mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 14:14:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 433 434 435 436 437 [438] 439 440 441 442 443 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750747 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6555 : sreda, 16.12.2009 : 17:07:39 »

Torej lahko pomagamo na ta dva načina. Eni z delom, drugi z denarjem. Kako pa naj z denarjem pomamo(jo), če tudi z našim denarjem nazadnje te iste živali nazadnje usmrtite? Mnogi bi darovali, a za življenje, ne za usmrtitev.

Prosim za odgovor na moje vprašanje (je samo eno, ampak večkrat napisano, tudi z razlago). Da ne boš rekla, da moraš iskat: PROSIM ZA ALTERNATIVO EVTANAZIJI. Ker bi jo vsi rajši, verjemi.

PROSIM ZA ODGOVOR
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6556 : sreda, 16.12.2009 : 17:20:06 »

Casa je lahko ali na pol prazna ali na pol polna. A se lahko opazi  ostalih 100 in vec zivali, ki so v Horjulu in so preziveli zaradi prispevkov.
Logiran
anovak
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6557 : sreda, 16.12.2009 : 17:21:42 »

Prosim za odgovor na moje vprašanje (je samo eno, ampak večkrat napisano, tudi z razlago). Da ne boš rekla, da moraš iskat: PROSIM ZA ALTERNATIVO EVTANAZIJI. Ker bi jo vsi rajši, verjemi.

PROSIM ZA ODGOVOR

Življenje. Živi in pusti živeti (= ne usmrtiti)
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6558 : sreda, 16.12.2009 : 17:23:02 »

anovak, kolikšen je pa bil tvoj silen prispevek če smem vprašat (in upat na odgovor, kar očitno ni tvoja močna točka)? Me zanima kolk si predstavljaš da je treba denarja za nedoločen čas tolk živali vzdrževat. Denarja, ne vsega drugega kar punce še vlagajo v živali. Glede na to, da pričakuješ ne-evtanazije vseh neposvojljivih bi rekla da daruješ vsaj nekaj 1000€ mesečno. Denarja, ne še česa drugega (časa, volje, znanja, živcev, zdravja,...)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6559 : sreda, 16.12.2009 : 17:23:14 »

To ni odgovor. Življenje, ok, ampak KJE? V ZH  ni več prostora (preberi malo višje, nove živali po zakonu morajo vzeti). Posvojiteljev ni.

KJE torej?

Zahtevam KONKRETEN odgovor.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6560 : sreda, 16.12.2009 : 17:25:02 »

A si res trda? To, da je življenje nasprotje smrti je jasno. Ampak razloži kako naj jim priskrbimo (mi vsi) možnost dostojnega življenja? Kolikim konkretno ti pomagaš?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #6561 : sreda, 16.12.2009 : 17:29:48 »

Življenje. Živi in pusti živeti (= ne usmrtiti)

Anovak, saj odgovor je čisto preprost - pridi in vzemi te živali, za katere Polona ne more več poskrbeti. Boš lahko zanje skrbela finančno in ostali bodo pri žiljenju.

Simple as that!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6562 : sreda, 16.12.2009 : 17:36:31 »

Treba se je zavedati, da je zavetisce ziva stvar. Enkratni prispevki ne bodo resili tezav, ceprav so se kako dobrodosli, ampak stalni prilivi denarja in odgovornih lastnikov bodo premaknili stvari na bolje.

Sicer pa, so izjave od anovak, kot tiste puhle, slavne na koncu, na lepotnih tekmovanjih, da si lepotica zeli world peace. Anovak, zbudi se, to ni pravljica ali pa film s srecnim koncem, ali pa Lesi se vraca. Zivljenje je vse druga kot film, ki se ga da zrezirati in narediti happy ending in tebi ocitno ni jasno. Bi bil cas da se spustis na zemljo iz tega lebdecega mehurcka. 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6563 : sreda, 16.12.2009 : 17:38:00 »

Evo, ne vem katero vprašanje že, ki bo glih tako ostalo brez odgovora: kaj je zate življenje, anovak? Bitje srca in dihanje? Pa hranjenje in izločanje?
Pusti živeti? Kjerkoli, domnevam. Na cesti, v lastnem dreku, na meter dolgi verigi in tako po že videnem spisku naprej?
Živi in pusti živeti, a? Kaj to pomeni, anovak? Pa z agresivnim psom, z ranjenim psom, s psihično strtim psom naj se ukvarja nekdo drug. Jaz bom svojega doma čohal/a pa na netu pisal/a da kako ga imam rad/a in kako je zanj ah in oh poskrbljeno. Bullshit. Me prav zanima ta scena. Če te ostali psi ne finančno ne prostovoljno ne en k... ne zanimajo, ne vidim razloga da se toliko mantraš s tistimi ljudmi, ki jih to več kot zanima vsak dan. Bitje falšasto.

Anovak, saj odgovor je čisto preprost - pridi in vzemi te živali, za katere Polona ne more več poskrbeti. Boš lahko zanje skrbela finančno in ostali bodo pri žiljenju.

Simple as that!
Ne išči hudiča, Pmaxi... Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6564 : sreda, 16.12.2009 : 17:50:36 »

Življenje. Živi in pusti živeti (= ne usmrtiti)
Ziveti od cesa?Huh

Zdaj se mi pa pocasi ze dozdeva, da oseba ki pise pod imenom anovak:

a) ne zna brati
b) je mladoletna in se ni popolnoma sposobna racionalnega
c) zivi v imaginarnem svetu
d) *jih imam se ene par, pa jih raje ne bom napisala

lp
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #6565 : sreda, 16.12.2009 : 17:54:31 »

Blagor ubogim na duhu kajti njih je nebeško kraljestvo.

Kristus na kotalkah, na rolki in na spejsšatlu. Anovak ne samo tvoje razmišljanje ampak tudi ti osebno si za  bruham bruham bruham bruham bruham
Logiran

missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6566 : sreda, 16.12.2009 : 18:00:46 »

Pi*da, glupa je k preluknjan kondom! Pa loh me brišete!  Angry
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #6567 : sreda, 16.12.2009 : 18:02:27 »

anovak, ti pa res nisi kak cvet inteligence, bi rekla....

več kot očitno je, da množice ljudi, ki se srečujejo na tem spletnem mestu, dojemajo raznolike vidike, ki pripeljejo do takih evtanazij. ti pa ne moreš in ne moreš preko svojih manter... če iz vsega napisanega nisi dojela, kaj se ti odgovarja in kaj se te sprašuje, pol bo res težka ti kaj dopovedat. (upam, da vsi njeni somišljenki, ki tole berejo kot gostje, vseeno kaj dojamejo.)


nihče tukaj nima pravice drugemu vsiljevat živali. nima je smetka pravice tebi, nimaš je ti njej, po 30. dnevu od sprejema. pa ravno to počneš. ''zakaj si evtanazirala, ne bi smela, morala bi imeti dalje na lastne stroške.''
a res?
a dej?
a pa prav sem moraš prit tole pisat, a ne moreš kje drugje javno izražat svojega mnenja?
in pričakuješ kaj?
da bomo ''odprli oči'' in začeli s tabo tečnarit smetki, naj ima živali še dlje?


prosim, nehaj, ker res samo ti izpadeš totalna budala.  (vidim, da so že drugi ti to napisali, pa vseeno bom oddala, če sem že spisala)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6568 : sreda, 16.12.2009 : 18:08:48 »

Dragi sogovorniki, če je zavetišče polno, in to zh ali katero drugo, bi se lahko začasno zaprlo - in tako nudilo živalim, ki so že tam več možnosti. Drugače pa je to hiralnilca, kjer so vsi obsojeni na smrt, če se slučajno ne pojavi dobra duša, ki ima tisti trenutek možnost posvojiti. Škoda, da se zavetišča spreminjate v taborišča smrti.

Ima potem zapuščen pes ali mačka na ulici enake možnosti, da predčasno umre, pa če pride v zavetišče ali ne.
Draga sogovornica, če bi se vsa prepolna zavetišča "začasno" zaprla, KDO bi napisal nov zakon v katerem bi bilo določeno KAM z zapuščenimi živalmi s ceste? In KJE bi te živali čakale do tedaj? A?
Kak predlog, rešitev?

Drugače pa je to hiralnilca, kjer so vsi obsojeni na smrt, če se slučajno ne pojavi dobra duša, ki ima tisti trenutek možnost posvojiti. Škoda, da se zavetišča spreminjate v taborišča smrti.

HIralnica??? Hiralnica?
Je zate prostor, kje se ljudje ponoči zbujajo na dve uri, da hranijo sesne mladiče, vse dni razkužujejo prostore, da se bolezni ne širijo, plačujejo take in drugačne veterinarske posege, pripravljajo najkvalitetnejšo možno hrano, jočejo od bolečine ob poslabšanju zdravstvenega stanja živali in se veselijo vsakega najmanjšega napredka - vse zato, da bi bile živali, ki so v zavetišče prispele v kar se da klavrnem stanju (po čigavi zaslugi že?) ob iskanju novega doma zdrave in popolnoma zdrave, pa oskrbljene tako, kot, mimogrede, tudi zakon nalaga - hiralnica?

In ZAKAJ so zavetišča sploh potrebna, se kdaj vprašaš, anovak? Kdo je tisti, ki živali zapušča, jih "izgublja" in jih ne išče, kdo jih ne kastrira in ne sterilizira in škatle, polne novih in novih legel mladičev pušča pred zavetiščem, ob cestah in gozgovih? KDO je ta krivec? Občina, vlada, država, ustavno sodišče, morda komunala ali državni zbor? Kdo, torej?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #6569 : sreda, 16.12.2009 : 18:09:46 »

Pi*da, glupa je k preluknjan kondom! Pa loh me brišete! Angry
eh zakaj...kar je res je res, je**i ga. Moram pa priznat, da si me nasmejala s tole primero Grin Grin Grin
Logiran

Strani: 1 ... 433 434 435 436 437 [438] 439 440 441 442 443 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines