mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 21:10:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 711 712 713 714 715 [716] 717 718 719 720 721 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10725 : petek, 08.03.2013 : 10:22:10 »

Sončen pozdrav pozitivni energiji na hirbčku in en objem vsem.

Ful vesela za eno ali drugo črnuhinjo Cheesy (kooolk sta mi všeč ).
Močno držim pesti za Orija in Bobija seniorja Kiss.
Logiran
Alice06
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #10726 : petek, 08.03.2013 : 10:55:10 »

Najhujši pa je povzetek pod člankom, v katerem direktno namigujejo, da se v ZH živali in mačke po enem mesecu evtanizirajo!

"Oskrba skoraj hotelsko draga

V Zavetišču Horjul znaša cena oskrbnega dne za mačka 7,2, za psa pa od 12 do 14,40 evra. Za zapuščene živali skrbijo 30 dni, potem pa je treba skoraj hotelsko dragim stroškom za evtanazijo za mačka dodati 27, za psa pa 50 evrov. Prišteti je treba še stroške ulova in prevoza, za pregled živali pa dodatno odšteti še 24, za cepljenja proti steklini, kugi in kužnim boleznim po 12, za odpravo parazitov pa šest evrov. Sterilizacija mačke znaša 60, psice 132 evrov, kastracija mačka pa 42 in psa 120 evrov."
Logiran
*šiva*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #10727 : petek, 08.03.2013 : 10:59:11 »

Ha ha, prebiram tele poste in si enostavno ne moram kaj, da se ne bi oglasila. Najlažje je pa kar nekoga obtožit, ker  nihče si ni seveda sam kriv, še najlažje pa je obtožit Jadranko, ki se tudi v medijih bori a dobrobit VSEH živali.

Mene res zanima, Jana, kje si zasledila, da je Jadranka kdaj zapisala ali rekla na seji, da morajo občine prekinit sodelovanje z ZH? Bi bilo fino, če bi svoje pisarje podprla s kakšnim pisnim dokumentom, (ki ga seveda ni pa vseeno).

To, da pa je oskrbnina, ki jo zahtevajo zavetišča (ne samo ZH) prevelika pa vam verjetno ni enigma. Sterilizacija mačke 60eur? Mogoče pa bi bilo fino, da bi sklenli pogodbo z Veterino MH (****), ki ponuja (REDNA CENA) 42eur na sterilizacijo, pa bo več ostalo za hrano in oskrbo, kajne?  Wink



Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10728 : petek, 08.03.2013 : 11:27:28 »

Ja ja, *šiva*, tudi jaz imam tebe in vse vas neizmerno rada, vas občudujem in podpiram Tongue.
Vmes pa kje kakšen uraden in neuraden zapis natančno preberem in kaj povem ter napišem. Tako kot ti, Jadranka, Tonin in še kakšen. Smiley

Da površno bereš/berete, ni nič novega. Ko boš našla, kje sem napisala, 'da je Jadranka kdaj zapisala ali rekla na seji, da morajo občine prekinit sodelovanje z ZH', se pa spet bereva. Upam, da veš, kaj ste napisale v dopis Odboru za kmetijstvo v DZ in kaj je Jadranka na sejah govorila. Pa upam, da veš, kaj pomeni besedna zveza 'direkten efekt delovanja'.

Vse dobro Horjulčkom pri okrevanju ljubezen
Logiran

*šiva*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #10729 : petek, 08.03.2013 : 12:18:06 »

O, hvala, Jana, čeprav me ne poznaš, ampak ok ljubezen Smiley.

Drugače pa ko mački stopiš na rep, zacvili, kajne Wink. Vse preberem večkrat in zelo pozorno, nikar ne skrbi.

Pa srečno zavetiškim oskrbovancem Smiley!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10730 : petek, 08.03.2013 : 12:36:43 »

Res velika škoda, da se ljudje, ki naj bi jim bilo poglavitno poslanstvo reševanje živali več ukvarjajo z zdraharstvom. Je pa tako, da ima vsaka palica dva konca in prej ali slej fejst poči tudi tistega, ki preveč zavzeto udriha po drugih.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10731 : petek, 08.03.2013 : 12:41:52 »

Vse še bo, le nas več ne bo  Tongue. Al kako že gre to. Komaj čakam, da vidim, kdo bo naslednji na vrsti. Vem, grešim  Tongue.
Krasna logika; kriv je tisti, ki sanira, ne tisti, ki je povzročil kar koli že.
šiva, hvala za predlog, ampak ne hvala. Mačke iz Ilirske, Cerknice... Domžal, Kamnika... ne bomo vozili na posege dlje kot je nujno potrebno, tudi ne vidim, kako bi z vsemi temi vožnjami prišparali na posegu samem. Se opravičujem vnaprej, če bom koga užalila z zavrnitvijo tega genialnega predloga.

Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #10732 : petek, 08.03.2013 : 12:57:40 »

Res velika škoda, da se ljudje, ki naj bi jim bilo poglavitno poslanstvo reševanje živali več ukvarjajo z zdraharstvom. Je pa tako, da ima vsaka palica dva konca in prej ali slej fejst poči tudi tistega, ki preveč zavzeto udriha po drugih.

Amen!

Malo off, pa vseeno, za intermezzo.
Takole stanje v živalovarstveni sceni oz. prepucavanja med akterji ni unikatno samo za Slovenijo - še v eni državi sem zasledila enako.
Kdo ugane, v kateri?


V Romuniji.

Komentar menda ni potreben.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10733 : petek, 08.03.2013 : 13:07:01 »

Ko misliš, da ni mogoče še nižje...
http://www.pesmojprijatelj.si/aktualno/clanek/hotelsko-draga-oskrba-zivali-v-zavetiscih
A tem bevskačem res nikakor ni mogoče stopiti na repe? Ker so si v zadnjem času privoščili nekaj takih (ne samo v zvezi z zavetišči), da ostaneš brez besed.
Logiran
Alice06
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #10734 : petek, 08.03.2013 : 13:12:45 »

Po mojem je treba skupno pismo poslati najkasneje do ponedeljka, vsekakor pa je smiselno, da pišemo tudi posamezno. Kdor se iz kakršnega koli vzroka ni/ne bo včlanil v google skupino, pa bi želel kljub temu sodelovati pri pismu, mi lahko pošlje ZS, pa mu bom poslala po mailu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10735 : petek, 08.03.2013 : 13:17:26 »

Fino bi bilo, če bi se oglasilo čimveč kamničanov, ki se jih zadeva tudi najbolj tiče. Navsezadnje gre za njihov denar in oni naj bi odločali, na kakšen način naj bi se porabil.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #10736 : petek, 08.03.2013 : 13:18:21 »


V Romuniji.


 Grin Grin Grin zakaj nisem presenečena.
Logiran

Alice06
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #10737 : sobota, 09.03.2013 : 18:09:26 »

Spodaj pripenjam vsebino protestnega pisma, ki ga bomo poslali na uredništvo Dnevnika (in novinarki Aniti Vošnjak), poslancema Mateju Toninu in Tamari Vonta (ki je baje tudi ob neki priložnosti izražala podobna stališča), županu Kamnika in Državnemu zboru. Ker bo imelo pismo večji učinek, če bo podpisnikov več, prosim vse, ki bi še želeli pismo podpisati, da mi do torka, 12. 3. 2013, posredujejo svoje podatke (ime, priimek, naslov) na naslov: karin.cvetko@fmf.uni-lj.si


Spoštovani!

V časopisu Dnevnik smo lahko dne 8. 3. 2013 prebrali članek Anite Vošnjak z naslovom »Zapuščeni psi in mačke so (pre)dragi«. Avtorica začne članek s trditvijo, da »ni sprejemljivo, da ena zapuščena žival stane občino od 500 do 600 evrov«. Nadalje lahko preberemo, da je ob obravnavi odloka o podelitvi koncesije za oskrbo zapuščenih živali na območju občine Kamnik svetnik Matej Tonin opozoril, da je to »več kot znaša minimalna plača« in dodal, »da bo treba kriminalni združbi, ki se je zrinila v ta posel, odločneje stopiti na prste kar na državni ravni«. Iz članka sicer ni razvidno, kje naj bi bile te besede izrečene, sklepamo pa, da najverjetneje na seji Občinskega sveta Občine Kamnik.
Glede na to, da je za zapuščene živali na območju občine Kamnik pristojno Zavetišče Horjul, je omenjene besede težko razumeti drugače kakor direktni napad na to zavetišče.

Podpisani takšnim napadom odločno nasprotujemo! Po našem mnenju izvaja Zavetišče Horjul svojo dejavnost skrajno etično in profesionalno, da je njihovo poslovanje tudi transparentno, pa potrjuje kar omenjeni članek, ki navaja oceno višje svetovalke Mire Crnkovič; da  »je sodelovanje z Zavetiščem Horjul korektno« in »se v Horjulu niso nikoli srečali s težavami, na katere je opozoril Matej Tonin«.

Pri ocenjevanju cene oskrbe zapuščene živali se je treba zavedati, da je potrebno s tem denarjem poleg redne oskrbe, veterinarske nege in sterilizacije oz. kastracije živali pogosto zagotoviti še dodatno veterinarsko oskrbo živali, saj so te žal pogosto najdene bolne oziroma poškodovane. Prav dodatna oskrba nemalokrat vključuje tudi operativne posege. Očitno je, da denar, ki ga prispeva občina, tega ne zagotavlja, zato si morajo v Zavetišču pogosto pomagati tudi z donacijami.

Poleg tega nikakor ne drži, da se živali po enomesečnem bivanju v Zavetišču Horjul evtanizira, kar bi bilo moč sklepati iz dela besedila: »Za zapuščene živali skrbijo 30 dni, potem pa je treba skoraj hotelsko dragim stroškom za evtanazijo za mačka dodati 27, za psa pa 50 evrov.« V Zavetišču Horjul se namreč držijo načela, da žival evtanazirajo izključno samo takrat, ko je to strokovno utemeljeno (veterinarski in vedenjski razlogi). Na spletni strani Zavetišča Horjul si lahko vsakdo ogleda »števec dni«, ki za vsako posamezno žival navaja, koliko dni je že v zavetišču. Večina jih preseže 30-dnevni rok, na dan 8.3.2013 pa recimo najdemo naslednje številke: 86 dni, 123, 310,331, 397, 459, 755 in celo 1839 dni – in to je samo nekaj primerov.

Tudi sicer je iz članka razvidno zelo slabo poznavanje razmer na področju zavetišč za živali v Sloveniji, predvsem primerjav med zavetišči in stroški posameznih občin.

Za primerjavo:
Kamnik ima 28.947 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabil 15.901,00 € (Zavetišče Horjul);
Krško ima 25.795 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabilo 22.682,11 € (Zavetišče Meli);
Piran ima 17.735 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabil 26.722,42 €, poleg tega pa še 6.000,12 € za Veterinarsko ambulanto d.o.o. Koper (Obalno zavetišče);
Kranjska gora ima 5.291 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabila 3.290,99 € (zavetišče Perun);
Novo mesto ima 35.966 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabilo 55.238,15 € (Zavetišče Turk);
Ajdovščina ima 18.854 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabila 20.945,17 € (Zavetišče Vitovlje);
Šentjur ima 18.880 prebivalcev, v letu 2012 je za zavetišče porabil 14.286,75 € (Zavetišče Zonzani).

Za ostale občine so podatki dosegljivi na:
http://www.mojpes.net/uploads/zavetiscaCifre2012.pdf
Absolutno zavračamo miselnost, da je moč sklepati, da je nekdo predrag, brez ustreznih podatkov in primerjav.

Na koncu naj dodamo še, da imamo vsi izkušnje z Zavetiščem Horjul, bodisi kot posvojitelji pri njih oskrbljenih živali bodisi kot prostovoljci in donatorji, nihče od nas pa ni pri njih zaposlen oziroma kako drugače vključen v poslovanje.
Logiran
Alice06
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #10738 : sreda, 13.03.2013 : 10:05:11 »

Poslano! Hvala vsem za pomoč in podporo!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10739 : sreda, 13.03.2013 : 12:26:34 »

 Kiss
Logiran

Strani: 1 ... 711 712 713 714 715 [716] 717 718 719 720 721 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines