žal mi je za malo muco.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5932 : nedelja, 01.11.2009 : 09:11:49 »

Dodaj še Kajo.
Logiran

LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #5933 : nedelja, 01.11.2009 : 09:16:48 »

Ah, ne no... Cry

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5934 : nedelja, 01.11.2009 : 09:32:26 »

Jst pa nisem imela časa tuhtat, ker sem brisala bruhanje in kapljice na minuto v infuziji štela pa pazila, da je bila tačka stegnjena v upanju, da bo Kaji šlo. Se mi ne zdi, da sem blizu živčnega, moje pisanje jemljem kot obvestilo širšim množicam, da je čas za kakšno spremembo v razmišljanju in odgovornosti do mačk. Če drugače ne bo šlo, bom to počela kar naprej in ne samo vsake toliko, ker kar nehat se ne da.
Kratkoročna, srednjeročna in dolgoročna rešitev je (poleg osveščanja in upam da tudi končno izvajanja zakona) v začasnih domovih. Zunaj je to logično. V zavetišču poštimajo žival, če ne gre hitro v nov dom, gre v "foster home". Tam organizacije seveda plačajo nastanitev v obliki hrane, opreme in veterinarske oskrbe, pri nas večina zavetišč za mačko ne bi dala niti centa še takrat ne, ko je v zavetišču, nekateri smo pa začasni skrbniki po cele mesece in leta. Začasnih skrbnikov zunaj zavetišča pa skorajda ni. V zadnjih dneh pri nas trije mrtvi in 10 v začasnih ali novih domovih, pa je ta trenutek še vedno 82 mačk tukaj in se sploh ne pozna, da jih je 13 manj. To je torej moje izhodišče. Zapis samo zato, da vidim, kako bo čez nekaj let.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5935 : nedelja, 01.11.2009 : 09:54:58 »

Boš vidla, bo bolje čez nekaj let, ker bomo delal in težil ko norci. A bo, a ne da bo?
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5936 : nedelja, 01.11.2009 : 10:10:29 »

Kako jih je 82, prej jih je bilo 70, šlo jih je pa trinajst? Huh

Mogoče bi lahko zaprosili za pomoč Azil Maribor. Je menda najmodernejši v Evropi, pa verjetno še ni tako natrpan... menda v Mbju nimamo mačk Tongue.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5937 : nedelja, 01.11.2009 : 10:23:37 »

70 jih je bilo v mačjaku. Ostali so v ostalih prostorih.
Čestitke za najmodernejši azil v Evropi.
Logiran

enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #5938 : nedelja, 01.11.2009 : 11:10:43 »

Pridna, prve začasnice, ki jo je mama od nekje pobrala, se spomnim, ko sem imela kakih 8 ali 9 let. Torej bo 40+, kar poznam mačke s ceste. Mislim, da je to dovolj dolgo, da lahko kako besedo rečem.

In sploh nisem rekla, da je karkoli brez veze. Pravim pa, da je PREMALO, da bi se v resnici premaknilo. In da žal pod milim nebom nimam nobene ideje, kaj pa bi bilo tisto VEČ.

Najmodernejši azil na svetu in v okolici, ja. Upam, da bo tudi razmišljanje in delovanje bolj moderno, kot je bilo v Zrkovcih.

Citat
menda v Mbju nimamo mačk
Komentar k TEMU ne bi spadal pod temo Zavetišča Horjul. Bom kdaj drugič.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5939 : nedelja, 01.11.2009 : 11:58:39 »

Boš vidla, bo bolje čez nekaj let, ker bomo delal in težil ko norci. A bo, a ne da bo?
Bo, ker težimo k temu in vedno več nas je. Afro Afro
Sama se ob takšnih branjih pogosto spomnim na Mati Terezo in Kalkuto. Stanje (duha in življenja) ob njenem prihodu je bilo za naše pojmovanje nevzdržno, grozljivo.... Danes (bila sem tam že nekajkrat) lahko rečem, da takšne slike skoraj ni več. Torej, mislim, da se je le z delovanjem (in drugačnim mišljenjem) nekaj spremenilo (pa ne samo M.Tereze, ampak vedno večje množice ljudi). (Smetka, ne primerjam te z M.T., le razmišljam o siutaciji). Zdi se mi, da je bistveno, da želimo nekaj spremenit. Mislim, da vsi tukaj težijo k približno istemu cilju. Poti pa so različne.
lp polonak
Logiran
Strani: 1 ... 391 392 393 394 395 [396] 397 398 399 400 401 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines